Lidošana

Travelling With Dogs

Lidošana

Postby čība » 05 Mar 2010, 12:27

Ļoti interesē, kā notiekās lidošana ar suni. Pieredzes nav nekādas. Noteikumi, protams, izlasīti, bet kā jau zināms - dzīvē viss ir savādāk :) Būšu pateicīga, ja dalīsieties pieredzē.

Konkrētajā gadījumā būtu tā, ka lidojums ar kucēnu uz Rīgu ir ātrāks un lētāks, nekā jebkurš cits transporta līdzeklis. Vai suņukiem ausis "nesāp"? Kucēns, jādomā, nepārsniedz salonā atļautās bagāžās izmērus un svaru? Ja godīgi, es jau esmu aizmirsusi, cik sver 2 mēnešu vecs kucēns :D Atdot bagāžā jau nu pagalam negribētos...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lidošana

Postby Maija_Dakota » 05 Mar 2010, 13:41

http://www.airbaltic.lv/public/dzivniek ... HFoWFuYQ==

dzīvniekam ir jājūtās ērti savā lidojuma kastē, sēžot tam galvai nav jāskaras pie konteinera

Kastes izmēri nedrīkst pārsniegt 50x40x23 cm un svaru 8 kg. ==> salons, ja lielāks tad bagāžas nodalījums.

dogs.lv bija ļoti izsmeļoša info ..

Baiļoties no pārvadāšanas bagāžas nodalījumā nevajag, ja darbinieki pilda savu uzdevumu visam vajadzētu būt kārtībā (neskaitot Maskavas Šeremetjeva). Var ieklāt kādu siltāku segu suņam.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Lidošana

Postby Bafija » 05 Mar 2010, 16:53

dogos patiešām bija milzu info, kura nu vairs nav ;(

No savas puses varu pateikt, ka suņi lidojumu panes lieliski un panika parasti ir saimniekiem, nevis otrādi :jaa: Ir mums bijis starpgadījums ar pārlidojumu no Kanādas uz Franfurkti - Lufthasnsa pazaudēja suņa dokumentus, suns nonāca karantīnas zonā, tad citā pilsētā, utt. Tomēr viss beidzās labi, jo suncis bija padzirdīts, pasatidzināts, veta pieskatīts. Tas gan ir stāsts , kad suns lidoja viens, starpkontinentālājā reisā.
Ļoti laipni pret suņiem ir poļu LOT kompānija :rej:
Ir jauki, ja var kucēnu vest salonā. Visu nformāciju var uzzināt konkrētajā aviosabiedrībā! Ik dienas lido simtiem suņu ;)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Lidošana

Postby Romeo » 11 Mar 2010, 22:31

Divas reizes mans suns esot lidojis no Londonas uz Rigu, bagazhaa. Probleemu nebija.
User avatar
Romeo
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 17 Jan 2010, 14:52

Re: Lidošana

Postby ajame » 17 Jul 2010, 01:15

Tajos noteikumos lasīju, ka vajag tās sherpa somas. kur tādu var dabūt? bet varbūt suņuku var likt parastajā konteinerā?
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Lidošana

Postby Zaretta » 18 Jul 2010, 11:28

Es Bellu vedu uz Latviju no Zviedrijas ar Ryanair lidmašīnas salonā. Mums nekur nekādus dokumentus nepārbaudīja - tikai visi jautāja vai ir apmaksāta vieta sunim salonā. Stjuarts no ekonomiskās klases mūs ar suni pārsēdināja biznesa klasē - mēs par to bijām tikai priecīgi! :)
Bellu vedu pārnēsājamajā somiņā - konteineri ir par lielu (respektīvi par augstu), bet somu var "salocīt" zem tā beņķa. Somai jābūt izturīgai un ar cietu dibenu. Bet mums neviens to somu nemērīja un varēju pirkt lielāku.
Sunim, kad lidojām bija nepilni 3 mēneši un lidojumu pārcieta labi.
User avatar
Zaretta
Puppy
Puppy
 
Posts: 425
Images: 43
Joined: 31 Jan 2010, 20:51

Re: Lidošana

Postby ruby » 18 Jul 2010, 15:01

Zaretta - vai tas tieshaam bija Ryanair?? Gadiijumaa ne AirBaltic? Cik zinu Ryanair nekad dziivniekus nav paarvadaajis...
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Lidošana

Postby Zaretta » 19 Jul 2010, 12:59

ruby

Protams, ka Airbaltic..... Sorry, acímredzot karstums arī manas smadzenes ietekmē. :)
Jā, Ryanair dzīvniekus nepārvadā.
User avatar
Zaretta
Puppy
Puppy
 
Posts: 425
Images: 43
Joined: 31 Jan 2010, 20:51

Re: Lidošana

Postby Sisija » 20 Jul 2010, 15:12

Es arī vedu kucēnu no Zviedrijas ar AirBaltic parastā plastmasas konteinerā (vismazākajā). Nekādu problēmu nebija. Neviens to kasti nemērīja un suni nesvēra, arī dokumenti nevienu neinteresēja. Galvenais, lai būtu biļete, bet to es jau nopirku tepat Rīgā, lai atpakaļceļā ar kucēnu nekas vairs nebūtu jāpērk.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Lidošana

Postby Creme de la Creme » 27 Jul 2010, 11:02

Dzīvnieks jāved speciālā, tam domātā, būrī. Nekur nav teikts no kāda materiāla būrim jābūt. :hih: Nu tas runājot par vešanu salonā. Bagāžā gan jābūt plastikāta konteinerī (tur vēl ir prasības par izmēriem - tā lai suns justos ērti). Es iegādājos speciālu somu jo plastikāta konteineris nav ērts (pat vismazākā izmēra konteineris neietilpst zem sēdekļa un kājām vairs neatliek vieta). Airbaltic meitenes gan mani vienmēr ir sēdinājušas atsevišķi, tā ka būri var nolikt blakus un suni paņemt klēpī. :tikainesaki: un reiz pat sunim ūdeni atnesa (bija dikti karsta diena) :davinuziedus: Čehi gan neļāva suni ņem ārā no somas, bet man suņi vienmēr ir labi pārcietuši lidojumus mierīgi guļot somā...Suņa dokumentus man prasīja tikai Čehijā (gan turp gan atpakaļ ceļā), pārbaudīja arī ID un potes...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Lidošana

Postby madja » 27 Jul 2010, 11:33

cik es no savas pieredzes aviācijas lauciņā varu piebilst.
salonā - nenoliedzami, attieksme pret suni ir atkarīga no personāla mīlestības pret dzīvniekiem, kā arī no attieksmes pret noteikumiem. jo,piemēram,ja notiek jauno stjuartu apmācība, vai pat eksāmens, tad lai kā mīlētu četrkājainos, neviens neļaus dzīvoties ārpus būra.
man reiz lidoja paliels plušķis parastā somā, bet tas tiešām bija sen.
bagāžā - suni atved uz reisu stundu iepriekš (ja lidaparāts ir stāvvietā). būri kārtīgi piesien pie stiprinājumiem grīdā. bagāžas somas attiecīgi nedrīkst kraut tajā nodalījumā vairāk kā 2/3. tikai vienu gadījumu atceros,kad suns gaudoja - parasti viņiem ir iedoti nomierinoši medikamenti. viennozīmīgi, pie dzīvnieka vairākkārt pieiet lai pārliecinātos,vai viss kārtībā. tagad jau praktiski visi lidojumi notiek ar Boeing - tur nav problēmu ne ar izmēriem, ne ko citu. Fokkerīšos gan bija pagrūti,jo bagāžas nodalījumam ļoti šauras durvis. ā, un atstāj gaismu - ja nu kāds no tumsas baidās :)

Lielajās lidostās jau droši vien ir savādāk,procedūra ir atstrādāta, bet Rīgā nevadā tos zvērus tik bieži, tāpēc tam pieiet ļoti rūpīgi, jo noteikumi attiecībā uz dzīvnieku pārvadāšanu iekļauj daudz punktus - ko un cik drīkst likt vienā nodalījumā , kurā no visiem un kā jānostirpina, utt, utjp.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Lidošana

Postby lauva » 14 Sep 2012, 18:40

sveiki! man ir jautājums lielo suņu īpašniekiem,kas ir lidojuši kopā ar savu suni,izmantojot AirBaltic.
lieta tāda,ka decembrī es savu lielo runci (rotveilers) domāju pārvest uz Spāniju, esmu jau sazinājusies ar AirCargo un noskaidrojusi,cik man izmaksā suņa sūtīšana,ja es nebraucu līdz un kas man ir nepieciešams.
un tagad - esmu uzdūrusies AirBaltic ML info,kur minētas daudz mazākas summas,ja saimnieks atrodas lidmašīnā, tikai tas,ka tur minētais svars kopā ar būri ir 32kg. tas nozīmē,ka man vienalga nāksies izmantot AirCargo pakalpojumus?
kādam ir pieredze ar lidošanu kopā ar suni, un te es runāju par sīklopiņu uz 50kg? kādas ir bijušas jūsu izmaksas?
protams,ka sazināšos vēl reiz gan ar AirBaltic,gan ar AirCargo,bet ļoti labprāt gribētu dzirdēt,kā citiem ir gājis.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Lidošana

Postby Korland Rein » 15 Sep 2012, 00:44

lauva, ar savu suni tev neizdosies aizlidot pa lēto. ^^ Būs vien jāsūta ar Air Cargo, kaut arī pati būsi tajā pašā lidmasīnā. Nu nekādi tev nesanāks iekļauties līdz 32kg.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Lidošana

Postby lauva » 17 Sep 2012, 00:02

nu re kā! lielo suņu rasisms :D es jau domāju pa lēto izbraukt :D
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX


Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests