Helsinki

Travelling With Dogs

Helsinki

Postby gilroy » 01 Apr 2010, 16:36

Tā, jautājums tiem, kas braukuši ar prāmi uz Somiju. Cik ātri/lēni rit mašīnas nobraukšana no prāmja Helsinkos?

Cik tālu no prāmju piestātnes ir Helsinku centrs (autoosta, centrālā stacija)? (Man no Helsinkiem vēl 2 h brauciens ar autobusu vai vilcienu stāv priekšā :)

Es te plānoju braucienu un doma ir - atstāt vīru ar mašīnu Tallinā un tālāk braukt vienai, jeb tomēr staipīt līdzi gan vīru, gan mašīnu? Cilvēki gatavi mani Somijas galā sagaidīt, atbraukt pretī un atpakaļceļā ar visu "kravu" iecelt kajītē, un vīrs tad, labi atpūties, mani sagaidītu Tallinā.

Padalieties, lūdzu, kam ir praktiska pieredze. Visu glīti saplānojot, man būs iespēja Somijas daļu vienā dienā sakārtot, un vēl paliks stundas 5, kad paēst pusdienas, pakasīt vēderus un patusēties :)

(Kajīte atpakaļbraucienam jau ir norezervēta :) )
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Helsinki

Postby ezhuks » 01 Apr 2010, 19:29

Braukaaju uz turieni jau vairaak kaa desmit gadus. Nekad neesmu njeemusi nekaadas kajiites. Arii tajos laikos, kad bija tikai 3,5 un 4 stundu pramji. Atradu vientuljaaku stuuriiti vai uzkaapu uz augsheejiem klaajiem un vnk uz griidas ar suni seedeeju vai pat guleeju. Tur visur bija paklaaji un tiirs.
Tagad ir aatrie praamji 1,5 stundaa paari. Leenaakais ir Viking Line, laikam bija 2 stundas.
Vasaraa braucaam uz izstaadi liela kompaanija. Arii lielos sunjus panjeemaam uz klaaja. Noliida tauta kaut kur malinjaa un mieriigi to laiku noseedeeja. Ar mazajiem seedeejaam kafejniicaa. Somi sunjus miil un izturas pret vinjiem miilji.
Vai tev dziit viiru ar mashiinu - pashai jaaizlemj. Nost mashiinas laizh uzreiz kaa pietauvojas. Vispirms aaraa tiek tie, kas pirmie iebrauca. Jaagaida ilgaakais min. 20.
Oficiaali suni man shkjiet nemaz nedriikst atstaat mashiinaa. Skaitaas ka tur ir kaut kaada telpa prieksh sunjiem, tjip kennels saucas, bet mees to atradaam baisi trokshnjainaa vietaa. Laiks nebija ljoti silts, bet uz aara klaaja tauta seedeeja.
Helsinku osta ir pilseetas centraa. Tev jaanoskaidro kuraa ostaa ienaaks tavs praamis, jo ostas ir triis. Helsinku centrs nav baisi liels. No ostas kaadaa pus stundaa ar kaajaam, raitaa solii vareetu aiziet liidz stacijai. Autoosta no stacijas ir min. 7-10 attaalumaa.
Es te paarlasu tavu tekstu un man saak shkjist, ka tu bez sunja brauksi. Tad jau nu kajiite vispaar nafiK. Paseedeesi vienaa kafejniicaa, otra, TV paskatiisies, karaoki nodziedaasi, uz WC rindu izstaaveesi, veikalu izstaigaasi... nemaz nepaspeesi visu :D
Tu noskaidro kuraa ostaa praamis tev pienaaks (un no kuras tu brauksi prom) un apskaties Helsinku karti. Tad redzeesi kaa nokljuut uz staciju vai a-ostu. A-ostaa biljetes braucienam aarpus H-kiem jaapeerk pie shoPera. Es vasaraa uzmaacos vieteejiem un meegjinaaju noskaidrot KUR nopirkt biljeti atpakaljceljam :D Vinji uz mani ar baltu aci skatiijaas :D Tie vieteejie.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Helsinki

Postby gilroy » 01 Apr 2010, 20:04

Baigais paldies!
Turp jau braukšu bez suņa, protams, un kajīte tiešām nafig, bet atpakaļ, cerams, ar vienu mazu pasažieri kabatā un tad kajīte esot obligāta lieta. Tā man vismaz Tallink skaidroja. Citādi jau tiešām kajīti nevajag - pāris stundām - priekš kam? Bet nu attiecībā uz Tallink cik saprotu, tas ir obligāti. Tā kajīte. 2vietīgā.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Helsinki

Postby Noise » 01 Apr 2010, 20:09

mazs pasahieris :hih:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Helsinki

Postby gilroy » 01 Apr 2010, 20:36

Obižaješ, Noise!
Mazajai Mijai šodien no rīta vēl bija 9 kg - viņa tiešām maziņa!

Image

Ezhuks, kā ir - to kajīti tiešām var ignore jeb jāņem vien ir? Man jau labāk daudz plastmasas maisiņu, tualetes papīra ruļļi un sēdēšana klusā stūrītī uz klāja - bēbis tak, un būri ja arī paņemtu, tāpat nepastiepšu - mums jau būs pilnas 10 nedēļas tad, un gribi negribi, īsti staipīt padusē vairs nevarēs - tuvu pie 20 kg jau būs.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Helsinki

Postby Noise » 01 Apr 2010, 21:00

:samilejies:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Helsinki

Postby brex » 01 Apr 2010, 21:12

eee, a kas tas ir par suniti? :smarzas:
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Helsinki

Postby ingo » 02 Apr 2010, 14:34

spriežot pēc šādiem tādiem mājieniem no dažu forumiešu puses un "mazajiem"izmēriem, nevarētu būt īru vilku suns ? :sarkstosa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Helsinki

Postby gilroy » 02 Apr 2010, 18:56

Cerams, ingo, ka kaut kas tāds izaugs gan :) Vismaz uz to pusi tā kā vajadzētu būt :pastaiga:

Un tāpēc par to prāmi ar taujāju - ir vai nav tā kajīte obligāta uz Tallink prāmjiem, ja mazulītis ne azotē, ne būrī pastiepjams vairs nav?

Man gan ir viena tāda ietilpīga soma, kur seglus vadāju, tajā mazā noteikti ietilps, tā kā formāli būs nespeciālā soma, kur iebāzt.

Vēl Tallink apgalvoja, ka man noteikti vajagot tam zvēram uzpurni, ja nav būrī. 10 nedēļu vecam mazulim uzpurni būs pagrūti uzlikt, tāpēc soma ir drošākais variants.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Helsinki

Postby ezhuks » 02 Apr 2010, 21:13

oi oi oi oi
Shausmas!
Tu nevari izveeleeties kaadu citu kompaaniju? Tallinks jau nu nav vieniigais. Ja shitaadi noteikumi, lai pashi vizinaas!
Kad es tikai saaku turp vizinaaties, tad es laiciigi tuurfirmaas iepirku biljetes tepat Riigaa. Pieredzes nebija tad nu. Bet nekad nekaadas probzas. Bija paaris reizes, kad uzejot uz praamja man ne tikai labdien teica (vinji pie ieejas sagaida katru pasazhieri, sasveicinaas, pasmaida), bet ari paluudza uzpurni riizenam uzlikt. Es laipni pasmaidiiju, pakratiiju galvu un aizgaaju taalaak. taa kaa raami seedeeju kaut kur nost, tad neviens neko. Pat nost no praamja kaapjot, kad jau 30 min. pirms nokaapshanas, pie izejas ir biezs muuris no cilveekiem, somi miilji smaidiija manam riizenam un nevienam netrauceeja uzpurnja truukums. Normaali cilveeki, kas ir arii somi, uzskata, ka uzpurni liek agresiiviem dziivniekiem (arii kaut kaadi ierobezho). Tajos laikos veel bija pasu kontrole un nekad neviens neko.
Tagad es biljetes peerku jau Tallinas ostaa vai 5 min. pirms attieshanas Helsinkos :hih: Muuzhiigi kaveejam. Bet vislabaak ir biljeti e-pastaa norezerveet - nekaadu pienaakumu tas neuzliek, bet dod garantijas, ka buus biljete. var arii telefoniski rezerveet.
Kad vedu tagadeejo suni maajaas, tad arii biljetes njeemu dazhas minuutes pirms atieshanas. Kuceenam ljaava braukt for free, bet man jau nesaliidzinaami mazaaks suniiC bija :)
Es tavaa vietaa, ar savu tagadeejo pieredzi, nenjemtu nekaadu kajiiti. Vinji vnk grib uzvaariities. Nu kursh njem kajiiti 2 stundu braucienam? A te viena pati uzprasaas :D
Tev tas kuceens visdriizaak nemaz savaam kaajaam uz praamja neuzkaaps. Es nezinu kas tas ir, bet mani sunji kaut kaa nekomfortabli juutas ejot pa trapu un pa tiem gaitenjiem liidz kugjim. Riizens veel kaut kaa, bet cvergus stiepju rokaas. Un ja tev kuceens jaanes, tad vai nu rokaas vai somaa, kas darbiniekeim vareetu labaak patikt. Tad pieej pie kugja plaana, kas turpat tuvumaa pie ieejas buus, izpeeti kas kura staavaa ir un izveelies taadu klusaaku vietu un tur noparkojies. Panjem liidzi rulliiti ar salveteem. Kuceenu no riita nebarojiet, izstaigaa, lai izdara visas dariishanas. Pirms ieshanas uz praamja ostaa sameklee kaadu zaales kushkji - mosh pachuraas, bet nav jau nekaadi netureetaaji, gan taas dazhas stundas izturees. BTW Linda Line kaadreiz stundas laikaa paari laida. Vasaraa mees atpakalj ar vinjiem braucaam, bet vot neko neko neatceros. Neliels kugjiitis, nav kur staigaat, tikai seedvietas un pie ieejas/izejas tik vari "noparkoties", bet toties aatri un pa daargo :D I-netaa vinjiem lapa - paskaties info.
Nu vot izchurinaasi suni H-ku ostaa, tad Tallinaa palaidiisi un buus labi! Viirs lai jau sagaida ar eediena bljodu, lai pierijas un buus ko izvemt pa celjam :D Mani kuceeni baigie veemeeji un man taa saapiiga teema :sarkstosa:
Viss buus labi! Tu tik turi savu liiniju! Izdomaa ko tur, piefantazee, ja vinji saak tev braukt virsuu. Man parasti viss bijis chiki piki, kaut ir stresots baisi.
Kuceenam jau tas arii buus stress un domaaju, ka uz praamja vinjsh tev raatni gulees blakus. Tu buusi vieniigaa vinjam paziistamaa persona un vinjsh tevi vaktees. Nedomaaju, ka vinjam gribeesies tur baigi visu piechuraat, izpeetiit utt.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Helsinki

Postby ezhuks » 02 Apr 2010, 21:14

Klau, bet man izskataas, ka tai Mijai kraaninjsh bildee ira? :neparliecinats:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Helsinki

Postby ezhuks » 02 Apr 2010, 21:24

Shitaa ir Tallinas ostas lapa:
http://www.portoftallinn.ee/
Uzspied uz Pasengers, tad tur laiki paraadaas, spied Tallin-Helsinki, atkal izleks laiki, bet pashaa apakshaa ir linki uz visu kompaaniju maajas lapaam. Varesi izpeetiit kas kuram, cikos un par cik. Tur truukst shitais: http://www.lindaline.fi/ee/
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Helsinki

Postby kemano » 02 Apr 2010, 22:40

nebraucam gan uz helsinkiem, bet vismaz reizes pāris gadā uz stokholmu ar tallink.
nekad nav prasīts uzpurnis, pat ieminējušies nav. vienmēr - paši laipnības. nu kajīte vai būris vajadzīgs. tur nu nekā. tādas prasības.
paskatījos kā ar cenām uz helsinkiem, pēkot netā - 10%. tall - hel 16 ls, klāja vieta, atpakaļ kajīte ar suni 46.
kemano
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 02 Apr 2010, 22:29

Re: Helsinki

Postby gilroy » 03 Apr 2010, 09:31

ezhuk, vai, paldies par lielo skaidrojumu. Zini, man rokas trīc gan! Man jau tā kajīte atpakaļceļam norezervēta pirms mēneša, ja nu kas, un viss jau tā kā ir, bet vienalga bailītes māc - kā būs. Tieši pirms svētkiem mazajai Mijai bija lielā atrādīšanās vetam, un eksporta papīri ar jau gatavi.

Man der tikai Tallink, lai ir pirmais agrais un pēdējais prāmis, tas vēlais, kas ienāk ap pusnakti Tallinā - citādi pa vienu dienu to Somijas braukāšanu nevaru uzspēt. Negribas jau gluži tā, ka audzētāja uz Helsinkiem mazo ostā atved un klēpī iemet - gribas abus vecākus dzīvajā pačamdīt, pārējos mazos apskatīt - nu kaut kā tā...

Nav, nav tur krāniņš - tajā bildē viņai 4 nedēļas, maziņa vēl, varbūt tāpēc tā izskatās. Tur metienā viens puika tikai. Mijai kreisā priekškāja izteikti gaišāka, viegli atšķirt :)

Image
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47


Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests