Dārzs - stādi, darbi, raža...

Miscellaneous

Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Laura » 24 Oct 2010, 22:34

Mums te ģimenē jaunums - dārzs - parādījies. Līdz ar to iedomājos, ka neesmu vienīgā, kam varētu būt saistoši šeit uzturēt arī tēmu par dārziem. Šeit varētu ne tikai lepoties ar dārzkopības sasniegumiem, bet arī apmainīties ar stādiņiem, sēklām uc. Un, protams, pieredzi!
Man ir šāds palīgs:
Image
Bet dārzs ir pilnīgi ārprātīgs un aizlaists - neviens nav roku licis klāt apmēram 10 - 15 gadus.
Pašlaik esam nozāģējuši 4 nokaltušas ābeles, iestādījuši 60 parastās un 20 mēness zemenes, 1 piparmētru un 2 avenes. Zeme tur ļoti laba, bet smaga. Trešdien stādīšu tulpes.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Korfa » 25 Oct 2010, 11:11

Laura, domāju ka pavasarī man būs kas iedodams. :)

Pati dārziņā gribu dabūt vēl ziemciešus, piem floksīšus utt.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Laura » 25 Oct 2010, 12:01

Starp citu, ar flokšiem (rozā) es varbūt varēšu padalīties... Vēl bija baltie, bet tie tādi nīkulīgi izskatījās.
Mani te vakar aplaimoja ar apmēram 30 dažādām sēklu paciņām, tikai dažām tas termiņš tāds aizkavējies... nezinu, ir vērts ar viņām tetrapakas aizpildīt vai nav?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby OrlandoSeaHorse » 25 Oct 2010, 13:11

Tev taču ir rokamās mašīnas! Tik jāiemāca rakt tur, kur tev vajag, tad būs viegli, bet citādi vari nepūlēties puķītes sēt....
Šovasar beidzot aizsūtīju uz LV savu šokolādes piparmētru, cerams, ka nākošgad jau būs ieaudzies pietiekoši, ka var padalīties. Es jau sen apsolīju te cilvēkiem to brīnumu.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demiana » 25 Oct 2010, 14:10

Korfa wrote:Pati dārziņā gribu dabūt vēl ziemciešus, piem floksīšus utt.

Es ar viņus gribu, :mandragora: šogad no 5 flokša veidiem neviena sēkla tā arī neuzdīga. Ņemu i LV sēklas i ārzemju ražojumus, bet nekā. Nospriedu ka laikam tik ar stādiem šo skaistumu savā dārzā iedabūšu. :kanepe:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demiana » 25 Oct 2010, 14:12

OrlandoSeaHorse wrote:... šokolādes piparmētru, cerams, ka nākošgad jau būs ieaudzies pietiekoši, ka var padalīties. Es jau sen apsolīju te cilvēkiem to brīnumu.

mmm, izklausās gardi, tēja laikam sanāk :aizsapnojusies: forša
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 25 Oct 2010, 14:19

OSH, vai to ausu puķi ,rāniju,dabūji? Es vienu brīdi intensīvi meklēju, bet neatradu pieejamā vietā, tā i palika.
Ja pavasarī kāds gribēs etiķkokus, lūdzu piesakieties! Tās "nezāles" aug kā trakas. Es jau te dažu labu esmu ar tiem aplaimojusi. Arī parasto zilo ceriņu atvases varēs dabūt, nu un flokšus smuki lillā arī. Varēs dabūt arī piparmētras stādus.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Laura » 25 Oct 2010, 14:31

Ja etiķkoki ir tie lielie, ar platajām lapām, tad es noteikti gribēšu dažus - man no kaimiņiem jāsāk slēpties pamazām...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demix » 25 Oct 2010, 14:41

Elbe wrote:OSH, vai to ausu puķi ,rāniju,dabūji? Es vienu brīdi intensīvi meklēju, bet neatradu pieejamā vietā, tā i palika.
Ja pavasarī kāds gribēs etiķkokus, lūdzu piesakieties! Tās "nezāles" aug kā trakas. Es jau te dažu labu esmu ar tiem aplaimojusi. Arī parasto zilo ceriņu atvases varēs dabūt, nu un flokšus smuki lillā arī. Varēs dabūt arī piparmētras stādus.

:jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Zuks » 25 Oct 2010, 15:08

Vai kādai ir arī citronmētra??? Man šitā dikti smeķē! :sarkstosa:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Zuks » 25 Oct 2010, 15:10

Laura Vai pavasarī varēs to racējmašīnu palienēt ābeļu dēstīšanai??? :hih: :hih: :hih:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby ingo » 25 Oct 2010, 16:45

Manā dārzā regulāri viss saaug par daudz, visus radus un kolēģus jau esmu "apaudzējusi" :hih: , nebūtu tik tālu, ik pa laikam kaut ko varētu piedāvāt. Patlaban hostas ir rindā uz izrakšanu un nonākšanu kompostā
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby ezhuks » 25 Oct 2010, 19:08

ingo wrote: Patlaban hostas ir rindā uz izrakšanu un nonākšanu kompostā

Man vajag kādu hostu, bet ka tik nav par vēlu stādīt...?
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby ezhuks » 25 Oct 2010, 19:10

Laura wrote:Ja etiķkoki ir tie lielie, ar platajām lapām, tad es noteikti gribēšu dažus - man no kaimiņiem jāsāk slēpties pamazām...

Etiķkoks diezin vai palīdzēs paslēpties no kaimiņiem. Tas ir koks, kas laiž atvases trakāk par nezālēm un vaļā tikt grūti. Lapas, pēc izkārtojuma, ir līdzīgas pīlādža lapām, tikai maķenīt lielākas. Rudenī krāsojas smuki sarkanas - tik vien tās baudas.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demix » 25 Oct 2010, 19:40

ingo wrote:Manā dārzā regulāri viss saaug par daudz, visus radus un kolēģus jau esmu "apaudzējusi" :hih: , nebūtu tik tālu, ik pa laikam kaut ko varētu piedāvāt. Patlaban hostas ir rindā uz izrakšanu un nonākšanu kompostā

Nu ja ņem vērā,ka manā dārzā nekas tā īsti nepaspēj ieaugties,tad es varētu būt regulārs noņēmējs :hih:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 25 Oct 2010, 22:21

Man ir vēl viens augs, kuru es gribētu iesmērēt kādam - kokveida peonija. Tā draņķe saaugusi smuks krūms, bet zied tikai ik pāra gadus un arī tikai kādi 4-5 ziedi uz krūma. Mani tracina tāds slinkums.
Un droši vien pavasarī varēšu piedāvāt cinniju stādus. Pēc šīsvasaras pieredzes visu galviņu(sadīgušos stādus) iestādīt vienā dārzā ir par daudz, tad ir uz tirgu jābrauc ar ziediem. Ak ja, arī dālijas ir nemaņā daudz. UN man tā nelabā tendence - žēl kaut ko sviest ārā.
Savukārt, ja kādam ir par daudz gladiolu - varu izpalīdzēt :)
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby ingo » 26 Oct 2010, 08:02

tās hostas ir doma rakt ārā pavasarī, vienīgi tas attālums no Liepājas līdz Rīgai un retā braukšana uz lielpilsētas pusi, hmm.... Ja nu vienīgi ar stādu kasti pie kāda ciemos uzprasās :hih: , kam tādi aktīvāki suņi (Demix ;) )
Labi, nāks tuvāk pavasaris, tad kaut ko sadomās :jaa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Alias » 26 Oct 2010, 09:15

Demix wrote:
ingo wrote:Manā dārzā regulāri viss saaug par daudz, visus radus un kolēģus jau esmu "apaudzējusi" :hih: , nebūtu tik tālu, ik pa laikam kaut ko varētu piedāvāt. Patlaban hostas ir rindā uz izrakšanu un nonākšanu kompostā

Nu ja ņem vērā,ka manā dārzā nekas tā īsti nepaspēj ieaugties,tad es varētu būt regulārs noņēmējs :hih:

:hih: Ļoti līdzīga situācija. Bet man ir tāds ērms kā Kazbārdis. To neviens suns nespēj piebeigt :hih:
Mums ir kucēni!

Akita audzētava AmberYule (FCI)
http://www.akita-inu.lv
Alias
Puppy
Puppy
 
Posts: 483
Joined: 22 Jul 2010, 11:55

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Zuzanna » 26 Oct 2010, 09:49

Elbe
Es labprāt pieteiktos uz vienu etiķkoka stādu. Zinu, ka man dārzā vajag, tikai līdz šim nebija piemērotas vietas kur viņu ieviest-nu vietiņa jau ir sarūpēta, vajag tikai pašu koku vēl iedēstīt.
Nu, un ja paliek pāri kāds dālijas gums, ar labprāt pieteiktos...
Bet pretī varu iedot klājenisko kadiķīti ar zilganu piešprici, nosaukumu uz sitiena neatceros, stāv man pāris stādiņi un tik vietu aizņem.
Kādu ausu puķi Tu meklē, to, kas skaitās pelargonija??
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 26 Oct 2010, 11:43

Zuzanna, urā!!! Vēl viens pašnāvnieks uz etiķkoku piesakās!!! Gribi tūlīt vai pavasarī? Man viņš vispār patīk, itin dekoratīvs, bet nu živučijs briesmīgi un man lien no kaimiņiem iekšā. Savējo es smuki appļauju un ok. Dālijas iedošu labprāt - man tā kā par daudz paliek. Ir tās rozīgās, augstās, šķiet "Ināra"saucas , ļoti intensīvi zied, tad tādas oranžas bumbiņas un sarkanās zvaigznītes. Arī citas krāsas ir. Kadiķi ja nav kur likt- ok, bet tikai pavasarī, jo mums plānoti palieli teritorijas uzlabošanas darbi. pašlaik mums jau stāv tūjas pagaidu vietās.
Ausu puķei es nezinu pareizo nosaukumu, bet tautā viņu vēl sauc par "rāniņu" no vārda ģerānija. Viņa arī ir līdzīga ģerānijai, tikai ziedus gan neesmu redzējusi, ir tāda stipri smaržīga, ne kā ģerānija, bet tāda svaigāka un to izmanto ausu slimību ārstēšanai. Man pašai mamma bērnībā bāza to puķi ausīs, kad mūžīgi sāpēja. Vienkārši saburza lapu, lai izspiežas sula, iebāž ausī un aizliek vati priekšā. Labi palīdz.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests