Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Miscellaneous

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby Demix » 23 Oct 2010, 14:31

lauva wrote:
Sinty wrote:A es gribu tos pildītos marinētos gurķīšus... :sarkstosa:

:par:
es esmu gurinētu marķīšu fane un ja viņus vēl var pildīt,tad vispār ir idjeaļņiks

Tad Tev jābrauc ciemos,es šogad ieliku 10x3l,20x1l burkas pašas audzētus eko-gurķīšus :nadzinji:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby lauva » 23 Oct 2010, 16:36

Demix,pat mana ome mani nelaiž pie ziemas krājumiem :kanepe: tu esi gatava riskēt? :kanepe:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby paula » 24 Oct 2010, 17:32

Jūtu, ka šai tēmai būs minimāls sakars ar Ziemassvētkiem,jo visi visu grib ēst tūlīt un tagad :D es pag.gadā taisīju mājas serenādes-aprikozes sīki sagriež, valriektus un lazdu riekstus samaļ ( vai dara,kā es-ietin lina dvielītī un klapē ar gaļas āmuru), to visu sajauc kopā. Liek iekšā mazliet (nu, uz kādiem 500 gr maluma 2 ēd.k.) medus, to visu centīgi, enerģiski maisa, līdz medus ir visur. Tad veido apaļas končiņas. Končiņas aspviļā kausētā šokolādē (šokolādi vajag daudz, lai tā smuki apviļātu) un liek ledusskapī uz sacietēšanu. Apdāvināmie izskatījās tīri priecīgi ;)
šim gadam meklēju kādas jaunas,oriģinālākas idejas. :logs:
Last edited by paula on 24 Oct 2010, 18:21, edited 1 time in total.
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby Demix » 24 Oct 2010, 18:20

lauva wrote:Demix,pat mana ome mani nelaiž pie ziemas krājumiem :kanepe: tu esi gatava riskēt? :kanepe:

Nu vēl jau kāda nedēļa/divas un ziema būs klāt :logs:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby ezhuks » 27 Oct 2010, 10:37

Es savējiem pērn dāvināju pašgatavotās dzērvenes pūdercukurā un mandeles karamelēs ar garšvielām. Bik ņemšanās, bet tauta bija laimīga.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby pixy » 28 Oct 2010, 07:15

Kā Ziemassvētku dāvaniņu var pasniegt dekoratīvu burciņu ar īstu Ziemassvētku alkoholisko dzērienu (vai ēdienu :hih: ). Jāsaliek traukā visādi žāvēti augļi, jāaplej ar konjaku vai brendiju un jāpievieno pa druskai no visām "Ziemassvētku" garšvielām - kanēļa standziņu, krustnaglu, kardamonu, anīsa zvaigzni, var kādu piparu, apelsīna mizu (ja na apelsīnu cukādes). Manā mājā katru gadu 1.Adventē ir piparkūku mīklas taisīšanas pasākums, kura laikā svēta lieta ir vārīt un dzert punšu un pie reizes tiek pagatavoti arī žāvētie augļi konjakā. Līdz Ziemassvētkiem viss kārtīgi savilcies, nopērku kādu mazu dekoratīvu burciņu un salieku no visa pa druskai iekšā. Tā dzintarainā krāsa tāda ziemīga un aromāts!!!!, un garšīgi arī, tikai ar devu jāuzmanās, viņš lēni sit galvā un, ja kārtīgi saēdās, pēc kādas pusstundas var būt "uzredzēšanos" :jaa: Ui, pilnīgi siekala mutē saskrēja, sagribējās vienu konjakainu aprikozīti :hih:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby paula » 03 Nov 2010, 18:35

pixy
Kādu konjaku Tu lej? Henessy es šogad radiem laikam neuzsaukšu :) , bet negribētos arī nopirkt kautko no lētā/vidējā gala, kas varētu sabojāt garšu... es par alkoholiem neko nezinu, tumša bilde :D
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby energy » 03 Nov 2010, 19:59

Pēc manas saprašanas gatavošanā neko krutu nevajag, tur tik ļoti neviens nepateiks vai tas ir henessy vai arī kaut kas 2x lētāks. :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby pixy » 04 Nov 2010, 09:34

Paula, tik tiešām, šoreiz nav vajadzīgs Henessy, varbūt neņem pašu lētāko, bet tāda cenas līmeņa kā Stārķi (Belij aist, čornij aist) būs gana labi. Tur jau tā mijiedarbība notiek un konjaks pieņem visas garšas, savukārt augļi sakonjakojas. Tā kā garšvielas arī klāt, veidojas kupla aromātu buķete. Pašiem lētākajiem mēdz būt tāda asa spirta piegarša, to varbūt arī pārējais nespēj nomākt.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby aerial » 04 Nov 2010, 10:18

Nav gluži saldums, un netaisīju gluži uz ZS, bet varbūt kādam noder idejai ;) Es šo taisīju kā dāvanu uz kāzām.

Nepieciešams:
1) mājas vīna pudele (noteikti der arī veikala, bet nu - manā gadījumā tas bija paštaisīts vīns)
2) koka vīna kastītes sagatave (http://www.artdizain.lv/lat/produce/285 ... lei-karba/)
3) krāsa, beice vai laka ar ko nokrāsot kasti sev tīkamā tonī (es jaucu akrila krāsas + pa virsu "piedevu spīdumu" ar bronzas/zelta krāsu)
4) papīra iepakojuma maisiņš (nekrāsots, dabīgā krāsā - tipa laikam skaitās eko ipakojums), uz kura uzdrukāt etiķeti gan pudelei, gan kastei + novēlējumu. Pēc tam, kad etiķete uzlīmēta uz pudeles, ņemam olas dzeltenumu un "vecinām etiķeti" (nav obligāti, bet tas piedod zināmu vecum ilūziju), kas manā gadījumā ir arī apdedzināta "pod storinku" (tipa, daudz pārcietusi :kanepe: )
5) dekupāžas laka vai jebkura cita ātri žūstoša laka, ar ko pārklāt kasti, lai etiķete neluptu nost + krāsa nesmēretos.
6) skaidas, ko ielikt kastē, lai pudele negrabētu (es pirku stendera ziepēs pa latu (diezgan daudz sanāca, vairāk kā puse palika pāri), bet pieņemu, ka citur arī ir.
7) dāvanu bante, ja ir vēlēšanās visu vēl arī apsaitēt, kā to izdarīju es ;)

1. Kopskats
Image
2. Pirms "iesaiņošanas"
Image
3. Galīgais variants
Image
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Ziemassvētku rūķu darbnīciņa (idejas ziemassvētku dāvaniņām)

Postby paula » 04 Nov 2010, 20:40

pixy
Paldies! Tā jau domāju, ka ņemšu Belij Aist :labipadarits:
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests