Rokdarbi!!!

Miscellaneous

Re: Rokdarbi!!!

Postby Demix » 01 Sep 2014, 12:03

ievish wrote:Demix, kā ar zeķu izturību? Es pamanos parastās vilnas zeķes noplēst ļoti ātri :velnins:

Zini man iepriekšējās kalpo vēl šodien,būs jau kādi 3 gadi,bet nu jau pāris reizes pielāpīju,es velku tikai tiešām,kad ļoti nepieciešams,kad zinu,ka būs ilgi pa āru lielā aukstumā jāstaigā un citreiz pa māju,ka mērenāk iekurināts,bet tās man bija adītas no tā īpatnēji vērptas dzijas,bija jau smuka pūkaina,bet ne stipri svērpta,es velku virsū kokvilanas zeķi,lai tik ātri nenodilst,haskijam ļoti īsa tā pavina,grūti savērpt,ne katrs uzņemās,man bija vairākas vērpējas,bet tagad visas atsakās,jo baigi grūti,palikusi viena,kas ņem,bet nu tad arī tas maksā.
Šīs vēl nav izturības pārbaudi izgājušas,bet ir dubultā savērptas,dzija izskatās patiešām izturīga,varbūt nav tik skaisti pūkainas kā iepriekšējās,bet droši,ka izturīgākas.Man liekas,ka man parastās vilnas zeķes noplīst ātrāk,bet tās jau tā nesaudzēju :)
Vispār ir doma pašai vērpt,ir man trīs neejoši vecie ratiņi,meklēju kādu,kas man no tiem trim vismaz vienu varētu sataisīt,jo to vērpšanu jau samācījos :smarzas:
Vērpšana baigi dārgi izmaksā :soks: līdz ar to arī cena zeķēm ir augsta,gribētos palaist uz leju,bet tad nav galīgi izdevīgi.Es jau katari pūciņai pa pagalmu skraidu pakaļ :kanepe: haskijus jau parasti ar fēnu izpūš,es tikai ķemmēju(arī pēc mazgāšanas,tad žāvēju),vsp baigais čakars :sajucis:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rokdarbi!!!

Postby Barito » 01 Sep 2014, 12:43

Maija beigās bijām ekskursijā Ķoņu dzirnavās un pēc šī apmeklējuma, es apsveru domu, ka varbūt nākamgad vedīšu suņu spalvas uz turieni. Atdod maisu ar spalvām un dabū atpakaļ dziju, tieši to, ko nodevi. Viņi nejauc neko kopā un strādā ar konkrēto klientu. Rādīja ne tikai pašu procesu, kā darbojās ap aitas vilnu, bet arī parādīja jau gatavu savērptu suņu vilnu. Vot tagad ir āķis lūpā.
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Rokdarbi!!!

Postby Danute » 01 Sep 2014, 13:12

Barito wrote:Maija beigās bijām ekskursijā Ķoņu dzirnavās un pēc šī apmeklējuma, es apsveru domu, ka varbūt nākamgad vedīšu suņu spalvas uz turieni. Atdod maisu ar spalvām un dabū atpakaļ dziju, tieši to, ko nodevi. Viņi nejauc neko kopā un strādā ar konkrēto klientu. Rādīja ne tikai pašu procesu, kā darbojās ap aitas vilnu, bet arī parādīja jau gatavu savērptu suņu vilnu. Vot tagad ir āķis lūpā.

Un kāda cena par darbiņu,ja nav noslēpums?
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Rokdarbi!!!

Postby Barito » 01 Sep 2014, 16:46

Danute
A vot i nezinu :apstulbis: . Laikam jau teica, bet es palaidu garām. Viņu mājaslapā ir tel.Nr., var painteresēties.
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Rokdarbi!!!

Postby perro » 01 Sep 2014, 17:41

Var jau nemeklēt vērpēju, bet palēnam, vakaros, TV skatoties, pašas ar rokām savērpt. Nav tik traki, kā izklausās.

Zeķēm es daru tā - ņemu kādu pasmalku dziju, vēlams pusvilnas (lai izturīgāka, man ļoti patīk Ogres mazie kamoliņi) un tad palēnām vien virpinu suņu vilnu virsū un tinu kamolā. Un tad beigās abus pavedienus satinu kopā. Sanāk izturīgi un nav vērpējs jāmeklē.

Kad piešaujās, man sanāk 3-4 dienās savērpt vienām zeķēm (mums jau tās vilnas nav tik daudz).

Protams, ja gribas 100% tīru suņa vilnu, būs grūtāk, bet tā, izmantojot gatavu pavedienu - easy!
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Rokdarbi!!!

Postby zukins » 09 Dec 2014, 09:54

Ceru uz atsaucibu vai padomiem - velos nopirkt sunu vilnas zekites (bernam), bet nezinu kur meklet. Man nav nedz dzijas, nedz aditaja :)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rokdarbi!!!

Postby ievish » 09 Dec 2014, 10:05

zukins wrote:Ceru uz atsaucibu vai padomiem - velos nopirkt sunu vilnas zekites (bernam), bet nezinu kur meklet. Man nav nedz dzijas, nedz aditaja :)


Apjautājies Demix, man šķiet, ka viņa te suņu vilnas zeķītes kaut kur bija salikusi.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Rokdarbi!!!

Postby Demix » 15 Dec 2014, 21:42

ievish wrote:
zukins wrote:Ceru uz atsaucibu vai padomiem - velos nopirkt sunu vilnas zekites (bernam), bet nezinu kur meklet. Man nav nedz dzijas, nedz aditaja :)


Apjautājies Demix, man šķiet, ka viņa te suņu vilnas zeķītes kaut kur bija salikusi.

ievish,paldies par norādēm :) !
:labipadarits: Darīts,zeķītes jau ceļā pie īpašnieka!:)
Gaidu protams arī atsauksmes,man tas ir svarīgi! :smarzas:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Rokdarbi!!!

Postby IneseL » 19 Dec 2014, 10:32

Barito wrote:Maija beigās bijām ekskursijā Ķoņu dzirnavās un pēc šī apmeklējuma, es apsveru domu, ka varbūt nākamgad vedīšu suņu spalvas uz turieni. Atdod maisu ar spalvām un dabū atpakaļ dziju, tieši to, ko nodevi. Viņi nejauc neko kopā un strādā ar konkrēto klientu. Rādīja ne tikai pašu procesu, kā darbojās ap aitas vilnu, bet arī parādīja jau gatavu savērptu suņu vilnu. Vot tagad ir āķis lūpā.

Manuprāt tā arī bija vienīgā vieta, kur piedāvā savērpt 500/50 ar aitas vilnu, kas ir īstenībā pats labākais suņa vilnai, kas pati īsti labi neturās kopā. Man ir bijusi iespēja salīdzināt - vecajam kollijam vienu reizi dabūju vērpēju (senos padomju laikos), kas tā darīja un tas dzēmperis man kalpo vēl tagad - ir pat ārdīts un pāradīts, bet nekādas vainas. Un arī nespalvojas tā. Tagad no tīra kollija vilnas uz diega moderni savērptais ir skaists un pūkains, bet nu spalvu met uz nebēdu... :( Visas drēbes spalvainas!
Es labprāt atkal tā savērptu, bet neviens neņemas to darīt, tāpēc ieinteresējos par tām Ķoņu dzirnavām. Būs jāpiezvana, man kāds kg jau sakrāts...
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Rokdarbi!!!

Postby IneseL » 19 Dec 2014, 10:33

50/50 bija domāts! :)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Rokdarbi!!!

Postby Ane » 19 Dec 2014, 15:56

:rej: Preiļos pagājušgad savērpu suņu vilnu 1:1 ar aitas vilnu, pie tam aitas vilnu ļoti labu un pūkainu varēja nopirkt uz vietas, izmaksāja padārgi, vairs neatceros, cik, varbūt ap 20 eiro/kg iznāca izmaksas,ieskaitot piepirkto aitas vilnu, bet kvalitāte - ideāla,- smalka, līdzena dzija.
Paši stāvējām klāt, visi akoti tika ar gaisu izpūsti, diegi satīti uz spolēm. Kādreiz diegus arī šķeterējām tur pat pa 2 vai 3 diegi kopā, bet pēdējo reizi viņiem tas aparāts nestrādāja; adu tāpat, reizēm pielieklu kādu citu diegu klāt, lai adījums būtu izturīgāks. :)
Kad vērpj, tad vilnu salej ar petroleju, mazgāt dziju nākas vairākos ūdeņos, bet ir labums - kodes neēd.
Vērpšnai vajag lielāku daudzumu vilnas, var kooperēties vairāki ar līdzīgas kvalitātes vilnu. Es arī domāju, ka būs jābrauc, vilna jau pietiekoši iekrājusies.
Vecais tālrunis bija 29505937, priekšnieku sauc Anatolijs, ja kādu tas interesē. Ceham ir arī stacionārais tālrunis.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Rokdarbi!!!

Postby IneseL » 19 Dec 2014, 19:47

Ane wrote::rej: Preiļos pagājušgad savērpu suņu vilnu 1:1 ar aitas vilnu, pie tam aitas vilnu ļoti labu un pūkainu varēja nopirkt uz vietas, izmaksāja padārgi, vairs neatceros, cik, varbūt ap 20 eiro/kg iznāca izmaksas,ieskaitot piepirkto aitas vilnu, bet kvalitāte - ideāla,- smalka, līdzena dzija.
Paši stāvējām klāt, visi akoti tika ar gaisu izpūsti, diegi satīti uz spolēm. Kādreiz diegus arī šķeterējām tur pat pa 2 vai 3 diegi kopā, bet pēdējo reizi viņiem tas aparāts nestrādāja; adu tāpat, reizēm pielieklu kādu citu diegu klāt, lai adījums būtu izturīgāks. :)
Kad vērpj, tad vilnu salej ar petroleju, mazgāt dziju nākas vairākos ūdeņos, bet ir labums - kodes neēd.
Vērpšnai vajag lielāku daudzumu vilnas, var kooperēties vairāki ar līdzīgas kvalitātes vilnu. Es arī domāju, ka būs jābrauc, vilna jau pietiekoši iekrājusies.
Vecais tālrunis bija 29505937, priekšnieku sauc Anatolijs, ja kādu tas interesē. Ceham ir arī stacionārais tālrunis.

20 EUR kg ir ļoti pat lēti! Pēdējo reizi tīru suņu vilnu savērpt izmakāja 35 Ls/kg. ;)
Preiļi patālu, pašai nesanāks laikam aizbraukt, bet ja kāds vestu savu, labprāt kooperētos! :) Man kāds kg varētu būt sakrājies.
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Rokdarbi!!!

Postby Demix » 29 Dec 2014, 21:49

perro wrote:Var jau nemeklēt vērpēju, bet palēnam, vakaros, TV skatoties, pašas ar rokām savērpt. Nav tik traki, kā izklausās.

Zeķēm es daru tā - ņemu kādu pasmalku dziju, vēlams pusvilnas (lai izturīgāka, man ļoti patīk Ogres mazie kamoliņi) un tad palēnām vien virpinu suņu vilnu virsū un tinu kamolā. Un tad beigās abus pavedienus satinu kopā. Sanāk izturīgi un nav vērpējs jāmeklē.

Kad piešaujās, man sanāk 3-4 dienās savērpt vienām zeķēm (mums jau tās vilnas nav tik daudz).

Protams, ja gribas 100% tīru suņa vilnu, būs grūtāk, bet tā, izmantojot gatavu pavedienu - easy!


Tas man neder,ļoti ātri nodilst,es dodu priekšroku tikai vienai vērpējai,kas man savērpj extra kvalitatīvi,divās kārtās,maksāju par 1kg savērpšanu 80eiro,toties pamatīgi izturīga,tīra no piemaisījumiem,100% suņu pavilnas vilna!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Rokdarbi!!!

Postby IneseL » 21 Jan 2015, 09:22

Ane wrote::rej: Preiļos pagājušgad savērpu suņu vilnu 1:1 ar aitas vilnu, pie tam aitas vilnu ļoti labu un pūkainu varēja nopirkt uz vietas, izmaksāja padārgi, vairs neatceros, cik, varbūt ap 20 eiro/kg iznāca izmaksas,ieskaitot piepirkto aitas vilnu, bet kvalitāte - ideāla,- smalka, līdzena dzija.
Paši stāvējām klāt, visi akoti tika ar gaisu izpūsti, diegi satīti uz spolēm. Kādreiz diegus arī šķeterējām tur pat pa 2 vai 3 diegi kopā, bet pēdējo reizi viņiem tas aparāts nestrādāja; adu tāpat, reizēm pielieklu kādu citu diegu klāt, lai adījums būtu izturīgāks. :)
Kad vērpj, tad vilnu salej ar petroleju, mazgāt dziju nākas vairākos ūdeņos, bet ir labums - kodes neēd.
Vērpšnai vajag lielāku daudzumu vilnas, var kooperēties vairāki ar līdzīgas kvalitātes vilnu. Es arī domāju, ka būs jābrauc, vilna jau pietiekoši iekrājusies.
Vecais tālrunis bija 29505937, priekšnieku sauc Anatolijs, ja kādu tas interesē. Ceham ir arī stacionārais tālrunis.

Kā ir ar šo? Vai sanāks kādam braukt? Es domāju, ka varētu vēl kādu saorganizēt uz kooperēšanos... Vai uz Ķoņiem kāds varbūt brauks un var paķert kādu kg līdzi?
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Rokdarbi!!!

Postby Nora » 12 Apr 2015, 20:29

Pacelšu tēmu ar diviem pēdējā laika darbiem:

Zivju dzenītis
Image

Šis gaidīs virtuves remontu
Image

Un šis ir procesā
Image

:sarkstosa:
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Rokdarbi!!!

Postby pixy » 13 Apr 2015, 06:49

Nora, Tu FB redzēji izšujamos suņus pa šķirnēm? Tādi pirms laiciņa klejoja un es izmisīgi centos izdomāt, vai nezinu kādu, kas izšuj, kam varētu parādīt. Ļoti kvalitatīvi un atpazīstami, un ar visām pamācībām.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Rokdarbi!!!

Postby Creme de la Creme » 13 Apr 2015, 08:40

Vai links nav saglabājies? :sarkstosa:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Rokdarbi!!!

Postby pixy » 13 Apr 2015, 09:53

Nav gan un arī neatceros, kurš bija padalījies vai atķeksējis, ka patīk. Varbūt kādam citam ir.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Rokdarbi!!!

Postby ievish » 13 Apr 2015, 11:22

User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Rokdarbi!!!

Postby Creme de la Creme » 13 Apr 2015, 11:47

Paldies! :flirts:
Mājās būs jāieskatās. Varbūt kas labs atrodas.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests