LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Miscellaneous

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby gabra » 17 Jan 2011, 22:30

Varētu padomāt, ka daudzi no komentētājiem ir piedalījušies medībās. Angļu kokeri , starpcitu, ir ļoti labi mednieki uz ūdensputniem,bet amerikāņu kokeri, lai cik tas nebūtu smieklīgi - strādā vēl labāk. Ja labi grib, tad var uzturēt vienā sunī gan darba suni, gan izstāžu eksemplāru. Man gan liekas, ka tās medību šķirnes nosauktas ļoti reāli, ja nu kādai šķirnei kāds burts sajaukts. Vienīgais - tie ridžbeki jau vairāk uz tām lauvām - tad jāņem līdzi uz Āfriku medībās.Paskatieties, cik tad Latvijā reāli suņi piedalās gan izstādēs darba klasē, gan arī medībās. Pavisam maz. Nupat manējā nolika eksāmenu uz assinspēdu - mēs iesim darba klasē no nākošās izstādes. :)Un ar tiem bīgliem ir tā - ne visi mednieki viņus grib, jo viņi klīst apkārt.
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Kriste » 17 Jan 2011, 22:39

Gabra - šeit pat runa neiet par to, ko katrs var, bet drīzāk par to, ka kokeri ir tiktāl pārveidoti, ka īstus šovu eksemplārus medībās iedomāties nevarētu viņu greznās spalvas dēļ! ;)
Un ko nozīmē - bīgli klīst apkārt?! :x Ne vella neklīst, ja pareizi ar viņu strādā un audzina!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby gabra » 18 Jan 2011, 13:06

Tā spalva ir jātīra un jāmazgā un jāfrizē. Es ,piemēram, neredzu iemeslus, kāpēc angļu vai amerikāņu kokerspaniēls nevarētu iet pīļu medībās????
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Eklēriņš » 18 Jan 2011, 13:17

Ja mūsdienu amerikāņu kokers (nu, tādi, kuri apmeklē arī izstādes, jo nav jau noslēpums, ka lielā daļā šķirņu ir darba un izstāžu līnijas, kuras ļoti, ļoti atšķiras) ielēks dīķī, tad kādu brīdi viņš tur pļaunkšķināsies pa virsu, bet tad spalva fiksi, fiksi samirks un suns aizies pa burbuli, jo tā slapjās spalvas masa šo novilks dibenā ka nepagūs ne lāgā attapties. Turklāt nespēju iedomāties šo šķirni mūsu ūdenstilpņu tuvumā arī tādēļ, ka tās pa lielākai daļai ir pamatīgi aizaugušas un kamēr tas suns mēģinās tikt cauri tiem džungļiem, viņš tur būs uzviņķelējies uz kāda zara, ka ne pakustēt nevarēs :hih: Te es nerunāju par citiem kokeriem, kuriem spalva nav tik kupla un gara. Kaut gan tas pats Madas Demis (izbijis izstāžu suns, bet šobrīd ar krietni ērtāku priču), noteikti varētu arī pa brikšņiem paskrieties un ūdenī ielēkt nopeldēties. Bet vienalga paliek fakts, ka ir jāizvēlas - izstādes vai medības un citas līdzīgas aktivitātes.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Eklēriņš » 18 Jan 2011, 13:32

Un arī tie RR kā lauvu mednieki, ir pārspīlēts - tas pēc standarta autora teiktā. Ne velti gan RR, gan dalmācieši 6.grupā ir nodalīti pilnīgi atsevišķi!

Nesaprotu, kādēļ sunim ar darba diplomu būtu jāiet tieši darba klasē, ja viņš pie viena ir arī vairāku valstu CH? Gluži par visām šķirnēm nevar teikt, ka lielākā daļa no tiem medībās neiet. Cik esmu novērojusi, tad bavārieši gan LV, gan LT lielākā daļa ir medību suņi un šo šķirni pārsvarā izvēlas tieši mednieki reālam darbam mdībās.

Par bīgliem kā medību suņiem forumā ir ļoti daudz diskutēts, tādēļ neatkārtošos, tomēr derētu arī atcerēties šķirnes vēsturi, un kādai videi un medību apstākļiem šī šķirne radīta! Tas izskaidro ļoti daudz ko!
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby murkata » 18 Jan 2011, 14:08

man šķiet, ka vajadzētu Cirša k-gam oficiāli norādīt uz pieļautajām kļūdām, jo savādāk daudzi cietīs. kā var nenosaukt pie medību suņiem retriveru, kura nosaukums pats par sevi jau runā par "profesiju"? kā var nenosaukt vižlu, kura ir tāds pats putnu suns kā veimātietis (nu var būt nedauz kļūdos... JATA palabos?
piekrītu, retriveri Latvijā ir kļuvuši pārsvarā par smukumsuņiem, bet ne jau visi. taču te jau ir runa par to, lai Latvija atkal jau kārtējo reizi neiekļūtu muļķa lomā tikai kāda speciālista dēļ.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby gabra » 18 Jan 2011, 14:49

Darba klasē iet ir prestiža jautājums, jo daudz grūtāk ir dabūt darba suņa sertifikātu, nekā vairāku valstu čempionu, kas manai kucei jau sen ir. Darba suņi tiek vērtēti daudz augstāk. Tas nu tā ir normālās valstīs. Tas, ka parasti darba klase ir pustukša vai tukša, liecina par tendencēm.
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Eklēriņš » 18 Jan 2011, 18:25

Jā, ir valstis un eksperti, kuri pavisam ar citām acīm skatās uz darba klases suņiem, bet tas ir retums. Lielākā daļa ekspertu tam nepievērš nekādu uzmanību. Un tad man jāsaka par godu bīgliem, ka lielākajai daļai mūsu izstāžu bīglu ir arī darba diplomi. Un es tiešām ar to lepojos, ka šajā šķirnē tā ir kā goda lieta, ka katrs saimnieks cenšas iziet apmācības un nolikt eksāmenu, pat ja netaisās iet medībās. :D
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby JATA » 19 Jan 2011, 00:07

es jau sākumā te minēju - dikti "obidno", ka cilvēki zin tikai dažas šķirnes un tās arī nosauc. Būtu vismaz tad FCI grupas nosaucis.
murkata - vižla ir tāds pats universālais putnusuns kā veimārietis, tieši tā.
Bet ja es atvedīšu kādu citu VII grupas šķirni -piem., čehu fouseku vai portugāļu pointeru vai Pikardijas spanielu ? Ko tad - medīt nedrīkstēšu, kaut šķirnes joprojām ir vairāk darba, ne smukumsuņi?
http://www.weimaranersaldozo.com/ - vižlas un veimārieši
User avatar
JATA
Puppy
Puppy
 
Posts: 317
Joined: 13 Jan 2010, 15:28

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby NARDICUM » 20 Jan 2011, 08:51

Nu ko jūs te visi varat ņemties?
Cik tad sen ir ievests Latvijā tas pats Veimārietis vai Bavārietis? Nu nav vairs nekāds dzelzs priekšskars, visi ceļi vaļā un cilvēks var atvest sev suni kaut no Amerikas, un šāda saraksta apstiprināšana būtu pilnīgi nepieļaujama!
Par izstādēm runājot, protams, ka nav obligāti izstādīt suni darba klasē, ja viņš ir vairāku valstu CH, nav jau aizliegts izstādīt savu Multi CH ar dd kaudzi un CACITu virkni arī atklātajā klasē. :hih: Tas nu ir tā- kādas nu kuram ir tās prioritātes :nadzinji:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Eklēriņš » 20 Jan 2011, 10:47

NARDICUM par to jau arī ir tas cepiens, ka visas durvis vaļā un maz pamazām arī mūsu valstī ienāk līdz šim nebijušas suņu šķirnes, kuras selekcionētas medībām un šāds saraksts ir pilnīgi aplams! Ar ko vižla būs sliktāks medību suns kā tas pats bīgls, kuram medību vide šeit arī nav īsti piemērota!
Par izstādēm un medībām, to kurā klasē likt un vai vispār izstādes apmeklēt, tā nu tiešām ir katra paša darīšana, jo pie mums medību suņiem nav nekādu īpašu nosacījumu CH titulu iegūšanai atkarībā no darba diploma esamības vai neesamības. Ir gan dažas šķirnes, kuras izstādes un medības īsti savienot nevar tieši sava kažoka dēļ, bet jebkurā gadījumā neviens nav teicis, ka tas pats amerijkāņu kokers pie citas pričas nevar veiksmīgi piedalīties medībās un tikt izmantots tam, kam savā laikā ir radīts.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby gabra » 20 Jan 2011, 22:18

Te nu gan es nepiekrītu. Lai dabūtu elites klasi - tad tiek vērtēts viss - gan eksterjers, gan metieni,pēctecība, gan arī obligāti darba diplomi. Tāpat arī ļoti daudzi ( nevis otrādi) eksperti uz darba suņiem skatās pavisam citādi ( it sevišķi ļoti prestižās izstādēs ). Un vēl - šķirnēm, kur ir darba klase pat interčempiona tituli atšķiras. Un ir valstis, kur tu bez darba diploma pat čempiona titulu nevari noslēgt. :)
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Eklēriņš » 21 Jan 2011, 13:12

Vai tad es ko citu esmu teikusi? :soks: Ok, mēs visi laikam runājam katrs savā valodā un viens otru nesaprotam, turklāt tas viss jau tā kā nedaudz ne pa tēmu, līdz ar to no savas puses diskusiju beidzu.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Andrushka » 23 Jan 2011, 21:39

JATA wrote:es jau sākumā te minēju - dikti "obidno", ka cilvēki zin tikai dažas šķirnes un tās arī nosauc. Būtu vismaz tad FCI grupas nosaucis.
murkata - vižla ir tāds pats universālais putnusuns kā veimārietis, tieši tā.
Bet ja es atvedīšu kādu citu VII grupas šķirni -piem., čehu fouseku vai portugāļu pointeru vai Pikardijas spanielu ? Ko tad - medīt nedrīkstēšu, kaut šķirnes joprojām ir vairāk darba, ne smukumsuņi?


Tu man vārdus no mutes izrāvi! :) Ir jāmin suņi arī pa grupām, ne tikai plikus šķirnes nosaukumus.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby La-lā » 23 Jan 2011, 22:28

Ew nu. :grr:
Latvijā tradicionāli izmantotās suņu šķirnes var iedalīt : 1.Dzinējsuņi, 2.Laikas,3.Alu suņi, 4.Putnu suņi, 5.Spanieli.

Tās grupas nu vnk.. ..neizteikšos. Varēja vismaz atvērt netu un apskatīties kādās grupās suņi tiek pareizi iedalīti.
1.Latvijas dzinējsuns
2.Igauņu dzinējsuns
3.Lietuvas dzinējsuns
4.Poļu dzinējsuns
5.Krievu dzinējsuns
6.Krievu raibais dzinējsuns
7.Gludspalvainais taksis
8.Asspalvainais un garspalvainais taksis
9.Vācu medību terjers
10.Velšterjers
11.Krievu – Eiropas laika
12.Rietumsibīrijas laika
13.Austrumsibīrijas laika
14.Karēļu – Somu laika
15.Norvēģu aļņu suns
16.Medību spaniels ( krievu spaniels )
17.Angļu kokerspaniels
18.Basets
19.Bledhaunds
20.Bīgls
21.Labradors – retrīvers
22.Vācu asspalvainais un īsspalvainais putnu suns
23.Skotu, īru un angļu seteri
24.Asspalvainais un gludspalvainais foksterjers
25.Bavārijas assinspēdu suns
26.Veimāras putnu suns



Un tad kādēļ nevarēja arī Zeltaino uzrakstīt? Labiji ir, a Zeltaino nav.
Vai tā ir pārāk nepazīstama šķirne, kuru nu noteikti neviens nekad dzīvē nav redzējis, un LV arī neviena paša eksemplāra nav.. :pagalvu:
Jā, bija skandāls par labijiem, bet nu .. :grr:
User avatar
La-lā
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1046
Images: 4
Joined: 28 Jan 2010, 12:48
Location: Rīga

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Kriste » 22 Feb 2011, 13:44

Es laikam sāku saprast, kāpēc šāds saraksts tomēr ir vitāli nepieciešams. Viens pazīstams mednieks medībām iegādājies Sibīrijas haskiju. :aknee:
Jā, un kucēna tēvam esot diploms aplokā pa mežacūku.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby NARDICUM » 22 Feb 2011, 19:26

Jā, mums arī kolektīvā divi haskiji pa mežu skraida :jaut:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby Kriste » 22 Feb 2011, 20:27

NARDICUM wrote:Jā, mums arī kolektīvā divi haskiji pa mežu skraida :jaut:

Nu, pastāsti, kā Jūsu haskiji mežā strādā? Baigi interesē... :parvertibas:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: LMKA ieteiktās medību suņu šķirnes

Postby maksis » 23 Feb 2011, 09:06

Es gribētu teikt, ka te akmens ne tikai nezinošo mednieku lauciņā. Tikko satiku izstādē savu brālēnu - mednieku. Viņam jau ir laika, bet skatījās, pētīja citas šķirnes utt.. Meklēja suni, kas dzīvotos pa māju, bet savu reizi arī uz medībām aizstaigātu. Viņam gandrīz jau ierunāja malamutu.Vai tad malamuts ir medību suns? :neparliecinats:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests