Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Miscellaneous

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 31 Jan 2010, 20:18

obrija wrote:Varētu ar lielu ūdens daudzumu aizskalot daļu sāļu, bet pret skābumu, labi der kaļķošana, tikai kaļķi vajag augsnē iestrādāt ;) To pašus pelnus jau arī vajadzētu pavasarī iestrādāt augsnē, tas labi palīdz, pelni jau vispār labs mēslojums un vēl ziepjūdens var palīdzēt. It sevišķi tas no kādreizējām veļas ziepju klučiem :mrgreen:

Viss ir atkarīgs no zemes skābuma pakāpes,kur der pelni,neder ziepjūdens,bet tad jau jātaisa zemes analīze!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Elbe » 01 Feb 2010, 12:30

Hmm... man ar tiem nočurātajiem pleķīšiem ir tāda pieredze: zāliens mājas priekšā vispirms iegūst dalmācieša tipa veģetāciju ar pelēcīgi melniem un zaļiem pleķiem, taču pēc tam, kad palaista vai uzlīst lietus, saaug tāda zālīte, ka prieks - bieza, zaļa un sprauna. Viena problēma - jaunkundze nevīžo tā vienmērīgi pa visu placi patupēt, viņa konsekventi izvēlas jau reiz apčurātās vietas :twisted:
Esmu arī dzirdējusi par zilo graudiņu(kālija permanganāts) izmantošanu visādai neitralizācijai un pelniem skābuma noņemšanai augsnē. Zilos graudiņus zem ķiršiem man viena pazīstama tantīte kaisīja un ogas bija varenas.
Savukārt puķu dobes no kaķu postījumiem aizsargāju ar speciālu aerosolu kaķu atbaidīšanai, var nopirkt Depo, darbojas līdz pirmajam lietum.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Sintija » 01 Feb 2010, 12:41

Es ar indikatoru uzkluptu, noskaidrotu vides pH un tad domātu tālāk. Jā, arī paskalotu ar ūdeni tīru. Par permanganātu nemācēšu teikt, negribas tagad rakties ķīmijā iekšā. :ugeek:
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Komatins » 01 Feb 2010, 20:32

Nu gan Jūs te iebraukuši koncentrātos! :D :D :D nezinu gan cik lielam jābūt sunim un cik reizes vienā vietā jākārtojas, lai ziemā amonjaks izgarotu un koncentrāts rastos! Ar pelniem forsēt nevajag un permanganātu laistīt pavasarī arī ne. Sniegs nokusīs un viss iesūksies zemē. Ja zeme ir mālaina , var rasties nedaudz problēmas, ja steidzināsiet zāles augšanu, bet vispārējos vilcienos nē. Karbamīdu ( urīnviela) izmanto mēslojumos. Ja pavasarī pārforsēsiet ar mēslojumu zālei, kur suņi jau samēslojoši, būs izdeguši plankumi. Mans bars arī mēslo mājas priekšā un nekādas problēmas nav, jo esmu pārāk slinka Kemiru vai kaut ko tamlīdzīgu bārstīt pavasaros. Stiprākas koncentrācijas urīns ir kobeļiem, kucēm vājāks. Tūjas neglābs nekas, jo tās īpaši jūtīgas! Regulāri mājas priekšas zālājus no rītiem pēc sunu darbiem aplaistu un nekas nekur neizdeg- viss iesūcas zemē un zaļa zāle aug griezdamās.
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 02 Feb 2010, 01:37

Komatins wrote:Nu gan Jūs te iebraukuši koncentrātos! :D :D :D nezinu gan cik lielam jābūt sunim un cik reizes vienā vietā jākārtojas, lai ziemā amonjaks izgarotu un koncentrāts rastos! Ar pelniem forsēt nevajag un permanganātu laistīt pavasarī arī ne. Sniegs nokusīs un viss iesūksies zemē. Ja zeme ir mālaina , var rasties nedaudz problēmas, ja steidzināsiet zāles augšanu, bet vispārējos vilcienos nē. Karbamīdu ( urīnviela) izmanto mēslojumos. Ja pavasarī pārforsēsiet ar mēslojumu zālei, kur suņi jau samēslojoši, būs izdeguši plankumi. Mans bars arī mēslo mājas priekšā un nekādas problēmas nav, jo esmu pārāk slinka Kemiru vai kaut ko tamlīdzīgu bārstīt pavasaros. Stiprākas koncentrācijas urīns ir kobeļiem, kucēm vājāks. Tūjas neglābs nekas, jo tās īpaši jūtīgas! Regulāri mājas priekšas zālājus no rītiem pēc sunu darbiem aplaistu un nekas nekur neizdeg- viss iesūcas zemē un zaļa zāle aug griezdamās.

Nu,redz man ir četri ,ne pārāk mazi, puikiņi un ,izņemot 5 bērzus,ir divi ķirši,kas pirmie tiek dūšīgi "aplaistīti",tāpēc ap tiem ir ne pa jokam :lol: Paldies par padomiem :D Bet nu to lielumu jau noņēmu,bija ap nulli,iesalušo žodziņu varēju dabūt nost un visu iztīrīju,sabēru ogles,ja tagad laidīs virsū,varbūt daļu uzsūks!!!Vasarā krūmi no suņu pālieku lielās "laistīšanas" burtiski izpuva no saknēm,man šķiet,ka tas Karbamīds bija par daudz :lol:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Bafija » 02 Feb 2010, 11:17

Lasu šo tēmu un vēl jo vairāk pārliecinos, ka man suņi nekad pa sētu brīvī neskaraidīs. Redzot, kas notika lielā voljērā (80 gadīga ābele, kas deva ēnu, nu ir nokaltusi, nograuzta, apčurāta, utt.), es tikai aptuveni spēju iedomāties, kā var izskatīties sētā, kurā brīvi izskrienas suņu bariņš :mrgreen: un vasarā vēl pievienojas urīna smaka no katra koka un staba... :x Ābeles man žēl, bet tur vairs nekas nav glābjams :cry:
Kad vēl nesniga, mums tapa jauna voljēru rinda, kurai apkārt tiks uzvilkts žogs, kur suņi varēs brīvi skraidīt, čurāt, rakt kur tīk... Pārājās aktivitātes mežā, laukā, tikai ne mājas paglamā, kur aug normāla zāle, puķes, koki... :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 04 Feb 2010, 23:51

Lai pasargātu dārzu no postījumiem man ar katru suni divas stundas dienā jāiet staigāt,tad sanāk 2x8=16 h :shock: Man nav tāda laika.Šobrīd viņi skraida 1800 kv.m. platībā un nezinu vai mazāka tiem pietiks!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby OrlandoSeaHorse » 05 Feb 2010, 01:33

Komatins wrote: Tūjas neglābs nekas, jo tās īpaši jūtīgas!
Domaju un izdomaju, ka glabt tujas. Man tadas smukas, smukas, mazas apalas gadijas, puku podos. Curataju augums tads, ka liela dala labuma jau ta tiek uz poda, nevis uz auga. Ja nu kads kriksis. Bet es to podu pacelsu augstak! Ha! :mrgreen:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 05 Feb 2010, 01:45

OrlandoSeaHorse wrote:
Komatins wrote: Tūjas neglābs nekas, jo tās īpaši jūtīgas!
Domaju un izdomaju, ka glabt tujas. Man tadas smukas, smukas, mazas apalas gadijas, puku podos. Curataju augums tads, ka liela dala labuma jau ta tiek uz poda, nevis uz auga. Ja nu kads kriksis. Bet es to podu pacelsu augstak! Ha! :mrgreen:

Nu,lūk tieši manas domas :D Es arī domāju puķu dobes veidot paaugstinājumos,kas izlikti no akmeņiem,tajos nokarenus augus un ja arī drusku uzšpricēs,tad galvenais jau ,ka netiks uz saknēm :mrgreen: Visu ko jau var sadomāt un uztaisīt,galvenais lai rokas aug no pareizās vietas un galva strādā :lol: I suņiem labi,i pašam prieks :D
Man arī pagājušo vasaru bija gana puķu,bija salikti dekoratīvos režģos,sakatinātas podos ap visu māju,terasē, uz balkoniņiem,nemaz nelikās par maz,bija krāšņi :D
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby AnitaJ » 24 Feb 2010, 08:55

Liekas kādā forumā šo jau rakstīju. Atzīšos gan uzreiz, ka man nav dārza (vismaz iekopta :) ) un tāpēc neviena no šīm metodēm nav pašas pārbaudīta, bet tie kas stāstīja, izteicās pozitīvi. Dārza dizaineri iesaka veidojot dārzu, dizainā iekļaut lielu laukakmeni domātu suņu puikām. Šajā gadījumā gan domāju, ka sunim vajadzētu iemācīt, ka te var, bet citur ni un ni. Tāpēc diez vai varētu darboties uz veselu baru. Otrs esot pašam apsteigt suni (precīzāk tam, kuru suns uzskatot par galveno, jeb saimnieku), ar burciņu pašļakstīt apkārt augiem, kurus gribot saglābt. Otro padomu vienai mana suņubērna saimniecei, bija devusi veca suņiniece un viņa to pamēģināja.....darbojoties lieliski, visi skujeņi dzīvi un teica, ka nu jau laikam smarža pabalējot, vajadzēšot atjaunot :kanepe: . Vispār par šo otro es pieņemu, ka varētu darboties, jo suņiem laikam ir kādi likumi neapstrīdēt galveno. Mans puiks nekad neatļāvās pacelt kāju vietā, kuru iepriekš bija iezīmējis māsas vecais kollijs un tas viņam bija dieva vietā.
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby FANE » 24 Feb 2010, 18:40

AnitaJ wrote:LOtrs esot pašam apsteigt suni (precīzāk tam, kuru suns uzskatot par galveno, jeb saimnieku), ar burciņu pašļakstīt apkārt augiem, kurus gribot saglābt. Otro padomu vienai mana suņubērna saimniecei, bija devusi veca suņiniece un viņa to pamēģināja.....darbojoties lieliski, visi skujeņi dzīvi un teica, ka nu jau laikam smarža pabalējot, vajadzēšot atjaunot :kanepe: . Vispār par šo otro es pieņemu, ka varētu darboties, jo suņiem laikam ir kādi likumi neapstrīdēt galveno. Mans puiks nekad neatļāvās pacelt kāju vietā, kuru iepriekš bija iezīmējis māsas vecais kollijs un tas viņam bija dieva vietā.

Atļaušos apšaubīt, no savas pieredzes (atvainojos par tik intīmiem sīkumiem) varu teikt, ka ja man gadās pastaigas laikā mežā pietupties, tad mans suns atzīmējas tieši tur pat! Tā ka, sekojot Jūsu padomam, kociņiem var sanāt dubulta slodze Image un es pilnigi noteikti esmu Barvedis!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby maksis » 24 Feb 2010, 19:04

FANE wrote:ja man gadās pastaigas laikā mežā pietupties, tad mans suns atzīmējas tieši tur pat!

Mums ar tā gadās (atvainojos par tik intīmiem sīkumiem(c) :hih: ). Un arī tad, ja Frīda pačurā (un viņa ir alfa starp suņiem - tur nav divu domu), citi arī turpat atzīmējas. Man reizēm liekas, ka tā ir tāda kā kolektīvā iezīmēšana - lai citi zina, ka te bija BARS. Vienots.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby AnitaJ » 25 Feb 2010, 12:08

Es jau teicu, ka pati dzīvē neesmu pārbaudījusi :). Bet atliek secināt, ka mans suns ir vienkārši zaķpastala :lamajas: , jo arī pēc manis mežā, ((ja gadās, arī atvainojos par tik intīmiem sīkumiem(c) :hih: ), arī tikai pārbauda, bet pa virsu neatzīmējas......tātad vismaz uz manu suni atliek cerēt, ka darbotos gan šī metode :jautri:
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby FANE » 25 Feb 2010, 12:19

AnitaJ wrote:Es jau teicu, ka pati dzīvē neesmu pārbaudījusi :). Bet atliek secināt, ka mans suns ir vienkārši zaķpastala :lamajas: , jo arī pēc manis mežā, ((ja gadās, arī atvainojos par tik intīmiem sīkumiem(c) :hih: ), arī tikai pārbauda, bet pa virsu neatzīmējas......tātad vismaz uz manu suni atliek cerēt, ka darbotos gan šī metode :jautri:

Varbūt viņš nav zaķpastala, vienārši vēl neesat ierindota "savējo" kategorijā Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby AnitaJ » 25 Feb 2010, 13:37

Varbūt :kanepe: . Tad jau laikam nāksies vien samierināties ;(
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Elbe » 25 Feb 2010, 16:54

Man gan liekas, ka viņi katrs iezīmē savu teritoriju un katrs grib būt tās valdonis, tātad savu smaciņu virspusē. :P Mums, kad bija 2 puikas, tad čurāja uz viena un tā paša cinīša sacenzdamies, kamēr vairs netecēja nekas. Tagad meitene labprāt ļauj čalim zīmēties.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby FANE » 25 Feb 2010, 23:00

Elbe wrote:Man gan liekas, ka viņi katrs iezīmē savu teritoriju un katrs grib būt tās valdonis, tātad savu smaciņu virspusē. :P Mums, kad bija 2 puikas, tad čurāja uz viena un tā paša cinīša sacenzdamies, kamēr vairs netecēja nekas. Tagad meitene labprāt ļauj čalim zīmēties.

Es jau ari ļauju čalim zīmēties Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests