Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Miscellaneous

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Salzoo » 17 Jan 2011, 18:52

Bunny wrote:Kaut ko vēl aplamāku būtu grūti izdomāt...beigts vilks ar vaļējām acīm,pavērtu muti un vēl paceltu galvu...Kur nu vēl beigtāku dzīvnieku atrast.


Cilvēkiem arī nomirstot dažreiz paliek mute un acis vaļa -...un tās ir jāaiztaisa...

Neviens, lai cik ievainots vilks nebūtu - nekad neļautu vilkt sevi aiz astes...Dzīvnieku pirmsnāves spēks mēdz būt ļoti liels...un it sevišķi plēsēja...
User avatar
Salzoo
Baby
Baby
 
Posts: 45
Joined: 24 Feb 2010, 11:06
Location: Sigulda

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Salzoo » 17 Jan 2011, 19:04

Salzoo wrote:
Bunny wrote:Kaut ko vēl aplamāku būtu grūti izdomāt...beigts vilks ar vaļējām acīm,pavērtu muti un vēl paceltu galvu...Kur nu vēl beigtāku dzīvnieku atrast.


Cilvēkiem arī nomirstot dažreiz paliek mute un acis vaļa -...un tās ir jāaiztaisa...

Neviens, lai cik ievainots vilks nebūtu - nekad neļautu vilkt sevi aiz astes...Dzīvnieku pirmsnāves spēks mēdz būt ļoti liels...un it sevišķi plēsēja...


Piebilde - ja šis dzīvnieks būtu tikai ievainots - tad tur apkārt neviens tā nesmaidītu un tam cilvēkam, kurš tur vilku aiz astes, būtu sen saplosīta roka lupatās... Savvaļas plēsīgajiem dzīvniekiem ir ļoti augsts sāpju slieksnis un, ja viņam draud briesmas, tad viņš vēl ne tikai to var paveikt....Vilks nav suns...
User avatar
Salzoo
Baby
Baby
 
Posts: 45
Joined: 24 Feb 2010, 11:06
Location: Sigulda

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Linda B. » 17 Jan 2011, 20:08

Nu ja viņš ir beigts, tad kāpēc ir pacēlis galvu?

Es negribu kasīties,es vienkārši esmu viens no tiem "trakajiem zaļajiem",kas ir pret jebkādu dzīvnieku nogalināšanu,neatkarīgi no tā vai tās būtu vilku medības vai cūku kaušana.Šādi skati liek manai sirdij sažņaukties,tas ir šausmīgi un necilvēcīgi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby obrija » 17 Jan 2011, 20:32

Nu nav taču viņš beigts, vienkārši ievainojums mugurkaulā un paralīze, vot i galvu var pacelt, bet iekost nevar, sadisti :lamajas: un ļoti labi var redzēt tā vilka ciesšanu mīmiku, tā kā nevajag te liet par actiņām vaļā un mēlīti ārā... :aizsvilstas:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Salzoo » 18 Jan 2011, 09:03

obrija wrote:Nu nav taču viņš beigts, vienkārši ievainojums mugurkaulā un paralīze, vot i galvu var pacelt, bet iekost nevar, sadisti :lamajas: un ļoti labi var redzēt tā vilka ciesšanu mīmiku, tā kā nevajag te liet par actiņām vaļā un mēlīti ārā... :aizsvilstas:


Obrija, ja Jūs "nodarbojieties ar savvaļas dzīvniekiem" , būtu jau šis tas jāzin...
Man arī ļoti nepatīk tādas bildes... nu neveiksmīga tā ir -nu nav tur mīmikas....
Mednieki NEKAD netuvojas pusdzīvam, ievainotam dzīvniekam - tas vienkārši ir ļoti bīstami...

Es vienkārši gribēju Jūs visus nomierināt, ka neviens tur nemocās...Bet Jūs ko? - Protat Tikai Komentēt Un Visus Pataisīt Par Mērgļiem...
User avatar
Salzoo
Baby
Baby
 
Posts: 45
Joined: 24 Feb 2010, 11:06
Location: Sigulda

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby OrlandoSeaHorse » 18 Jan 2011, 10:01

Kāpēc man uzprasās jautājums, vai Salzoo gadījumā nav viens no tiem medniekiem? Varbūt ne kadrā, bet kas fotografēja? Vai radagabals? Tik labi informēts, tik aizstāvošs...
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby obrija » 18 Jan 2011, 10:25

Salzoo, es ne tikai nodarbojos ar sauvaļas dzīvniekiem, bet arī ļoti labi pārzinu dažas lietas, kā piemēram to ka, pie nāves jeb kurš muskulis atbrīvojās un šajā gadījumā vilkam nekad nebūtu ieplestas acis, acu zīlītes nebūtu fokusētas un pašas acis būtu stiklainas, apkārt acīm var redzēt krunciņu no izbīļa (savilktu muskuli), tā arī nekad nebūtu, mēle mirušam dzīvniekam būtu izkārta pa sāniem, jo smaguma centrs velk citur, un protams ka tā būtu ļengana un daudz garāka, tā kā nevajag te acis mēģināt aizmālēt ka neizdevusies foto, tas dzīvnieks ir dzīvs un tie mednieki ir kretīni. Nevajag citus par muļķiem uzskatīt. :aizsvilstas:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Kriste » 18 Jan 2011, 12:54

Nu gan slepkavību pazinēju biedrība te salasījusies... Beidziet te purkšķēt un vērsieties dzīvnieku aizsardzības ētikas padomē, var būt kaut ko līdzēs. Sliktākajā gadījumā izņems to bildi ārā. Citās valstīs patiešām zaļi domājuši cilvēki jau sen būtu protestu uzrakstījuši, a te tikai suņu forumā var ko paklukstēt. Un ņemot vērā valodu, kādā ir dotais raksts, es nemaz nebrīnos par doto sadismu, jo šad tad, paskatoties slāvu brāļu programmu Ohota i ribalka (un principā man nekas nav pret slāvu brāļiem), man tiešām rodas smagi ap sirdi, vērtējot tur rādīto medību ētiku, pareizāk sakot - ētikas trūkumu.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Salzoo » 18 Jan 2011, 16:44

OrlandoSeaHorse wrote:Kāpēc man uzprasās jautājums, vai Salzoo gadījumā nav viens no tiem medniekiem? Varbūt ne kadrā, bet kas fotografēja? Vai radagabals? Tik labi informēts, tik aizstāvošs...


...Neesmu es mednieks un tiem ne rada gabals, ne fotografēju...Bet informēts mazliet esmu tāpēc, ka mans vectēvs bija Mežsargs un Mednieks un es, jau maza būdama, tiku iepazīstināta ar Dabu, ar Medībām un daudz ko citu . Esmu redzējusi nomedītus dzīvniekus - arī kā viņi izskatās- arī vilku, arī mežacūku u.t.t. ...man vectēvs mācīja daudz gudrību....

...tikai nesaprotu :jaut: - ko Jūs ieciklējāties uz to galvu - apkārt neko neredzat???...

Sorry - es padodos!!! ^^ Bye-bye...
User avatar
Salzoo
Baby
Baby
 
Posts: 45
Joined: 24 Feb 2010, 11:06
Location: Sigulda


Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby link » 07 Feb 2011, 19:04

Ta, mednieku tauta, gribat pacelties manas acis? :kanepe: Gribu padomu. Ka aizbiedet sasoditas stirnas. Sasoditas, bezkaunigas stirnas un vienu zakji. Viss, ko es gribu, ir iziet vakaros un ritos normala tualetes pastaiga ar suni. Bez rokam, izrautam no plechu locitavam, aha. Bet krishanas, bez parrautam pavadam. Un bez nozhelojama skata - mans suns uz stivam kajam, tric, siekalas tek, un pilnigi aizmirsis, ka jachura ari. Jo tas duras, tas stirnas staiga pie mashinam, pie kapnu telpam, zakjis okupeja miskastes :aizsvilstas: Man katra vakara pastaiga ir taaaaaaaaads piedzivojums, ka var gramatu rakstit. Mezha dzivniekiem jadzivo mezha, vai ne? Ok, man te 1km lidz mezham, bet come on! Daudzstavu majas tachu! Cilveki, sunji, mashinas. Stirnas tas nebiede. Mezhnieciba un pashvaldiba es jau esmu zvanijusi - tur bez ponjas visi. A es gribu staigat mierigi, es jau visa vienos zilumos, ka 101 dalmacietis, cik var krist :aizsvilstas:
Ka aizbiedet sasoditas stirnas prom? Mums te 6 gabali dzivo. Adazhos esmu.
link
 

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby link » 07 Feb 2011, 22:30

Katrs 5. foruma ir "mednieks", a ko darit ar stirnam, kuras diedele pie kapnu telpam - neviens nezina :nadzinji:
link
 

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby maksis » 07 Feb 2011, 23:06

link
A ko tu gribi? Lai mednieki uzrīko medības pie kāpņu telpas? :apstulbis:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby link » 07 Feb 2011, 23:19

Vai es ta teicu? Es gribu padomu. Viniem tak lielaka saskarsme ar stirnam, neka man. Gramatas gudras lasa, eksamenus karto. Mosht ir kadi normativie akti, kurus es palaidu garam, ka pashvaldibai tomer butu kaut-kas jadara lietas laba.
link
 

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby obrija » 07 Feb 2011, 23:49

Stirnas jau nav vainīgas ka ziema barga un sniegs ļoti smags. Cilvēki pie vainas, kas stirnas radina nākt un piebaro pie mājām, piebarošanai jau ir speciālas vietas, bet cilvēki un bērni domā ka labu darbu dara. Nebūtu barojuši, arī stirnas nenāktu. :) Šis laiks laikam ir vienkārši jāpārcieš :pastaiga: , mums gan stirnas nav manītas, bet lapsas gan vairumā. :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby link » 07 Feb 2011, 23:52

Es saprotu, ka stirnas nav vainigas, bet es driz bez rokam palikshu :velnins: Vai medniekiem vai pashvaldibai, vai mezhniecibai nav jariko kaut-kadas specialas baroshanas vietas? Mezha? Man nervi beigti. Kad domaju par rita pastaigu - raudat gribas. Liekas, ka bus japerk petardes. Sakuma ieshu es viena, spridzinashu :kanepe: Un pec minutem 10-15 jau ieshu ar suni. "Jautri" :aizsvilstas:
link
 

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby obrija » 08 Feb 2011, 00:02

Par petardēm laba doma, es ar labprāt paskatītos ''teijāteri'' :kanepe: Tik tavam haskītim jau svaigo pēdu smarža vien galvu sagriezīs :pastaiga:
Man liekās ka barotavas jārīko attiecīgam mednieku kolektīvam, kurš apsaimnieko attiecīgo teritoriju. Vajag sazināties ar vietējiem medniekiem un ainteresēties ko šie iesaka. Bet nebūs jau vairs ilgi jāgaida, martā sola riktīgus atkušņus un tad jau būs vieglāk ;)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby pixy » 08 Feb 2011, 07:34

Medību kolektīvam ir jābaro stirnas mežā un, visticamāk, viņi arī to dara. Bet, ja iedzīvotāji, kaut viens, baro pie mājas, viņas nāks arī pie mājas, jo šogad aiz noguruma pārtraukušas baidīties. Tas tāpat kā ar suni - noliec viņam bļodiņu vietā, bet, ja kāds dos no galda, vienalga ubagos. Tā, ka jārīko lielā pilnsapulce un jāvienojas, ka stirnas pie mājām nebaro NEVIENS. Diezgan nereāls pasākums, zinot, ar kādu misijas apziņu tas parasti tiek darīts...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby daiga888 » 08 Feb 2011, 16:54

Tev, link, stirnas Ādažos, mums - Jūrmalā, Dzintaros, iekārtojušās jau otro gadu mežā starp Dzintaru-Bulduru dzelzceļu un lielo Rīgas-Jūrmalas ceļu (tieši tajā posmā atļautais ātrums automašīnām -70 km). Ar kurchāru (viņas paklausības dēļ) bija pierasts staigāt bez pavadas un likās neticami, ka šīs daiļās būtnes (stirnas) es satikšu gaišā dienas laikā praktiski Jūrmalas centrā.....Līdz vienai reizei, kad ieraugot viņas, visi mednieku instinkti suņiem atmodās zibens ātrumā. Tas, kas sekoja tālāk - negribas pat atcerēties, kur nu vēlreiz piedzīvot - mežonīgs skrējiens uz dzelzceļa pusi, atpakaļ uz šoseju, tad atkal atpakaļ uz dzelzceļu - stirnas pa priekšu, kurlie suņi pakaļ :ludzu: :lamajas: :ludzu: Zinu kāda ir sajūta, kad pastaiga pārvēršas par murgu :lamajas:
Un viņas netraucēti tur tusē vēl joprojām.
User avatar
daiga888
Puppy
Puppy
 
Posts: 266
Joined: 24 Jan 2010, 17:43
Location: Jūrmala

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Jola1 » 10 Feb 2011, 16:05

Padalīšos ar savu bedīgo pieredzi ar mednieku, jeb malumednieku.
Godīgi nevienam netraucējot un nevienu neapdraudot pastaigājos ar savu dobermaņu kucīti un viņas kucēnu 6-7 mēnešus vecu sunu puiku . Ropažu rajona , pie Tumsupes kooperatīva. Pa meža izcirtumu blakus smilšu ceļam,kas ved strupceļā, kādus 200m no vasarnīcu kooperatīva. Suņi skrien un dauzās, neizrada nemazākās agresijas pazīmes, skrien pakaļ bumbiņai. Apkārt nevina cilvēka, laiks brīnišķīgs, vakars ap pl.20.00-21.00

Uz ceļa paradās mašīna, mēs izbrīnīti, jo ceļs beidzas pēc 300metriem mežā. Mašīna vairākas reizes aizbrauc turp pēc tam atpakaļ, mēs tik pasaucam sunus klat, lai netraucē mašinai braukt. Beigās mašīna pastājas un no mašīnas izkāpj kriminala paskata vecāks vīrietis un sāk mums draudēt, ka nošaus suņus, jo šī ir viņa mednieku kolektīva teritorija. Viņi piebaro stirnas. Mēs to vietu labi zinām, barotava jau 10 gadus stav nelietota un sabrukusi.

Vecis tik turpina :"Mūsu suni apdraud meža dzīvniekus, jo tos var iztramdīt no vinu teritorijas, tipa ieraudzīs mūs vēl staigājam pa mežu ar suņiem nošaus viņus." Vecim mašīnā uz sēdekļa guļ šaujamais. Neesmu medniece, bet līdz šim uzskatīju, ka stirnu medību sezona sākas augustā, bet mēs staigajam pa mežu jūnijs jūlijs. Mans kungs, kurš absolūti nevienu neņem galvā man tik klusu noteica :"Ejam tas dullais var nošaut arī mūs un neviens neko nepierādīs."
Neko nesaprotu no mednieku tiesībam , bet man liekas dīvaini, ka var šaudīties netalu no vasarnīcu teritorijas, kur nav nepieciešamības sargāt ierobežotas teritorijas no meža dzīvniekiem. Cilvēki atbrauc atpūsties, iet mežā sēņot, ogot, pastaigāties, staiga ar maziem bērniem.

Man liekas, ka apkārt atpūtas zonām ir jābūt medību ierobežojumiem. Un tikai, ja zvēri rada problēmas vajaga laist medniekus pie šaudīšanās un tad arī pirms tam informejot . Tad jau Jugla aiz bijušās zvēraudzētavas teritorija arī var uzrīkot medības, tur dzīvo bebri, stirnas, zaķi, lapsas, vāveres.
Last edited by Jola1 on 10 Feb 2011, 16:33, edited 1 time in total.
Jola1
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 29 Aug 2010, 17:36
Location: Riga

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron