Virtuves guru

Miscellaneous

Re: Virtuves guru

Postby kaija » 03 Jul 2012, 14:59

Lauku veikalos zem letes vajadzētu būt. Es pagājušo rudeni nopirku 10 pudelītes. Cik es zinu, tad LT var nopirkt, jo man tieši no LT atveda vēl 10 pudelītes. ^^ Kādam laiciņam pietiks.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 03 Jul 2012, 15:34

A interesanti tas tā legāli skaitās šādi ss.lv tirgot? Nu es no tā viedokļa, ka cilvēkiem nav bail ka viņiem poliči pieklauvēs pie durvīm pēc šī sludinājuma, vai arī to var tā droši izsludināt?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 03 Jul 2012, 16:20

vipdu
esence tur ir mazākais pārkāpums - ja pameklē, tad arī pistoli bez papīriem un reģ. numuriem var nopirkt ;)
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 03 Jul 2012, 19:13

aerial wrote:Tā arī ir - http://www.dansukker.lv/lv/receptes/ievārījums_-_marmelāde/ievārījuma_pamatrecepte.aspx

Zemeņu ievārījuma nav,pieņemu,ka var identiski,kā aveņu,bet nu nav man post sovjet subjektam ticība tām 2 minūtēm,kas pietiek vārot :noliedz:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 04 Jul 2012, 09:05

Es kādas 10 pavārīju, 2 man nepatiku kaut tāpēc, ka jau teicu, man labāk patīk stingrāki ievārījumi ne tik ūdeņaini
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 04 Jul 2012, 18:44

vipdu wrote:Es kādas 10 pavārīju, 2 man nepatiku kaut tāpēc, ka jau teicu, man labāk patīk stingrāki ievārījumi ne tik ūdeņaini

Uz pakas rakstīts,ka no 10-20min.,es arī vārīju max-20min.,man arī parīk biezāka,sanāca 4burciņas,jāsāk zemenes vārīt,nu sāk strauji pūt :aizsvilstas:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby undd » 05 Jul 2012, 20:15

Sen nebiju taisījusi un dikti sakārojās, varbūt kādam noder :)

kebabi/kotletes (sauc atkarībā no tā, uz kā cep Image )

uz kg maltās gaļas (es taisu ar jaukto, bet noteikti var izvēlēties kāda nu pašam labāk patīk/ir pa rokai, nederēs laikam vienīgi saldētā - atlaidinātā, nu tā, kas rullīšos tiek pārdota (neesmu mēģinājusi, tikai tā domāju, konsistence pārāk pļurīga))
viena galviņa ķiploka, kārtīga diļļu bunte, sāls, pipari pēc garšas, ~5 - 6 kārtīgas ēdamkarotes tomātu mērces
sākumā maltai gaļai piejauc klāt sāli, piparus, pusi ķiploka, liek atpūsties uz kādu pusstundu, tad pēc garšas papildina vēl ar sāli, pipariem un atlikušo ķiploku (ja nepiečiešams), pieber klāt sasmalcinātas dilles un samīca to visu ar tomātu mērci
Ja nav laiks gaļu atpūtināt, protams, var taisīt visu uzreiz un šaut uz oglēm (no gaļas veido garenus rullīšus un dur uz garā zobu bakstāmā)

Gaļa tika taisīta kebabiem, bet izbeidzās ogles un bija slinkums pārkurināt, tāpēc rullīši tika pārveidoti par plācenīšiem un cepti uz pannas kā kotletes, olu klāt nevajag - ārā nejūk Image
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby eldberg » 12 Jul 2012, 19:55

Kā pagatavot ideālu hamburgeru?
1. Hamburgeru maizīte
2. Sinepes
3. Salātu lapa
4. Majonēze
5. Kotlete (no normālas gaļas!) (recepti prasīt zakjiits_a_bisi, es atbildēju tikai par sīpolu, ķiploku smalcināšanu un maizes apliešanu ar pienu :D)
6. Paštaisīta aso piparu želeja
7. Sīpols (var ar sarkanos)
8. Voilà!
Image
Image
Image
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 19 Jul 2012, 22:03

Un no vietas par "asā piparu želeja", lūdzu, sīkāk!!! :jaa:
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby eldberg » 20 Jul 2012, 15:05

aerial wrote:Un no vietas par "asā piparu želeja", lūdzu, sīkāk!!! :jaa:

Audzējam asos piparus.
Iztīram no sēklām (ok, jokoju... jo pagājušogad tas man beidzās NEJĒGĀ sāpīgi... tika acīs...) = blenderejam veselus

Lab, re ku recepte...
Čilli želeja
Sastāvdaļas:
• 150g sarkanā čilli – kātiņš izņemts, sēklas iztīrītas
• 150g iztīrītas sarkanās paprikas
• 600 ml baltvīna vai ābolu etiķa
• 1kg ievārījuma cukura

Rezultāts:
• 8 x 150ml burciņas

Viegli pagatavojama, pikanta, krāsaina un tik garšīga. Pasniedz brokastīs kopā ar vārītu olu, pudienās ar ceptu gaļu vai vakariņās kā uzkodu kopā ar sieru.
Pagatavošana:
1. Iztīrītās čilli pākstis rupji sakapā, liec virtuves kombainā, pulsa režīmā pāris reižu sasmalcini. Liec klāt gabalos sagrieztu saldās sarkanās paprikas mīkstumu, visu sasmalcini, taču tā, lai paliktu nelieli piparu gabaliņi.
2. Katlā vai platā, dziļā pannā lej etiķi, tam pievieno cukuru, uzvāri.
3. Pievieno piparu masu un uz nelielas uguns turpini vārīt 10 minūtes.
4. Pirms pildīšanas burciņās masu nedaudz padzesē, līdz tā sāk recēt, lai varētu tajā vienmērīgi izmaisīt piparu plēksnītes.
5. Pildi sterilizētās burciņās, atdzesē pilnīgi, aizvāko.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 23 Jul 2012, 10:37

O super, šo es noteikti izmēģināšu. Tēvs kā traks uz adžikām un visu pārējo kur darbojas čili pipari. Paldies par recepti :roze:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby eldberg » 23 Jul 2012, 11:32

vipdu wrote:Paldies par recepti :roze:

Nav par ko - atrasta internetā :) (bet pārbaudīta... strādā)

p.s. domāju ka garšas dažādošanai var pievienot arī ķiplokus kādai burkai. Mēs šogad mēģinās.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 30 Jul 2012, 23:21

eldberg wrote:
aerial wrote:Un no vietas par "asā piparu želeja", lūdzu, sīkāk!!! :jaa:


Lab, re ku recepte....


Super, paldies! :)
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 30 Jul 2012, 23:34

Tā kā tagad kabaču laiks sākas, varu padalīties ar savo know-how - gan jau tas nav nekāds atklājums, taču es to godīgi pirms pāris gadiem izdomāju pati. :tikainesaki:

Kabaču lazanja:

Sastāvdaļas - gareniski šķēlēs sagriezti kabači, maltā gaļa (beidzamā laikā esmu metusies uz tītara), kausētais siers (man vislabāk patīk tirgū, Straupes pienotavas stendā uz svara nopērkamais), pāris tomāti, kaudze ar zaļumiem, dažas ķiploku daiviņas, nedaudz sarkanvīna etiķa, pārējās garšvielas pēc katra iespējām un gaumes.

Produktu sagatavošana: Kabačus pāris stundas pirms cepšanas sagriež gareniski šķēlēs, kārtām liek lielākā bļodā, kur apakšā ielikts šķīvis (lai ir kur sulai notecēt). Kārtām liekam kabačus, bagātīgi apberot katru kārtu ar sāli (nepārsālīsies - liekā sāls notecēs kopā ar kabaču sulu).
Malto gaļu apcep u pannas kopā ar ķiplokiem un vīna etiķi - garšvielas klāt var likt pēc paša vēlēšanās. Es lieku GEMOSā nopērkamos kaltētos dārzeņus bez sals, tikpat labi der arī Anniņa bez sāls.

Ņemam cepamtrauku, ielejam apakšā burtiski lāsi olīveļlās, lai nepierauj. Liekam kārtu ar kabačiem. Pa virsu kārtu ar gaļu. Tad 1 šķēlēs sagriezu tomātu. Tad atkal kabačus. Uz kabačiem 2 kārtīgas ēdamkarotes kausētā siera -cenšamies vienmērīgi to izlīdzināt. Uz siera zaļumus. Uz zaļumiem atkal 1 škēlēs sagriezts tomāts. Ja ir gan iespējas, gan vēlēšanās, pašā augšā var uzbērt sarīvētu parasto ieru, lai veidojas kraukšķīga garoziņa. Kad viss kārtās salikts, liekam cepeškrāsnī uz minūtēm 40 (viss atkarigs no plīts) 200 grādos.

Tikšu ielādēt bildes, būs arī tās ;)
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 06 Aug 2012, 09:57

Dārza sadaļā jau minēju, ka izdomāju sataisīt eksperimentu pēc rekomendācijām;
Ar bildēm:
Image

1) Salasam rožu ziedlapiņas
2) attīram tās un nomazgājam
3) sakapājam (nav nemaz tik viegli kā liekas, man ne pārāk smalki sanāca)
4) pieliekam cukuru (uz 200ml glāzi piestūķētu ar ziedlapām, apmēram 0.5 kg cukurs, bet es drusku noskopojos uz to bļodu loku 2 kg) un citrona sulu (es liku no viena citrona, bet var arī vairāk, man nebija vairāk)
5) Samaisam lai viss kārtīgi saujaucas un noliekam uz vismaz 2 h lai iztek sula (laikam jo vairāk citrona jo labāk sulojas)
6) Pēc 2 h man bija tik atsulojies

Image

7) Katlā ielejam ūdeni (uz 200ml glāzi ar ziedlapām 0.5L ūdens) un tam atkal klāt citrona sula (es liku 0.5 citronu, izdevās vēl atrast :jautri: ) to visu UZVĀRA
8) Verdošā ūdenī ieliek ziedlapu masu un vāra 30 min (brīdinājums kad pēc tām 2 h sāk kustināt to masu, sāk ļoti smaržot pēc rozēm)
9) Salejam gatavo zapti smukās burciņās.
10) Es sākumā nobijos ka tā dīvaini izskatās un nolēmu pirmās burkas liet caur sietu un lietot tikai šķidrumu, bet tad pagaršoju un nolēmu pārējās likt ar biezumiem (citādi maz sanāk) Pēdējā bildē redzama atšķirība (pa kreisi ar lapām, pa labi caur sietiņu). Abiem varētu būt atšķirīgs pielietojums. Sīrupu pie tējas, uz saldējuma uzliet, zapti pie pankūkām u.tml.

Man garšoja. Varbūt te ir vēl kāds kam nav aizspriedumi ēst puķes (kā man to komentēja ģimenes vīrieši :jautri: )
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby Panda Bear » 08 Aug 2012, 10:00

Kolosāla sadaļa! Paldies par feinajām idejām!

Varbūt variet izpalīdzēt ar ieteikumiem. Meklēju zemnieku, no kura laiku pa laikam varētu iepirkt vistas gaļu zīdainim. Trusi nepiedāvāt! Esmu vecākajam bērnam apsolījusi, ka trušus mūsu ģimenē neēd. :jaa:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Virtuves guru

Postby aerial » 10 Aug 2012, 06:54

Panda Bear wrote:Kolosāla sadaļa! Paldies par feinajām idejām!

Varbūt variet izpalīdzēt ar ieteikumiem. Meklēju zemnieku, no kura laiku pa laikam varētu iepirkt vistas gaļu zīdainim. Trusi nepiedāvāt! Esmu vecākajam bērnam apsolījusi, ka trušus mūsu ģimenē neēd. :jaa:


Pajautā Žannai (Nardicum) - varbūt viņai kas aizķēries! ;)
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 14 Aug 2012, 17:02

Varbūt kādam ir kāda receptīte,kā garšīgi pagatavot cūkupupas?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 15 Aug 2012, 07:46

Man saprašana no cūku pupām aprobežojas tikai ar to, ka samet tās katlā ar visām pākstīm, pieber sāli, izvāra un tad izloba. Tad uztaisa tādu pasāļu mazas gaļas mērcīti (ui dikti kaloriju daudz tādā, varu saderēt, bet garšīgi) un uzlej to pupām. Neko citu no cūku pupām taisīt nemāku. Tā man vecvecmamma taisīja un ļoti ar bērnību saistās.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby Laura » 15 Aug 2012, 09:35

Mēs cūku pupas ēdam ar biezpienu, bez gaļas mērcītes. Gaļa atsevišķi.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron