Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Miscellaneous

Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 23 Feb 2012, 22:30

Man studiju ietvaros nepieciešams savākt informāciju par cilvēku, vēlams sabiedrības kopumā tendencēm attieksmē pret dzīvniekiem. Es šo attieksmes modeli salīdzinu ar budisma modeli, sakarā ar kuru katra dzīva būtne ir vērtība. Vēlos akcentēt, ka mūsdienu sabiedrība (ne tikai LV, bet es runāšu tomēr par LV) dzīvnieku neuztver kā līdzvērtīgu, bet kā izejmateriālu ādām, gaļai, kā līdzekli pret garlaicību, kā mājas sargu un tt... Vēlos uzsvērt, ka pārāk maz cilvēku savu mājdzīvnieku uztver kā ģimenes locekli un kur nu vēl- kā dvēseli, kas vērtības ziņā nav mazvērtīgāka par cilvēka dvēseli.Vēlos runāt par nežēlību pret dzīvniekiem, kā arī ieskicēt modeli, uz ko mums tomēr būtu jāvirzās- dzīvnieks kā ģimenes loceklis, tiesīgs adekvātiem dzīves apstākļiem un laimi.
Jautājumi ir tapšanas/ izstrādes procesā, tapa autobusā, tā kā, nebūtu slikti dzirdēt arī ieteikumus, jo ideju, domāju, sapratāt.
Jāatbild ar saviem skaidrojumiem.
1. Ja jums ir kāds mājdzīvnieks, kādēļ jums tas ir? (ar kādu mērķi dzīvnieku iegādājāties)
2. Kā jūs uztveriet savu mājdzīvnieku? (kā draugs, sargs, laika kavēklis...)
3. Vai jūs uzturā lietojiet gaļu?
4. Iedomājieties šo situāciju, it kā tā būtu reāla, man ir svarīgs jūsu nodoms: ja tieši no jums būtu atkarīgs, vai slēgs lopkautuves, vai jūs atsacītos no gaļas?
5. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku audzēšanu kažoku ieguvei?
6. Vai jums dzīvnieku audzēšana kažoku ieguvei liekas nežēlīga?
7. Kā jūs domājiet- vai dzīvniekiem ir dvēsele?
8. Vai jūsuprāt dzīvnieki domā?
9. Kāda jūsuprāt ir dzīvnieku loma (sūtība, nozīme) uz šīs pasaules?
10. Vai jūs ziniet daudz nežēlības pret dzīvniekiem gadījumus?
11. Vai jūsuprāt mūsu valstī attieksme pret dzīvniekiem ir drīzāk apmierinoša vai drīzāk neapmierinoša?
12. Vai noteikumi, kas atļauj turēt suņus pie ķēdes, jūsuprāt ir adekvāti?
13. Vai jūs uzskatāt, ka lapsa, kas nozog jums vistu, ir pelnījusi nāvi?
14. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku medības?
15. Kā jūs domājiet- vai mūsu sabiedrībā medības ir iztikas avots vai izklaide?
16. Kas jūsuprāt ir dzīvnieku pazemošana un kāda izturēšanās pret dzīvnieku būtu adekvāta un pieņemama?
17. Vai ir svarīgāk, lai dzīvnieks būtu laimīgs sadzīvē ar jums(jūs esiet gatavs piekāpties savam laikam, naudai, iespējām dzīvnieka labā) jeb svarīgāk ir, lai ērti būtu jums? (piemēram, sunim- pastaigu garums, dzīve pie ķēdes vai ne pie ķēdes...)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby NARDICUM » 24 Feb 2012, 09:16

Murgs kaut kāds! :soks:
Kas tā par augstskolu, kur ar šitādu murgu var sapelnīt kredītpunktus? :lamajas:
Bet nu mēģināšu atbildēt :jaa:
1. Ja jums ir kāds mājdzīvnieks, kādēļ jums tas ir? (ar kādu mērķi dzīvnieku iegādājāties)
Man ir pilna māja ar mājdzīvniekiem, kurus esmu iegādājusies dažādiem mērķiem, kuriem šie dzīvnieki sākotnēji ir bijuši domāti.
2. Kā jūs uztveriet savu mājdzīvnieku? (kā draugs, sargs, laika kavēklis...)
Savus mājdzīvniekus es uztveru kā mājdzīvniekus, tieši tā, kā viņi ir domāti (skat. 1. punktu) Cūka nav mans draugs, bet trusis nav mājas sargs, bet suns, pavisam noteikti, nav cepetis (neesmu ķīnietis) :sarkstosa:
3. Vai jūs uzturā lietojiet gaļu?
Jā, katru dienu.
4. Iedomājieties šo situāciju, it kā tā būtu reāla, man ir svarīgs jūsu nodoms: ja tieši no jums būtu atkarīgs, vai slēgs lopkautuves, vai jūs atsacītos no gaļas?
Nē, no gaļas es neatteiktos. Bet lopkautuves mani neinteresē, jo gaļu veikalā es nepērku ( 90% gaļas, ko lietojam uzturā, iegūstam paši.)
5. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku audzēšanu kažoku ieguvei?
Noteikti neatbalstu! Ja man būtu teikšana, tad es noteikti balsotu par zvēru fermu slēgšanu, vai vismaz par ļoti stingru noteikumu ieviešanu šīm fermām! Kas tā par lietu- nevar savus zvērus savākt, ievazā mūsu faunā svešādas sugas (Amerikas ūdeles), kuras nodara lielu kaitējumu mežam. Un galu galā, man pilna māja ar ādām, kuras uzpircēji iepērk pa kapeikām, ja grib staigāt kažokos, lai iepērk ādas no medniekiem, nevis bļauj, ka sīkie plēsēji (kažokzvēri) izēd tukšu mežu un tērē milzu līdzekļus no budžeta to vakcinācijai.
6. Vai jums dzīvnieku audzēšana kažoku ieguvei liekas nežēlīga?
Nē.
7. Kā jūs domājiet- vai dzīvniekiem ir dvēsele?
Godīgi sakot, neesmu pārliecināta, vai man pašai ir dvēsele...
8. Vai jūsuprāt dzīvnieki domā?
Noteikti jā.
9. Kāda jūsuprāt ir dzīvnieku loma (sūtība, nozīme) uz šīs pasaules?
:jaut:
10. Vai jūs ziniet daudz nežēlības pret dzīvniekiem gadījumus?
Tas atkarīgs, ko uzskata par nežēlīgu.
11. Vai jūsuprāt mūsu valstī attieksme pret dzīvniekiem ir drīzāk apmierinoša vai drīzāk neapmierinoša?
Nezinu. Man nav pieejami kaut kādi statistiski dati.
12. Vai noteikumi, kas atļauj turēt suņus pie ķēdes, jūsuprāt ir adekvāti?
Neredzu praktisku jēgu suņa turēšanai pie ķēdes.
13. Vai jūs uzskatāt, ka lapsa, kas nozog jums vistu, ir pelnījusi nāvi?
Neesmu speciālists budismā :sarkstosa: Bībelē ir rakstīts: Tev nebūs zagt! Taču kristiešu ticībā viss tiek vairāk balstīts uz pašu ticību- kad Tu reiz nostāsies Dieva priekšā, Tev būs jāatbild... Par cik neesmu pārliecināta, ka lapsai reiz būs jāatbild Tā Kunga priekšā (skat.7.punktu), man šai ziņā tuvāks ir Islama viedoklis: Ja Tu nogalināsi, Tu tiksi nogalināts. Ja Tu zagsi- Tev tiks nocitsta roka. Godīgi sakot, neesmu nekāds sadists, un lapsai ķepu nost cirst netaisos :tikainesaki: , bet sods viņai ir jāsaņem. Tāpēc šādā situācijā vienmēr cenšos lapsu izsekot līdz alai (jo parasti laupa viņas tieši bērnu zīdīšanas laikā) un iznīdēt visu ģimeni. (Nav taču humāni nogalēt vecākus un nolemt mazuļus bada nāvei!) Paldies Dievam, man ir tādi mājdzīvnieki, kas to var paveikt. :kanepe:
14. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku medības?
Jā. Esmu mednieks.
15. Kā jūs domājiet- vai mūsu sabiedrībā medības ir iztikas avots vai izklaide?
Medības ir dārgs hobijs.
16. Kas jūsuprāt ir dzīvnieku pazemošana un kāda izturēšanās pret dzīvnieku būtu adekvāta un pieņemama?
Nesper dzīvniekam ar kāju (bez īpaša iemesla)
17. Vai ir svarīgāk, lai dzīvnieks būtu laimīgs sadzīvē ar jums(jūs esiet gatavs piekāpties savam laikam, naudai, iespējām dzīvnieka labā) jeb svarīgāk ir, lai ērti būtu jums? (piemēram, sunim- pastaigu garums, dzīve pie ķēdes vai ne pie ķēdes...)
Dzīvniekam ir jādzīvo normālos apstākļos. Tas nedrīkst kļūt arī par traucēkli saimniekam.

Paklau, pievieno vēl vienu jautājumu!
18. Kā Tu domā, vai bebrs, kas nograuzis koku, ir pelnījis sodu? :pagalvu:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby gilroy » 24 Feb 2012, 09:30

NARDICUM wrote:18. Kā Tu domā, vai bebrs, kas nograuzis koku, ir pelnījis sodu? :pagalvu:

Vot šito es atbalstu ! Trīs dienas saldējumu nedot! Un uz kino arī par šito... veselu mēnesi nelaist!

Klau, a kāda jēga šādiem jautājumiem, uz kuriem iespējamas tik subjektīvas atbildes?
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby maksis » 24 Feb 2012, 11:11

gilroy wrote:Klau, a kāda jēga šādiem jautājumiem, uz kuriem iespējamas tik subjektīvas atbildes?

:par: Kaut kāda sakarīga analīze ir praktiski neiespējama. Kaut vai tāpēc, ka subjektīvās atbildes analizēs tikpat subjektīvs pētījuma autors. IMHO.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby gilroy » 24 Feb 2012, 12:02

1. Ja jums ir kāds mājdzīvnieks, kādēļ jums tas ir? (ar kādu mērķi dzīvnieku iegādājāties) Vnk tāpēc, ka es tā GRIBU.
Ko šāda atbilde dod? Viens grib tāpēc, ka patīk, otrs tāpēc, ka māja jāsargā, trešais tāpēc, ka tas ceļ statusu... Visi grib, neviens, kurš negrib, taču mājdzīvnieku neturēs. Otrkārt, šadas aptaujas ielikšana šajā forumā jau pēc būtības izslēdz kaut kādu apkopošanas vērtu info, jo te taču grozās tikai tie, kuri grib.

2. Kā jūs uztveriet savu mājdzīvnieku? (kā draugs, sargs, laika kavēklis...) Nu atkal - NARDICUM pareizi saka - kā mājdzīvnieku. Nu kā lai savādāk uztver? Suns vai kaķis nav nedz radinieks, nedz bērns, nedz boifrends :D Tas ir mājdzīvnieks.

3. Vai jūs uzturā lietojiet gaļu? Jā, lietoju. (Un tad? Kāda ir korelācija starp mājdzīvnieka esamību/neesamību un gaļas ēšanu/neēšanu? Tās ir divas pilnīgi atšķirīgas izvēles dzīvē. Ir taču grēdām suņu saimnieki, kuri paši neēd gaļu , bet kārtīgi gādā par saviem suņiem, nodrošinot tiem nepieciešamo gaļu uzturā.

4. Iedomājieties šo situāciju, it kā tā būtu reāla, man ir svarīgs jūsu nodoms: ja tieši no jums būtu atkarīgs, vai slēgs lopkautuves, vai jūs atsacītos no gaļas? Protams, ka neatsacītos, esmu pārliecināta, ka pilnvērtīgam uzturam gaļa irr nepieciešama ne tikai sunim, bet arī man. Gribētos jau lopkautuves humānākas, bet tas ir cits jautājums.

5. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku audzēšanu kažoku ieguvei? Jā, atbalstu. Atkal - ja Spānijā vai Itālijā kažoks ir greznība, tad mūsu -30 c ziemām kažokādas ir nepieciešamība, un vismaz bērnam es cenšos nodrošināt minimālu sintētisko materiālu klātbūtni apģērbā. Tas, ka šādi audzēti zvēri NNEDRĪKST tikt palaisti brīvībā ne tīši, ne netīši, ir absolūta nepieciešamība.

6. Vai jums dzīvnieku audzēšana kažoku ieguvei liekas nežēlīga? Nē, neliekas. Dzīvnieki nav mazi, kažokos tērpti cilvēciņi, un antropomorfisms te ir pilnīgi nevietā. Lai izaudzētu kvalitatīvas ādas, dzīvniekiem ir jānodrošina labi apstākļi un pārtika - tas ir bizness. Un bizness var būt ētisks un neētisks.

7. Kā jūs domājiet- vai dzīvniekiem ir dvēsele? OK, vai citplanētieši eksistē? :D Tas ir ticības jautājums... vai šī ir reliģiska aptauja? :D Teiksim tā - es TICU, ka ja man ir dvēsele, tad arī dzīvniekam tāda ir, jo cilvēks tā kā arī zīdītāju klasei piederīgs vien ir - turpat kur suns un kaķis.

8. Vai jūsuprāt dzīvnieki domā? Tikpat labi var pajautāt, vai, manuprāt, zeme ir apaļa? :D Es esmu zīdītājs, un es domāju.

9. Kāda jūsuprāt ir dzīvnieku loma (sūtība, nozīme) uz šīs pasaules? Kā tur bija tā atbilde no Monty Python... The fish? Ja kāds man varētu pārliecinoši paskaidrot, kāda ir mana personīgā vai cilvēces jēga kopumā, tad varētu arī mēģināt sniegt atbildi par zvēriem. Bet pagaidām būs vien jāsamierinās vien būs ar Monty Python versiju. :D

10. Vai jūs ziniet daudz nežēlības pret dzīvniekiem gadījumus?
Sāksim ar pretjautājumu. Kas ir nežēlība pret dzīvnieku? Piemērs: saimnieks nespēj parūpēties par mīļoto dzīvnieku un sunim nolemj atrast jaunas mājas. Vienā gadījumā tas būs lielisks risinājums, otrā - klaja nežēlība, jo suns nespēs iedzīvoties jaunajos apstākļos un mocīsies ilgās pēc tā īstā un vienīgā saimnieka.


11. Vai jūsuprāt mūsu valstī attieksme pret dzīvniekiem ir drīzāk apmierinoša vai drīzāk neapmierinoša?
Ja interesē mans viedoklis par Latviju kopumā - nē, vispārīgi ņemot, Latvija nav tā sliktākā vieta mājdzīvniekiem.

12. Vai noteikumi, kas atļauj turēt suņus pie ķēdes, jūsuprāt ir adekvāti?
Suņa turēšana pie ķēdes pašos pamatos ir bezjēdzīga. Bet viss ir relatīvi. Zinu konkrētus suņus, kuri noāķēti no ķēdes un ielikti plašā voljērā, jūtas "pazuduši"un izjūt smagu diskomfortu.

13. Vai jūs uzskatāt, ka lapsa, kas nozog jums vistu, ir pelnījusi nāvi? Par ko? Lapsa dara to, kas tai jādara - baro savu ģimeni. Ja es kā savas vistas īpašnieks nespēju vistai nodrošināt drošus apstākļus, lapsa pie tā nav vainīga.

14. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku medības? Jā.

15. Kā jūs domājiet- vai mūsu sabiedrībā medības ir iztikas avots vai izklaide? Medības ir dārgs hobijs.

16. Kas jūsuprāt ir dzīvnieku pazemošana un kāda izturēšanās pret dzīvnieku būtu adekvāta un pieņemama? Nu šis vispār ir galīgi bezjēdzīgs jautājums, jo katrā situācijā ir pilnīgi atšķirīgi risinājumi. Nuu, es piemēram, varētu pazemot savu suni publiski, ietērpjot viņu Playboy zaķīša kostīmā :D

17. Vai ir svarīgāk, lai dzīvnieks būtu laimīgs sadzīvē ar jums(jūs esiet gatavs piekāpties savam laikam, naudai, iespējām dzīvnieka labā) jeb svarīgāk ir, lai ērti būtu jums? (piemēram, sunim- pastaigu garums, dzīve pie ķēdes vai ne pie ķēdes...) teiksim tā - ja es kaut ko iegādājos, tad es cenšos to arī uzturēt darba kārtībā. Jūs taču savā mašīnā liesiet degvielu, mainīsiet eļļu un laiku pa laikam pat salonu iztīrīsiet? Ar mājdzīvnieku ir tāpat. Man nevajag mašīnu, kas nav braucama, un man nevajag dzīvnieku, kurš man blakus cieš. Lai uzturētu mašīnu darba kārtībā, ir jāiegulda gan laiks, gan nauda, un tāpat arī mājdzīvniekā. Un atkal - pajautāt kaut ko tā'du šajā forumā ir tikpat adekvāti kā pajautāt autoforumā, vai vispār ir jēga tērētlaiku un līdzekļus, lai uzturētu auto kārtībā. Jo ikvienas šī foruma apmeklētājs jau tērē savu laiku savam mājdzīvniekam, apmeklējot šo forumu. Tad gāda jēga uzdot šādu jautājumu?

Labi, kā paliek ar saldējuma trīsdiennieku tam nelietīgajam bebram? :kanepe:
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby OrlandoSeaHorse » 24 Feb 2012, 12:07

Tev tagad jau vajag atbildes uz šiem jautājumiem tādiem kā viņi ir vai tu gribi jautājumu analīzi, lai tos uzlabotu? T.i. kur kas nav saprotams un tamlīdzīgi?

Jo man prasītos precizēt 12. jaut. Kamēr cilvēks uzskata, ka turēšanas pie ķēdes noteikumi ir adekvāti, tikmēr viss skaidrs, bet ja tā neuzskata, tad var domas krasi dalīties - vieni teiks, ka noteikumi ir par striktu, ka nav ko uztraukties par ķēdes garumu, pastaigām un citiem sīkumiem, suns esi - sēdi un rej. Kamēr citi teiks, ka turēt pie ķēdes varētu tikai absolūtos izņēmuma gadījumos uz dažām minūtēm.

13. Man nav vistas, tāpēc grūti iedomāties sevi un savas jūtas tādā situācijā, bet ja kaimiņu suns kož manu suni, to es ne tikai varu iedomāties, bet praktiski zinu. Turklāt manā skatījumā (atšķirībā no Žannas aktīvās pozīcijas) lapsa ir kaut kāds Force Majeure, ko cilvēks nevar ietekmēt, pati atnāca, pati aizgāja ar vistu zobos, bet kaimiņa suns ir kaut kas tāds, ko kaimiņam būtu jākontrolē, attiecīgi ir iespējams uzstādīt kaut kādas prasības sākot no "Pieskati savu lopu, idiot!" līdz "Šaujam nost!" (tikai kā to formulēt jautājumā).

4. Laiku pa laikam tādas diskusijas paceļas dažados forumos, tāpēc viedoklis jau ir noformulēts, bet kaut kā neietilpst jautājuma robežās. Te ir tikai balts vai melns. Bet es pa vidam: lopkautuves tādas kā tās ir, protams nekur neder, sākumā būtu jāpanāk, ka tiek ievēroti vismaz esošie likumi šajā jomā, tad jādomā tālāk. Protams, ka nevar nokaut tikai ar uķi-puķi. Bet gaļas aizstājēji tomēr nav izgudroti, lai nu vegāni stāsta ko grib.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 24 Feb 2012, 12:22

NARDICUM wrote:Murgs kaut kāds! :soks:
Kas tā par augstskolu, kur ar šitādu murgu var sapelnīt kredītpunktus? :lamajas:

Paklau, pievieno vēl vienu jautājumu!
18. Kā Tu domā, vai bebrs, kas nograuzis koku, ir pelnījis sodu? :pagalvu:

Es palūgšu bez apvainojumiem. It sevišķi tādēļ, ka ir ļoti neobjektīvi (lūk, tieši tas ir neobjektīvi) spriest par augstskolu pēc jautājumiem, kas IR DOMĀTI SABIEDRĪBAI. Sabiedrība nozīmē daudzslāņainību. Man šajā gadījumā pavisam noteikti neinteresē tikai tāds viedoklis, ko pārstāv, piemēram, suņinieki, kas par saviem ruņiem rūpējas iespējams labāk kā zemākais sabiedrības slānis par saviem bērniem.
Šiem jautājumiem nepieciešami ir jābūt tādiem, kas der arī izdalīšanai uz ielas, gandrīz vai bezpajumtniekiem, kuriem ir suņi. Es pētu cilvēku seklumu un netiktu tam klāt, ja jautājumi nebūtu tādi, kur tas var parādīties.
18- daudzi tā arī domā. skumji, bet tā tas ir. tieši to es vēlos parādīt.
Diemžēl man ir tiešām daudzas atbildes, kurās lapsa ir pelnījusi nāvi ...Nav brīnums, ka tas parādās atbildēs. Dzīvē lapsa tiek vienkārši nošauta, ja ir tāda iespēja, vai vismaz domās nogānīta.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby BaibaB » 24 Feb 2012, 12:23

Es šo attieksmes modeli salīdzinu ar budisma modeli, sakarā ar kuru katra dzīva būtne ir vērtība. Vēlos akcentēt, ka mūsdienu sabiedrība (ne tikai LV, bet es runāšu tomēr par LV) dzīvnieku neuztver kā līdzvērtīgu, bet kā izejmateriālu ādām, gaļai, kā līdzekli pret garlaicību, kā mājas sargu un tt... Vēlos uzsvērt, ka pārāk maz cilvēku savu mājdzīvnieku uztver kā ģimenes locekli un kur nu vēl- kā dvēseli, kas vērtības ziņā nav mazvērtīgāka par cilvēka dvēseli.Vēlos runāt par nežēlību pret dzīvniekiem, kā arī ieskicēt modeli, uz ko mums tomēr būtu jāvirzās- dzīvnieks kā ģimenes loceklis, tiesīgs adekvātiem dzīves apstākļiem un laimi.

manuprāt, nevajag salīdzināt LV un budismu. attieksmi pret dzīvnieku un pīt iekšā reliģiju, budismu ir... diletantisms, un pasniedzējam par šo vajadzētu izteikties diezgan skarbi. es zinu, ka LV augstskolās sociālajās un humanitārajās zinātnēs valda haoss, bet nezināju, ka TIK LIELS :pilnmeness: .
mājdzīvnieku uztvert kā līdzvērtīgu cilvēkam ir aplami! kaķis un suns, zirgs, vista ir dzīvnieki, kam katram ir savs dzīves un uzvedības modelis, un salīdzināt tos ar cilvēku ir muļķīgi. plus vēl ņemot vērā, ka LV un budisma zemēs ir gana dažādi ģeogrāfiski, sociālie, kultūras u.c. aspekti, kas arī nosaka cilvēku attieksmi vienam pret otru un pret dzīvniekiem.
runāt par dzīvniekiem un dvēseli... ak dies, vai tiešām mūsdienu filozofijas studenti tagad nodarbojas ar šādiem jautājumiem? pietiekami daudz cilvēki nevar droši izteikties par sevi, vai viņiem ir dvēsele, kur nu vēl pateikt to par suni. un priekš kam tas? nežēlībai pret dzīvniekiem šajā forumā ir gana daudz tēmu, tur var atrast šī foruma kontingenta viedokļus. un mums vairāk būtu jādiskutē par tiesiskajiem aspektiem, kaut vai esošo likuma normu ievērošanu, kaut vai vakar es saskāros ar pašvaldību, kas nezin, ka likums nosaka, ka suns pie jaunā saimnieka būtu jāatdot (jāpārdod) jau čipēts ar visiem no tā izrietošiem apstākļiem.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 24 Feb 2012, 12:28

gilroy wrote:
NARDICUM wrote:18. Kā Tu domā, vai bebrs, kas nograuzis koku, ir pelnījis sodu? :pagalvu:

Vot šito es atbalstu ! Trīs dienas saldējumu nedot! Un uz kino arī par šito... veselu mēnesi nelaist!

Klau, a kāda jēga šādiem jautājumiem, uz kuriem iespējamas tik subjektīvas atbildes?

Subjektīvais parāda indivīdu. No indivīdiem veidojas sabiedrība.
Un, tā kā tendences jau esmu apjautusi, viss ir kārtībā.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 24 Feb 2012, 12:38

BaibaB wrote:Es šo attieksmes modeli salīdzinu ar budisma modeli, sakarā ar kuru katra dzīva būtne ir vērtība. Vēlos akcentēt, ka mūsdienu sabiedrība (ne tikai LV, bet es runāšu tomēr par LV) dzīvnieku neuztver kā līdzvērtīgu, bet kā izejmateriālu ādām, gaļai, kā līdzekli pret garlaicību, kā mājas sargu un tt... Vēlos uzsvērt, ka pārāk maz cilvēku savu mājdzīvnieku uztver kā ģimenes locekli un kur nu vēl- kā dvēseli, kas vērtības ziņā nav mazvērtīgāka par cilvēka dvēseli.Vēlos runāt par nežēlību pret dzīvniekiem, kā arī ieskicēt modeli, uz ko mums tomēr būtu jāvirzās- dzīvnieks kā ģimenes loceklis, tiesīgs adekvātiem dzīves apstākļiem un laimi.

manuprāt, nevajag salīdzināt LV un budismu. attieksmi pret dzīvnieku un pīt iekšā reliģiju, budismu ir... diletantisms, un pasniedzējam par šo vajadzētu izteikties diezgan skarbi. es zinu, ka LV augstskolās sociālajās un humanitārajās zinātnēs valda haoss, bet nezināju, ka TIK LIELS :pilnmeness: .
mājdzīvnieku uztvert kā līdzvērtīgu cilvēkam ir aplami! kaķis un suns, zirgs, vista ir dzīvnieki, kam katram ir savs dzīves un uzvedības modelis, un salīdzināt tos ar cilvēku ir muļķīgi. plus vēl ņemot vērā, ka LV un budisma zemēs ir gana dažādi ģeogrāfiski, sociālie, kultūras u.c. aspekti, kas arī nosaka cilvēku attieksmi vienam pret otru un pret dzīvniekiem.
runāt par dzīvniekiem un dvēseli... ak dies, vai tiešām mūsdienu filozofijas studenti tagad nodarbojas ar šādiem jautājumiem? pietiekami daudz cilvēki nevar droši izteikties par sevi, vai viņiem ir dvēsele, kur nu vēl pateikt to par suni. un priekš kam tas? nežēlībai pret dzīvniekiem šajā forumā ir gana daudz tēmu, tur var atrast šī foruma kontingenta viedokļus. un mums vairāk būtu jādiskutē par tiesiskajiem aspektiem, kaut vai esošo likuma normu ievērošanu, kaut vai vakar es saskāros ar pašvaldību, kas nezin, ka likums nosaka, ka suns pie jaunā saimnieka būtu jāatdot (jāpārdod) jau čipēts ar visiem no tā izrietošiem apstākļiem.

Es ceru, ka Tu saproti, ka tieši tagad Tu raksturo sevi, pat neatbildot uz jautājumiem, un tieši tas man bija vajadzīgs.
Ok, varu tikai pateikt, ka es nerakstu par pašu budismu, bet (neredzēju vajadzību te rakstīt, manuprāt,par mazzināmo), bet par dzīvās ētikas attieksmi pret dzīvniekiem. Dzīvā ētika atbalsta budisma skatījumu uz dzīvniekiem, protams, nāk klāt vēl nianses, bet par to es te nestāstīšu.
Es studēju teoloģijas fakultātē. Mana tēma ir atzīta par labu esam un par to nevajag satraukties :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 24 Feb 2012, 12:49

maksis wrote:
gilroy wrote:Klau, a kāda jēga šādiem jautājumiem, uz kuriem iespējamas tik subjektīvas atbildes?

:par: Kaut kāda sakarīga analīze ir praktiski neiespējama. Kaut vai tāpēc, ka subjektīvās atbildes analizēs tikpat subjektīvs pētījuma autors. IMHO.

Vai tiešām šis forums būs tagad vieta, kur diskutēt par subjektīvo un objektīvo? :huh:
Gribi zināt- subjektīvs ir viss. Un vispār nošķīrums subjektīvais-objektīvais paredz to, ka nevari ticēt savām acīm, ka pasaule tev nav izzināma, tu taču redzi krāsas, bet patiesībā tie ir dažādi viļņu garumi, tā pasaule, kuru mēs uztveram, kurā dzīvojam, ir cilvēka konstrukts. Tā ir labāk? Tas sākās ar apgaismības laiku un cilvēki tagad vēl netiek no šī nošķīruma vaļā. Tas ir tāds fiktīvs un mazliet demagoģisks.
Un visos pētījumos, starp citu, pētnieks pārstāv subjektīvo. Lai tu neiedomātos, ka ir citādāk...
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 24 Feb 2012, 12:55

OrlandoSeaHorse wrote:Tev tagad jau vajag atbildes uz šiem jautājumiem tādiem kā viņi ir vai tu gribi jautājumu analīzi, lai tos uzlabotu? T.i. kur kas nav saprotams un tamlīdzīgi?


Viss ok, laikam precizēt pat jautājumos neko nevajag šajā gadījumā, jo atbildēs jau parādās viss saprotami, paldies!
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby BaibaB » 24 Feb 2012, 12:56

wolf-eyes, es ceru, Tev ir zināms, ka pašreiz notiek ne tikai sociālo un humanitāro programmu izvērtēšana, bet arī diskusija par studiju programmu saturu LV in general?
es noteikšu ieteikšu attiecīgo komisiju cilvēkiem pievērst uzmanību teoloģijas studiju programmu studentu darbu saturam, vai tie atbilst attiecīgās studiju programmas mērķim, būtībai un saturam. :jaut:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby maksis » 24 Feb 2012, 13:00

wolf-eyes wrote:Un visos pētījumos, starp citu, pētnieks pārstāv subjektīvo. Lai tu neiedomātos, ka ir citādāk...

Subjektīvisma līmenis atšķiras.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby Demix » 24 Feb 2012, 13:16

Kritizēt jau mēs visi mākam :) Ja manas atbilde ko dos,tad lūdzu:
1. Ja jums ir kāds mājdzīvnieks, kādēļ jums tas ir? (ar kādu mērķi dzīvnieku iegādājāties)
Nevaru iedomāties savu dzīvi bez suņiem,par mērķi atbilde 2.jautājuma atbildē.
2. Kā jūs uztveriet savu mājdzīvnieku? (kā draugs, sargs, laika kavēklis...)
Kā draugu pirmkārt,kā kompanjonu,kā parneri.
3. Vai jūs uzturā lietojiet gaļu?
Jā!
4. Iedomājieties šo situāciju, it kā tā būtu reāla, man ir svarīgs jūsu nodoms: ja tieši no jums būtu atkarīgs, vai slēgs lopkautuves, vai jūs atsacītos no gaļas?
Iespējams!
5. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku audzēšanu kažoku ieguvei?
Nē!
6. Vai jums dzīvnieku audzēšana kažoku ieguvei liekas nežēlīga?
Jā!
7. Kā jūs domājiet- vai dzīvniekiem ir dvēsele?
Jā!
8. Vai jūsuprāt dzīvnieki domā?
Jā!
9. Kāda jūsuprāt ir dzīvnieku loma (sūtība, nozīme) uz šīs pasaules?
-
10. Vai jūs ziniet daudz nežēlības pret dzīvniekiem gadījumus?
Jā!
11. Vai jūsuprāt mūsu valstī attieksme pret dzīvniekiem ir drīzāk apmierinoša vai drīzāk neapmierinoša?
Drīzāk neapmierinoša.
12. Vai noteikumi, kas atļauj turēt suņus pie ķēdes, jūsuprāt ir adekvāti?
Noteikumi pieņemami,nav pieņemams fakts,kā tāds.
13. Vai jūs uzskatāt, ka lapsa, kas nozog jums vistu, ir pelnījusi nāvi?
Nezinu,ja man būtu vistas,kā vienīgais iztikas avots,tad droši vien atbildētu ar jā!:)
14. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku medības?
Nē!
15. Kā jūs domājiet- vai mūsu sabiedrībā medības ir iztikas avots vai izklaide?
Dārgs hobijs!
16. Kas jūsuprāt ir dzīvnieku pazemošana un kāda izturēšanās pret dzīvnieku būtu adekvāta un pieņemama?
Turēšana dzīvniekam neatbilstošos/atbilstošos apstākļos.
17. Vai ir svarīgāk, lai dzīvnieks būtu laimīgs sadzīvē ar jums(jūs esiet gatavs piekāpties savam laikam, naudai, iespējām dzīvnieka labā) jeb svarīgāk ir, lai ērti būtu jums? (piemēram, sunim- pastaigu garums, dzīve pie ķēdes vai ne pie ķēdes...).
Esmu gatava daudz veltīt saviem suņiem,gan laiku,gan naudu,bet samērīgi,lai tas netraucē manām prioritātēm,vēlmēm un pienākumiem.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 24 Feb 2012, 13:25

BaibaB wrote:wolf-eyes, es ceru, Tev ir zināms, ka pašreiz notiek ne tikai sociālo un humanitāro programmu izvērtēšana, bet arī diskusija par studiju programmu saturu LV in general?
es noteikšu ieteikšu attiecīgo komisiju cilvēkiem pievērst uzmanību teoloģijas studiju programmu studentu darbu saturam, vai tie atbilst attiecīgās studiju programmas mērķim, būtībai un saturam. :jaut:

Jēziņ, liecies taču mierā :soks: Nav cilvēkam miera.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby NARDICUM » 24 Feb 2012, 13:37

gilroy
Redzu, ka Tu šai aptaujai piegāji nopietnāk, kā es :smarzas: Es gan ņirgdama pildīju :dzimene:
wolf-eyes
Lūdzu nevajag tik agresīvi uzbraukt cilvēkiem, kuru viedoklis atšķiras no Tavējā, un mēģināt agresīvi uzspiest SAVU viedokli! Tas nav labi :tikainesaki: , sevišķi topošam teologam :jaa:

BaibaB
Noteikti paprasi! Un izprintē šito gara darbu kā liecību! :koslene:

Varu vēl piebilst, ka cilvēka viedoklis vienmēr būs subjektīvs. Tam, kuram lapsa ir forsmažors, nekad nebūs tāds pats viedoklis, kā tam, kuram lapsa vistās, vilks aitās vai sesks trušos ir ikdiena, un tas ir tikai normāli, ka šie viedokļi atšķiras.
Kā tur bija filmā par Karali Lauvu par riņķa danci dabā? :) Patīk mums vai nē, bet mēs dzīvojam ekosistēmā, kuras daļa mēs esam. Diemžēl, ar savu nepārdomāto darbību mēs esam izjaukuši līdzsvaru dabā un tagad plūcam augļus. Ne viens dzīvnieks, ne vilks, ne lapsa, ne ūdrs vai bebrs, pats par sevi nav ne slikts, ne labs, tas ir ekosistēmas sastāvdaļa un viņam ir sava vieta dabā, bet, ja līdzsvars dabā ir izjaukts, kāda suga savairojas uz citu sugu rēķina, un tas vairs nav labi! Un te nav runa par ētiku vai reliģiju, bet par elementārām zināšanām bioloģijā!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby ajame » 24 Feb 2012, 13:42

1. Ja jums ir kāds mājdzīvnieks, kādēļ jums tas ir? (ar kādu mērķi dzīvnieku iegādājāties)
Man ir 2 kaķi un 5 suņi. Pirmais suns nonāca pie mums nejauši- viņš vairs nebija nevienam vajadzīgs un pie mums palika aiz žēlsirdības. Tagad viņs pielda arī sargsuņa funkcijas (kaut arī ir no medību šķirnēm- īru seters). Pirmo kaķi iegādājos, jo gribēju kādu paņurcīt un pamīļot. Nākamai kaķis- jo gribēju kaķim kompāniju. Pirmais tojs- jo vēlējos mazu sunīti, kurš vienmēr dotos visur līdzi un būtu vienkārši ko mīļot. Nākamie toji- jo vienkārši sapratu, ka ļoti mīlu tojus un vēlos viņus vēl... un vēl... un vēl... Un tik forši ir vērot viņu izdarības. Pat TV nav jāskatās :)
2. Kā jūs uztveriet savu mājdzīvnieku? (kā draugs, sargs, laika kavēklis...)
Kā draugu, bērnu, sabiedroto.
3. Vai jūs uzturā lietojiet gaļu?
Jā, ļoti garšo visu veidu gaļas, izņemot vistu
4. Iedomājieties šo situāciju, it kā tā būtu reāla, man ir svarīgs jūsu nodoms: ja tieši no jums būtu atkarīgs, vai slēgs lopkautuves, vai jūs atsacītos no gaļas?

5. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku audzēšanu kažoku ieguvei?

6. Vai jums dzīvnieku audzēšana kažoku ieguvei liekas nežēlīga?
Daļēji
7. Kā jūs domājiet- vai dzīvniekiem ir dvēsele?

8. Vai jūsuprāt dzīvnieki domā?

9. Kāda jūsuprāt ir dzīvnieku loma (sūtība, nozīme) uz šīs pasaules?
'Dabas līdzsvaram
10. Vai jūs ziniet daudz nežēlības pret dzīvniekiem gadījumus?

11. Vai jūsuprāt mūsu valstī attieksme pret dzīvniekiem ir drīzāk apmierinoša vai drīzāk neapmierinoša?
Drīzāk neapmierinoša
12. Vai noteikumi, kas atļauj turēt suņus pie ķēdes, jūsuprāt ir adekvāti?
Neesmu iedziļinājusies, jo nav bijusi vajadzība. Pie ķēdes (laukos) suns tiek pielikts maksimāli uz stundu, kamēr mājnieki brauc uz veikalu. Un tas tiek darīts, lai suns neskrietu pakaļ aizbraucēju mašīnai.
13. Vai jūs uzskatāt, ka lapsa, kas nozog jums vistu, ir pelnījusi nāvi?
Grūti atbildēt. Laikam nē
14. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku medības?

15. Kā jūs domājiet- vai mūsu sabiedrībā medības ir iztikas avots vai izklaide?
Gan tā, gan tā. Un arī lai uzturētu kaut kādu līdzsvaru mežos
16. Kas jūsuprāt ir dzīvnieku pazemošana un kāda izturēšanās pret dzīvnieku būtu adekvāta un pieņemama?
Dzīvnieku pazemošana- tieši tāda pati kā cilvēku pazemošana. Jā, es daļēji dzīvniekus pielīdzinu cilvēkiem.
Adekvāta un pieņemama izturēšanās- izturēšanās ar cieņu pret mazajiem brāļiem.
17. Vai ir svarīgāk, lai dzīvnieks būtu laimīgs sadzīvē ar jums(jūs esiet gatavs piekāpties savam laikam, naudai, iespējām dzīvnieka labā) jeb svarīgāk ir, lai ērti būtu jums? (piemēram, sunim- pastaigu garums, dzīve pie ķēdes vai ne pie ķēdes...)
Svarīgi, lai dzīvnieks justos laimīgs ar manām ērtībām un manām iespējām. Pilnīgi pakārtot dzīvi dzīvniekiem es nevaru.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 24 Feb 2012, 14:05

NARDICUM wrote:gilroy
Redzu, ka Tu šai aptaujai piegāji nopietnāk, kā es :smarzas: Es gan ņirgdama pildīju :dzimene:
wolf-eyes
Lūdzu nevajag tik agresīvi uzbraukt cilvēkiem, kuru viedoklis atšķiras no Tavējā, un mēģināt agresīvi uzspiest SAVU viedokli! Tas nav labi :tikainesaki: , sevišķi topošam teologam :jaa:

BaibaB
Noteikti paprasi! Un izprintē šito gara darbu kā liecību! :koslene:


Interesanti, kam tad es uzbruku? Ļoti skumji ka šī tēma kļuvusi par vietu, kur izgāzt negācijas, un ne es tās izgāžu. "Es ņirgdama pildīju"- tas raksturo tevi, ne mani.
Un es neesmu topošais teologs. Studēju šajā fakultātē, jo tā palīdz ar citām acīm ieraudzīt pasauli. Arī šo situāciju. Skumji, ļoti skumji.
Es cenšos kaut ko darīt dzīvnieku labā, daru to, ko nu es subjektīvi (kā mēs visi- subjektīvi)saskatu par problēmu un kā savas fakultātes ietvaros varu vērst uz to uzmanību(pacelt problēmu, runāt par to jau nozīmē darīt vismaz kaut ko), un man uzbrūk suņu forumā. Draugos salīdzinājumam attieksme ir pilnīgi cita. Tas tiešām ir skumji.
"Un izprintē šito gara darbu kā liecību" ...Un neaizmirsti izprintēt arī kontekstu.
Es normāli kā cilvēkiem izskaidroju, kas un kā, kādēļ tieši tādi un ne citi jautājumi, kā es gatavojos pētīt, bet dzird tikai to, ko vēlas dzirdēt, izrauj no konteksta kaut ko, no kā ievāc dažādu pilnīgi neargumentētu izteikumu ražu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby OrlandoSeaHorse » 24 Feb 2012, 14:33

Ā, sapratu, tev uzreiz atbildes vajag! OK, ķer :rej:

1. Ja jums ir kāds mājdzīvnieks, kādēļ jums tas ir? (ar kādu mērķi dzīvnieku iegādājāties) Lai man būtu kompānija, draugs.
2. Kā jūs uztveriet savu mājdzīvnieku? (kā draugs, sargs, laika kavēklis...) Draugs, attiecīgi arī laika kavēklis, pastaigu biedrs, klēpī ucināmais lellis, utt. Sargs - reizēm es viņu sargāju, reizēm viņš mani. Kā jau draugiem pieņemts. Kopā drošāk!
3. Vai jūs uzturā lietojiet gaļu? Jā.
4. Iedomājieties šo situāciju, it kā tā būtu reāla, man ir svarīgs jūsu nodoms: ja tieši no jums būtu atkarīgs, vai slēgs lopkautuves, vai jūs atsacītos no gaļas? Nē. Iepriekšējā postā jau paskaidroju.
5. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku audzēšanu kažoku ieguvei? Nē. Speciāli audzēt - neatbalstu, nelietoju tādas ādas. Tomēr neatsakos no ādas apaviem vai aitas kažoka, jo tie dzīvnieki tik vai tā tiek audzēti piena, vilnas ieguvei, bet kad viņa dzīve ir galā, būtu stulbi un izšķērdīgi, jā, pat necienīgi pret to dzīvnieku, tāpat vien visu izmest mēslainē vai norakt. Ja spējam - izmantojam visu.
6. Vai jums dzīvnieku audzēšana kažoku ieguvei liekas nežēlīga? Jā.
7. Kā jūs domājiet- vai dzīvniekiem ir dvēsele? Jā. Tāpat kā ticu reinkarnācijai. Necenšos uzminēt, kas es vai viņi ir bijuši, kas būsim, bet attiecīgi tā īsti neticu variācijām par varavīksnes tiltu - nu negaida viņi nekur mūs gadu desmitiem, jau aizgāja tālāk savās gaitās.
8. Vai jūsuprāt dzīvnieki domā? Protams. Plāno, shēmo. Un humora izjūta arī viņiem ir.
9. Kāda jūsuprāt ir dzīvnieku loma (sūtība, nozīme) uz šīs pasaules? Ja tā ļoti globāli - tad nezinu. Ja konkrēti sunim - tad būt kopā ar cilvēku.
10. Vai jūs ziniet daudz nežēlības pret dzīvniekiem gadījumus? Diemžēl jā.
11. Vai jūsuprāt mūsu valstī attieksme pret dzīvniekiem ir drīzāk apmierinoša vai drīzāk neapmierinoša? Kopumā tomēr drīzāk apmierinoša. Kaut vai tāpēc, ka pat ja gadās kaut kādi ekstrēmi izlēcieni, tad tie sabiedrību šokē, cilvēki cenšas panākt, lai tas nevarētu atkārtoties, cenšas palīdzēt dzīvniekam nelaimē, nevis tos uzskata par normāliem.
12. Vai noteikumi, kas atļauj turēt suņus pie ķēdes, jūsuprāt ir adekvāti? Labāk kā nekādi.
13. Vai jūs uzskatāt, ka lapsa, kas nozog jums vistu, ir pelnījusi nāvi? Hm. kā lai skaidrāk izsaku. Ja vistas tiek laistas mežā, kur lapsa tās ķer, tad saimnieks pats vainīgs. Ja lapsa nāk mājās un tur zog vistas, tad jādomā, ka mežā viņa nevar dabūt pietiekoši ēdamo vai viņa jau ir kļuvusi par neoficiālu mājdzīvnieku, kas dzīvo turpat dārzā. Kas nozīmē, ka lapsu ir krietni par daudz un skaits jāsamazina, protams, ne jau izmedījot tās, kas mežā, bet tās, kas dārzā. Tātad nevis tāpēc, ka mana vista būtu ievērojami vērtīgāka par lapsu, kas pieder pati sev, bet tāpēc, ka lapsa cenšas ēst manu pārtiku, iekārtoties manā mājā, kas ir mana (man vajadzīga) teritorija, un attiecīgi jāsargā gan no lapsas, gan no cilvēkveidīga iebrucēja, nav principiālas starpības. Pēc manām izjūtām nebūtu nepieciešams to lapsu piebeigt, var arī ķert un deportēt uz vietām, kur viņu trūkst. Gan jau ka mūsu ekoloģiskajā bardakā arī tadas ir.
14. Vai jūs atbalstiet dzīvnieku medības? Ar nosacījumiem un iebildēm, bet kopumā atbalstu.
15. Kā jūs domājiet- vai mūsu sabiedrībā medības ir iztikas avots vai izklaide? Abējādi.
16. Kas jūsuprāt ir dzīvnieku pazemošana un kāda izturēšanās pret dzīvnieku būtu adekvāta un pieņemama? Ja atmetam nežēlīgu izturēšanos, par kuru jau bija jautājums iepriekš, tad - jāatceras, ka arī dzīvniekam ir sava pašcieņa un ja gribam viņam to karnevāla kostīmu uzvilkt, tad tā, lai viņš pats to pieņem, nevis paši uzvelkam un paši apsmejam. Tas pats ar dzīvnieku mazgāšanu - man patīk skatīties bildes ar slapjiem acis pārbolījušiem kaķiem, bet uzskatu, ka tajā brīdī, kad dzīvnieks jau tā ir stresā no mazgāšanas, par viņu vēl smieties ir nepieņemami. Nobildē, nofilmē, skaties un rēc cik patīk.
17. Vai ir svarīgāk, lai dzīvnieks būtu laimīgs sadzīvē ar jums (jūs esiet gatavs piekāpties savam laikam, naudai, iespējām dzīvnieka labā) jeb svarīgāk ir, lai ērti būtu jums? (piemēram, sunim- pastaigu garums, dzīve pie ķēdes vai ne pie ķēdes...) Es ņemu dzīvnieku tikai tad, ja varu savietot viņa vajadzības ar savām iespējām un vēlmēm. Man ļoti patīk zirgi, bet man nav ponijs vannas istabā. Nav trusītis būrītī uz balkona, jo arī vasaras atvaļinājuma laikā viņš būs jākopj. Man nav kaķis, jo man nepatīk kaku kaste dzīvoklī.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests