Auto eksperts

Miscellaneous

Re: Auto eksperts

Postby wolf-eyes » 03 Apr 2012, 11:44

energy wrote:Risks ir jrbkurā vietā, ne tikai rumbulā. Citi privātie jau arī auto tirgo tikai tad, kad kaut kas pamatīgi būs jāremontē.
Labāk, ja atrod kādu uzticamu cilvēku, kurš atdzen no Vācijas.

Ne vienmēr. Ja prot meklēt, ieliek darbu un laiku, tad var atrast labu auto, ko pārdod cilvēki, kas brauc prom no LV. Tagad jau tas ir ļoti aktuāli. Kā arī- tādus auto var dabūt bieži pat ļoti lēti. Diemžēl sanāk, ka uz cita nelaimes rēķina kādam ir laime...
Protams, tāpat vajag līdzi zinošu cilvēku, vai auto mehāniķi. Ja tāds ir, tad pat diagnostika ne vienmēr ir nepieciešama.
Kā arī- ir jārēķinās, ka gandrīz katrā auto tomēr būs kaut kas jāieliek. Jo, ja auto ir bijis labs līdz šim, tas nozīmē, ka kaut kad jānāk laikam, kad daudzas detaļas nojuks. Nevienas detaļas nav mūžīgas. Drīzāk jāizsver, vai galvenie rādītāji ir kārtībā, jāizvērtē, vai saremontēt sistu auto vai auto ar defektiem par lētāku cenu ir izdevīgāk kā pirkt padārgu auto, kuram it kā nav defektu. Ja ir pazīstami labi un lēti meistari, draugu servisi un taml, tad var paskatīties sadaļā "auto ar defektiem vai pēc avārijas". Dažkārt remonts sanāk lētāk nekā auto bez defektiem.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Auto eksperts

Postby energy » 03 Apr 2012, 12:02

demiana, ja nemaldos, Sharan tapa uz Golf bāzes, līdz ar to viņam masas dēļ ātrāk visas detaļas nobeidzas, nekā donoram. Ja ir 1.9 TDI motors ar vismaz 115Zs, tad kustas diezgan labi :)

Bpa4, ir jau atšķirība, kā auto dauzīts. Ja tikai nedaudz krāsa noberzta vai kāds buferis bijis bojāts, tad nomainot konkrēto detaļu, nekādas sekas nepaliek. Ja kārtīgāk uzšauts un pēc tam taisnots ārā, tad ir sekas.
Varbūt Tev ar frančiem ir paveicies, bet cik es no apkārtējiem esmu dzirdējis un redzējis, tad regulāri birst nost ABS datčiki, spiediena datčiki, tad vēl kaut kādi elektroniski gļuki un nevar pielaist. Meganēm bija problēmas ar motora silveniem, regulāri plīsa un mainīja.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Auto eksperts

Postby ingo » 03 Apr 2012, 12:07

ruu wrote:mhm, uz Mazdu 6 jau skatījos. Patika, pat ļoti patika, bet man teica, ka Mazdas dikti rūsējot :apstulbis:


Visnotaļ forša, ērta un ekonomiska mašīna (man gan dīzelis), bet rūsa jau ir vairāk nekā Passat, kurš ir gadus 7 vecāks par mazdu :(
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 12:20

ingo wrote:
ruu wrote:mhm, uz Mazdu 6 jau skatījos. Patika, pat ļoti patika, bet man teica, ka Mazdas dikti rūsējot :apstulbis:


Visnotaļ forša, ērta un ekonomiska mašīna (man gan dīzelis), bet rūsa jau ir vairāk nekā Passat, kurš ir gadus 7 vecāks par mazdu :(

kurš gads tad ta rusē?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby ruu » 03 Apr 2012, 12:46

:aknee: nu patiešām tādiem auto-gurķiem kā es jākrīt izmisumā un jādomā vai tā mašīna vispār ir vajadzīga :D :?
Last edited by ruu on 03 Apr 2012, 12:57, edited 1 time in total.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Auto eksperts

Postby just ERGO » 03 Apr 2012, 12:56

Arī esmu dzirdējusi, ka Mazda rūsē ir arī redzēts, ja nemaldos tas bija 2006 gada mazda3 modelis
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: Auto eksperts

Postby čība » 03 Apr 2012, 13:14

just ERGO wrote:Arī esmu dzirdējusi, ka Mazda rūsē ir arī redzēts, ja nemaldos tas bija 2006 gada mazda3 modelis



Jā, jā. Parasti jau dzird, KĀ Mazda rūsē :kanepe:
Ja šāda diskusija (ar te lasāmiem vispārinājumiem un padomiem) būtu par suņu tēmu, vairums klātesošo šādus diskutētājus dzīvus apēstu :medos:

P.S. Šo rakstīja mans drauga kungs. Es par to neko nezinu :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Auto eksperts

Postby zukins » 03 Apr 2012, 13:55

Par tiem franču auto - man reiz bija 2003. gada Peugeot 307. Viss it kā likās ok, bet elektronika vienkārši kaitināja. Piem., indikators, ka nav bremžu šķidruma :kanepe: nebūt nenozīmēja, ka šī šķidruma nav (pārbaudīts - servisā tik rokas noplātīja), pēc kāda laika šķidrums "uzradās". Tā pat indikators "pārkarsis motors" :velnins: nebūt nenozīmēja to, ka jāstājas malā, jo motoram viss bija ok. Bet pats jautrākais bija ziemā - pie temperatūras zem -5 aukstā mašīnā kļuva grūti pārslēgt ātrumus, nodomājām, ka eļļa kārbā jāmaina. Ha! Pēc eļļās maiņas nekas nemainījās, turklāt pie -10 es nevarēju trāpīt ne 1, ne 3 ātrumā, nācās uzsākt ar otro. Kā pienāca pavasaris, tā šī problēma, protams, pazuda pati nos sevis. Lieki teikt, ka vasarā es no šīs mašīnas šķīros un no laba prāta franču auto sev vairs iegādāties netaisos. Iespējams, jaunākiem modeļiem problēmu nav, bet mēģināt negribās.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 14:15

čība wrote:Jā, jā. Parasti jau dzird, KĀ Mazda rūsē :kanepe:
Ja šāda diskusija (ar te lasāmiem vispārinājumiem un padomiem) būtu par suņu tēmu, vairums klātesošo šādus diskutētājus dzīvus apēstu :medos:

P.S. Šo rakstīja mans drauga kungs. Es par to neko nezinu :kanepe:

Kungam medaļu, smējos no sirds :jautri:

šo "Parasti jau dzird, KĀ Mazda rūsē" vajadzētu uztaisīt kā uzlīmi un uz aizmugurējā bampera pielīmēt :kanepe:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby ingo » 03 Apr 2012, 14:19

Demiana wrote:kurš gads tad ta rusē?


Neklausos kā mana Mazda6 rūsē :kanepe: tikai redzu, kur manai 2005.gada mašiņai atkal uzrodas kāds rūsas pleķis :sajucis: Nē, pa gabalu jau neko, smuka, bet pa gabalu :velnins: Dēlam mazliet vecāka 323 mazda, tad nu viņš mani ik pa laikam velk uz zoba, ka viņam tik rūsaina mašīna nav. Toties braukt man viennozīmīgi labāk patīk ar 6 mazdu. Pirms tam braucu ar 90to gadu beigu passat variant, nebija ne vainas, vienīgi krita uz nerviem imobilaizeri-šokolādītes, jeb kā nu tos štruntiņus sauc bez kā pabraukt nevar. Vēl tīri labi patīk braukt ar darba VW Touran, ietilpīga, samērā ērta (ne tā kā mazda, bet tomēr).
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 14:28

zukins wrote:Par tiem franču auto - man reiz bija 2003. gada Peugeot 307. Viss it kā likās ok, bet elektronika vienkārši kaitināja. Piem.,

Renault tak ar franču ražojums, kaimiņiene katru rītu ziemā mašīnā vilka sildītaju 2 stundas pirms iedarbināt , jo pie - 10 elektronika sasala. turbīnas Lagunai maina 2x gada :aknee: mašīna ņemta no salona, lietota :|
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 14:34

ruu laikam pārdomās mašīnu pirkt, salasīsies šausmas stāstus :aknee:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby ruu » 03 Apr 2012, 15:27

Demiana wrote:ruu laikam pārdomās mašīnu pirkt, salasīsies šausmas stāstus :aknee:

:D nu tuvu tam 8-)
Man gan vispār šajā mašīnas meklēšanas laikā ik pa laikam nolaižas rokas un ir sajūta, ka tā mašīna, ko es nopirkšu noteikti noplīsīs pirmajā nedēļā vai atklāsies kaut kādas slēptās briesmas, sataisīt viņu nevarēšu atļauties (jo nauda tak būs jau iztērēta mašīnas iegādei) un es, krītot kaunā sevis un draugu priekšā, savu pirkumu nožēlošu visu mūžu :histerija: :D
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Auto eksperts

Postby just ERGO » 03 Apr 2012, 15:35

Ieteiktu tomēr pamēģināt to čali, ko Čība ieteica, kas meklē cilvēkiem mašīnas, jo tā ko Madjai atrada, manuprāt ir super!
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: Auto eksperts

Postby ash » 03 Apr 2012, 15:41

es gan neesmu nekāds eksperts, bet man liekas ka šobrīd laba izvēle ir volvo, bet ne dīzelis, bet gan benzīns ar iespēju ielikt gāzi.
nē dīzelim tāpēc, ka tie ir pieprasīti un līdz ar to stipri dārgāki.
un kāpēc tieši volvo? tāpēc, ka sabiedrībā iesakņojies ir spriedums, ka volvo ir baismīgi dārgi un tāpēc tos maz pērk, kas savukārt rada cenas pazemināšanos. volvo šobrīd cenu kategorijā ir vienā līmenī ar vw, toties kvalitātes ziņā - stipri augstāka kategorija.

mana pieredze - auto tika braukts latvijā gadus 3 pa lauku ceļiem. nedomāju, ka saimnieks bija tik rūpīgs, kā centās to iestāstīt, kad mašīnu pirkām. un viņa nerūsē, ir stabila, droša. un kas attiecas uz remontu - nebūt ne dārgāk kā mersis vai bmw. mašīna mums ir gadu, un es esmu ļoti apmierināta.

kas attiecas uz degvielas patēriņu - ja ar benzīnu, tad es nevaru atļauties izbraukt pa vārtiem, rij kā dinozaurs. (2.5 dzinējs ar turbinu vai turbo, pie tam vēl automāts un amerikāņu variants). ja braucu ar gāzi - 6 lati uz 100 km.

bet protams, ka pasaulē nav ideālu mašīnu. ja būtu, cik daudz problēmas mums visiem atkristu! :D

aaa...galvenais - nesteigties ar pirkšanu.
kad mēs pirkām mašīnu, braucām, skatījāmies...domājām, pēc dienas zvanījām, teicām ka neņemsism, pēc nedēļas pardevējs pats zvana un piedāvā...jau lētāk.. ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 15:50

ruu wrote:
Demiana wrote:ruu laikam pārdomās mašīnu pirkt, salasīsies šausmas stāstus :aknee:

:D nu tuvu tam 8-)
Man gan vispār šajā mašīnas meklēšanas laikā ik pa laikam nolaižas rokas un ir sajūta, ka tā mašīna, ko es nopirkšu noteikti noplīsīs pirmajā nedēļā vai atklāsies kaut kādas slēptās briesmas, sataisīt viņu nevarēšu atļauties (jo nauda tak būs jau iztērēta mašīnas iegādei) un es, krītot kaunā sevis un draugu priekšā, savu pirkumu nožēlošu visu mūžu :histerija: :D

galvenais šajā visā ir pēc pirkuma tajā pašā dienā mašīnu kārtīgi "apmazgāt", savādāk točna neies :koslene:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby Bpa4 » 03 Apr 2012, 15:50

Par augstak minētajiem komentariem... indikātori temperatūrai un škidrumiem.. notīram absūbējušos kontaktus vai ar testeri pārbaudam pašu vadu - sit vai nesit uz masu un viss strādā. Slikti ātrumkaste slēdzās pie mīnus grādiem. Vajag ieliet atbilstošo eļļu. Nelec pie -10 - ielejam atbilstošo degvielu, nomainam degvielas filtru, pārbaudam kvēlsveces, parbaudam degvielas sistēmas hermētiskumu.

Godīgi, mans dīzels arī atteicās startēt šoziem, kad temperatūras stabiņš uzrādīja -20 un vairāk. Mūsu tirgū ir liela problēma ar degvielas kvalitāti, tā nav tik kvalitatīva. Skandināvijā -20 un vairāk ir paredzēta jau arktiskā degviela. Problēma tika atrisināta uzstādot papildus degvielas filtra apsildi. Viss notika un leca. Tas pats tika piespiedu kārtā paveikts ar komercparku Volvo, MAn, Scania. Par turbīnām, ja montējam šrotā pirktas (nerestaurētas) nepārbaudītas un bez garantijas, tad varu piekrist tam, ka gadā reizes divas sanāk to noņemt un uzmontēt citu. Bet praksē jaunai turbīnai resurss 250 - 350 tkm. Restaurētaj... faktiski tuvu kā jaunai.

Viss atkarīgs no tā, kāds mašīnai saimniek un kā tā tiek kopta :)
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Auto eksperts

Postby ruu » 03 Apr 2012, 15:56

Demiana wrote:galvenais šajā visā ir pēc pirkuma tajā pašā dienā mašīnu kārtīgi "apmazgāt", savādāk točna neies :koslene:

:par:
just ERGO wrote:Ieteiktu tomēr pamēģināt to čali, ko Čība ieteica, kas meklē cilvēkiem mašīnas, jo tā ko Madjai atrada, manuprāt ir super!

var teikt, ka darīts :labipadarits:
ash wrote:es gan neesmu nekāds eksperts, bet man liekas ka šobrīd laba izvēle ir volvo

Arī Volvo jau ir bijis sarakstā un izvērtēts. Man tāds tīri sievišķīgs arguments - man Volvo nepatīk tā daļa, kur atrodas radio (nezinu, kā to paneli pareizi sauc), man viņš liekas tik... robusts un ne visai glīts, ka nevaru sevi pavilkt uz Volvo pusi :sarkstosa:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 16:02

Bpa4 wrote:Par augstak minētajiem komentariem... Par turbīnām, ja montējam šrotā pirktas (nerestaurētas) nepārbaudītas un bez garantijas, tad varu piekrist tam, ka gadā reizes divas sanāk to noņemt un uzmontēt citu. Bet praksē jaunai turbīnai resurss 250 - 350 tkm. Restaurētaj... faktiski tuvu kā jaunai.
Viss atkarīgs no tā, kāds mašīnai saimniek un kā tā tiek kopta :)

Turbīna bija gan restaurētā oriģinālā, pēc tam pirkta jauna un atkal noplīsusi un atkal restaurēta , bezgalīgais stāsts, remontā iztērēts jau vairāk Ls, nekā mašīna vērta, bet pēdējam teikumam gan varu piekrist par visiem 100.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Auto eksperts

Postby Demiana » 03 Apr 2012, 16:07

ash wrote: bet man liekas ka šobrīd laba izvēle ir volvo, bet ne dīzelis, bet gan benzīns ar iespēju ielikt gāzi.

tas jārēķina + 400-500 Ls kā minimums par jaunu gāzes iekārtu !!! lētas un vecās taupību nedos.
Ja izbrauc tikai brīvdienās līdz veicim tad tas atmaksāsies ui pēc cik ilga laika.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests