Portatīvie datori

Miscellaneous

Portatīvie datori

Postby agrita » 16 Aug 2012, 20:46

Ir ieteikumi- tātad vajag mācībām, filmu skatīšanai un neta lietošanai. Jauki būtu ja nebūtu pavisam lielais, bet kādas 13,14 collas. Šobrīdējais asus mirst, un laikam vairāk arī asusu negribu - neticu vairs viņam. (apple nepiedāvāt)
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Portatīvie datori

Postby Sympathy » 16 Aug 2012, 21:01

nu es ieteiktu HP, jo musu hp bez problēmām strādāja 7 gadus, a tagad ir Acer, 7 mēneši un jau ir 101 problēma..
Tapēc ja skatiesm iesaku HP (nav arī pārāk dārgi)
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Portatīvie datori

Postby undd » 16 Aug 2012, 21:12

Sympathy wrote:nu es ieteiktu HP


Ar HP uzmanīgi! Es no tā vispār neko nesaprotu, varu tikai dalīties pieredzē - pirms vairākiem gadiem (4 - 5) nopirku HP Pavilion, konkretizētāku modeli gan vairs jau nepateikšu, bet tajā pat gadā mēs kopā bijām 3 kolēģi, kas bija nopirkuši tieši HP Pavilion, vienādus vai atšķirīgus, ar nepateikšu. Visiem 3 problēmas ar monitoru + citas kaites. Mans šefs bija vienīgais, kurš savu porķiku nesa labot uz viņu oficiālo servisu (2x), teica - ka aiz viņa tur vēl rinda ar identisku problēmu tieši Pavilioniem stāvējusi.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Portatīvie datori

Postby Sisija » 16 Aug 2012, 21:22

Manam HP nu jau gadi 7, nesūdzos :), nekāds modernais, protams, jau vairs nav, bet mainīt arī pagaidām netaisos.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Portatīvie datori

Postby energy » 17 Aug 2012, 07:33

Atkarīgs, cik ir naudas :)
HP Pavilion sēriju neieteiktu, tur ir daudz sūdzību - laikam kaut kādas problēmas ar dzesēšanu un līdz ar to kaut kas nodeg. Jāskatās kaut kas no dārgā gala.
Acer un Asus it kā ir par saprātīgām naudām, bet diezgan plastmasīgi un arī mēdz plīst.
Pašam nav bijis, bet ir dzirdētas labas atsauksmes par Dell un Toshiba.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Portatīvie datori

Postby čība » 17 Aug 2012, 07:58

Es varu ieteikt Lenovo. Gals gan dārgais, bet ir gana izturīgs pret triecieniem, tehniskas dabas problēmas nekad nav bijušas, tikai parastās datoru kaites, kas vairāk saistītas ar programmatūras nojūgšanos, nevis pašiem dzelžiem.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Portatīvie datori

Postby zukins » 17 Aug 2012, 08:38

Mūsu ģimenes pieredze no lietotāja viedokļa:
Asus - pēc 3 gadu lietošanas kļuva nenormāāāāli lēns. 10min jāgaida, kamēr ieslēdzas, vēl 5 min jāpagaida kamēr kādu programmu var palaist. Tagad viņam kādi gadi 7-8, stāv kaut kur mājās un krāj putekļus, bez elektrības nedarbojas ilgāk par 10min.
Acer - 4-5 gadīgs, vēl joprojām darbojas labi, problēmas nav bijušas par spīti tam, ka pamanījos viņu nomest zemē (no trieciena vienā stūrītī plastmasa ieplaisāja, bez jebkādām citām problēmām). Baterija tagad tur 30min, sākumā bija kādas 3,5h. Pēdējā laikā sācis čakarēties wifi, bet nemāku teikt vai problēma ir dzelžos, vai programmā (restartēšana palīdz).
Dell - man ir mazītiņais, ceļojumu formāta. Darbojas normāli - bet - man nepatīk. Otreiz noteikti neizvēlētos Dell, bet tas tā - vairāk sajūtu līmenī, nevis uz faktiem balstīts spriedums. Ak jā, un gada laika baterijas darbības laiks jau ir samazinājies uz pusi.
Toshiba - jūlijā iegādājos. Pagaidām bez problēmām (tfu, tfu, tfu). Nedaudz kaitina touch pad ieslēgšana/izslēgšana - pārslēdzas ar nelielu "aizturi" tāpēc gadās, ka nevar saprast ir ieslēgts vai nav. Un klaviatūra varēja būt ērtāka. Citādi ir ok.
edit: konkrētāk, man ir šāds Toshiba modelis un man patīk: http://www.rdveikals.lv/products/lv/150 ... ators.html

Neviens no minētajiem man nekad nav karsis, pat ar visu to, ka ir gadījies datoru turēt klēpī gultā (uz segām, utt.)
Last edited by zukins on 17 Aug 2012, 09:04, edited 1 time in total.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Portatīvie datori

Postby agrita » 17 Aug 2012, 08:49

mani šobrīd ļoti ir pieaistījis šis - http://www.1a.lv/datortehnika/portativi ... /11577846/ ir komentāri?
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Portatīvie datori

Postby BViper » 17 Aug 2012, 09:54

No cilveeka straadaajosha IT jomaa jau vairaak kaa 17 gadus.

Razjotaaju ir pilns un veel vairaak. Viens no galvenajiem faktoriem ir LABS atbalsta dienests Latvijaa. Ja taada nav - sorry, neder shis razhotaajs. Palasi atsauksmes suudziibas.lv utt. Kaa arii draugu/ kojeegju pieredze ar attieciigo razhotaaju.

Par pashiem datoriem:

To ko tu veelies ir parasts maajas laptops :) Bet! Tas ir taa saucamais Consumer gals, leetaakas detaljas, neizturiigaaks korpuss utt., liidz ar to garantija tikai un vieniigi 1 gads (lai arii jaadod ir 2, ir visvisaadas viltiibas kaa to otru gadu pielikt lai pildiitu likuma burtu). Jaaspiezh no paardeveeja aaraa visa informaacija. Biznesa klase maksaa jau labu naudu :)

Nedaudz par firmaam, kas ir gaajushas caur manaam rokaa. Dell - vienoziimiigi visizturiigaakais, bet nebuus pats aatraakais. Sakariigs serviss, it iipashi ja tev ir pazinjas tur :) (kaadreiz bija Compaq bet nu sen jau vairs nav), HP - jaauzmanaas, ir modelji, kas ir vienkaarshi peedeejie meesli. Leenaa garaa ir zaudeejis savus plusus gadu gaitaa. Asus - neko sliktu nevaru teikt, kaadiem modeljiem plastmasas korpuss nedaudz izraisiija shaubas. Acer - visu laiku likaas ka salauziisju, uzliekot rokas virsuu. Paplaana plastmasa korpusam. Samsung - neesmu tureejis rokaas, bet nu neko labu arii neesmu dzirdeejis. Lenovo - bijushais IBM, sakariigi dzelzji, bet padaargs. Nav idejas kaa ir ar servisu Latvijaa. Toshiba - iipaneejs dzelzis. straadaat straadaaja, bet ilgstoshi neesmu lietojis.

Visiem razhotaajiem ir arii taa saucamie dizaineru risinaajumi, skaisti jau ir :) Bet cena, cena :D

Ko varu ieteikt - 3x padomaa pirms njemt laptopu ar AMD processoru. (Tagad AMD fani nenormaali uzpuushas, paliek sarkani un saak lamaaties. Sorry bet visas AMD baazeetaas sisteemas agri vai veelu nonaak liidz neizprotamiem zilajiem logiem. Un daudz daudz agraak nekaa Intel) Intel rada mazaak probleemas gala lietotaajam.

No modeljiem?

Dell - Vostro seerija (Inspirions ir labaaks, bet tam ir ekraans saakot no 15") http://www.dell.com/content/topics/segtopic.aspx/landing/vostro-laptops-tab1?c=us&cs=ussoho1&l=en&s=soho

Lenovo - IdeaPad, U vai Z series.

Asus - Multimedia, N4xx series.

Taalaak tev pashai jaaizveelaas, jo beigu beigaas ir un paliek subjektiivais faktors. Kaa nekaa sominja ir jaapieskanjo apgjeerbam :) Pat tad, ja tas ir vienkaarsh iepirkshanaas maisinsj.
Last edited by BViper on 17 Aug 2012, 10:12, edited 2 times in total.
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Portatīvie datori

Postby Robins » 17 Aug 2012, 09:55

Iesaku Apple.
Būs ātrāks, ilgāks baterijas laiks, lietotājdraudzīgāks.
Ja ir kādi pamatoti aizspriedumi (paredzēts lietot nekompatiblas programmas, aktīvi nodarboties ar pirātismu), tad Dell ir ok. Konkrētais iekopētais modelis - kāpēc ne. Vienīgais, cik var saprast - tas ir bez Windows.

Bet kopumā - "lietotāju aptauja" ir diezgan bezjēdzīgs pasākums. Visi izsaka viedokli par 3-4 gadus veciem modeļiem, bet mūsdienu elektronikas attīstības tempos tas ir apmēram tas pats, kas stāstīt, ka uz Franciju nevajag braukt, jo tur plosījās (tikko, 13.gadsimtā) buboņu mēris.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Portatīvie datori

Postby BViper » 17 Aug 2012, 09:56

agrita wrote:mani šobrīd ļoti ir pieaistījis šis - http://www.1a.lv/datortehnika/portativi ... /11577846/ ir komentāri?


OK aparaats, vari pajautaak cik cenas starpiiba 8 GB RAM versijai un Windows7 preinstalled. Jo shim ir tikai un vieniigi DOS, taatad tev buus jaameklee kaads kas uzliks Windows uz tava datora.
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Portatīvie datori

Postby BViper » 17 Aug 2012, 10:00

Robins wrote:Iesaku Apple.
Būs ātrāks, ilgāks baterijas laiks, lietotājdraudzīgāks.
Ja ir kādi pamatoti aizspriedumi (paredzēts lietot nekompatiblas programmas, aktīvi nodarboties ar pirātismu), tad Dell ir ok. Konkrētais iekopētais modelis - kāpēc ne. Vienīgais, cik var saprast - tas ir bez Windows.

Bet kopumā - "lietotāju aptauja" ir diezgan bezjēdzīgs pasākums. Visi izsaka viedokli par 3-4 gadus veciem modeļiem, bet mūsdienu elektronikas attīstības tempos tas ir apmēram tas pats, kas stāstīt, ka uz Franciju nevajag braukt, jo tur plosījās (tikko, 13.gadsimtā) buboņu mēris.


Paraadi cilveeku, kursh nenodarbojas vai nekad nav nodarbojies ar piraatismu :)

Par baterijas izturiibas laiku var ljoti un ilgi striideeties. Viss ir atkariigs no datora noslodzes.

Par Apple pashu - nav slikts dzelzis. Ir arii dizains. Bet cena ............ Sorry taa ir neadekvaata. Papildus programmatoriskais atbalsts PC ir daudz daudz plashaaks. Liidz ar to gala lietoaajam vieglaak.
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Portatīvie datori

Postby agrita » 17 Aug 2012, 10:21

BViper wrote:
agrita wrote:mani šobrīd ļoti ir pieaistījis šis - http://www.1a.lv/datortehnika/portativi ... /11577846/ ir komentāri?


OK aparaats, vari pajautaak cik cenas starpiiba 8 GB RAM versijai un Windows7 preinstalled. Jo shim ir tikai un vieniigi DOS, taatad tev buus jaameklee kaads kas uzliks Windows uz tava datora.


cilvēks, kas uzliktu windows tā kā būtu, liels paldies par padomiem
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Portatīvie datori

Postby ash » 17 Aug 2012, 10:53

man pavecs lenovo, bet iet ka zvērs. tik vien tas ka baterija darba režīmā turas kādas 2 stundas.
ar to es gribeju pateikt - gana kvalitatīvs, lai labi darbotos arī 5 gadu vecumā. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Portatīvie datori

Postby BaibaB » 17 Aug 2012, 11:08

man ir (bija) HD nezin kāds krutais, materiāls esot superpuper, no kura NASA it kā būvējot savus kuģus un satelītus. nezinu, no kā NASA būvē savus satelītus, bet HD, kas pēc visiem parametriem ir ok, korpusa materiāls saplīsa, un saplīsa tādā vietā, ka vairs nevar atvērt kompja vāku. tagad mums ir DELL Inspiration. liels un pasmags, bet dzelži labi, atmiņa liela, sūdzēties nevar. tikai klaviere viņam tāda, ka es ar viņu nesaprotos, burti man pārlec paši pa rindām... tauta smejas un saka, ka man vienai tādas problēmas, tas man ir pirmais kompis, ar kura klavieri es nesaprotos. :paukojas: visādi citādi mašīna laba.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Portatīvie datori

Postby Laura » 17 Aug 2012, 11:36

Tas, no kā es tagad rakstu, ir ļoti vecs DELL Latitude D630. Manuprāt, ideāls, īpaši, ja šis tas jau ir pamainīts. Man ļoti patika arī IBM, kas tagad saucas LENOVO. TOSHIBU uzskatu par dīvainīšiem domātu, jo viņai interesanta komplektācija, viss otrādāk šķiet, ja skatās uz vadu/kabeļu/USB ieejām. Par HP mums viens pazīstams datorcilvēks izteicās, ka labi esot vecie, kas vēl bija ražoti Japānā, tagadējie ķīniešu varianti esot mēsls. Vēl man ir viedoklis par jaunu GAUJA, ļoti patīk, ātrs, ērts, bet -- pretīgas pogas, kas man, kā ātri rakstošam cilvēkam, ir ļoti būtiski. Jā, un uz tā kompīša stāv LINUX, kas ir galīgi garām.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Portatīvie datori

Postby BViper » 17 Aug 2012, 11:38

BaibaB wrote: tikai klaviere viņam tāda, ka es ar viņu nesaprotos, burti man pārlec paši pa rindām... .


TB peeksnji apaksjeejaa rinda kaa ZXCVBNM nonaak ASDFGHJKL vietaa? - jaamaina klaviatuura, ja ir veel garantija, uz prieksju. Ja nee, lieto aareejo, jo jauna maksaa ~60 lvl.

Ja mainaas no latiinju uz LV - vienkaarsji jaaatsleedz valodas riikjoslai vai Tildei vai kam citam, kas nodoshina LV valodu, iespeeju paarsleegt klaviatuuras izklaajumus ar taustinju kombinaaciju.
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Portatīvie datori

Postby Laura » 17 Aug 2012, 11:43

Eu, ja jau tāds gudrs atbildētājs, es arī gribu kaut ko par DELL zināt. Man gļuko cipars deviņi. Uz klavieres tas nedarbojas vispār, bet reizēm kompis pats sāk visur rakstīt tikai un vienīgi deviņi. Visos aktīvajos logos internetā, vai, ja jāstrādā Wordā, tad ir pavisam sērīgi... Tas ir ārstējami?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Portatīvie datori

Postby BViper » 17 Aug 2012, 11:48

Laura wrote:Eu, ja jau tāds gudrs atbildētājs, es arī gribu kaut ko par DELL zināt. Man gļuko cipars deviņi. Uz klavieres tas nedarbojas vispār, bet reizēm kompis pats sāk visur rakstīt tikai un vienīgi deviņi. Visos aktīvajos logos internetā, vai, ja jāstrādā Wordā, tad ir pavisam sērīgi... Tas ir ārstējami?


Parastaa klaviere? Vai nu netiira :) Bet visticamaak ka jaamaina. Nav jau saules muuzjs taam klaviatuuraam.

Ja peec nomainjas nemainaas nekas - nu tad ir suudiigaak, tad attieciigais ports ir beigts. Tad jaasprauzh citaa portaa un tas jaatzimee - DEAD. Ja tad veel nepaliidz - uz maatesdeelja controlieris beigts, a tad jau MB jaamaina.

Laptopam - 70% ka netiirumi, vienkaarsji taustinjs iespruust (pat nevari iedomaaties kas zem taustinjiem daraas :D). 29% ka pati klaviatuura jaamaina. A laptopam ir pa daargo. 1% ka laptopam maatesdeelis beigts, ir iipashi ja pats laptops jau tuvu 5 gadiem :)
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Portatīvie datori

Postby Laura » 17 Aug 2012, 11:51

Tas laptops jau ir aiz 5 gadiem, ja kas... Viņam kādi 7. Kā to klaviatūru var iztīrīt? Ņemot vērā, ka mājās ir dažnedažādi dzīvnieki + bērni + nav superpuper sterilitāte ap kompi, es liktu uz netīrību.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests