Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Miscellaneous

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby obrija » 25 Jul 2010, 18:19

undd wrote:obrija, pārkopēšu no dogs.lv link rakstīto, par tā patiesumu nav ne mazākās sajēgas, bet lūk

link wrote:Нашла вам информацию. Не выдаёт LKF больше регистровые или "нулёвые" родословные. Значит, в системе LKF у вас родухи не будет...
Savulaik arī LKFā varēja uztaisīt ''nulles'' ciltsrakstus - reģistra, bez atzīmes par vecākiem...Ja šķirnes klubā nolēma ka suns patiešām ir šķirnīgs, tās nebija problēma. Tikai četrās paaudzēs kucēniem tika izsniegti reģistra ciltsraksti. Paši tādus esam formējuši klubā...Kopš 2006.gada to vairs nevar, bet LKA to turpina darīt...Tikai, atšķirībā no LKFa, viņi ieraksta gan vecākus, gan vecvecākus...


+ man jautājums, pēc kā sunim var noteikt šķirnīgumu, ja tā izcelsme ir nosacīti zināma vai nav zināma vispār, tikai pēc izskata vien? ja kas, arī atsevišķi metisi var izskatīties mats matā kā šķirnes suns, ne bieži, bet tā var būt, un kas notiek tādā gadījumā, ja šādam izcilam metisam iedod c/r, kas apliecina itkā šķirnes piederību? :apstulbis:

Felimur klubs ir pie Klučnieces un es ar kaķeni gāju 2007 gada novembrī izstādē un dabūju nultos ciltsrakstus, tā kā neko nezinu par 2006 gada aizliegumiem. :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 20:24

BaibaB wrote:link, nu pilnīgi :sarkstosa: par komplimentu. :pedinja:

Sit pieci :labipadarits: Ne jau pie ezhuka cilveku uzreiz sutit :velnins: Dabus sirdstrieku. Bet vispar...
Ja:
1. Abi vecaki ir zinami, abiem IR c/r.
2. Neregistreja metienu(cilveciskais faktors - slinkums, pofigisms, "tev shnauces, man shnarucers - taisam kucenus! utt.)
3. Cilveks ar kucenu negrib but "tads".
4. Grib dabut c/r.
5. Piedalities izstades.
6. Uztaisit savam sunim visas veselibas parbaudes.
7. Varbut velak ari piekuceniem tikt.

Kapec nedot vinam tadu iespeju? Nesaprotu :grr:
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Unkas » 25 Jul 2010, 20:38

Es tikai nesaprotu kāpēc pirka bez ciltsrakstiem, ja visu to grib. Vai tad nebija tieši ap to laiku arī lieliski kucēni ar ciltsrakstiem? Nu iedomājieties nopērk māju bez dokumentiem un tad dodas pie notāra vai uz Zemesgrāmatu un pieprasa sev mājas dokumentus, jo viņš grib rūpēties par māju -taisīt remontu un būvēt piebūvi. ^^
Unkas
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 20:44

Unkas wrote:Es tikai nesaprotu kāpēc pirka bez ciltsrakstiem, ja visu to grib.

A kapec ne? Es ari haskiju panemu, nemaz par sportu neko nezinot. I ko darit? Atpakal patversme nodot? Macos, izglitojos, tereju naudu riteniem un citiem pribambasiem. Shaja gadijuma naudinja aizies izstadem(ja tomer sanaks dabut c/r). Protams, ka labak no citu kludiem macities, bet reti kam tas sanak, parasti visi no savam. Lai macas. Es tiesham novelu veiksmi, bez sarkasma un ironijas.
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby BaibaB » 25 Jul 2010, 20:50

link wrote:1. Abi vecaki ir zinami, abiem IR c/r.
2. Neregistreja metienu(cilveciskais faktors - slinkums, pofigisms, "tev shnauces, man shnarucers - taisam kucenus! utt.)
3. Cilveks ar kucenu negrib but "tads".
4. Grib dabut c/r.
5. Piedalities izstades.
6. Uztaisit savam sunim visas veselibas parbaudes.
7. Varbut velak ari piekuceniem tikt.

Kapec nedot vinam tadu iespeju? Nesaprotu :grr:

ja metiens ir plānots un klubā ir saņemta pārošanas atļauja, viss ir OK. tad metiens būs ierakstīts Ciltsgrāmatā, nebūs problēmu CLR noformēšanā, viss notiks.
ja nav saņemta pārošanas atļauja, tad es faktiski nezinu.... principā nemaz tik grūti nevajadzētu būt ievērot prasības: http://www.dogs.lv/index.php?mode=ldoc& ... depart=130
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 20:56

BaibaB wrote:ja metiens ir plānots un klubā ir saņemta pārošanas atļauja, viss ir OK.

Planots ta planots... Tikai bez kluba dalibas :kanepe: Un, ja kas, mani dikti interese vecaku kluba piederiba. Ja suni nak no LKF, tad... Tad es :hih: kaut-kur malinja, lai mani ne :tomati: :paukojas: .
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sisija » 25 Jul 2010, 20:59

link wrote:A kapec ne? Es ari haskiju panemu, nemaz par sportu neko nezinot. I ko darit? Atpakal patversme nodot? Macos, izglitojos, tereju naudu riteniem un citiem pribambasiem. Shaja gadijuma naudinja aizies izstadem(ja tomer sanaks dabut c/r). Protams, ka labak no citu kludiem macities, bet reti kam tas sanak, parasti visi no savam. Lai macas. Es tiesham novelu veiksmi, bez sarkasma un ironijas.

Suņu sports un šķirnes ciltsdarbs ir absolūti dažādas lietas. Lai sportotu un piedalītos citās sacensībās sunim c/r nav nepieciešami cik man zināms.
Last edited by Sisija on 25 Jul 2010, 20:59, edited 1 time in total.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby undd » 25 Jul 2010, 20:59

link, nepiekritīšu
ja jau reiz ir vēlme iet uz izstādēm, tad meklē atbilstošu kucēnu, nevis nopērk kaut ko un tad domā, ir vai nav viņam c/r un ja nav, kā tos iegūt
ar haskijsportu es to tomēr nesalīdzinātu, neko zinoša šajos jautājumos neesmu, bet es tā saprotu, ka kamanas iemācīt pienācīgi vilkt var jebkuram sunim (ok, čiham utml nē, bet normāli fiziski spēcīgi attīstītam sunim) tas tomēr nav tas pats, kas iet bestus izstādēs plūkt un kucēnus taisīt imho
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 21:01

Sisija wrote:Suņu sports un šķirnes ciltsdarbs ir absolūti dažādas lietas. Lai sportotu un piedalītos citās sacensībās sunim c/r nav nepieciešami cik man zināms.

Nepareizi "zinams" :) Lai startetu shadas tadas sacensibu kategorijas c/r ir vajadzigi. Bet runa ne par to. Ja cilveks grib macities, izglitoties, virzities uz priekshu un noverst kaut-kadas audzetaju kljudas - tad nevajag vinam to liegt. Palidzet iet pareiza virziena gan vajag.
Last edited by link on 25 Jul 2010, 21:05, edited 1 time in total.
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 21:04

undd wrote:link, nepiekritīšu
ja jau reiz ir vēlme iet uz izstādēm, tad meklē atbilstošu kucēnu, nevis nopērk kaut ko un tad domā, ir vai nav viņam c/r un ja nav, kā tos iegūt
ar haskijsportu es to tomēr nesalīdzinātu, neko zinoša šajos jautājumos neesmu, bet es tā saprotu, ka kamanas iemācīt pienācīgi vilkt var jebkuram sunim (ok, čiham utml nē, bet normāli fiziski spēcīgi attīstītam sunim) tas tomēr nav tas pats, kas iet bestus izstādēs plūkt un kucēnus taisīt imho

Nu man jus te visi varat cik vien gribat nepiekrist, es ko? :nadzinji: Bet ja vinu majestate LKF kadreiz tomer izsniedza 0 c/r, tad tas laikam bija vajadzigs? Nezinu kam, bet bija tachu tada lieta. Viniem tur ausgha tak i labak zinams, neka man. Jeb LKF kludijas? :tomati:
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby BaibaB » 25 Jul 2010, 21:06

link wrote: Un, ja kas, mani dikti interese vecaku kluba piederiba. Ja suni nak no LKF, tad... Tad es :hih: kaut-kur malinja, lai mani ne :tomati: :paukojas: .

ja tas ir metiens, kuru domāju, tad tas ir LKF un tur vispār ar CLR nevajag būt problēmu. ja runa ir par šo metienu, pieļauju, ka cilvēks vnk nav kaut ko sapratis vai kaut ko nezina, vai vnk nav pajautājis, kas jādara un tagad jautā internetā. bet viņam atliek aiziet uz klubu un paņemt CLR.
ja tas ir cits rīzenšnauceru metiens, tad tas var arī nebūt LKF, un tad es mazgāju rokas nevainībā.
starp citu, suņu īpašnieki, kuri nepiedalās klubu darbā, neiet uz izstādēm, vispār neko daudz nezina par LKF un LKA, var pēkšņi sadomāt savu X šķirnes kobeli (ar CLR no LKF) sapārot ar tās pašas šķirnes kuci (ar CLR no LKA). un rezultātā "Favorīts" uztaisa papīrus kucēnu metienam un tirgo uz urrā. man pašai tāds brīnums mājās un te nesen ezhuks man atsūtīja vēl viena "Favorīta" suņa CLR paraugam, kur figurēja LKF suņi (domāju, ka tieši tādi īpašnieki, kam šķirne un vispār viss pie kājas, arī rada šādas situācijas).
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 21:11

BaibaB wrote:ja runa ir par šo metienu, pieļauju, ka cilvēks vnk nav kaut ko sapratis vai kaut ko nezina, vai vnk nav pajautājis, kas jādara un tagad jautā internetā. bet viņam atliek aiziet uz klubu un paņemt CLR.

Nav izslegts. Nesen cita foruma ari bija kashkis par "maitu audzetaju", padsmit lpp aizgaja 3 stundu laika. Izradijas, ka pircejam kucenu kartinja, jab ka to sauc, bija uz rokam, a vins to nejaushi izmetis... Ta ka. Viss var but. Jebkura gadijuma - lai veicas.
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby undd » 25 Jul 2010, 21:12

link wrote:Bet ja vinu majestate LKF kadreiz tomer izsniedza 0 c/r, tad tas laikam bija vajadzigs? Nezinu kam, bet bija tachu tada lieta. Viniem tur ausgha tak i labak zinams, neka man. Jeb LKF kludijas? :tomati:


es pirms brīža par šo uzdevu jautājumu, jo es tomēr nesaprotu, pēc kā tiek noteikta suņa šķirnība (pat ja to nosaka viņas majestāte LKF), ja nav nekādu pierādījumu tā šķirnības izcelsmei, jo manī par to nekas nerada 100% pārliecību, ja tas tiek pamatots tikai ar to, ka kāds pasaka - tēvs ir tas un māte tā un kucēns smuks un izskatās pēc X šķirnes
man ir zināms takša metiss, kurš izskatās pēc tīra takša, bet zināms, ka tas nav no taksis + taksis, un?
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 21:25

Nu tad atkal man jautajums: kad LKF izsniedza 0 c/r - kluda? Tuvredziba? Ar LKA puslidz ir skaidrs. Un ja tiesham abi vecaki ir zinami un abiem ir c/r(galu gala var DNA testu uztaisit), tad kapec tad neuztaisit 0 c/r? Un audzetajiem pa galvu par "ta gadijas".
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby biinumz » 25 Jul 2010, 21:27

nu es tikai minu, bet iespejams, ka vesturiski tiri logjiski, ja mainoties valsts iekartai un lidz ar to ari sistemai, kada tiek organizeta shkjires sunju audzeshana, kadu bridi tiek izsniegti c/r ar tuksham ailitem iepriekshejo paaudzhu vieta, jo vienkarshi lidz shim ta sistema nav bijusi sakartota un nav godigi pieprasit no visiem zinjas par vecvecvecakiem 4 paaudzes, jo laika, kad vinji dzimushi, paroti utt. sistema bijusi cita un nav pieradamu datu par izcelsmi... un tad izejot tiri no ta, cik suns ilgi dzivo un shis paaudzes no iepriekshejas politiskas iekartas "atrazhotas", shadu c/r izsniegshana tiek partraukta... man liekas tiri ticams scenarijs - ka ar ipashumu denacionalizeshanu ;)

un piekritu augstak teiktajam - sportoshana ir sportoshana (godigi runajot man isti nav skaidrs, kadelj tai pasha agility vajadzigi c/r, lai sparigi skrietu un parvaretu shkjershljus, bet es baigi neiedziljinos) - bet izstades un vaislas atlase turpmakam ciltsdarbam ir vaislas atlase - gluzhi kas cits. suni, kas sekmigi starte izstades, automatiski pielaizh pie paroshanas - suni, kas labi velk kamanas, uzreiz pie pecnaceju radishanas nekjeras. un ja suns ir diskutablas izcelsmes, tad droshi vien tas nav labaka izvele shkjirnes pilnveidoshanai - ja nu vinjsh tikai izskatas pec mammas, bet teta gluzhi kranciskais piesitiens konkretaja individa nav izpaudies, toties gliti atspoguljosies pecnacejos? tad njems tos izsniegtos c/r atkal nost? ir, protams, zhel, ja labu vecaku metiens nav legalizets un kuceni nevar iegut c/r, ka tas ir konkretaja gadijuma, tomer, ja tiks ieviestas idejas un precedenti par to, ka es tikai aizeju un pasaku, ka ta ir mamma un tas tetis - tad nakamais solis visiem puskrancishu ipashniekiem, kas gribes c/r, bus sarunat divus shkjirnes parstavjus, kas tikai aktivi maj ar galvu un saka, ka ja vinjiem "netisham sanaca" - kursh post factum vairs var parbaudit - shiem sanaca vai gluzhi citiem un nemaz ne shkjirnes sunjiem tas greka darbs un sansolis ir rados? nepiekritu nulles c/r izsniegshanai... tas tomer ir par vaislas atlasi un shkjirnes pilnveidoshanu... ja nu vien c/r ar konkretu ierakstu, ka parot nekad un nemuzham - lai var kamanas vilkt un agility skriet, jo tur, cik nu saprotu, iepriekshejo paaudzhu gjenetiskajam mantojumam nav lielas nozimes.
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 21:32

DNS tests? Ja abiem vecakiem c/r.
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby undd » 25 Jul 2010, 21:51

aha, DNS tests :hih: un kurš tad to testu veiks, jaunais saimnieks? jo vecāku saimniekiem jau tas dziļi pie kājas, ir vai nav kucēniem tie c/r
Neesmu arī dzirdējusi, ka LV šāds tests būtu veikts sunim, nemaz negribu zināt, cik tas varētu izmaksāt. Protams, ja jaunajam saimniekam ir tāda vēlme pierādīt senčus, uz priekšu, citādāk es tiešām neredzu pamatojumu tādiem 0 c/r, kā jau biinumz teica, tad jau visi, kuriem nav slinkums, var sarunāt kādus, kuri mās ar galvu, ka kucēni ir no vieņiem
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby biinumz » 25 Jul 2010, 21:53

vai tas jau nav cherez chur? taisit dns, lai izsniegtu c/r kucenam, kura audzetaji nav bijushi gana talredzigi, lai nokartotu dokumentus un jaunais saimnieks nav spejis padomat talak par bridi, kad tik ljoti gribas kucenu, lai izvertetu, vai neies ar to uz izstadem? neizklausas pec nopietna ciltsdarba un velmes attistit shkjirni, ne? ;) un ta ka sunja dzives kvalitati c/r neesamiba galigi neboja (manam paprasitu - teiktu, ka tikai uzlabo - nav shitada karstuma izstade janikst visu dienu ;) ), tad es neredzu, ko te aizstavet ievieshot uberkrutas proceduras par godu vieglpratigiem homo sapniensiem...

nu ja nu kada nu tur izmirstosha shkjirne vai tml, tad tak var tajos normativajos aktos atstat iespeju iznjemuma karta pec milzu komisijas un LKF arkartes sedes pec DNS analizem pieshkjirt nulles c/r ;)

taa pa manam. bet man jau laikam neviens lemttiesigais nemaz i neprasa ;)
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 22:01

undd wrote:aha, DNS tests :hih: un kurš tad to testu veiks, jaunais saimnieks?

A kas vel? Vinsh pats :) Ja jau ir tada veleshanas piedalities izstades un talak ari ciltsdarba LKF/FCI sistema - tad nevajag to vinam liegt. Ludzu, taisiet DNS testu un naciet barinja :kanepe: Ja uzstadis tadus noteikumus, tad vismaz bus redzams, cik talu cilveks ir gatavs iet. Foruma paplapat, jeb tomer lidz galam. Un cik tas maksas - nu tas atkal "ne moja problema" :nadzinji: Nav c/r i nav, mums nav un es nebedajos. Bet ja divana milula statuss nu nekaaadi neapmierina un gribas izstadities - DNS tests jums paliga. Par jusu naudu.
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Creme de la Creme » 25 Jul 2010, 22:15

Nu sāksim jau ar to ka ''O'' ciltsrakstus (jeb reģistra apliecību) neizsniedz pilnīgi visiem kam tas vien ienāk prātā! Pirms cilvēkam kaut ko ieteikt vajag noskaidrot kādos gadījumos tas tiek darīts. Un ja šādi dokumenti netiek izsniegti visiem pēc kārtas - kāpēc jānosoda LKF kārtība?! Cik ir dzirdēts par gadījumiem kad audzētāji māca kucēnu saimniekus - ejiet uz LKF un tur jums izdos dokumentus! Kaut arī ne audzētājam, ne kucēnu vecākiem, ne arī pašiem kucēniem ir kāds sakars ar LKF klubiem! Tā ir vistīrākā veidā cilvēku mānīšana!
Līdz šim brīdim neesmu sapratusi kāds te visam sakars ar LKF?!!!! Kas vispār teicis ka kucēna vecākiem IR dokumenti? Vai cien. kucēna saimniekam ir šo dokumentu kopijas? Vai kucēna vecākiem maz ir LKF/FCI dokumenti?
Lai veiktu DNS analīzes kucēnam, tās ir jāveic arī kucēna vecākiem (tas nu tā kā loģiski). Jā, šādas analīzes LV suņiem ir veiktas. Jā, LV tādas neveic. Jā, tās nav lētas. Francijā piem. plānots ieviest obligātu DNS pārbaudi visiem suņiem (nu vismaz pirms kāda laika tika plānots, neesmu lietas kursā vai jau ir ieviests). DNS analīze tur nemaz nav tik dārga...Un ja vecākiem tāda ir veikta, nav problēmu pierādīt kucēnu paternitāti.
Mēs te varam daudz ko minēt, bet...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests