Auto eksperts

Miscellaneous

Re: Auto eksperts

Postby ruu » 03 Apr 2012, 08:36

Torijs wrote:Būtu jau labi, ja to zelta vidusceļu varētu atrast :)

:par: tas tiesa, mana līdzšinējā pieredze - ja ir cenas ziņā pieejamāka, tad vai nu veca, vai nepatīk, bet tās, kas patīk ir jaunas un attiecīgi maksā :D Taisnības labad jāsaka, ka uz ļooti jaunu auto nepretendēju, īpaši, ja tas ir Audi, tad sanāk tāds ap 10 gadus vecs...

Torijs wrote:Laikam prātīgāk ir braukt "dzīvajā" uz plačiem un skatīties, un tad, ja iekrīt acīs un sirdī,-ņemt ciet.

Es biju pagājšnedēļ Rumbulā un beigās esmu diezgan vīlusies, jo vismaz priekš manis, nekāda lielā izvēle tur nebija :(

Demiana wrote: apskaties arī uz Mazdām piem. 6, vai Honda Civic, Accord :lasu:

mhm, uz Mazdu 6 jau skatījos. Patika, pat ļoti patika, bet man teica, ka Mazdas dikti rūsējot :apstulbis:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Auto eksperts

Postby vipdu » 03 Apr 2012, 08:40

OrlandoSeaHorse wrote:Te tāpat kā ar suņa šķirnes izvēli - vispirms izdomā, ko tu ar viņu kopā gribi darīt. Attiecīgi - kādas prasības. Varbut arī pietiek ar to, ka ir skaists. Un protams, jābūt veselam, ko apliecina ciltsr... oops! - dīlera garantija.
Mans blondīnes viedoklis ir, ka auto jābūt lielam un sarkanam. Ne smukuma pēc, bet tādus labāk pamana, drošāk. Ir braukts ar relatīvi mazu "slapja asfalta" krāsas auto, to neviens neņēma nopietni, līda virsū, priekšā, bija grūti braukt. Ar lielu un sarkanu problēmu mazāk. Tagad tādus tikai ņemu.


Man arī sarkanas iet pie sirds un vairākas tādas bijušas. Statistiski - policisti ar sarkano gandrīz vienmēr apturēja, ar melno vēl ne reizi neesmu apturēta jau divus gadus, lai gan braukāju turpat un pa ceļam tik pat policistu. Tā ka pamanāmāka sarkanā noteikti ir. Ar melno mani nepamanīja pat smagās mašīnas šoferis un labi ka remonts bija uz ceļa un nebija vēl barjeru, varēja nobraukt uz grants, jo citādi manis te vairs nebūtu.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Auto eksperts

Postby zukins » 03 Apr 2012, 08:47

Par Rumbulu - iesaku izlasīt rakstu pēdējā AutoBild par Rumbulu un auto uzpircējiem! ;) Pērkot lietotu auto vienmēr ir risks, bet Rumbula man šķiet ir riska kalngals, tad jau labak no privātpersonas/iepriekšējā īpašnieka pirkt.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Auto eksperts

Postby energy » 03 Apr 2012, 08:53

Risks ir jrbkurā vietā, ne tikai rumbulā. Citi privātie jau arī auto tirgo tikai tad, kad kaut kas pamatīgi būs jāremontē.
Labāk, ja atrod kādu uzticamu cilvēku, kurš atdzen no Vācijas.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Auto eksperts

Postby vipdu » 03 Apr 2012, 09:07

Pret visu nekad nevar nodrošināties. Mēs kad pirkām auto arī ņēmām līdzi radinieku automehāniķi (vairāk gan autoelektriķi), bet arī viņš nepamanīja, ka mašīna bijusi sista (bija ļoti labi atremontēta). Tagad sāk kaputs plaisāt kur bijis aizšpaktelēts un pārkrāsots, ar šasiju arī nav īsti ok, nedaudz sašķiebta un specifiska savirze vajadzīga. Bet citādi ļoti laba mašīna, nekur citur nav kur piesieties un iet ļoti labi. Bet tomēr redz tās divas lietas arī auto eksperts nepamanīja (lai gan varēja pamanīt).
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 10:06

ruu wrote:
Demiana wrote: apskaties arī uz Mazdām piem. 6, vai Honda Civic, Accord :lasu:

mhm, uz Mazdu 6 jau skatījos. Patika, pat ļoti patika, bet man teica, ka Mazdas dikti rūsējot :apstulbis:

man ir 1996 gada mazda Xedos6, mašīnai 16 gadi, rūsa parādījās uz arkām tikai pagājušajā gadā, jo ilgi stāvēja bez kustības zem klajām debesīm.
nezinu kā ar jaunākiem modeļiem :apstulbis:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby Bpa4 » 03 Apr 2012, 10:17

Es zinu pašu labako auto marku pasaulē un tā ir - Uzņēmuma auto! :jautri:

Jūs te frančus negāniet, patreiz braucu ar franču auto un ja pirkšu sev kādu vēl, tad izvēlētos pēc 20004/2005 gada izlaiduma citroen vai Peugeot markas auto. (Vēlreiz uzsveru, jo jaunāks auto, jo optimālākas izmaksas). Par frančiem, riktīgs tautas auto - mūsu vietējiem zemniekiem domāts :) Nekā sarežģita, viss ļoti elementārs un praktisks.
Ar to ko patreiz braucu, faktiski lejam tikai degvielu - mainam eļļu un bremžu klučus. Ņemot vērā to, ka tas ir komercklases auto. Tas protams pirms tam pabijis nevīžīgās rokās - (ne saimnieka). Tāpēc šis tas bija taupot kapreiku sataisīts pēc turku metodes. Visu novērsu un ir ok.

Par audi, no remonta viedokļa mūsu vietējais tirgus proporcionāli pieprasījumumam ir radījis piedāvājumu. visas augstāk minētās alumīnija piekares daļas par nelielām summām restaurējās. Iedod veco, pretī uz reiz saņem citu - veselu. Laba virzsbūve un konforta līmenis. Pērkot +/- 2000 - 2002 gada izlauduma audi... viņš būs arī krietni pabraukt.

Toyota nav slikts Mazdai nevienu skrūvi nenolaužot nevar atskrūvēt - rūsa!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Auto eksperts

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Apr 2012, 10:20

energy wrote:Risks ir jrbkurā vietā, ne tikai rumbulā. Citi privātie jau arī auto tirgo tikai tad, kad kaut kas pamatīgi būs jāremontē.
Labāk, ja atrod kādu uzticamu cilvēku, kurš atdzen no Vācijas.
Tagad Vācijā ar tas pats, krīze, vairs ļaudis tā nemaina auto, tikai šikuma pēc. Daži varbūt, bet ne tādos apjomos, kā senāk.

vipdu wrote:Pret visu nekad nevar nodrošināties. Mēs kad pirkām auto arī ņēmām līdzi radinieku automehāniķi (vairāk gan autoelektriķi), bet arī viņš nepamanīja, ka mašīna bijusi sista (bija ļoti labi atremontēta). Tagad sāk kaputs plaisāt kur bijis aizšpaktelēts un pārkrāsots, ar šasiju arī nav īsti ok, nedaudz sašķiebta un specifiska savirze vajadzīga. Bet citādi ļoti laba mašīna, nekur citur nav kur piesieties un iet ļoti labi. Bet tomēr redz tās divas lietas arī auto eksperts nepamanīja (lai gan varēja pamanīt).
Nepamanīja ta nepamanīja, bet kad sapratāt, tad nekādi "citādi ļoti laba mašīna, nekur citur nav kur piesieties un iet ļoti labi" nepalīdz, no tādas, kam rāmis izšķobīts, jātiek vaļā cik ātri iespējams, tur vēl var lielas nepatikšanas sanākt. Ekonomisko apsvērumu pēc remontē ne tādus vien, bet redz, paši nepatur, pārdod durakiem no austrumeiropas, tie jau visu paķers..... (atvaino, tas nav personīgi, bet tāda ir tendence)
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Auto eksperts

Postby Bpa4 » 03 Apr 2012, 10:22

Nezinu tādau auto, kas piem. vidēji 5 gadu eksplotācijas laikā nebūtu kaut reizi dauzīts! :)
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 10:32

Bpa4 wrote:Toyota nav slikts Mazdai nevienu skrūvi nenolaužot nevar atskrūvēt - rūsa!

8-) par tām skrūvēm gan precīzi teikts, nācas pat pāris ar gabalu izzāģēt un pēc tam atpakaļ sametināt. bet detaļas lētas :stiligs2:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Apr 2012, 10:36

Bpa4 wrote:Nezinu tādau auto, kas piem. vidēji 5 gadu ekspuatācijas laikā nebūtu kaut reizi dauzīts! :)
Bet ir liela starpība, dauzīts! Ok, manējais arī nav gluži svaigs savos 4 gados, vienreiz stāvvietā kāds bija par ciešu nobraucis, to švīku varēja ar pulējamo izpulēt ārā, vienreiz dabūja pa pakaļu - dāma ar mazauto pabakstīja pa plastmasas buferi, nākošā rītā bija pats iztaisnojies, ka ne skrambiņas, vēl vienreiz, braucot garāžā, nenoņēmu brilles, bet ar tām tuvumā man attālumi nepareizi rādās, nu attiecīgi arī iemaucu pa durvju stenderi, bišķi krāsu apskrāpēju, to gan servisā taisīja, un pavisam nesen akmens logā ielidoja, to caurumu salaboja kā pie zobārsta ar "gaismas plombi", ne zīmes un mūža garantija. Es domāju, ka tas, kurš nopirks manu auto, nebūs apdraudēts.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Auto eksperts

Postby wolf-eyes » 03 Apr 2012, 10:55

Torijs wrote:Ko eksperti saka par šo auto?
http://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/ ... gfioj.html

Salons smuks, sēdekļi ar masāžu :kanepe: ārpuse līdzīga Jaguāram :kanepe:

Kā reiz, tieši šāds rovers man ir bijis un man patika daļēji. Jā- pēc izskata jaguāra mazais brālis.
It kā ritošā esot no hondas, motors- bembja. (2.5 litrīgais no bembja), pārējie- nezinu.
Man bija 1.8 ar 4 cilindriem un es varu teikt- vājš auto!!! Pārāk smags, lai ar šādu mazu motorīti ietu labi. Pat apdzīt grūti. Bija jāliek no 4 pārnesuma trešajā, lai normāli apdzītu. Pie liela ātruma, tas nav veselīgi motoram. 2.0 jau nāk ar 6 cilindriem un tas noteikti ir jaudīgāks.
It kā daudzi auto eksperti par roveri ir sliktās domās. Godīgi sakot, es nezinu, kādēļ, tik slikts jau auto man nelikās gan.
Tiesa gan, manam auto viss beidzās ar motora galvas blīves nokopšanos, kas nozīmēja arī pārkaršanu un remontu par apmēram 400Ls.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Auto eksperts

Postby wolf-eyes » 03 Apr 2012, 10:59

zukins wrote:Par Rumbulu - iesaku izlasīt rakstu pēdējā AutoBild par Rumbulu un auto uzpircējiem! ;) Pērkot lietotu auto vienmēr ir risks, bet Rumbula man šķiet ir riska kalngals, tad jau labak no privātpersonas/iepriekšējā īpašnieka pirkt.

Rumbulā mums ar draugu sanāca nopirkt trīs mašīnas. Visām ar melnu izolenti aizlīmēti indikatori, kas norāda, piemēram, uz ABS problēmām, bremžu klučiem, vai tamlīdzīgas lietas. Tu vnk neredzi to, ka deg tas signāls un tev liekas, ka viss ar auto ir kārtībā. Bet nezināt par defektu ir taču vēl daudz bīstamāk, nekā ar to rēķināties. Tur ir krāpšanas bastions!!!!
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 11:06

vw Sharan, cenā iekļaujās, lielāks nekā vēlējies, "donoru" vinam daudz, man gan par mazu liekas, bet ja nav vajadzības pēc lielas un ietilpīgas, tad šis varētu būt labs, vienīgi neņem deviņdesmito gadu 1.8 vai 1.9 , par maz spēka priekš tādas masas, vismaz man tā likās :sarkstosa:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby wolf-eyes » 03 Apr 2012, 11:13

Bet vispār auto pasaulē valda liela putra.
Ja roveris kādam patīk dēļ līdzības jaguāram (pašai tā bija), tad pats jaguārs arī ir sašmucējies.
Proti, kādreiz tas bija īsts angļu auto, un vecie jaguāri tiešām ir kaut kas skaists un vērtība, ieguldījums.
No 2000.gada jaguāru nopirka fords. To var redzēt pat dizainā. Un par to auto vairs nevar pateikt tik daudz laba, kā par veco labo jaguāru.
Un tagad nesen jaguāru, arī roveri nopirka Indija, tata rūpnīca. Nezinu, kas tur tagad nāks ārā...
Var jau paeksperimentēt ar auto, ja ir nauda, ja ir interese, bet es tomēr turētos pie pārbaudītām vērtībām. Manā uztverē labākie ir vācu auto- mersis, bembis, audi, vw. Arī volvo ir labs. Un mana lielā mīlestība ir vecie amerikāņi- biezi bleķi, pārsteidzoši daudz ekstru, piemēram, drauga 73. gada dodge ir ar kondicionieri un elektriski regulējamiem sēdekļiem. Kā arī nekur nav rūsa, visi hromi spīd un laistās, ādas jumts pat nav ieplaisājis. Jaunie amerikāņi- par tiem ir slikta slava, lai gan pati personīgi par tiem neko daudz nezinu, nav pieredzes ar jaunākiem par 2005. gadu. Un tas nebija labs-vāja kārba un ritošā kā bērnu ratiņiem.
Par franču auto... citorenu jau it kā dēvē par franču mersedesu. Bet to es nezinu, kādēļ. Varbūt dēļ pneimopiekares, kas sastopama dažiem modeļiem :D
No tās gan ir jāuzmanās, jo bieži mēdz nojukt un remonts ir dārgs.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Auto eksperts

Postby vipdu » 03 Apr 2012, 11:16

Bet kā ar degvielas patēriņu tiem vecajiem amerikāņu autiņiem?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Auto eksperts

Postby wolf-eyes » 03 Apr 2012, 11:26

vipdu wrote:Bet kā ar degvielas patēriņu tiem vecajiem amerikāņu autiņiem?

Nu tā ir cita lieta. Tas nav ikdienas auto. Es jau saku, ka man viņi dikti patīk, bet vairāk kā svētdienas vāģis.
Tam dodge ir 6.2 motors, kas attiecīgi ēd ap 20 litriem. Bet nu kuģis kas kuģis. Viņam ir nestandarta amortizācija, proti, resors , kas uz bedrēm nevis krata, bet iešūpo mašīnu kā reperu klipos :D mēs vienu gadu ar draugu ar šo auto braukājāmies pa centru un pie katra krustojuma viņš auto iešūpināja. Proti, spaidot gāzi, turot kāju arī uz bremzes, ar motora spēku izdevās auto iešūpināt. Visi smējās :D
p.s toties nodoklis šim auto nav jāmaksā, jo retro auto. Tas ir visiem orģināliem auto no kaut kāda gada, ap 70.
Last edited by wolf-eyes on 03 Apr 2012, 11:28, edited 1 time in total.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Auto eksperts

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Apr 2012, 11:28

vipdu wrote:Bet kā ar degvielas patēriņu tiem vecajiem amerikāņu autiņiem?
Kamēr Amerikā benzīns ir relatīvi lēts, tikmēr autiņi rij ne kā zirgi un ne kā govis, bet kā dinozauri! Viņiem pat tagad krīzes laikā hibrīdus nevar iesmērēt pat ar slaveno sinepju iebarošanas metodi.
P.s. vienreiz esot bijušas sacensības - kurš iebaros sunim sinepes. Vācietis dod stingru pavēli: "Ēd!" Suns neēd. Francūzis ietin sinepes garšīgā gaļiņā, dod, bet suns neēd. Krievs iesmērē sunim sinepes zem astes un šis visas izlaiza!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Auto eksperts

Postby wolf-eyes » 03 Apr 2012, 11:34

OrlandoSeaHorse wrote:
vipdu wrote:Bet kā ar degvielas patēriņu tiem vecajiem amerikāņu autiņiem?
Kamēr Amerikā benzīns ir relatīvi lēts, tikmēr autiņi rij ne kā zirgi un ne kā govis, bet kā dinozauri! Viņiem pat tagad krīzes laikā hibrīdus nevar iesmērēt pat ar slaveno sinepju iebarošanas metodi.

Būtu mums tādas benzīna cenas, mēs darītu tāpat :D Lai gan viņiem jau arī cenas pacēlušās.
....
Bet runājot par hibrīdiem- man vienam draugam ir viens hibrīds, un viņš nav sajūsmā. Jo kārba ir automātiskā un tā mašīna līdz ar to ir ar savu galvu. Proti, viņš saka, ka nevar zināt, kurā brīdi pieslēgsies benzīnmotors, un tas elektormotors nedod gana lielu jaudu apdzīšanai, spiežot gāzes pedāli, nevar zināt, vai izdosies apdzīt, vai nē. Mašīna var pēkšņi sākt burtiski lidot, vai pretēji- gandrīz neiet uz priekšu. Kaut kāda nesaderība kārbai ar to motoru. Lai gan, tas tāds viens gadījums. Citu piemēru man nav...
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Auto eksperts

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Apr 2012, 11:41

Te vienam labam draugam ir Toyota Prius, relatīvi jauns, kādi 2 vai 3 gadi. Apmierināts, nekādu sūdzību nav, gribēja mani arī pierunāt tādu pašu pirkt, bet man par mazu.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron