Kas nepieciešams un kā uzzināt?

Travelling With Dogs

Kas nepieciešams un kā uzzināt?

Postby Kate » 24 May 2011, 15:30

ir paredzēts ceļojums ar suni no Francija uz Latviju, cauri 'Vācijai, Polijai, Lietuvai. Ir arī iespējamas novirzes no kuras un pat radikālās, un kā arī uz priekšdienām, tāpēc gibētu zināt pa visu Eiropas savienību vismaz kā ir ar dzīvnieku ceļošanu, kas nepieciešams, kādi noteikumi.
Loģiski, ka vises pases papīri kārtībā, visas vakcīnas laikā, bet kā, lai es uzzinu vai nav kādas īpašas karantīnas vai īpašie noteikumi ādā no valstīm, par to pašu lv nezinu. Kā ir ar iebraukšanas un izbraukšans noteikumiem??

Paldīdzība un padoms nepieciešami, kur jūs meklējat šo info, esmu krustu škērsu meklēkusi ministru kabinet noteikumos un katrai valstij, bet tur var prātā sajukt kā akut ko saprast.

ieteikumi, vai vienkārši mazliet pofigisma??
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas nepieciešams un kā uzzināt?

Postby čība » 24 May 2011, 15:48

Par karantīnām šeit viss ir sīki izklāstīts http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/i ... s_(istabas)_dzvnieku_prvada
Neesmu saskārusies ar nekādu info, ka kādā citā ES valstī šie noteikumi būtu citādāki.

Kas gan varētu būt atšķirīgi - kā drīkst pārvadāt dzīvnieku. Iespējams kaut kur prasa būri, režģi vai suņa drošības jostu un suni nevar pārvadāt vienkārši liela auto aizmugurē. Tā pat zinu, ka nav vēlams suni atstāt mašīnā. Gan tāpēc, ka suns var pārkarst, gan tāpēc, ka daudzās valstīs par dzīvniekiem rūpējas vairāk un ir atļauts konfiscēt dzīvnieku no auto. Kā tas tiek darīts iedomājaties paši - policija uzlauž auto un dzīvnieku savāc attiecīgās iestādes.
Cik es esmu bijusi, nekur suņiem neprasa uzpurņus un tādas muļķības, daudzviet suņi var braukt ar sabiedrisko transpotu bez maksas. Zinu, ka Vācijā ir nepieciešama suņa saimnieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (LV dabūt nevar), bet neesmu sapratusi vai tā ir nepieciešama vāciešiem, vai jebkuram.

Man ceļojot ES nekad nav bijušas problēmas. Cilvēki blisinās lielām acīm, kad jautājām vai var ar suni iet. Nevienam pat prātā nenāk, ka kaut kur nedrīkst :D
Mani audzētāji ierodoties vasarā LV būs nenormālā šokā...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kas nepieciešams un kā uzzināt?

Postby OrlandoSeaHorse » 24 May 2011, 18:06

Jā, nu PVD lapā ir viss uzskaitīts. Principā jāatceras, ka normāli vajag pasi (ar potēm), čipu un veta izziņu, ka suns izturēs ceļojumu. Praktiski Šengenas zonā robežokntroles nav un ar auto braucot neviens ne tavus, ne suņa dokumentus īpaši nepārbauda. Jā, teorētiski var būt kontrole jebkur, arī valsts vidū, bet cik tu viņas esi redzējusi? Mums ir čipi, vienmēr kārtībā potes, bet lai, piem., izbrauktu 40-50 km uz Vāciju vai Franciju uz kādu pusi dienas - to izziņu nekad neesmu ņēmusi, tas jau būtu absurds, gandrīz katru nedēļas nogali izziņa. Kad Fuksija (2,5 mēn.) brauca no Francijas, kopā 250 km, tad audzētāja mums iedeva arī izziņu. Tagad, kad plānoju vasarā braukt uz LV, 2200 km, tad gan pirms ceļa aizstaigāsim līdz vetam, lai pārbauda. Vienam no suņiem relatīvi nesen bija 2 operācijas, negribu riskēt. Ja būtu aizdomas, ka viņam ir slikti, nemaz neplānotu kaut kur braukt, vai plānotu citādi, bet tomēr profesionāļa acs...
Jā, saka arī, ka Vācijā obligāti vajagot kaut kādas suni norobežojošas ietaises - režģi, kasti, drošības jostu, bet neesmu nekur atradusi, kur tas rakstīts, lai gan meklēju. Kaut kā jau ir jāparūpējas, lai suns bremzējot nelidotu zem krēsliem.

Un tad vēl ir tās dažas ES valstis ar saviem noteikumiem: UK, Īrija, Zviedrija, Somija, Malta. Par katru jāskatās atsevišķi. Izbraukšana no ES ārā atkal kas cits, turklāt atkarīgs uz kurieni brauc un vai pavisam vai tomēr taisās atpakaļ arī braukt. Un tad Islande kā pavisam atsevišķs un traks gadījums: pat nemēģini.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg


Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron