Dārzs - stādi, darbi, raža...

Miscellaneous

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby kaija » 05 Jun 2015, 09:32

Man problēma ar sīpoliem. Šamiem pūst saknes. Ko man tagad darīt? Raut ārā tos kuriem nav loki un stādīt vietā citus, nebūs pa vēlu? Vai vietā stādīt ko citu, teiksim, cūku pupas?
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demiana » 05 Jun 2015, 10:07

kaija wrote:Man problēma ar sīpoliem. Šamiem pūst saknes. Ko man tagad darīt? Raut ārā tos kuriem nav loki un stādīt vietā citus, nebūs pa vēlu? Vai vietā stādīt ko citu, teiksim, cūku pupas?

Rauj ārā un stādi citus, par vēlu nebūs. Atnāks vasara (cerams) un viss sāks augt arvien ātrāk.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby pixy » 05 Jun 2015, 10:07

10 dienas vēlāk kā pirms gada beidzot sprāgst vaļā lielās, pūkainās magones. Vajag tak dārza sadaļā kādu skaistumu, citādi te par daudz dārzeņu saviesīsies :D
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 05 Jun 2015, 10:18

Es sīpolus ieliku tikai pagājušajā nedēļā. Tagad izlīduši asni. Zeme bija pamatīgi slapja, baidījos ka nenopūst. Līdz rudenim paspēs izaugt!
Ar viltu :kanepe: izdabūju dārzniecībā pāris gurķu stādu (līdz Elbai nu nekādi nebija laiks tikt. Mēs te notusējām pa vāczemi). Vienam jau gurķēni klāt. Parasti stādi tā, kā viņi auguši. Uzreiz atsienu.
Ķirbji siltumnīcā sāks ziedēt, bet ārā izstādītie stāv uz vietas. :sajucis: Bail šitos arī likt. Naktis tik vēsas...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 05 Jun 2015, 15:06

Es sīpolus stādu divās tūrēs, lai loki ilgāk dabūnami - vienu tūri 9. maijā un otru pēc nedēļas, divām. Tagad ir sanākuši visi, bet tie agrākie tikai par mazu bišķīti lielāki - visi vienlaikus vien būs. Bet mani gurķēni būdā nu tikai sāk augt - naktis vēsas. Uz palodzes šiem labāk patika :)
pixy, Tavas magones ir dievīgas - man šorīt jau 4 atvērušās!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Ligita Logina » 05 Jun 2015, 21:09

Mīļie dārzkopji. Kā lai cīnās siltumnīcā ar kurmjiem? Dārzā vēl šos pieciešu - gan jau kaut kas izaugs. Bet siltumnīcā, tomātiņi žēl. Šie tik rok un rok. Katru dienu kādam tomātam pekas augšā. Esmu sabāzusi suņu kakiņas visos caurumos, nelīdz. Manējiem kurmjiem tas netraucē. Speciāli pirktās tabletes, kam it kā viņi jāatbaida, man liekas viņus pievelk. Rok vēl vairāk. Vai tiešām jāķeras pie automašīnas izpūtēja, atkal problēma - man ir dīzelis, tas nepalīdzot. :(
User avatar
Ligita Logina
Puppy
Puppy
 
Posts: 401
Joined: 24 Jan 2010, 21:51
Location: Rūjiena

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 06 Jun 2015, 10:12

Es kurmjus dārzā iznīdēju ar speciālajām sēra+vēlkaut kā kapsulām. Nopirku saimniecības veikalā. To kapsulu aizdedzina un iebāž alā. Viņa nedeg, tikai kūp. Tie dūmi iet pa visām alām un kurmji laižas prom. Smird gan kreftīgi :kanepe: Man kādus gadu 4-5 neviens nerādījās dārzā, tik šogad atkal kāds ir ielīdis. Ja sāksies masveidā, atkal pielietošu šo paņēmienu. Augiem tie dūmi neskādē, drīzāk samazina sēnīšu iespējamību. Saku to no siltumnīcas viedokļa, jo es pavasaros ar sēru kūpinu siltumnīcas, lai nav visādas sēņu slimības.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Ane » 06 Jun 2015, 20:22

Sīpolu saknes varētu pūt tāpēc, ka tur dzīvo sīpolu mušas kāpuri, retāk - ja sēklas materiāls bija jau nevesels, ar slimības (sēnes) sporām. :jaa:
Sīpolu mušas kāpurus var apkarot ar ķīmiju, tas ir - ar jebkuru insekticīdu, bet tad lakstus nedrīkst lietot pārtikā noteiktu laiku, bet vecmātes metode - paliet sīpolus ar karstu, gandrīz verdošu ūdeni tieši zem saknes. Lai nevairotos pelēkā puve un arī lakstu puve, sīpolus reti jālaista, jāstāda saulainās, labi vēdināmās vietās un ne tuvu viens pie otra. Sēklas materiālu pirms stādīšanas martā - aprīlī jāizsilda kaut vai uz radiatora, sadīgušie sīksīpoliņi parasti visi ir inficēti ar puvi, tos labāk nestādīt vai stādīt atsevišķā vietā un izmantot lokiem.
Vēl sīpolu lakstos dzīvo sīpolu kodes kāpuri, pēc tam uz lakstiem metas pelējums. Apkaro - ar ķīmiju vai vienkārši bojātos lakstus noraujot un iznīcinot, lai kāpuri neizdzīvotu.
Ķīmijas fane neesmu, labāk iztikt bez ķīmijas, izņemot minerālmēslus saprātīgās devās. Bet vispār - labu ražu zemnieki bez ķīmijas iegūt nevar, graudaugus lej gan ar herbicīdiem, gan fungicīdiem, gan ar ķīmiju, kas saīsina un nostiprina stiebrus. Citādi pasauli pabarot vairs nevar, diemžēl. Slikti, ka mums ir atļauts izmantot pesticīdus, kuri citās valstīs jau ir aizliegti. :velnins:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 06 Jun 2015, 21:17

Hi! Es no bērnības atceros, kā mamma lecektīs, kur stādus audzēja kāpostiem utt., bēra dustu pret spradžiem. Un nekas - visi izaugām. :velnins: Tāpat ar padomju laika pesti, fungi u.c. cīdiem audzētie dārzeņi un labība gāja iekšā uz urrā! I par alerģijām neviens dzirdējis nebija. Cilvēkam jālieto tas, pie kā viņa organisms pieradis :kanepe: un augam jādod mēslojums, mitrums un gaisma vajadzīgajā daudzumā
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Ane » 07 Jun 2015, 11:45

:( Mana mamma bēra DDT dustu arī no mušām govij pa muguru... Dienmžēl, toreiz šis, nu jau no 1972.g. visā pasaulē aizliegtais, pesticīds tika uzskatīts par panaceju. Tur tā nelaime, ka mutācijas un problēmas rodas nākošajām paaudzēm.
Pesticīdi IR kaitīgi veselībai! :jaa: Īpaši, ja tiek nepareizi lietoti vai netiek ievēroti termiņi pēc apstrādes.
Minerālmēsli ir nepieciešami un nav kaitīgi, kā daži uzskata. Visi raksti par nitrātiem ir pasūtījuma raksti, jo dažiem "gudriniekiem" ir vēlme veidot ienesīgu biznesu, kontrolējot nitrātu saturu. Esmu agronome pēc izglītības. 8-)
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby kaija » 09 Jun 2015, 12:04

Neatradu es nekādus mošķus savos sīpolos, tas nozīmē, ka sēklā bija problēma, vai kādi citi apstākļi šamiem nepatīk.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 15 Jun 2015, 12:27

Ligita Logina wrote:Mīļie dārzkopji. Kā lai cīnās siltumnīcā ar kurmjiem? Dārzā vēl šos pieciešu - gan jau kaut kas izaugs. Bet siltumnīcā, tomātiņi žēl. Šie tik rok un rok. Katru dienu kādam tomātam pekas augšā. Esmu sabāzusi suņu kakiņas visos caurumos, nelīdz. Manējiem kurmjiem tas netraucē. Speciāli pirktās tabletes, kam it kā viņi jāatbaida, man liekas viņus pievelk. Rok vēl vairāk. Vai tiešām jāķeras pie automašīnas izpūtēja, atkal problēma - man ir dīzelis, tas nepalīdzot. :(

Pāris takši :kanepe:
Bet ja takšu nav, tad varu ieteikt Bros firmas līdzekļus. Mēs lietojam pulverveida. Jāieber kurmja alā un jāaizrok. Tad jāsalaista lai tās granuliņas kūst. Smako nelāgi, bet videi drošs. Un kurmjiem ar nepatīk. :jautri: Mēs tā pa rudeni no zālāja izdabūjām arā. Un suņi arī tad tajos rakumos neliem (smaka nav tīkama arī suņiem).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 22 Jun 2015, 17:42

Šī gada pirmās zemenītes. Neskatoties uz slikto pārziemošanu, ogas ir!
Image
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 25 Jun 2015, 09:29

Mums gan vēl zaļas. Par laimi sals neķēra (paspēju piesegt). Cerams ka raža būs. Gatavojās tikai ''dekoratīvās'' zemenes, tās kas podos. Bērns visu laiku čeko, kad odziņa būs sārta. Un tad tā ātri pazūd :kanepe: Tur pat kur pirmie siltumnīcas gurķēni :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 25 Jun 2015, 20:33

Man pirmos gurķēnus Taksis noēd :kanepe: Ļoti rūpīgi nokož gurķēnu, lai neizrautu stādu, bet siltumnīcai garām nepaiet. Tāpat zemeņu dobēm. :)
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demix » 26 Jun 2015, 14:55

Lauka gurķi kādam būs?Man nebūs :histerija: Stāv uz vietas!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 26 Jun 2015, 20:50

Es vairs laukā nesēju, tikai siltumnīcā.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby kaija » 28 Jun 2015, 11:33

Demix wrote:Lauka gurķi kādam būs?Man nebūs :histerija: Stāv uz vietas!


Man pat no zemes nav izlīduši. :lamajas: Pilnīgi nesaprotu, kas notiek. Nekas nelien ārā no zemes, ne salāti, ne burkāni, ne selerija. :jaut:
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demix » 28 Jun 2015, 11:45

kaija wrote:
Demix wrote:Lauka gurķi kādam būs?Man nebūs :histerija: Stāv uz vietas!


Man pat no zemes nav izlīduši. :lamajas: Pilnīgi nesaprotu, kas notiek. Nekas nelien ārā no zemes, ne salāti, ne burkāni, ne selerija. :jaut:

Šamiem par aukstu :eglite:
Man arī nekas pagājušo gadu no garšaugiem(izņemot rukolu) neuznāca,tāpēc šogad nemaz nestādīju,bet nu gurķus speciāli stādīju mājā,kastītēs,kā izstādīju āra ta pļukt...Redīsi un salāti gan šogad aug labi,pat kkādas dilles ir :jaa:
Jau tūlīt jūlijs ,bet man pat rozes vēl tikai pumpuros :histerija: labi,ka visas margrietiņas nenopļāvu vsmz kāda puķīte darzā :kanepe:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 28 Jun 2015, 21:12

Man gan šogad aug tīri labi. Gan vēlāk viss, bet diezgan dūšīgi. Pojenes pilnos zedos, lilijas un rozes sāk ziedēt, zemenes ēdam, sīpoli gan tādi pavārgi, tievi, bet gan jau saņemsies. Tomāti zied, bumbuļu gan vēl tā kā neredz, gurķēni aizmetušies un daži nenoēstie pusauga, garšvielas ir vairumā, pētersīļi pārziemoja un tagad jau taisās ziedēt, viss notiek :dejo:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests