Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Miscellaneous

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby obrija » 26 Feb 2012, 13:03

zukins wrote:
wolf-eyes wrote: Arī tādēļ, ka,kā jau Linda teica, gaļa organismā sāk jau pūt, kamēr iet pa zarnām.


Attiecībā uz šo, Linda varētu norādīt šī apgalvojuma avotu. Ja cilvēkam nav veselības problēmu, tad tā nenotiek. Un jā, es esmu mācījusies medicīnu - tāpēc, ja ir veikti petījumi, kas pierada gaļas uzturēšanos gremošanas ceļos veselam cilvēkam 5 dienas - gribu redzēt avotu. Veselam cilvēkam jaukta uztura barība gremošanas traktā "ceļo" apm. 24h. Gremošanas procesus palēnina taukvielām bagāts uzturs.

Pilnīga taisnība, gaļa, ja vien, nav cilvēks bezjēga sarijies, nepūst un iziet cauri tā pat kā viss cits, 8-24 stundas. Bet treknu palīdz šķelt apēsts skābs apelsīns :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby NARDICUM » 26 Feb 2012, 13:16

Man godīgi sakot, vienalga, kā es rakstu.

teoloģijas fakultāte ir pavisam citā kategorijā, tātad arī līmeņus nevar salīdzināt

Nu, ar līmeni man viss ir skaidrs :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Nav skaidrs tikai, kāpēc šī izglītība saucas par augstāko? :sarkstosa:
Un vispār, visos laikos mācītājs (teologs) skaitījās visizglītotākais cilvēks :tikainesaki:
Paklau, wolf-eyes , vai tev ir tik grūti atbildēt uz manu jautājumu, ko Tu ēstu, ja pie mums aizliegtu nogalināt dzīvniekus? ;)
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby Demix » 26 Feb 2012, 13:49

obrija wrote:Pilnīga taisnība, gaļa, ja vien, nav cilvēks bezjēga sarijies, nepūst un iziet cauri tā pat kā viss cits, 8-24 stundas. Bet treknu palīdz šķelt apēsts skābs apelsīns :)

:jautri: Tāpat 24h laikā pārstradāsies :jaa: Un diez vai cilvēks pieliks pilnu kuņģi ar pliku gaļu...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby obrija » 26 Feb 2012, 14:44

Demix wrote:
obrija wrote:Pilnīga taisnība, gaļa, ja vien, nav cilvēks bezjēga sarijies, nepūst un iziet cauri tā pat kā viss cits, 8-24 stundas. Bet treknu palīdz šķelt apēsts skābs apelsīns :)

:jautri: Tāpat 24h laikā pārstradāsies :jaa: Un diez vai cilvēks pieliks pilnu kuņģi ar pliku gaļu...

To mēs nevaram zināt, cilvēki gadās dažādi :) varbūt kādu uzaicina uz šašliku un šis no skopuma pieliek pilnu vēderu ar gaļu, tad no rīta šim vēderā puvusi gaļa :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby gilroy » 26 Feb 2012, 14:53

OrlandoSeaHorse wrote: Par līmeņiem gan vairs nav tev personīgi, tas vairāk par izglītības sistēmu kā tādu. Tieši tā, līmeņus nevar salīdzināt, mani tracina tas, ka tomēr salīdzina. Teologs būs tāds pat bakalaurs, tāds pat maģistrs un doktors, kā ķīmiķis, u.c. Ja cilvēks mācās pats sev, skaisti, bet kāpēc par valsts līdzekļiem un kāpēc šo izglītību "priekš sevis" vēlāk ņem vērā kā nopietnu izglītību.



Orlando, man bija tas gods pazīt daudzus vecos, "ulmaņlaiku" Teoloģijas fakultātes absolventus, tādus kā profesors Žibeiks, piemēram... Tur bija tāda klasiskā izglītība ielikta, ka cieņā galva jānoliec. Mūžam neapšaubīšu šādas izglītības samērojamību ar jebkuru no eksaktajām nozarēm. Tur bija gan augstvērtīgs zinātniskais darbs, gan lietderība, un pāri visam - kvalitāte. Tāpēc mani tik ļoti šausmina tas, kas notiek tagad. Visa šī pašpasludinātā "izglītība priekš sevis", turklāt šeit demonstrētais līmenis... Turklāt par nodokļu maksātāju naudu.... Институт благородных девиц... pat tur augstāka kvalitāte :D
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby OrlandoSeaHorse » 26 Feb 2012, 15:35

gilroy wrote: Tur bija tāda klasiskā izglītība ielikta, ka cieņā galva jānoliec. Mūžam neapšaubīšu šādas izglītības samērojamību ar jebkuru no eksaktajām nozarēm. Tur bija gan augstvērtīgs zinātniskais darbs, gan lietderība, un pāri visam - kvalitāte.

Zini, no cirvja kāta arī zupu var izvārīt, ja pieliek klāt kauliņu, sviestiņu, kartupelīti, burkāniņu, utt. Tagad jau arī Romā ir super augstskolas, kur mācās senas un mūsdienu valodas, filozofiju, psiholoģiju, menedžmentu, u.c., tikai viss zem tā viena jumta.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby Linda B. » 26 Feb 2012, 15:51

zukins wrote:
wolf-eyes wrote: Arī tādēļ, ka,kā jau Linda teica, gaļa organismā sāk jau pūt, kamēr iet pa zarnām.


Attiecībā uz šo, Linda varētu norādīt šī apgalvojuma avotu. Ja cilvēkam nav veselības problēmu, tad tā nenotiek. Un jā, es esmu mācījusies medicīnu - tāpēc, ja ir veikti petījumi, kas pierada gaļas uzturēšanos gremošanas ceļos veselam cilvēkam 5 dienas - gribu redzēt avotu. Veselam cilvēkam jaukta uztura barība gremošanas traktā "ceļo" apm. 24h. Gremošanas procesus palēnina taukvielām bagāts uzturs.

Šo lasīju pirms gadiem diviem,diemžēl avotu neatradīšu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby Linda B. » 26 Feb 2012, 15:54

čība wrote:Man vienmēr ir licies, ka cilvēks ir visēdājs. Ja cilvēka organisms nebūtu piemērots gaļas pārstrādei, tad no gaļas vajadzetu būt veselības problēmām lielākajai daļai cilvēku.

Cigarešu dūmus organisms arī pacieš,tāpat kā alkoholu vai narkotikas.Uzreiz taču nemirst un nekas slikts nenotiek,bet neteiksi taču,ka ja nekas uzreiz nenotiek,tad tas viss ir forši.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby agrita » 26 Feb 2012, 16:22

Tiešām interesanti, kur Linda šādus faktus ir dabūjusi? Es arī tā kā esmu mācījusies i cilvēka anatomiju, i fizioloģiju - cilvēkam ir jāed gaļa. Tā cilvēks ir veidots. Un nekas nekur nepūst. Kāds te salīdzinājums ar govi un dzerokļiem? Dzerokļi ir domātu, lai sasmalcinātu pārtiku- jā to dara arī govs, lai nenorītu veselu tā pat kā cilvēks. Govs vispār ir atgremotājs un ar 4 kuņģiem, tur jau nu tiešām nav ko salīdzināt.
Tik pat labi tagad varētu piedāvāt kādam tīģerim vai lauvai kļūt par veģetārieti. Gribētos redzēt reakciju
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby NARDICUM » 26 Feb 2012, 16:28

Šo lasīju pirms gadiem diviem,diemžēl avotu neatradīšu.

Nu nevajadzētu akli ticēt visam, kas rakstīts.
Man kaimiņam uz šķūņa durvīm arī šis tas ir uzrakstīts, es aiz intereses pa šķirbiņu palūrēju... tur malka stāv :viltigs:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby Linda B. » 26 Feb 2012, 16:54

agrita wrote:Tiešām interesanti, kur Linda šādus faktus ir dabūjusi? Es arī tā kā esmu mācījusies i cilvēka anatomiju, i fizioloģiju - cilvēkam ir jāed gaļa. Tā cilvēks ir veidots. Un nekas nekur nepūst. Kāds te salīdzinājums ar govi un dzerokļiem? Dzerokļi ir domātu, lai sasmalcinātu pārtiku- jā to dara arī govs, lai nenorītu veselu tā pat kā cilvēks. Govs vispār ir atgremotājs un ar 4 kuņģiem, tur jau nu tiešām nav ko salīdzināt.
Tik pat labi tagad varētu piedāvāt kādam tīģerim vai lauvai kļūt par veģetārieti. Gribētos redzēt reakciju

Nosauc tās vielas,kas ir astrodamas gaļā,bet nav augos.Parcik medicīnu mācies vajadzētu zināt,ka gaļā nekā neaizvietojama nav.Jā,ir pāris lietas,kuras uzņemt bez gaļas ir grūtāk,konkrēti dzelzs,lai to uzņemtu ir jāpiedomā,ko ēst un ar ko kopā ēst,lai citas vielas netraucētu dzelzim uzsūkties.Un ja cilvēks ebz gaļās envarētu pasaulē enbūtu tik daudz visādu paveidu veģetāriešu,vegānu un svaigēdāju,kuri šādu dietu piekopj gadu desmitiem,citi gaļu nekad nav ēduši un dzīvo,ir veseli,nekas viņiem netrūkst.Pat sumo cīkstoņi,kultūristi un kalnos kāpēji ir veģetārieši un nekas viņiem netraucē ar sportu nodarboties.Tas vien liecina,ka varbūt tam cilvēkam to gaļu nevajag.Divus gadus iztiku bez jebkādas gaļas un beidzot tiku vaļā no sava gastrīta ar kuru mocījos vairākus gadus,katru gadu rudenī un pavasarī,beidzot pieņemos svarā un vairs nelidoju vējam līdzi,visus šos divus gadus man enbija izdevies saķert pat iesnas,analīzes labas,ja vien neskaita hemoglobīnu,kurš kritās ikreiz,kad sāku slinkot un pārstāt domāt par to,ko apešt,lai uzņemtu dzelzi.Man gan ārsts visus divus gadus stāsta,ka es miršot un cilvēkam gaļu vajagot,cilvēks bez gaļas nevarot dzīvot,gaļā esot vērtīgi vitamīni,kuri nav citur(diez kādi-karbonādijs un kotletīns?).Padevos tam spiedienam un sāku ēst gaļu kā agrāk,šoreiz gan viebdamās,jo pēc tam,kad divus gadus gaļa nav ēsta,atklājas,ka tā garšo vienkārši pretīgi,taču es spiedu,jo ārsts taču teica,ka bez tā nevarot.Rezultātā ātri vien atgriezās manas vēdersāpes,es sāku slimot,kā no vienas slimības vaļā,tā pēc 4 dienām atkal slima.Ārsts,protams,šokā tā nevarot būt,ka no gaļas slikti paliek.Un tā sajūta,kad gaļu neēd un negrūž sevi visus tos sū... ar ko baro tos lopus ir vienkārši kolosāla.No gaļas būtu jāuzņem olbaltumvielas,dzelzs un B12,taču visai tai veikalu gaļai klāt nāk vēl pesticīdi,antibiotikas un augšanas hormoni.Jauki,ja ir iespēja dabūt mājas audzētu gaļu,tad vēl varētu teikt,ka tā gaļas ēšana ir nekaitīga,taču bez tā var arī iztikt,jautājums ir par garšas kārpiņu apmierināšanu.

Agrita,ja pareizi esmu sapratusi tu par ārstu mācies,ja? Lai nu kā iesaku tomēr neiekalt galvā,ka bez gaļas mirst vai rodas veselības problēmas,ir neviens vien cilvēks,kuram gaļa veselības problēmas izsauc.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby obrija » 26 Feb 2012, 16:55

Nu takš vairums no dzīvniekiem no gaļas neatteiksies, es protams nedomāju govi, vai antilopi, bet cūkas gaļu ēd tikai tā un arī vāveres atrodot putnu ligzdu, viņu iztukšo, neatkarīgi no tā vai tur olas vai putnēni. :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 26 Feb 2012, 17:19

OrlandoSeaHorse wrote:Attiecībā uz "kaut kāds vārds" - konkrētā nav pārrakstīšanās vai neuzmanības kļūda, tā ir ļoti tipiska kļūda, ko parasti ielaiž mazizglītoti cilvēki, kas raksta tā, kā izklausās, nezinot svešas cilmes vārda uzbūvi. Tas arī man lika pieminēt tavas izglītības zemo līmeni, neatkarīgi, kur tā iegūta un cik augsta jau skaitās.
...
Par līmeņiem gan vairs nav tev personīgi, tas vairāk par izglītības sistēmu kā tādu. Tieši tā, līmeņus nevar salīdzināt, mani tracina tas, ka tomēr salīdzina. Teologs būs tāds pat bakalaurs, tāds pat maģistrs un doktors, kā ķīmiķis, u.c. Ja cilvēks mācās pats sev, skaisti, bet kāpēc par valsts līdzekļiem un kāpēc šo izglītību "priekš sevis" vēlāk ņem vērā kā nopietnu izglītību.

Atbildot pie viena arī Čības komentāram. Es tiešām atvainojos, ja es esmu uzspiedusi savu viedokli, tāds tiešām nebija mans mērķis.
Runājot par to, ka man ir zems izglītības līmenis. Vari uzskatīt, ka man vispār nav izglītības, ja tā ir vieglāk komunicēt. Es, starp citu, neesmu nevienam prasījusi mani idealizēt, proti- neidealizē mani, jo es nespēšu uzņemties atbildību par taviem vārdiem.
Par to, ka tracina teoloģijas izglītība. Hm, tad jau var jautāt, ar ko ķīmija ir labāka par reliģiju? Ar ko tieši? Jā, ķīmija daudz dod pasaulīgās sistēmas veidošanai, attīstīšanai. Bet reliģiju mācība palīdz ieraudzīt patiesi galveno. Mans viedoklis- šī pasaule ir tikai tāds "spēļu laukums" dvēselēm, kur tās mācās, piemēram, piedod, mīlēt, nenodot, iecietību, mīlestību kā pret līdzcilvēkiem, tā pret visu dzīvo, pret dabu. Vai es tiešām uzspiedu šo viedokli? Nē, varbūt tiešām es citādi vairs nemāku. Mani savukārt tracina, ka, katru dienu paskatoties acīs savai lapsiņai, redzu tās citas lapsas, kuras mirst audzētavās, jo cilvēkiem gribas kažoku. Mani tas sāpina līdz sirds dziļumiem un padara manu iecietību pret citiem kā neiespējamo misiju. Neviens man neatbildēja, kādēļ ir vēlme pēc kažoka? Es šogad -35 staigāju ar mākslīgu kažoku, un nekas man nenotika, nenosalu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 26 Feb 2012, 17:23

NARDICUM wrote:
Man godīgi sakot, vienalga, kā es rakstu.

teoloģijas fakultāte ir pavisam citā kategorijā, tātad arī līmeņus nevar salīdzināt

Nu, ar līmeni man viss ir skaidrs :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Nav skaidrs tikai, kāpēc šī izglītība saucas par augstāko? :sarkstosa:
Un vispār, visos laikos mācītājs (teologs) skaitījās visizglītotākais cilvēks :tikainesaki:
Paklau, wolf-eyes , vai tev ir tik grūti atbildēt uz manu jautājumu, ko Tu ēstu, ja pie mums aizliegtu nogalināt dzīvniekus? ;)

Nē, man nav grūti atbildēt uz šo jautājumu.
Es ēstu dārzeņus, augļus, medus produktus (medu, bišu maizi, kas satur praktiski visu Mendeļejeva tabulu)), piena produktus, olas, dzelzs preperātus.
Un vēl. Liekas, ka kaut kas smagi ir palaists garām. Šajā fakultātē par mācītāju nevienu nemāca. Par mācītāju var mācīties Lutera akadēmijā, ja nemaldos. Šķiet, ka nav pat sapratne, ko īsti te māca, un spriedumi tiek izdarīti pēc mana šī pētījuma, par ko šis posts. Joprojām? Joprojām par visu Teoloģijas fakultāti tiek spriests pēc manis? Tas gan tiešām ir neticami...sekli, kā jau es minēju iepriekš.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 26 Feb 2012, 17:38

obrija wrote:Nu takš vairums no dzīvniekiem no gaļas neatteiksies, es protams nedomāju govi, vai antilopi, bet cūkas gaļu ēd tikai tā un arī vāveres atrodot putnu ligzdu, viņu iztukšo, neatkarīgi no tā vai tur olas vai putnēni. :)

Dzīvajā ētikā ir teiciens- tad jau antilopes būtu kļuvušas par svētajām, ja mēs dzīvniekus vērtētu pēc tā, vai viņi patērē vai nepatērē gaļu.
Dzīvnieki jau nav cilvēki. Dzīvnieks ir radīts tieši tāds, kāds nu viņš ir radīts, un pats Dievs to tā ir iekārtojis.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby pixy » 26 Feb 2012, 17:52

wolf-eyes wrote: piena produktus, olas,
Par visu pārējo pacentīšos paklusēt, bet šis - kā Tu iedomājies, kur tie piena produkti un olas uzradīsies? Manam brālēnam ir govju ferma, pamatnozare ir piena produkti - tātad, govis, lai dodu pienu, katru gadu tiek apsēklotas un katru gadu tām dzimst teļi. Bullīši tiek nodoti gaļai, teles - kā nu kura, perspektīvās tiek paturētas, sliktākās - prom uz kautuvi. Govis tiek turētas to laiku, kamēr ir labs izslaukums - pēc tam (ak, šausmas cik nepateicīgi :soks: ) - atdotas gaļai. Kāds ir Tavs variants, lai Tu tiktu pie piena produktiem, ja gaļas ražošana tiek aizliegta? Brālēna fermā ir ap 200 slaucamu govju - kur Tu liksi 200 teļu gadā, kur novecojošās govis? Pilnīgi racionāls jautājums.. Tas pats ir ar olām - kā Tev liekas, ko dara ar vistiņām, kuras vairs nav tik dējīgas kā jaunībā? Patur un apgādā līdz dabiskai nāvei? Varbūt ir kāds ģeniāls risinājums, kuru neattapīgie lauksaimnieki palaiduši garām... Tā, ka iesaku jau laikus pārorientēties uz augļiem un dārzeņiem, kuriem, starp citu, arī sāp, palasi par eksperimentiem, kas fiksē biolauka izmaiņas - ne tikai sāp pašiem - viņi pat Tevis sašķaidītai olai līdzi jūt...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby BaibaB » 26 Feb 2012, 17:54

iespējams, ka Teoloģijas fakultātē nesagatavo mācītājus, taču noteikti viņu mērķis nav labaudzinātu jumpravu vispārējā kultūras līmeņa celšana, kā smuki pateica gilroyun Nardicum. šeit (http://www.lu.lv/materiali/apgads/raksti/730.pdf ) var palasīt Latvijas Universitātes "Rakstus" ar teoloģijai veltītiem rakstiem. baidos, ka mūsu tēmas autore ar visu savu dzīvo ētiku līdz šo rakstu līmenim nevelk. jaunkundze Teoloģijas fakultātē nav pat iemācījusies vienu no kristietības pamatpostulātiem - ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez arī otru. :medos:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 26 Feb 2012, 17:59

pixy wrote:
wolf-eyes wrote: piena produktus, olas,
Par visu pārējo pacentīšos paklusēt, bet šis - kā Tu iedomājies, kur tie piena produkti un olas uzradīsies? Manam brālēnam ir govju ferma, pamatnozare ir piena produkti - tātad, govis, lai dodu pienu, katru gadu tiek apsēklotas un katru gadu tām dzimst teļi. Bullīši tiek nodoti gaļai, teles - kā nu kura, perspektīvās tiek paturētas, sliktākās - prom uz kautuvi. Govis tiek turētas to laiku, kamēr ir labs izslaukums - pēc tam (ak, šausmas cik nepateicīgi :soks: ) - atdotas gaļai. Kāds ir Tavs variants, lai Tu tiktu pie piena produktiem, ja gaļas ražošana tiek aizliegta? Brālēna fermā ir ap 200 slaucamu govju - kur Tu liksi 200 teļu gadā, kur novecojošās govis? Pilnīgi racionāls jautājums.. Tas pats ir ar olām - kā Tev liekas, ko dara ar vistiņām, kuras vairs nav tik dējīgas kā jaunībā? Patur un apgādā līdz dabiskai nāvei? Varbūt ir kāds ģeniāls risinājums, kuru neattapīgie lauksaimnieki palaiduši garām... Tā, ka iesaku jau laikus pārorientēties uz augļiem un dārzeņiem, kuriem, starp citu, arī sāp, palasi par eksperimentiem, kas fiksē biolauka izmaiņas - ne tikai sāp pašiem - viņi pat Tevis sašķaidītai olai līdzi jūt...

Bet es zinu, ka pagaidām tas diemžēl nenotiks- lopkautuvju slēgšana. Es domāju tieši gaļai audzētus lopus.
Tādēļ labāk šādi- neēst gaļu, bet ēst olas un piena produktus.
Un pienu jau man neviens neliedz ņemt no mazām mājsaimniecībām, kur pret dzīvniekiem izturas ar cieņu un atstāj dzīvus, nezinu vai gluži līdz dabiskai nāvei, bet katrā gadījumā nenotiek tā, kā Tu aprakstīji. Jau tagad mums, starp citu, pienu pieved klāt no mazas saimniecības. Viss mūsu rajons ņem to pienu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby maksis » 26 Feb 2012, 18:03

wolf-eyes wrote: no mazas saimniecības.

wolf-eyes wrote:Viss mūsu rajons ņem to pienu.

:huh:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Aptauja par LV sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem.

Postby wolf-eyes » 26 Feb 2012, 18:07

BaibaB wrote:iespējams, ka Teoloģijas fakultātē nesagatavo mācītājus, taču noteikti viņu mērķis nav labaudzinātu jumpravu vispārējā kultūras līmeņa celšana, kā smuki pateica gilroyun Nardicum. šeit (http://www.lu.lv/materiali/apgads/raksti/730.pdf ) var palasīt Latvijas Universitātes "Rakstus" ar teoloģijai veltītiem rakstiem. baidos, ka mūsu tēmas autore ar visu savu dzīvo ētiku līdz šo rakstu līmenim nevelk. jaunkundze Teoloģijas fakultātē nav pat iemācījusies vienu no kristietības pamatpostulātiem - ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez arī otru. :medos:

Tu nevienu manu referātu neesi lasījusi, pareizi? Tad kā vari runāt?
Bet godīgi sakot man tavs viedoklis nav svarīgs. Tiešām nav. Kas attiecas konkrēti uz izglītību, man ir svarīgs tikai manu pasniedzēju viedoklis.
Prieks, ka atradi Teoloģijas rakstus un neuzskati, ka to līmenis ir zems. Varbūt liksi beidzot mierā Teoloģijas fakultāti.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests