Suns sācis nokārtoties iekšā

Miscellaneous

Suns sācis nokārtoties iekšā

Postby peecis » 20 Nov 2012, 10:04

Labrīt!

par svētdienu jau rakstīju:
peecis wrote:vakar, pirms došanās uz centru, ap 18:00 biju staigāt ar suni, atstāju suni iekšā mājā, bēt atgriežoties mājās ap 12:00, tas ķēms par kaut ko jutās vainīgs. padomāju, ka par līšanu gultā, bet nē, šamā bija uztaisījusi savdabīgu dāvanu svētkos - milzīgu pelēku kaku Image uz tepiķa koridorā. :svecipusam:

nez, viņa kaut ko pastaigas laikā bija paspējusi sarīties (no dažādu atrastu štruntu ēšanas īsti neizdodas viņu atmācīt) vai arī tam varētu būt kāds cits iemels? tiek barota gandrīz tikai ar sauso pārtiku, nekad iepriekš šādus trikus nav izveikusi un parasti kaka ir brūna, nevis pelēka.


šorīt atkal milzu klucis nu jau uz cita tepiķa Image

suns atkal jutās ļoti vainīgs Image , bet vismaz naktī nedzirdēju, ka šamais prasītos ārā. pēc trokšņiem, kā prasās iekšā, vajadzētu dzirdēt Image

nez, it kā visu dienu biju +- kopā ar suni vai arī suns bija ar elektrosētas siksnu, var jau būt, ka siksna jānoregulē spēcīgāk un suns tomēr kādā brīdī paspējis izrīt kaut ko pie kaimiņiem Image

jebkurā gadījumā neatkarīgi no tā, cik un ko suns sarijies, jā kāds ir mājās, manuprāt istabā nokārtoties nevajadzētu. bērnībā atceros, ka kucēnus mācīja ļoti vienkārši - iebāza purnu čupā un izmeta ārā, darbojās nevainojami, bet manējo tur tuvumā nevarēja dabūt, lieliski zināja ko izdarījusi. Image izgāja ārā, nemaz brokastīm nepieskārās, kaut arī vakar vakarā izrija visu.

tātad, tās ir uzvedības, rijības vai veselības problēmas?
mana teorija ir: nenormāli sarijusies kaut kādus mēslus (spriežot pēc Image izmēriem), nevar nociesties līdz rītam un neprasās ārā - audzināšanas probēma. Image

pirms tam tādu problēmu nebija, iepriekš suns ir dzīvojis dzīvoklī, gan jau tur arī kur pagadās nenokārtojās. Image

ieteikumi ko darīt?
viens kinologs mācīja šādu atrastu mēslu ēšanas atradināšanas metodi - brīdī, kad suns to ir paņēmis mutē, suni aiz kakla siksnas paceļ, Image suns sāk rīstīties, izspļauj. ļauj viņam paņemt vēlreiz, atkārto, kamēr vairs nemēģina apēst. esmu mēģinājis, mans parasti paspēj norīt, varbūt jāmēģina ar ko lielāku, uzreiz nenorijamu...
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns sācis nokārtoties iekšā

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Nov 2012, 10:54

Nu, ja tu precīzi izstāstīji, tad tas vairāk izskatās kā vēdera problēmas. Jo īpaši, ka brokastis negribēja. Suņi pēc būtības ēd vienmēr. Vai nu tiešām kaut kur nesankcionēti kaut ko sarijies (kaimiņii, miskastes, utt.) vai varbūt iestājusies reakcija uz pārtiku/barību, ko tu dod. Ne vienmēr problēmas parādās stundu pēc apēšanas, reizēm ēd, ēd mēnešiem un tad vienreiz izrādās, ka nav pareizā, sunim slikta dūša, vemj, pļūtī, un labi ja ar to viss beidzas, ir stāstīts par gadījumiem, kad pie dr. smagi jāatkačā.

Vai prasījās - ej nu sazin. Manējie "prasās" tā, ka klusiņām hipnotizē durvis, man tas būtu jāpamana, bet ja es guļu, tas skaidra lieta, ka nepamanu vis. Laime, ka šiem vēderi kārtībā, naktīs guļ mierīgi.
pirms tam tādu problēmu nebija, iepriekš suns ir dzīvojis dzīvoklī, gan jau tur arī kur pagadās nenokārtojās
- par to tu droši nevari zināt. Varbūt pa reizei gadījās, bet saimnieki to tik ļoti nepārdzīvoja vai nolēma labāk nestāstīt, ja nu tu pēkšņi neņemsi suni, kas ķēzās istabā. Protams, ka tā darīt nevajadzētu, pat ja neviens nav mājās. Parasti jau suņi ciešās līdz kamēr kāds ierodas mājās vai vienkārši attopas atvērt durvis/izvest ārā. Purnu var arī nebakstīt, nav obligāti. Pietiek, ja izrāda savu attieksmi un ved suni ārā. Vai tavējais to ņems vērā - kas to lai zina. Parasti jau tomēr ņem vērā, jo suņiem nav dabiski kārtoties savā migā. Un saimnieka dzīvokli viņi uzskata par sava bara lielo migu. Ja nesaprot, jāmāca - runā, baries, stāsti un ved ārā arī pēc fakta.

Kad manējie vēl ēda no zemes kaut kādas kotletes, es nemēģināju zaudēt laiku ar celšanu gaisā. Turklāt lielu suni ilgi gaisā noturēt es nemaz nevarētu. Pat ja pakaļkājas pie zemes, tikpat smags. Es saņēmu purnu no augšas, iebāzu pirkstus starp zobiem, kur aiz ilkņiem tādi mazāki, var pirkstus starpā dabūt, atvēru muti un izķeksēju to kotleti ārā. Toreiz bija ziema, man adīti pirkstaiņi rokā, nebija laika vilkt nost. Pēc tās reizes neko nav no ielas ņēmuši. Kamēr ar roku vien ķeksēju, purināju šos un visādi centos, nekādu rezultātu. Bet laikam vilnas cimds rīklē ļoti nepatika.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns sācis nokārtoties iekšā

Postby peecis » 20 Nov 2012, 11:06

OrlandoSeaHorse wrote:...
Vai prasījās - ej nu sazin. Manējie "prasās" tā, ka klusiņām hipnotizē durvis, man tas būtu jāpamana, bet ja es guļu, tas skaidra lieta, ka nepamanu vis. Laime, ka šiem vēderi kārtībā, naktīs guļ mierīgi.
...

nez, kad grib iekšā, tad sāk riet un mēģina atvērt durvis.

pēc stundas aizbraukšu mājup aizvērt logus un uzšpricēt ķīmīju tepiķim, tad arī redzēs, vai būs izēdis brokastis. Vakar normāli ēda rītā un vakarā, arī vismaz vienreiz normālu brūnu kluci nolika, bet šitik lielus un pelēkus Image, kādi bija svētdien un šorīt, viņai nebiju redzējis.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns sācis nokārtoties iekšā

Postby ash » 20 Nov 2012, 11:54

nu žņaugšanu gan es neatbalstu. katrā ziņā manam sunim pilnīgi pietiek ar vidēji skaļu un niknu brēcienu fū, lai momentā izspļautu no mutes to, kas tur nonācis. galvenais to darīt tik skaļu un dusmīgi, lai viņš sabīstas.

tās kakas - domāju ka problēmas ar vēderu. kā nekā - suns jutās nelaimīgs un vainīgs - papildus lamāšana diez vai ir nepieciešama, es domāju ka viņš apzinās savu vainu.

pirms kādiem pāris mēnešiem mans draugs arī pamanījās mani krietni pārsteigt - bija gan pāris čupas gan pievemts. pāris dienas iepriekš bija dabūjis grauzt svaigu liellopa kaulu (to lielo ar apaļo galu). droši vien vēders nespēja tikt galā un viss iznāca ārā pa abiem galiem.
suns bija ļoti nelaimīgs un vainīgs.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns sācis nokārtoties iekšā

Postby peecis » 20 Nov 2012, 12:25

ash wrote:nu žņaugšanu gan es neatbalstu. katrā ziņā manam sunim pilnīgi pietiek ar vidēji skaļu un niknu brēcienu fū, lai momentā izspļautu no mutes to, kas tur nonācis. galvenais to darīt tik skaļu un dusmīgi, lai viņš sabīstas.

tās kakas - domāju ka problēmas ar vēderu. kā nekā - suns jutās nelaimīgs un vainīgs - papildus lamāšana diez vai ir nepieciešama, es domāju ka viņš apzinās savu vainu.

pirms kādiem pāris mēnešiem mans draugs arī pamanījās mani krietni pārsteigt - bija gan pāris čupas gan pievemts. pāris dienas iepriekš bija dabūjis grauzt svaigu liellopa kaulu (to lielo ar apaļo galu). droši vien vēders nespēja tikt galā un viss iznāca ārā pa abiem galiem.
suns bija ļoti nelaimīgs un vainīgs.



mjā, laikam lai suns pāris naktis padzīvo ārā.
kamēr apķēza mazgājamo tepiķi, tikmēr maza bēda, bet vemstīdamies no rīta pucēt lielo es vairs negribu. Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns sācis nokārtoties iekšā

Postby peecis » 20 Nov 2012, 13:45

jā, brokastis vēl nebija izēdis, gan jau kaut ko nelāgu būs sarijies.
mēģināšu pastaigas laikā "izlikt ēsmu" un tad ķeksēt ārā...

šāda ir tā briesmīgā kakātāja:
Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30


Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests

cron