Virtuves guru

Miscellaneous

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 13 Apr 2012, 15:23

čība wrote:
Demix wrote:
vipdu wrote:Man vīramāte taisa tādus ar lavašu (to plāno).

:par: Es arī,varen gardi!!! :dejo:


Kā tu viņu aizlipini? :jaut:
Tā kā es lieku iekšā sieru, caurdurt nevaru - iztek viss ārā :(

Salieku visu iekšā,majonēzes mērce diezgan daudz,lai samirkst ar to tad arī salīp,sarullēju,ļauju nedaudz pastāvēt siltumā un tad uz 2h ledusskapī!Viss sastingst un ir o.k.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Virtuves guru

Postby ash » 13 Apr 2012, 15:58

spring rolls un lavašam vai kārtainajai mīklai būtībā nav nekā kopīga.
es pati neesmu spring rolls speciāliste, bet zinu, ka iesaka filo mīklu. to var nopirkt stockmanī un mc2.

ja gatavo lavašu - tad var darīt tā: aizrullē tā ka tā maliņa ir drusku pāri viena otrai un ar mazo zobubakstāmo sasprauž kopā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Virtuves guru

Postby ash » 13 Apr 2012, 16:02

Vendeta wrote:Vakar Rimi bija lēti konservētie persiki - lielā bundža, 800g. Sanāca superīgs saldais ēdiens:
1. 500 ml.saldā krējuma (saputot ar nedaudz cukura un vanilīnu)
2. konservētās persiku pusītes sablenderēt (iepriekš nolejot sulu-kompotu)
3. persiku sulai pievienot 1 paciņu želatīna (vislabāk Santa Maria), izšķīdināt želatīnu, lēni sildot
4. sajaukt visu kopā un saliet trauciņos (man sanāca precīzi 10 vienreizējās lietošanas glāzītes), ielikt ledusskapī
5. iegūstam ļoti garšīgu persiku suflē (šodien darbā novērtēja - labs!) :flirts:
Ātri un garšīgi! :)



izmēģināju. ir labs. es vēl pasniedzu ar zemeņu mērci un drupinātiem grauzdētiem riekstiem. žēl ka piparmētras vēl nav izaugušas.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 13 Apr 2012, 17:28

Salieku visu iekšā,majonēzes mērce diezgan daudz,lai samirkst ar to tad arī salīp,sarullēju,ļauju nedaudz pastāvēt siltumā un tad uz 2h ledusskapī!Viss sastingst un ir o.k.


Jā līdzīgi arī vīramāte. Kad to samitrina tas paliek lipīgs. Var samitrināt tikai to daļu, kas ritinās vaļā (pašu malu tikai), tikai arī nepārcensties lai nepaliek par galīgu pļurzu. Tiesa nemāku salīdzināt ar riktīgajiem spring rools, bet vīramātes gatavotie man ļoti garšo.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby čība » 13 Apr 2012, 17:42

vipdu wrote:
Salieku visu iekšā,majonēzes mērce diezgan daudz,lai samirkst ar to tad arī salīp,sarullēju,ļauju nedaudz pastāvēt siltumā un tad uz 2h ledusskapī!Viss sastingst un ir o.k.


Jā līdzīgi arī vīramāte. Kad to samitrina tas paliek lipīgs. Var samitrināt tikai to daļu, kas ritinās vaļā (pašu malu tikai), tikai arī nepārcensties lai nepaliek par galīgu pļurzu. Tiesa nemāku salīdzināt ar riktīgajiem spring rools, bet vīramātes gatavotie man ļoti garšo.



Spring rolls cep eļļā... nesaprotu, vai runājam par vienu un to pašu. Ledusskapī es lieku lavašu un gatavoju līdzīgi kā aprakstīts...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 13 Apr 2012, 17:45

čība wrote:Spring rolls cep eļļā... nesaprotu, vai runājam par vienu un to pašu. Ledusskapī es lieku lavašu un gatavoju līdzīgi kā aprakstīts...


No lavaša ir taisīti gan ledusskapī liekamie, gan cepeškrāsnī cepamie (tiem tad vēl arī sieru uz šuves uzliekam, lai neļauj vaļā vērties), gan eļļā cepamie (nu jā, tos grūtāk no neatvēršanās pasargāt, bet ja ļauj salipt šuvei tad nav tik traki)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby emy » 13 Apr 2012, 18:47

man gan arī šķiet, ka spring rolls jeb pavasara rullīšiem, kā pie mums tos mēdz saukt ar lavaša rullīšiem nav nekā kopīga. Ja nu vienīgi forma. man šķiet tos ietinumus lavašā tagad mēdz vēl saukt wrap

Te atradu recepti, kur iesaka filo mīklu spring roļļiem. http://www.santamaria.lv/receptes/thai/ ... %AB%C5%A1i
te ir rīsu papīrs minēts - http://www.cesars.lv/lv/recipes/view/spring-rolls
te minēta rīsu mīkla, bet rullīša forma citāda - http://www.rsskola.lv/index.php?p=1139& ... 1&lbu=3630
Gan Bei tas ēdiens ir zem nosaukuma Ķīnas pavasara pankūkas http://lage.lv/ganbei/lv/salad_appetizers/
Man vairāk asociējas tieši ar vārīšanu/cepšanu eļļā, bet paskatījos, ka var arī citādi būt, piemēram : http://mattikaarts.com/blog/seafood-rec ... hree-ways/ (tikko izlasīju, ka šitie nav īsti sprig roļļi, bet gan "vietnam salad rolls". Īstie esot fritēti eļļā)

bet lavašu gan nekur nemanīju.
Lavašs vārīts eļļā nepaliek tāds riebīgs?
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 13 Apr 2012, 19:24

Nu jā nav pārāk foršs, mēs parasti cepam cepeškrāsnī.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby undd » 15 Apr 2012, 18:43

Cik daudz želatīna nepieciešams uz 1 l jogurta?

P.S. ar slobodas saulespuķu eļļu vinegrets sanāca izcils, lielā bļoda tika noēsta pusotras dienas laikā un tika prasīts vēl, nācās atkārtot (ķiķinošais smaidiņš pazudis)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby Cilveeks » 16 Apr 2012, 22:21

undd wrote:Cik daudz želatīna nepieciešams uz 1 l jogurta?


Uz 1l jogurta apmēram 2 paciņas jeb 2 ēd. karotes želatīna.
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 17 Apr 2012, 16:31

Cilveeks wrote:
undd wrote:Cik daudz želatīna nepieciešams uz 1 l jogurta?


Uz 1l jogurta apmēram 2 paciņas jeb 2 ēd. karotes želatīna.

Es parasti liku vienu paciņu,man nepatīk ļoti stingrs.Tev ar divām nesanāk dikti ciets?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby undd » 17 Apr 2012, 20:05

Man kā reiz vajag tādu konsistenci, lai stipri turās kopā :) Gribu sataisīt saldo, kādu savulaik varēja kafūžos nomielot, tb. krēmveida klucis ar ķīseli, tā kā gluži šķidrenis nederēs :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 17 Apr 2012, 22:41

undd wrote:Man kā reiz vajag tādu konsistenci, lai stipri turās kopā :) Gribu sataisīt saldo, kādu savulaik varēja kafūžos nomielot, tb. krēmveida klucis ar ķīseli, tā kā gluži šķidrenis nederēs :)

Aha man arī tie baigi garšoja :jaa: Tagad taisu no jogurta un saldā krējuma pusi uz pusi,tad gan lieku 2pac.un ar vaniļas mērci,mmm... :samilejies:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 18 Apr 2012, 10:27

Demix wrote:
Cilveeks wrote:
undd wrote:Cik daudz želatīna nepieciešams uz 1 l jogurta?


Uz 1l jogurta apmēram 2 paciņas jeb 2 ēd. karotes želatīna.

Es parasti liku vienu paciņu,man nepatīk ļoti stingrs.Tev ar divām nesanāk dikti ciets?


Atkarīgs jau arī kāda ražojuma želantīns. Īpaši jūtams uz tomātiem želejā, ka nav visi vienādi. Mums bija kad likām "Santamaria" un kaut kādu tur citu želantīnu. Abus likām vienādi daudz, bet tās ar citu želantīnu palika šķidras un neželēja.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 18 Apr 2012, 11:33

vipdu wrote:
Atkarīgs jau arī kāda ražojuma želantīns. Īpaši jūtams uz tomātiem želejā, ka nav visi vienādi. Mums bija kad likām "Santamaria" un kaut kādu tur citu želantīnu. Abus likām vienādi daudz, bet tās ar citu želantīnu palika šķidras un neželēja.

Jā pareizi,tagad arī atcerējos,ka man kkas neželēja,bet ar kādas firmas brīnumu tas bija,nu vairs neatceros :jaut:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby Torijs » 28 Apr 2012, 19:38

Man te tāda, kā lai smukāk noformulē, problēma ar dēlīšiem... :kanepe: Koka dēlīti izmantoju tikai maizei, pārējam tie plastmasveidīgie vai silikonīgie, īsti nezinu. Bet ir konkrēti noriebies viņus ik pa laikam mainīt, jo neciešu, ja redzamas švīkas. Laikam esmu traka graizītāja :jautri: , sevišķi, ja griež sarkano papriku(no kuras vīram ir slimīga atkarība :lamajas: ), tās švīkas, kas vēl iekrāsojas, jāberž kaut ar smilšpapīru. Esmu pirkusi Gemosā it kā profesionālos par samērā dārgām naudām, bet jēga nekāda, tāpat fiksi sašvīkojās. Varbūt neriktīgos pērku? Tad nu domāju, vai nav kādi granītveidīgie vai kaut kas līdzīgs, pa kuriem varētu riktīgi "dot vaļā", nebaidoties, ka atkal pēc pāris nedēļām būs jāmet ārā? :jaut:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Virtuves guru

Postby undd » 28 Apr 2012, 20:17

Man arī tas ir aktuāls jautājums. Koka man nepatīk kaut vai tikai tā iemesla dēļ, ka viņš ātrāk vai vēlāk sasmird un pats par sevi man viņš liekas antisanitārs, tāpat arī plastmasas. Es izmantoju stikla, bet tie ir nāve nažiem, un vēl tā skaņa griežot :aknee:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby Torijs » 28 Apr 2012, 20:25

undd wrote: Koka man nepatīk kaut vai tikai tā iemesla dēļ, ka viņš ātrāk vai vēlāk sasmird un pats par sevi man viņš liekas antisanitārs

Vo, man tas pats, tāpēc uz koka griežu tikai maizi.
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Virtuves guru

Postby energy » 28 Apr 2012, 21:02

Dēlīši ik pa laikam tāpat ir regulāri jāmaina, jo viņos tik un tā kaut kādas nelielas barības atliekas paliek un savairojas baktērijas. Tapēc nav jēgas baigi dārgos pirkt.
Vienā raidījumā rekomendēja lietot plastmasas un stikla, koka neieteica.
Pasi lietojam plastmasas. Gaļu un zivis cenšamies griezt uz cita, maizi un dārzeņus uz cita. Ja normāli ar birstīti paberž, tad visu izdodas nomazgāt.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Virtuves guru

Postby undd » 28 Apr 2012, 21:20

Stikla man patīk, jo ir ļoti ērti kopjami - nesasmako, nekrāsojas, nesagriežas, un man kalpo jau gadiem, tikai naži gan traki ātri paliek neasi. Man gan arī nav nekādi ūberkrutie naži, lai baigi satrauktos, visi ir asināmi.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron