Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Travelling With Dogs

Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby kristine40 » 02 Jul 2011, 15:12

Ludzu ludzu ludzu ,vai seit butu kads, kurs vareetu par samaksu aizdot julija 20 datumos Sherpa Bag vai tamlidzigu somu. Man no Polijas ar lidmashinu jaatved VAS kuceens.

Un pie viena, vai kadamir bijusi pieredze ar kucenu veshanu airbaltic lidmashinaas? Es pielauju,ka mans mazais VAS tomer vareetu parsniegt atlautos 8kg - vai tas noziimee,ka man vinsh bus janodod bagazhaa ?? jeb nelaus vispaar lidot?? jeb varbut tomer ar viniem var cilveciigi vienoties un panemt salonaa??
kristine40
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 02 Jul 2011, 15:08

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby Maija_Dakota » 02 Jul 2011, 17:32

Dzīvnieki (suņi, kaķi, mājas putni un truši) tiek pārvadāti lidmašīnas salonā tikai speciāli šim nolūkam paredzētās šķidrumu necaurlaidīgās kastēs un somās (Sherpa bag), kuras nodrošina pasažieris un kurās dzīvnieks pavada visu lidojuma laiku. Katrs pasažieris var vest tikai vienu kasti vai somu. Kastes izmēri nedrīkst pārsniegt 55x40x20 cm un svaru 8 kg. ... Dzīvniekam kastē vai somā ir jājūtas ērti.

http://www.airbaltic.lv/public/dzivniek ... asana.html

tā ka kucēns tajā neielīdies, tā ka vari plānot bagāžas braucienu - kur vajadzīgs plastmasas konteiners, un vēl - Polija ir tik tuva, ka iespējams lētāk būtu braukt ar auto.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby kristine40 » 02 Jul 2011, 18:40

Paldies,Maija, sho es jau biju izlasijusi.Cereeju uz vairaak personisku pieredzi. Bet paldies jebkura gadijumaa.

Bet kaa ar to kasti / somu ??? Vai tiesham nevienam nav??? :(
kristine40
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 02 Jul 2011, 15:08

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby kristine40 » 02 Jul 2011, 19:55

ai,to pedejo rindinu nemaz nepamaniju. Polija principaa ir tuvu, bet man tie sanaak kopaa 2000km turp un atpakal braucienam + naksnoshana (jo nevaru es nobraukt 2000km vienaa piegajienaa). Rekinot degvielas cenas un nakshnoshanu - lidmashina tomeer sanaak leetaak. Un kur nu veel laika zinaa labaak.

Par to, vai kucens tur ielidis vai nee...man nudien nav pieredzes. Viena dama gan stastija ka no Vacijas lidojusi ar VAS kuceenu somaa un salonaa. Tas gan nebijis airbaltic. Taa kaa ceriba mirst pedeejaa :)
kristine40
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 02 Jul 2011, 15:08

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby Maija_Dakota » 02 Jul 2011, 20:17

nu nav 2 mēn. VAS kucēns 20 cm augstumā no kāju pēdām līdz ausu galiem, tādēļ Tev vajag Air Baltic rezervēt jau laikus dzīvnieka pārvadāšanu bagāžas nodalījuma un jau laicīgi vai Polijā iegādāt plastmasas būri.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby ezhuks » 02 Jul 2011, 22:27

Tikko vedu kucēnu ar AirBalticu. Salonā, jo bija svarā līdz 8 kg ar visu somu. Bet tas tiešām bija riskants pasākums, jo nevarēja zināt vai būs zem 8. Soma tika atrasta maza jo maza, jurā kucēns tā knapi knapi ievietojās, bet lai soma palīstu zem sēdekļa. Tie izmēri somām ir noteikti ar ideju - zem priekšējā beņķa pabāzt. Taču tur ir vēl tavu kāju balsts un vietas kļūst gluži maz.
Es arī paļāvos uz stāstiem par iespēju ņemt salonā rokās utt. Man trāpījās bargā brigāde un lika sunim visu lidojuma laiku atrasties somā ar galvu. Tas, ko es piedzīvoju, nav aprakstāms. Līdz pat domām, ka pagriezīs ļoteni, izmetīs mūs un piestādīs rēķinu par lidināšanos. Kaut tad es ne par ko negribēju kucēnu nodot bagāžā, pēc piedzīvotā - labāk bagāžā. Kucēns negribēja sēdēt somā ar galvu, dīca, lauzās no somas ārā... Un stjuarts tik kā garām iet tā palūr - ir suns ar galvu somā vai nav. Un aizrāda bargi katru reizi. Nē, nu pirms nolaišanās bērniem dalīja niekus no AirBaltic, iedeva manam bērnam un arī sunītim mīksto mantiņu ar laba vēlējumiem. Taču tas bija beigās, līdz tam es pat izraudājos no stresa. Jau lidojuma laikā stjuartam jautāju - varbūt varu paņemt rokās? Viņam bail... Nē, varot man instrukcijas atnest izlasīt. Un laukā kāpjot vēl labus vēlējumus kucēnam pateica, pabužināja, bet pa ceļam - bargie. Tā lūk.
Formalitātes bija tādas, ka zvanīju uz kaut kādu tur viņu numuru, kur pieteicu dzīvnieku salonā. Man vispirms bija jānopērk biļetes sev uz konkrētu reisu, tad atkal zvanīju pieteikt suni, viņi pierakstīja un solīja, laikam divu dienu laikā dot atbildi. Atkal zvanīju. Piebilde - zvani ir par maksu. Vārdu sakot, manis nopirktās biļetes nedod garantiju, ka konkrētajā reisā viņi paņems dzīvnieku. Nu bagāžā drīzāk varbūt var tikt nekā salonā. Biļete salonā vai bagāžā maksā 50 eiro. Viņi apstiprina tavu dzīvnieku, nosūta tev e-pastu un tu apmaksā dzīvniekam biļeti. Atkal ir jāpaspēj, lai kāds neiespraucas pirms tevis. Viens hemoroīds.
Taču jau rakstīju - cilvēkiem ir labie stāsti. Paļāvos/cerēju uz ko labu un nemaz tik labi nebija.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby kristine40 » 03 Jul 2011, 00:23

Ezhuk, nu gan tev pardzivojumi bijushi . Jaa,var jau buut,ka pasham mierigaak,ja suns ir bagaazhaa atdots un neredzi, kaa vinsh nabadzinsh pardziivo ...droshi vien lielaaka izmeera kaste ari vinam vieglaak. Ak,es pat nezinu kaa butu labaak rikoties.... Varbut tiesham bagaazhaa?? Ezhuk,kas tev par skirni kuceenam??? ja jau bija mazinsh,tad droshi vien tomerlielaakas ceribas, ka viss ok.Man paredzaas vacu vilcinsh un nu jaa,tie jau pat 2 meneshos ir taadi mazi branguliishi. Gan jau bez visas somas bus tie 8 kg kaa likts. Nez, vai kaads ir vedis kuceenu bagazhaa??? Vai taa nebus vinam milziiga psihologiska trauma???

Nez vai varu taa salidzinaat, bet tomeer- man bija sugas kakjeniite un no viena metiena meitenes nopirka loti smuku runchuku,loti miligs un mieriigs bija. Bet tad vinaam bija kadas problemas (neatceros, vai nu neatlaava maajaas kakji tureet jebsu kas cits) un atvedaman kakjeenu pec nedeelas atpakal. Kakjeens bija totaali izmainijies - bailiigs, snjaaca un nemieriigs. Meitenes likaas loti normaalas, nedomaaju,ka butu kakjeenu kaa ipashi traumejushas. Man vairaak gribas domaat,ka visa taa prom doshanaas un tad atpakal brauksana , tas viss dzivniecinam radija milzu stresu. Taa nu domaaju ari par savu kuceenu, bail, ka vinam taa bagazhas nodala nerada taadu stresu, ka raksturs izmainiisies un nebus vairs tads milums,kaa pirms tam...

Un jaa ,Ezhuk,veel - kas tev taa bija par somu ?? Vai preciizi tajos prasiitajos izmeeros (55x40x20) jeb varbut tomeer drusku augstaaka ??
kristine40
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 02 Jul 2011, 15:08

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby Maija_Dakota » 03 Jul 2011, 00:32

Suns nav kaķis. Kaķis izjūt stresu saistībā ar tā teritorijas un ikdienas dzīves izmaiņām.
Esmu sūtījusi ar avio savu kucēnu uz Japānas ziemeļiem. Ir lidojis mans pieaudzis suns. Viss ir ok un neviens nav psiholoģiski cietis.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby kristine40 » 03 Jul 2011, 00:58

Maija, tad jus iesakat,ka labaak ir nemaz nemeeginaat vinu dabuut salonaa? Labaak uzreiz uz bagaazhu?? Varbut jus no savas pieredzes vareetu ieteikt,kas butu janem veeraa, kad nodod suni bagaazhaa? Ja lidojums ir tikai stundu - vai ir jaliek udens traucinsh? Vai vajag ieklaat ko ipashu uz griidinas buuri?? Un kaada izmeera buuris kuceenam butu labaaks? Vai tie, kas kaa plastmas maajinas?? Jeb tie metaala rezgjha kraatini ??? Man jau liekas,ka tai plastmasas maajina sunuks jutiisies droshaak...
kristine40
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 02 Jul 2011, 15:08

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby Maija_Dakota » 03 Jul 2011, 12:06

kristine40 wrote:Maija, tad jus iesakat,ka labaak ir nemaz nemeeginaat vinu dabuut salonaa? Labaak uzreiz uz bagaazhu?? Un kaada izmeera buuris kuceenam butu labaaks?

Ar šo jautājumu griežaties foruma šķirņu VAS sadaļā - cik liels ir kucēns attiecīgā vecumā.

Audzētājs var iegādāties atbilstošu plastmasas būri 1-2 ned. pirms vešanas un radināt kucēnu pie tā. Ūdens trauku nevajag. Kucēns jāpačurina/kakina pirms nodošanas, ņemot vērā, ka suns tiek nodots laicīgi pirms reisa. Būrī var ieklāt autiņu vai sedziņu.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby ezhuks » 03 Jul 2011, 15:34

Vispirms pie izvēlētās aviokompānijs ir jānoskaidro prasības - cik lielam jābūt būrim, vai vajag ūdeni utt. Ir dzirdēts, ka pat neilgam lidojumam pieprasa būrī pieejamu ūdeni. Un nevienu neinteresē lidojuma īsais laiks. Būri parasti viņi grib tik lielu, lai suns tur varētu ne tikai kājās piecelties, bet arī sēdus stāvoklī vēl paliktu virs galvas vieta. Bet tas viss ir jāskaidro pie aviokompānijas. Stāsti no mutes mutē te neko nedos, jo viņiem ir prasības, kuras mums jāievēro. Ja mums nepatīk - nelido. Tu te vari filozofēt kur tu gribi nodot suni, taču ja viņa svars kopā ar somu ir virs 8 kg tava filozofija neko nelīdzēs. Nodot vari tikai bagāžā vai braukt pakaļ pati. Tāpat teksti - tā nav Eiropas valsts un gan jau pievērs acis, varēs paņemt salonā rokās, neizgāja cauri. Neko man neatļāva, kā jau rakstīju.
Būrim ir jābūt tam plastmasas. Metāla neļaus. Ir redzēts, ka no FIN uz ENG sūtīja finiera kastēs.
Soma es nezinu kāda izmēra bija, nemēriju. Aizņēmāmies no jorka kaut man nekādas mazā šķirnes kucēns nav. Izaugot VAS izmērā vien ir.
Vēl tomēr pārdomā iespēju braukt ar auto. Sakomplektē kompāniju, izplāno to kā ceļojumu. Papēti ko pa ceļam var redzēt, turpceļā izbruakājiet, apskataties to un šito, atpakaļceļš tad nu pa taisno ar kucēnu. Es ar tādā gribētu braukt, bet nav man auto, tiesību utt. Arī savējam pakaļ lidoju ar domu ekskursijās pabraukāt, bet no darba tiku tikai uz dvām darbdienām, sekojoši tikai divas dienas sanāca ekskursijām, kas bija gandrīz nekas.
Man te arī tauta neticēja, ka manas šķirnes kucēns var nebūt 8 kg 2 mēn. vecumā. Nu ko lai saku. Nebija. Kopā ar somu sanāca 7 ar kapeikām. Tu noskaidro pie audzētājiem, tu taču ar viņiem sazinies! Noskaidro kucēnu svaru uz 2 mēn. vecumu, viņi jau nu to zina. Taču rēķinies - ja tev gadīsies bargā brigāde lidmašīnā, tad kucēnam var sanākt sēdēt somā ar visu galvu, zem priekšējā krēsla - ja viņš tev bļaus, rausies ārā - ko iesāksi? Tici man - lai vai cik viņš liels/maziņš, taču zem tā krēsla viņš tikai guļus pozā ievietosies. Ļotenēs vietas ir maz. Ja vēl tev blakus cilvēki... diezin vai viņi piecietīs kucēna bļaušanu pat tikai stundu. Un stundu ir lidojums, iekāpsi tu agrāk, izkāpsi vēlāk. 1,5 stunda kopā salasīsies. Ja tu viņu nodosi bagāžā, stress tev tik vai tā būs, bet ne tu dzirdēs, ka bļauj, ja bļauj, ne tev būs jāmierina, lai tevi neizmestu no ļotenes, jo kaimiņi negribēs klausīties suņa bļaušanā. Var gadīties nejēdzīgi apkārtsēdētāji, kuri nu nemaz negribēs suni tuvumā... Nu visādi var būt. Var būt, ka tevi uz zelta paplātītes ienesīs/iznesīs, apčubinās un visi mīlēs. Taču es vairs ar skaistajiem scenārijiem negribu rēķināties. Pārāk jau nu tizli viss sanāca. Tomēr, tikmēr kamēr nepiedzīvoju šo, nebūtu piekritusi nodot bagāžā.
Stāsti par bagāžā nodotajiem ir dažādi. Ir daudzi ļoti labi un daži (es gan tikai senus jo senus atceros) nelabi. Bagāžā itkā esot silts un par nosalšanu vairs nav jāsatraucas. Troksnis varētu domāt, ka tur arī nav lielāks par salonu.
Un jā. Tu to kucēnu būsi tikko no ģimenes izņēmusi, loģiski, ka viņš jutīsies slikti un bļaus (ideālā variantā). Un tu viņam būsi sveša tante, kas neko labu nevarēs piedāvāt. Viņam vajadzēs mammu, ģimeni un viss. Varēs plika uz bāra letes dejot, bet kucēnam būs piekāst. Domā - vai esi gatava viņu auklēt to stundu salonā?
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby kristine40 » 03 Jul 2011, 16:23

Nu , Ezhuk,viss...man visa duusha papeezhos :) Laikam jau tomeer metishu to domu pie malas par lidoshanu. Kaa vien reekini, ari naudas zinaa turpat vien gandriz sanaak. Ar lidmashinu nedaudz leetaak. Tik nu jasanemas uz to garo brauksanu. Ja veelies, vari pievienoties :) Ipashi ja ir tiesibas un vari palidzeet laiku pa laikam vadiit mashinu:) Es brauksu ar busu, taa kaa erti gana :)
kristine40
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 02 Jul 2011, 15:08

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby ezhuks » 03 Jul 2011, 17:26

ezhuks wrote: Es ar tādā gribētu braukt, bet nav man auto, tiesību utt.

:tikainesaki:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby Sisija » 03 Jul 2011, 19:18

Es savu kucēnu vedu no Zviedrijas ar lidmašīnu, citu variantu nebija. Par laimi iekļāvāmies tajos 8 kg un sīkā sēdēja klusa kā pelīte. Taču, kā jau ezhuks rakstīja, konteineru ar kucēnu dabūju turēt visu laiku zem sēdekļa un uz rokām to ņemt neļāva.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby OrlandoSeaHorse » 05 Jul 2011, 13:52

Principa jau tas, ka NElauj kucenu nemt rokas ir normali un pareizi. No aviodrosibas viedokla. Un tie noteikumi nav ES izdomati, tie ir vienoti visa pasaule. Ir pietiekosi daudz stastu KO var sadarit nobijies dzivnieks, kas sausmas izraujas no rokam, apvienojuma ar pasazieru baru, kas to visu ne jau nu vienaldzigi vero. Kanarijputnins gandriz nogaza lidmasinu ar vairakiem simtiem pasazieru: izmuka, saka lidinaties pa salonu un vairakas tonnas dzivas masas lekaja vinam pakal... Neviena apkalpe kaut ko tadu negrib piedzivot pat ne vislaunakaja murga. Galu gala vini ari atrodas taja lidmasina ieksa, ja kritis, tad ar visiem kopa.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby madja » 05 Jul 2011, 14:30

kad es vedu mājās ar mašīnu savu suni, viņa pusi ceļa bļāva nebalsī,jo nebija pie mammas un māsām, kaut arī viņu turē'ja klēpī, ievīstītu no mājām līdzi iedotā segā.
loģiski,ka lidmašīnā tāds mazs murmulis nejutīsies labi. bet -vadājot bagāžas nodalījumā - sunim dod nomierinošus līdzekļus. domāju,ka arī salonā vedot var iedot kautko homeopātisku nomierināšanai - lai nebūtu tāda kliegšana.

šaaausmīgi sen,kad vēl strādāju par stjuarti, ja dzīvnieks izskatījās puslīdz adekvāts, vienmēr atļāvu paņemt somu blakus un vismaz galvu ārā izbāzt, bet nu jā, es vienmēr esmu bijusi sista uz mājlopiem, ne visi cilvēki tādi ir. BET ja tas būtu bijis reiss,kurā apmāca jaunos / lido instruktors pieņemt linecheku, pat es ar savu mīlestību nevarētu nekā līdzēt, jo noteikumu neievērošana var izgāzt eksāmenā. un to nu nekā nevar prognozēt.

+ ja es pareizi atceros,tad nevar vienā telpā atrasties kaķis un suns, suņi drīkstēja būt 2? bet baidos sameloties. katrā ziņā, katrai lidmašīnai ir savs manuālis, kurā aprakstīti gan PET (salonā vedamie) gan AVI (bagāžniekā liekamie) noteikumi un tur nu neko manīt nav iespējams.
+ piemēram, vecajos 737-500 dzīvniekus varēja likt tikai priekšējā bagāžniekā, bet var gadīties,ka kādai konkrētai lidmašīnai nevar dzīvniekus likt nevienā . varbūt, vislaik tiek plānots,ka lidos lidmašīna A un jums apstiprina dzīvnieka vešanu, bet pēdējā mirklī noplīst un lido cits aparāts - un var palikt aiz borta. es negribu baidīt, bet ir jāņem vērā visas opcijas

no pozitīvajiem aspektiem gribu teikt, ka pa tiem gadiem,ko strādāju lidmašīnām no otras puses, neredzēju nevienu īpaši negatīvu gadījumu, pret dzīvniekiem visi cenšas izturēties labi, pastiprināti pienāk un pārbauda, vai viss ok, bagāžniekā ir jāatstāj gaisma, būris tiek kārtīgi piesiets. un tajā nedrīkst plānot vairāk par 70% tilpuma ar bagāžu, lai paliek ko elpot, (kas atkal pārpildītā reisā var radīt problēmas lidmašīnām,kas ir smagas uz asti - ja nevar piekraut pilnu priekšu)
patiesībā, uz Poliju vai tik neiet mazie Fokkeri - tur bagāžas nodalījumi ir salona līmenī, bet nu ieiet paskatīties,kas tur notiek, tikuntā nevarēs.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby OrlandoSeaHorse » 05 Jul 2011, 14:39

vadājot bagāžas nodalījumā - sunim dod nomierinošus līdzekļus.
Dazi jau dod, bet principa nevajag. Kakjiem vajag, tie vienmer ir stresaini, bet sunim - vismaz ne visiem. Kaut gan nupat draudzene veda kakji lidmasina, 5 menesi vecu britu, salona, neko nedeva. Un kakjis bija mierigs.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby madja » 05 Jul 2011, 14:48

brits taču ir brits :D
man viens paziņa savā mājā pat mani un manu suni pacieta stoiskā angļu mierā :D man pret šīs šķirnes kaķiem ir VISdziļākā cieņa
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby kristine40 » 05 Jul 2011, 15:03

Nu milie jaukie, jus mani variet pelt vai slaveet, bet izleemu tomeer lidot ar lidmashinu.Taspec sarunas ar audzeetaaju, kas visai mieriigi pret to attiecaas. Tagad veel tikai atliek samekleet konteineru parveshanai :)
Kad bushu majaas ar visu kuceenu,meginaashu atcereeties un uzrakstit,kaa mums gaaja.
kristine40
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 02 Jul 2011, 15:08

Re: Vai kads var aizdot Sherpa Bag vai tml somu?

Postby madja » 05 Jul 2011, 15:10

lai kucēns mierīgs, labs celavējš un airbalticam labs prāts :)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Next

Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron