CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Miscellaneous

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby FANE » 28 Jan 2010, 11:53

Noise wrote:
BaibaB wrote:paldies, šo padomu ņemsim vērā.


a shaadaa situaacija vai vispaar nevareetu iesaistiit policiju?

Lai iesaistītu policiju, jābūt pierādījumiem, nevar paziņot, ka "man liekas, kaimiņš zog manu elektrību"!Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Robins » 28 Jan 2010, 11:54

Drošvien būtu jāsāk ar to, ka jākonstatē, vai tas patiešām tā ir. Jo novērojums, ka "nevar būt divreiz vairāk" nav pietiekošs arguments. Var būt, mierīgi var būt. Man piemēram liekas aizdomīgi, ka tādi ir tikai daži mēneši - kāpēc lai tas kaimiņš lieki riskētu pieslēdzoties, atslēdzoties, atkal pieslēdzoties utt.
Ir jāveic novērojumi un eksperimenti. Piemēram, vakarā jāizslēdz visas savas elektroietaises, un jāpaskatās skaitītājs. Ja stāv, vai griežās ļoti lēni, tad viss ok. Otrs variants - vairākus mēnešus pierakstīt savus un kaimiņa skaitītāja rādījumus - ja kaimiņam patēriņa faktiski nav, vai ja iespējams saskatīt korelāciju starp šiem abiem rādījumiem (kad viens liels, tad otrs mazs), tas arī par kaut ko liecinātu.
Ja pieslēgšanās patiešām notikusi elektrības sadalē, pie skaitītāja/korķiem, tad to nav grūti pat nespeciālistam redzēt. Tur vadiem būtu jāiet konkrēti no vienas vietas (el. ievade) uz otru (skaitītājs), tad trešo (drošinātāji), un tad sienā uz dzīvokli. Ja pēc skaitītāja ir kāds sazarojums, tad drošvien jāsauc Latvenergo.
Elektrības zagšana ir diezgan nopietns kriminālnoziegums (galvenokārt gan, ja zog no Latvenergo, pirms skaitītāja).
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Laura » 28 Jan 2010, 13:41

OrlandoSeaHorse wrote:Un durakam par to nekas? Izglaba taču šo? Tad lai maksā par postījumiem.

Neizglāba. Radu nav, dzīvoklis (kā izrādās) bija sociālais, tur jau tagad nākamie tādi līdzīgi siņkas dzīvo. Visi gali ūdenī, namu pārvaldei pofig!

P.S. Man šodien rēcīgi sanāca. Vajag vienu suni pirms izstāde pie friziera aizvest (kuci). Es ņemu siksniņu, šie man visi barā virsū, es vienu no melnajiem noķēru, apliku siksnu un ejam laukā. To, ka esmu nepareizo suni paņēmusi, sapratu tad, kad "kuce" pie mājas stūra kāju pacēla...
:mrgreen:
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Noise » 29 Jan 2010, 16:00

biju pasuutijusi Keneta bildes inetaa prieksh sunju goda deelja. gaidiiju jau gandriiz meenesi, jo kaa izraadiijaas pirmo reizi bija uzrakstiijushi nepareizu adresi. shodein beidzot sanjeemu - divas mazaas ok, lielajai bildei Kenetam bija nogriezta galva un komplektaa 4 identiskas sveshu cilveekbeernu bildes...
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Demiana » 29 Jan 2010, 17:56

BaibaB wrote:esmu nikna un man vajag radikālu risinājumu :evil: :evil:
izskatās, ka kaimiņš kaut kā pamanās man ik pa vairākiem mēnešiem zagt elektrību, kaut kā tas mērglis pieslēdzas pie manas elektrības (caur korķiem acīmredzot|) un man vairākas reizes gadā ir mēneši, kad rēķins ir 2x lielāks nekā parasti. ja decembrī maksāju 22 latus, tad tagad, janvārī sanāk, ka jāmaksā 48 :!: :!: :!: pat ar visu to, ka reizēm bērns ieslēdza elektrisko sildītāju, tas nevarēja saskriet divtik.


Nu pirmkārt var izsaukt no Latvenergo kādu lai pārbauda vai ir kāds pieslēdzies, viņiem ir kaut kāds aparāts kas to var uzrādīt ja tieši tajā mirklī kāds zog. Ja nē, tad neko diemžēl nespēsi mainīt. Mums ar zaga, bet lielāko ties pa naktīm (agri no rīta slēdzās nost) ar žiletes palīdzību vados, visdrīzāk zagļi slēdza klāt sildītājus, jo rēķins nāca astronomisks :evil: Zaga tikai apkures sezonas laikā, jo kaimiņiem nebija kurināmā.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Greylove » 30 Jan 2010, 15:59

Ir arī priecīgas ziņas par suņiem! :)

Kādam sunim bijusi otra dzimšanas diena – to no nosalšanas ledainajā Baltijas jūras ūdenī izglābis garām peldošs poļu kuģis, vēsta aģentūra «Reuters».
Suns jūrā nonācis uz ledusgabala, ar kuru sākumā peldējis pa upi, bet tad – aptuveni 24 kilometrus pa jūru.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/192551 reku links
Image
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Sisija » 30 Jan 2010, 19:17

Nu ko lai saka, cepuri nost, kuģa kapteiņa priekšā, īsts CILVĒKS!
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby pape1 » 30 Jan 2010, 19:23

Jā, suņukam noveicās!
Image

Image
pape1
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 13 Jan 2010, 20:21

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Laura » 31 Jan 2010, 20:32

Tā, vajadzīgs padoms no datorgudriniekiem. Mums ar Elīzu ir radusies histēriska nepieciešamība iegādāties portatīvo datoru. Naudas nav daudz, tāpēc LV neko nepirksim, vairāk skatos uz vācu ebay (jā, man der arī vācu klaviatūra).

Bija mums DELL Lattitude D630, kas ļoti patika. Tagad ir IBM ThinkPad T42, kas galīgi nepatīk (tizlas pogas, bet es daudz rakstu). Tēta "hp" arī nepatīk. Tā kā skatīsimies uz Dell.
Tātad: kādi cipari jāskatās? (Nenodarbosimies ar bilžu apstrādi, bet grafikai jābūt labai un ātrumam arī). Cik collas ir normāls ekrāns (es pat nezinu, cik šitais ir liels...).
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby paula » 31 Jan 2010, 21:59

Laura
man ir ACER jau 6 gadus, kā jauns :lol: Zinu, ka no lētā gala... nekādus pramterus gan nosaukt nemācēšu :)
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Laura » 31 Jan 2010, 23:31

Paldies par padomu, ļoti noderīgi bija. :mrgreen: Acer man neder, arī pogas nepatīk.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Robins » 31 Jan 2010, 23:38

Laura Dell ir labi, tikai jāņem vērā, ka Latitude ir dārgais gals. Lētais gals nebūs "tā kā Latitude". Būs smagāks, ne tik smalki nostrādāts utt.
Viss protams atkarīgs no budžeta un vajadzībām.
Normāls ekrāna izmērs ir 15,4 ja gribās lielu, tad 17, ja viegli un daudz pārnesājamu tad kaut kas ap 13 vai 12.
Procesors - nebūtu slikti Core 2 Duo (tas nav tas pats kas Dual Core), atmiņa - 2GB (2048MB) un uz augšu.
Ja Graphic card nesauktos "integrated" tad tas arī būtu pluss.

Nav ne jausmas, kādas cenas ir vācu ebay, bet varbūt ir vērts apskatīties arī šeit: http://www.dell.co.uk Viņiem faktiski visu laiku ir kaut kādas akcijas, un mārciņām kurss tagad visai zems.

No Dell modeļiem, drošvien vis price/performance vērtīgākais ir Vostro. Man tāds ir (2g.vecs), nesūdzos, bet gribētu jaunu :D
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Laura » 01 Feb 2010, 08:16

Robins, paldies! Tas Lattitude jau vēl ir, tikai braukā manam vecim uz Vāciju līdzi, līdz ar to ik pa laikam paliekam ar dažādiem lūžīem, kas visnotaļ apgrūtina manu dzīvi. Ceru nākamnedēļ piebeigt vienu lielāku pasūtījumu, tad kādi 500 Eiro varētu atbrīvoties, bet tas ir maksimums!
Mēs skatījāmies DELL Lattitude D610 ar 1,6 ghz, 512 MB un 14,1 Zoll, bet te jau man viens gudrelis ieskaidroja, ka tas esot galīgi garām - viss vilkšoties.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Robins » 01 Feb 2010, 09:33

Nu tas izklausās pēc kaut kā aizvēsturiska, bet no šādiem parametriem vien nevar spriest. Bet runa tā kā iet par jaunu vai par lietotu notebooku? Ja jaunu, tad šaubos vai kaut kas īsti labāks sanāks. Tad jau drīzāk jāizvēlas kaut kāds specpiedāvājums no citiem brendiem tepat Latvijā. Piemēram www.1a.lv šobrīd reklamē kaut kādu Lenovo Thinkpad par 299Ls (gan bez Windows, bet ja mājas vajadzībām...)
Lietotu es drošvien e-bayā nepirktu, ja nu vienīgi par cenu, par kuru viņu nav žēl pēc tam ārā izmest.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Laura » 01 Feb 2010, 09:47

Lenovo ir tas pats IBM... Besī ārā, nevaru parakstīt, jau tagad to draņķi klabinu
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Robins » 01 Feb 2010, 10:28

Laura wrote:Lenovo ir tas pats IBM... Besī ārā, nevaru parakstīt, jau tagad to draņķi klabinu

Zinu. Bet Lenovo nav tādas pašas pogas, kā IBM pirms 4 gadiem, piemēram. Pa modeļiem arī atšķirās. Un patiesībā jau drošvien lielākā problēma ir pieradums, kurš drošvien pārietu pēc kādas nedēļas.
Es noteikti negribu atrunāt no Dell, man nākošais atkal diezgan droši ka būs Dell, bet problēma ir tāda, ka Dell faktiski nav lētā gala...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Laura » 01 Feb 2010, 10:37

Tur jau tā lieta, ka pie mana rakstīšanas ātruma pieradums tik vienkārši nemainās. Piemēram, ar sencīša "hp" (galīgi ne no lētā gala) vispār parakstīt nevaru. It kā man tikko parādījās viens variants, ka no ASV varētu kaut ko atstiept, tur tās lietas krietni lētākas. Latvijā pirkt man nav uzticības, caur reklāmām baidos uz kaut kādiem zagtajiem vai brāķētajiem uzrauties, bet veikali mums tomēr visi "kupi-prodai".
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Robins » 01 Feb 2010, 10:59

hmm, un ko tad tiem veikaliem vēl vajadzētu darīt? pēc pirkšanas un pirms pārdošanas pārkrāsot zaļu?
jautājums tikai, kāds ir uzcenojums. un pēdējā laikā šī lieta, vismaz internetveikaliem ir gājusi strauji uz leju. ja pirms 2 gadiem es nešauboties pirku Dell Anglijas autorizētajā lapā (neskatoties uz ķēpu, jo piegādāja tikai uz UK, līdz ar to jāsarunā kāds, kurš saņem un atved uz šejieni, kā arī sarežģīti, ja kaut kas garantijā notiek) - cenas vienkārši nebija salīdzināmas, tad tagad jau - salīdzinot konkrētiem modeļiem un komplektācijām cenu, nākas secināt, ka faktiski tā vairs neatšķirās.
iespējams, ka USA var dabūt lētāk, bet arī drošvien tikai tad, ja izdodas trāpīt uz kādu baigo discount sale.

Bet tas, ko es par pogu attīstību rakstīju - nekur nav teikts, ka šībrīža Dell modeļu pogas Tev patiks, vai arī ka šībrīža Lenovo pogas liksies galīgi garām.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Laura » 01 Feb 2010, 11:10

Aizbraukšu rīt uz veikalu un paklabināšu tās pogas. Tad jau tālāk skatīšos, kuras patiks un kuras nē. :mrgreen: Klau, a kas ir netbook?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: CHAT, viedokļu un padomu apmaiņa

Postby Robins » 01 Feb 2010, 11:20

Apgraizīts notebook. Pārsvarā paredzēts interneta apskatei, nu varbūt kaut ko wordā uzrakstīt.
Galvenais uzsvars uz vieglumu, mobilitāti, ilgu baterijas laiku un connectivitāti. Un cenu.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests