Virtuves guru

Miscellaneous

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 14 Jun 2012, 21:49

Torijs wrote:
undd wrote:jā, starpcitu, ļoti garšīgs šašliks sanāk arī marinējot tikai tomātu mērcē, visparastākajā (protams, sāls, pipari vai kāds garšvielu maisījums), bet gaļai, arī vistai, vislabāk, ja tā t/mērcē pastāv diennakti

Cik esmu taisījusi ar tomātu mērci, cepot vienmēr diezgan apdeg, nu tādi ar garozu sanāk. Vai arī nemāku cept...it kā jau nemitīgi jāgroza iesmi, lai būtu pareizi cepts, bet kuram tad ir laika nemitīgi grozīt? :)
Cik ir pārbaudītas receptes, nemainīgi par labāko tiek atzīta ar etiķa esenci, sīpoliem un dillēm taisītie.

Es parasti lietoju vāku,sanāk gan biku ilgāk,bet sulīgs un nepiedeg,mums arī ģimenē vislabāk der ar etiķi :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Virtuves guru

Postby undd » 14 Jun 2012, 21:56

Nezinu, kā ir pareizāk, bet tā kā laukos es esmu tas galvenais cepējs, jo visiem slinkums, tad es piekopju nemitīgu grozīšanu, labāk par daudz apgriežu, nekā vienu reizi neapgriežu un piedeg :)
Es pārsvarā esmu taisījusi ar esenci, sīpoliem un sinepju graudiņiem, ir ļoti garšīgi, bet kaut kā salikās vienveidīgi, tā kā mums tā šašliku cepšana pa vasaru sanāk visai regulāri, tāpēc gribu paeksperimentēt :)


Vēl labs un garšīgs variants ir fiksie kebabi - sajauc malto gaļu ar sāli, pipariem, ķiplokiem (ar garšvielām, protams, vienmēr var eksperimentēt), piešauj klāt tomātu mērci, taisa garenas desiņas, uzsprauž uz tā cepamā kociņa un met uz grilla :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby emy » 14 Jun 2012, 22:45

mana mamma ir taisījusi ārkārtīgi garšīgu šašliku, marinējot skābajā jāņogu sulā. laikam tā recepte arī atnāca nejauši, jo nebija nekā cita "pie rokas", bet atceros, ka rezultāts bija izcils.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Virtuves guru

Postby Bafija » 15 Jun 2012, 11:11

Mums favorīts ir vecais, labais etiķainais ar milzu sīpolu kaudzi :dejo: Tomēr ir izmēģināti kefīru, sinepju, vīnu, mētru, utt. BET! kaimiņi taisa ar apelsīniem un IR GARŠĪGI!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Virtuves guru

Postby zuustrs » 16 Jun 2012, 17:53

Gribēju uzjautāt par kjiplokiem. Man ir ienācies pusiite no kartupelju mais ar kjiplokiem un lāgā nezinu ko iesākt. Gribētu samarinēt, bet kā to padarīt, īstas skaidrības nav.Gribēt mēgjināt to biešu variantu, bet bail, varbūt Jūsu ko lielisku ieteitu :sarkstosa:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Virtuves guru

Postby Torijs » 16 Jun 2012, 19:31

Pati gan neesmu taisījusi(nav tik daudz ķiploku), bet esmu ēdusi sālītus(tikai daudz sāls+ūdens). Vismaz man ļooooti garšoja, nez cik daiviņas var apēst vienā piegājienā :kanepe:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 18 Jun 2012, 09:25

Mēs gan ne pašu ķiplokus, bet ķiploku ziedkātus marinējām tādā pašā marinādē kā gurķus marinē, sanāca ļoti labi, pat mazie bērni ēd gardām mutēm.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby kaija » 18 Jun 2012, 14:29

zuustrs mana mamma sablenderēja kopā ar sāli, salika burkās un glabā ledusskapī. Lieto kā parasti pie zupām, mērcēm utt.

Man jautājums par ķimeņu sieru gaidāmajiem svētkiem. Ja kādam ir laba recepte ar visām proporcijām, tad būtu ļoti priecīga uzzināt un izprovēt.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Virtuves guru

Postby undd » 19 Jun 2012, 20:18

Diemžēl matu krāsošana tumšā krāsā nespēj noslēpt manu būtību :smarzas: Aizbraucu uz laukiem ar gaļu un tumšo sojas mērci (tomēr nopirku jaunu, negribēju, lai kāds no mājiniekiem padomā, ka gribu viņu noindēt) un tikai pēc tam attapos, ka receptes ta man nav :akes: Kaut ko sameistaroju no tās mērces un minerālūdens, piebēru vēl tik piparus un rezultātā man sanāca prosta cepta vista. Negaršīga jau nebija, tikai nu tāda ļoti parasta. Nu jā, pašu mērci es ar pielēju par maz (sākumā aplēju vistu ar mērci, samaisīju un tik tad lēju klāt m/ūdeni), jo ne tikai to īpatnējo garšu nevarēja just, vistai trūka sāls, kaut mērce ļoti sālīta.
Ko bez sojas mērces jūs vēl liekat klāt?
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 02 Jul 2012, 11:37

Nu, es gaļu marinēju tā - pieeju pie garšvielu plaukta un gaidu uz kuru pusi vilks :D Bet, ja nopietni, tad ņemu krūzi, ieleju sarkanvīna etiķi, eļļu, pieberu anniņu bez sāls, sinepju sēklas, kaltētu zaļumus visneiedomājamākajās kombinācijās (kas nu kuro reizi aizķēries', izņemor raudeni, jo to uzskatu par picas un makaronu garšvielu), mazliet kariju, sāli pēc garšas, citronskābi (ja nav citrona), varu piešaut arī sojas mērci, ja ir, piespiežu ķiploku (daudz! ļoti daudz! :kanepe: ). Ja ir iekāriens cakāties, ļoti smalki sagriežu un pielieku klāt vēl arī svaigu papriku. Esmu likusi arī kārtīgu ēdamkaroti ar mārrutkiem. Rezultātā sanāk tāda vidēji bieza krējuma konsistences putriņa, ko tad ņemu un ķēzīju ar sirdi un dvēseli uz gaļas. Gad gaļa bļodā sirsnīgi izmasēta, tad krāmēju maisiņā, vēlreiz saburzu kārtīgi, aizsienu ciet un ledusskapī iekšā. Jo ilgāk marinējas (saprāta robežās, protams), jo labāk garšo.

Respektīvi, ko ar to visu gribēju teikt - es marinēju faktiski ar to, kas mājās uz to brīdi ir, bet pamatā ir eļļa un sarkanvīna etiķis.

Jā, atcerējos - vistas! Vistas marinēju etiķī, eļļā, lieku klāt kanēli, krustnagliņas, smaržīgo piparu (maltu), citronskābi vai citronu sulu - ar gaļu veicamās darbības ir tādas pašas, kā iepriekš rakstīju. UN, nē, negaršo pēc ābolu pīrāga ar kanēli :smarzas:
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 02 Jul 2012, 11:58

Iepirku iepakojumu(iesākumam)to Dan Sukker,kas ievārījumam,kādās proporcijās jāliek,lai nedod dies nesarūgst :ludzu: Nu piemēram-ņemam 1.kg.zemeņu un ... :jaut:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby kaija » 02 Jul 2012, 15:49

Cik es zinu zemenes viens pret vienu.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 02 Jul 2012, 18:04

kaija wrote:Cik es zinu zemenes viens pret vienu.

Tas ir ar parasto,bet ar ievārījuma :jaut: man teica,ka vajagot mazāk un stipri mazāk arī jāvāra...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 02 Jul 2012, 23:13

Tā arī ir - http://www.dansukker.lv/lv/receptes/ievārījums_-_marmelāde/ievārījuma_pamatrecepte.aspx
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby ingo » 03 Jul 2012, 08:23

Uz paciņas nav rakstīts kādās proporcijās? Ir vairāki veidi, attiecīgi arī proporcijas savādākas
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 03 Jul 2012, 12:44

Es vienu reizi gatavoju ar to cukuru. Tur virsū bija rakstīts cik reizes mazāk jāliek nekā parasto, bet es pieliku drusku vairāk ka rakstīts (bet mazāk kā parasto), bija bail ka nesabojājas. Sanāca labi, foršāks kā ar parasto, tāds staipīgāks, saturīgāks (piemēram zemeņu zapte man nepatīk ja sanāk kā zemenes ūdenī - pārspīlēju) bet vairāk nepirku, jo nepatīk ka tur visādas papildpiedevas klāt, tomēr izlēmu ar parasto dansukeru taisīt, arī labi sanāk.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 03 Jul 2012, 14:17

Paldiesiņš,man vēl stāv iepakojumā :sarkstosa: raušu vaļā un skatīšos :jaa: Man tomātiem tādi smuki bumbulīši :flirts: bet nu ar gurķiem gan laikam pirmo gadu nekā,būs marinēšanai jāpērk, :soks: ā...esence!!!!! :ripo:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 03 Jul 2012, 14:22

Man ar tā izskatās, ka ar gurķiem šogad pašvaki un būs jāpērk ko marinēt, ehh. Bet par esenci esmu baumas dzirdējusi, ka var veikalos paprasīt un zem letes nopirkt (tik nezinu kuros) būs jāpainteresējas kad nāks tuvāk, vēl kādi krājumi ir. Es bez esences vispār nemāku marinēt gurķus (un man arī negaršo citādi marinēti)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 03 Jul 2012, 14:33

Esence :) http://www.ss.lv/msg/lv/agriculture/foo ... lojbj.html (tur noteikti ir vēl sludinājumi, jāparullē tik uz leju.) Tāpat arī, cik atminos, tad lietuvā esence nav aizliegta, varbūt kāds braucot uz izstādi, var iemest aci kādā pārtikas veikalā. ;)
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 03 Jul 2012, 14:39

vipdu wrote:Man ar tā izskatās, ka ar gurķiem šogad pašvaki un būs jāpērk ko marinēt, ehh. Bet par esenci esmu baumas dzirdējusi, ka var veikalos paprasīt un zem letes nopirkt (tik nezinu kuros) būs jāpainteresējas kad nāks tuvāk, vēl kādi krājumi ir. Es bez esences vispār nemāku marinēt gurķus (un man arī negaršo citādi marinēti)

:par:
aerial :estevisamilosu:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron