Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Miscellaneous

Re: Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Postby AliseM » 26 Jan 2012, 08:04

Paldies par info - domāju, ka uz baloniņu es parakstīšos šā vai tā - vakar kā reize bija situācija, ka bija sanākuši gan lieli, gan mazi nepieskatīti "precinieki" kaimiņu šitczu meitenei. Es ar saviem puišiem netieku ārā pat no kāpņu telpas :lamajas: , bet svešajiem tāds iekāriens acīs, ka pilnīgi neko ne redz, ne saprot :lamajas: :lamajas: :lamajas:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Postby pepper » 27 Jan 2012, 19:41

Policija publosko suņu-slepkavu video:
http://www.apollo.lv/portal/news/articl ... ow_inbox=1
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Postby madzhy » 30 Jan 2012, 14:00

OrlandoSeaHorse wrote: Sen neesmu interesējusies, bet šķiet, ka gāzes pistolei varēja dabūt tieši asaru gāzes patronas, nevis piparu. Turklāt gāzes pistole pat ļoti mazs dāmu modelītis tomēr ir krietni smags dzelzs gabals, ko tad pastaigā jāstaipa līdzi.


Es domāju iegādāties tieši gāzes pistoli, nevis baloniņu. Varētu būt, ka pasmaga.. bet gāzes pistolei ir šādi plusi:

1) Tai ir skaņa - iespēja izšaut gaisā, (varbūt) aizbaidīt potenciālo suni-uzbrucēju jau no lielāka attāluma, nevis risināt jau notiekošu incidentu.

2) Darbības rādiuss ir vairāki metri, kas atkal pieļauj iespēju jau pirms kautiņa atvairīt svešā zobus.

Var izšaut vairākas reizes pēc kārtas. Man šķiet, tagad ir atļauja nēsāt tādas un ir arī piparu gāzes patronas pieejamas.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jan 2012, 14:51

madzhy wrote:Es domāju iegādāties tieši gāzes pistoli, nevis baloniņu. Varētu būt, ka pasmaga.. bet gāzes pistolei ir šādi plusi:

1) Tai ir skaņa - iespēja izšaut gaisā, (varbūt) aizbaidīt potenciālo suni-uzbrucēju jau no lielāka attāluma, nevis risināt jau notiekošu incidentu.

2) Darbības rādiuss ir vairāki metri, kas atkal pieļauj iespēju jau pirms kautiņa atvairīt svešā zobus.

Var izšaut vairākas reizes pēc kārtas. Man šķiet, tagad ir atļauja nēsāt tādas un ir arī piparu gāzes patronas pieejamas.

Ja izšausi gāzi gaisā, tad arī pašai jāmūk ilgi un tālu, tai vietā vairs nebūs iespējams uzturēties. Ne vienmēr tev vispār būs attāluma priekšrocības - pagrieziens ap stūri un esat purns purnā! Tāpat vārtrūmes, krūmi, grāvji, utt. Ja tu lādē vispirms starta patronu šaušanai gaisā, pēc tam gāzes tiešai aizsardzībai, tad varbūt. Vismaz dažiem modeļiem tā var. Jo gāzes patronai tā skaņa neko ievērojama nav, tāds pakšķītis tikai, atslēgu saišķis skaļāk krīt. Bet tad atkal trūkums - ja uzbrucējs nav suns, bet huligāns/narkomāns, tad tev tā starteniece traucēs. Blīkšķināsies pa tukšo, a šis tikmēr jau klāt un atņem tev to verķi. Un tad ko? Atceries, ka ar cilvēkveidīgiem uzbrucējiem strādā tikai variants "uzreiz acīs", nevis pabaidīt. Turklāt jāņem vērā attālums, no kāda var šaut virsū - ja par tuvu jau, tad var sanākt ziepes tev - viņam ģīmis nost, tev lieta (var gadīties kaut kāds dumjš pārpratums, ka tiešām cilvēks gribēja paprasīt, cik pulkstens... vai vismaz tiesā nepierādīsi, ka tā nebija). A kamēr baidīsi, jau būs pienācis tuvu. Jā, nebēg tie maitas no trokšņa vien, pārbaudīts. Jo arī starta patronai troksnis atšķiras no īstas patronas trokšņa, nepārprotami, noteikti sapratīs, ka tā ir tikai pabaidīšana. Arī vizuāli gāzenieci no īsta stroķa var atšķirt momentā, pat modeļus nepārzinot ne vieniem ne otriem. Izšaut vairākas reizes pēc kārtas - priekš kam? To rajonu jau būsi padarījusi neapdzīvojamu ar pirmo šāvienu. Tu ar savu suni arī tur nevarēsiet palikt, būs jāmūk.
Par tagadējām atļaujām nezinu, tieši neērtības dēļ jau sen atteicos no gāzenieces. Ieteiktu atrast kādu, kam tāda manta ir un pamēģināt - kā skan, kā gāze izpūšas, cik hlamīgi līdzi nēsāt. Pāris patronas izglītībai taču var noziedot. Nekas traģisks jau arī tev nenotiks, ja to gāzi pamēģināsi, vismaz sapratīsi, cik stipra aizsardzība tev varētu būt, cik ātri un cik tālu iedarbojas, utt. Tik ne kā Ērgļu skolā, ka sagāzēja visu gaiteni. Sejā nelaid, bet virzienā uz nekurieni, vislabāk skaistā laikā, dārzā, turot ūdeni acu mazgāšanai pa rokai. Nav jau nekāds brīnumlīdzeklis.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Postby madzhy » 30 Jan 2012, 15:55

Tā jau ir, ka viena lieta neder visiem gadījumiem. Konkrēti gāzes pistole manā gadījumā būtu vairāk domāta vazājošos teritorijas sargsuņu atvairīšanai, kuri tajā rajonā ir apzināti un parasti atrodas konkrēto teritoriju tuvumā. Bet ne vienmēr iekšpusē, lai neteiktu vairāk, kas varētu bojāt manu pastaigu tur garām vajadzības gadījumā. Bet tur praktiski ir grūti izgrozīties tā, lai nebūtu jāiet garām riska zonām. Pagaidām tas mūs vēl neskar, jo dzīvojam citā rajonā, bet vēlāk skars.. Kaut kāda īpašnieku brīdināšana ar PVD nonsenss, jo viņi tur vnk nebrauc vai, ja aizbrauc, tad teritoriju saimnieki māj ar galvu, ka viss kārtībā. Sliktu cilvēku atvairīšana vairāk ietilpst mana suņa pārraudzībā :D, bet pārvietošanās aizdomīgos apstākļos vienai pašai, tā cita tēma un varbūt tur labāk derētu baloniņš, nezinu.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Postby Vendeta » 30 Jan 2012, 17:24

madzhy, ja ir vajadzīgs, varu aizdot izmēģināt savējo - pilnā komplektācijā, ar visām patronām. Pārāk smaga arī nav. Uzrakstīju PM :)
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Ko Jūs sakāt par šādu gadījumu?

Postby AliseM » 31 Jan 2012, 09:05

Es nopirku piparu gāzes baloniņu! Pirku veikalā Gards un samaksāju mazliet pāri pa 5Ls, pēc pārdevēja ieteikuma izvēlējos krievu ražojuma, jo tas esot viss ņiprākais. Ja iznāks pielietot (lai gan es ļoti ceru, ka nevajadzēs :sarkstosa: ), padalīšos ar pieredzi. :jaa:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests