Dzīvnieku dārziņš

Miscellaneous

Dzīvnieku dārziņš

Postby Dino ARENA » 20 Jan 2013, 19:56

Sveiki!

Informatīvi vēlējos dzirdēt suņu un kaķu īpašnieku domas par dzīvnieku bērnudārzu - viesnīcu Rīgā.

Priecātos, ja dalītos ar viedokli :)

Vai Jums ir bijušas situācijas, kad nepieciešama aukle vai naktsmājas savam mājas mīlulim?

Ja ir, tad uz cik ilgu periodu?

Vai Jūs izmantotu šādu iespēju -atstāt savu mīluli bērnudārzā, kur tam tiek nodrošinātas ēdienreizes, pastaigas un rotaļas?

Un kāda būtu atbilstoša cena par 24h šādā viesu mājā/bērnudārzā :))

Jau iepriekš pateicos,
Santa ;)
Dino ARENA
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 21 May 2012, 10:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby Linda B. » 20 Jan 2013, 23:36

Vajadzība ir bijusi,parasti izpalīdz radi vai draugi,kurus mani suni jau pazīst.
Neizmantotu,jo ņemot vērā manu suņu raksturus suns tur būtu tikai stresā,ka gar viņu taisās grābstīties kaut kādi sveši cilvēki un ļoti iespējams,ka arī kostu,ja šo kontaktu uzspiestu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby just ERGO » 21 Jan 2013, 15:12

Vispār man šī doma jau sen patīk, bet līdzīgi kā jau te raksta, izmantoju draugus, kurus mans suns pazīst. Kā arī noteikti šādu pasākumu organizējot jāpadomā par izklaides iespējām suņu puikām, kas nespēlējās ar citiem puikām un atrašanos vienā telpā/nožogojumā ar citiem puikām varētu uztvert draudīgi, kā arī tā pat arī ar nedraudzīgām kucēm.
Bet vispār atbalstu šādu pasākumu, parasti atstāšanas ir no pāris dienām līdz nedēļai. Par izcenojumiem gan man ir grūti spriest, negribētu šķirties laikam vairāk kā no 5 Ls/24h.
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby Demiana » 21 Jan 2013, 15:52

Manuprāt vismaz Rīgā un tās apkaimē ir pietiekoši daudz šādu pieskatīšanas iestāžu.
Visas reizes kad bija nepieciešamība atstāt suni uz vairāk kā 1 diennakti es viņu uzticēju cilvēkiem, kuriem 99.9% uzticos un pats galvenais, kuriem uzticās suns :)
Šie cilvēki dzīvoja manā mājā, vai nāca uz manu māju lai suni pabarotu, padzirdītu un izgūldītu :)
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby wolf-eyes » 21 Jan 2013, 16:00

just ERGO wrote:Par izcenojumiem gan man ir grūti spriest, negribētu šķirties laikam vairāk kā no 5 Ls/24h.

Man liekas, ka vissarežģītākais apstāklis šajā jautājumā ir tieši cena par šo pakalpojumu.
Man arī negribētos maksāt vairāk par 5 ls diennaktī.
Bet es ļoooti labi saprotu arī otru pusi, jo tie 5 ls par tādu darbu varētu būt gaužām maz. Vajag vai nu atveltīt savas telpas vai īrēt tādas telpas, kuras būtu pie iespējams pieejamākas klientiem, un tādas telpas varētu būt padārgas. Tās vajag pielāgot suņiem, vajag tādus segumus, lai suņi tur justos ērti un labi, bet kurus viņi nevarētu sabojāt..vajag arī naktī vismaz kādu, kas pieskata, vai kādam sunim nav palicis slikti vai taml..
Kopumā man arī šķiet, ka šādu pieskatīšanas iespēju jau ir gana daudz tiem, kas to ir gatavi izmantot un arī samaksāt kaut cik normāli.
Ar šo ideju var diemžēl arī "izgāzties", lai gan tā ir visnotaļ jauka.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby Dinciks » 21 Jan 2013, 16:25

Te jau neiet runa par viesnīcu, kur dzīvnieciņš tiek atstats ja saimnieks dodas prom uz ilgaku laiciņu, cik saprot te ir runa, vai nepieciešama vieta kur atstat miluli pa dienu, kamēr saimieks pa darbiem, lai pašam milulim mājās nav garlaicīgi.

Domāju tāds ir nepieciešams, īpaši aktuāls varētu būt tiem, kam suņi pa dienu gaudo, vai dara blēņas ar kuriem netiek galā. Vai arī tādiem kam tiešam nepieciešama cilvēka klātbūtne patstāvīgi.

Par samaksu grūti spriest, ja visas darba dienas atstāj uz visu dienu, nu 100ls ne vairāk. Reāli piedāvājums būs aktuāls tiem kam viens suņuks mājās. Jo tiem kas barā pa māju dzīvojās garlaicīgi nav :D

Tiri manas domas :)
User avatar
Dinciks
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 21 Jan 2010, 20:48
Location: Rīga

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby s_solv » 21 Jan 2013, 18:12

varētu domāt, ka tiem kas vieni (bez bara) mājās ir garlaicīgi??? Suņi parasti dara blēņas tad, kad netiek nogurdināti (gan fiziski, gan morāli).
Dārziņam neredzu jēgu, savu sunim svešam neuzticētu. Kā dārziņā atrisinātu to, ka suņi savā starpā nesaķildosies? voljēros turētu? tīri vizuāli mēģinu iedomāties kā tiek galā, piemēram, ar 10 dažādiem suņiem.
nepieciešamības gadījumos manu suni pieskata man un sunim labi pazīstami un tuvi draugi.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby pixy » 21 Jan 2013, 18:42

Tā kā nedzīvoju Rīgā, bet trenējamies Rīgā un arī dažādi pasākumi ir ar suni, man dažreiz būtu vajadzība atstāt suni uz vairākām stundām Rīgā. Ne vienmēr ir kāds paziņa, kas dienas vidū var suni paņemt. Ja laikapstākļi ir piemēroti, mēdzu viņu atstāt mašīnas bagāžniekā arī uz trim, četrām stundām. Bet, ja ārā ir -20 vai +30, tas nav iespējams. Tā kā mans suns, atstāts viens, ir ļoti mierīgs, man pietiktu ar vietu, kur varu nolikt viņai mīksto būri, lai guļ. Ja tāda iespēja būtu + cilvēks, kas uzmet acis, vai viss kārtībā un kam ir mans telefons - es, iespējams, to izmantotu. Samaksa? - dikti daudz jau negribētos maksāt, ņemot vērā, ka manas prasības ir vairāk kā pieticīgas. Bet, ja būtu bezizejā - maksātu, cik prasa - aizvest viņu mājā un braukt vēlreiz vienalga būtu dārgāk un ne vienmēr ir tik daudz laika.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby seila » 21 Jan 2013, 22:01

Protams, ka ir reizes, kad ir nepieciešamība, kad suņus vajaga atstāt kādam pieskatīt, taču mūcu gadījumā mana oma dzīvo pirmā stāva dzīvoklī tajā pašā mājā, kur mēs, līdz ar to ar pieskatīšanu nav problēmu, vienmēr ir cilvēks, kurš var uznākt augšā suņus izvest laukā vai pabarot piemēram.
Es gan personīgi nezinu vai Latvija ir gatava šādām lietām, ārzemēs jau tādi suņu dārziņi tiek katru dienu izmantoti, bet tur arī suņi ir audzinātāki un draudzīgāki, es gan nezinu kā īsti tas ir domāts šajā konkrētajā dārziņā, ja viss izdosies - kur suņi atradīsies, voljēros vai visi kopā? Un kā notiks rotaļāšanās - ar katru atsevisķi vai visiem kopā... Ja kopā, tad ir suņi, kas neciešot citus suņus - var iesākt kautiņus, meklējošās kucītes utt. Tā ir baigā atbildība un visam jābūt ļoti kārtīgi pārdomātam, taču domāju, ka netālu dzīvojošie cilvēki varētu šādus pakalopjumus izmantot, es gan personīgi izmantotu, ja citu iespēju nebūtu, ja oma būtu aizņemta un neviens cits radinieks, draugs, kuram uzticamies nebūtu brīvs... jo uzskatu, ka vislabāk, ja ir iespējams, sunim jāpaliek savās mājās. Nezinu vai te runa iet par ilglaicīgu atrašanos dārziņā kā suņu vienīcu, piemēram, nedēļu vai ilgāk vai īslacīgu kā dažas stundas dienā... Negribu būt pesimiste, bet domāju, ka patstāvīgi šī lieta nebūs vajadzīga, bet kaut kādos gadījumos, kad nebūs cilvēkam citu variantu, tāpēc to noteikti vajadzētu realizēt un gan jau viss izdosies, bet vai suņu skaits, kuri apmeklēs dārziņu būs liels - nedomāju.
Ienāca prātā tāda doma, ja saimnieks būtu ar mieru, tad dārziņā uz to laiku, kamēr suns tiek atstāts dienā piemēram dažas stundas kamēr saimnieks darbā - suni tur var apmācīt -protams profesionālis, iepriekš ar saimnieku visu sarunājot, izdomājot kā labāk un ko mācīt, kādas komandas. Varbūt tas būtu ļoti noderīgi, jo suns nebūtu viens mājās un pluss kaut ko iemācītos, protams, atkal ir daudz d'ažādu nianšu, bet tas varētu būt noderīgi, manuprāt.

Par cenu... tie 5 ls, kas iepriekš minēti īstenībā ir gaužām maz 24 stundās...
Varētu būt kaut kāda samaksa par stundu! Bet nemācēšu teikt cik būtu gatava atdot, jo neesmu izmantijusi ša'dus pakalpojumus.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby Aqua » 22 Jan 2013, 02:31

Bērnudārzs - viesnīcu Rīgā tikai tad, ja ir atbilstoši apmācīti cilvēki, kas pārzin suņus! Atbilstoši apstākļi! Vai ir doma dzīvniekam mācīt jaunas iemaņas? Vai Jūs varat aprakstīt ideju konkrētāk? Nav iespējams runāt par cenu, ja nav aprakstīts piedāvājums!
User avatar
Aqua
Baby
Baby
 
Posts: 69
Images: 0
Joined: 25 Mar 2012, 00:40
Location: Latvija

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby peecis » 22 Jan 2013, 15:09

es labprāt retos gadījumos izmantotu, ja tas atrastos man tobrīd ērtā vietā.

Piemēram, pirms pāris nedēļām pavadīju nedēļas nogali Liepājā, zināju, ka būs pasākums pāris stundas, kad nebūs kur atstāt suni, tāpēc atstāju šamo mājās (pagalmā) sarunājot cilvēku, kurš uzpildīs bļodu. Daudz labprātāk būtu suni ņēmis līdzi un tās pāris stundas atstātu "dārziņā".
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby Eklēriņš » 23 Jan 2013, 16:14

Savus suņus neatstātu, jo pa dienu problēmu nav, bet prombraucot tomēr paziņas, draugi! Tomēr zinu cilvēkus, kuri suņukus audzina pēc cilvēkbērnu audzināšanas metodēm un galarezutātā izveidojas situācija, kad suns nepaliek viens - rej, gaudo, vienvārdsakot saimniekiem sirds plīst pušu, kaimiņiem ausis un nervi beigti :apstulbis: Pieļauju, ka šādi cilvēki labprāt izmantotu dārziņu. Par cenu gan nemāku spriest.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby Pelecis » 30 Jan 2013, 13:02

Esmu izmantojusi savam sunim aukles pakalpojumus, braucot atvaļinājumā un arī nedēļas nogalē, kad devāmies uz Viļņas tirgu. Man ir melns labradors 6 gadus vecs, dzīvojam dzīvoklī, un suns bija laimīgs, nonācis pie aukles, kas uzņem savā mājā ar plašu teritoriju. Bijām visi apmierināti:) Maksāju 20 latus par nedēļas nogali, atvaļinājumā par 2 nedēļām samaksāju 80 latus. Mans suņupuisis ir diezgan nedraudzīgs ar citiem suņiem, un tajā "dārziņā" bijām vieni paši, tāpēc arī tāda cena : :dejosuns:
Pelecis
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 30 Jan 2013, 12:51

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby LindaS » 30 Jan 2013, 13:35

Diemzel ir daudz problēmjautājumu,par kuriem būtu jādomā,bet jā,es domāju būtu cilvēki,kas labprāt izmantotu šo iespēju.
Skatos te arī ir reklāma,laikam dārziņš jau darbojas.
1)Slimību izplatība- jāpieņem tikai vakcinētus dzīvniekus,tātad iestajoties būtu jāuzrāda vakc.apliecība.Pieņemsim,ka visi suņi iestājoties uzrāda, tas nepasargā no vīrusiem, infekcijas slimībām(līdzīgi kā bērnu dārzā)...tās varētu uzplaukt jaukā progresijā,ja saimnieki nekoptu telpas vismaz katru vakaru ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem..nodalīti būri utt
2)Agresija un t.s. spēlēšanās bariņā. Mūsu LV suņi nav tik audzināti, nonakuši vieni svešā vietā..cik ilgi spēlēsies ar citiem, jābūt vietai,kur viņam arīu atpūsties dienas laikā. Te jau arī ir rakstīts par suni kā hierarhijas dzīvnieku un nobriedušam indivīdam,kas katru dienu tiksies ar citu kompāniju suņu būs nemitīgi jāatkaro sava vieta hierarhijā.Stress to radīs un tas radīs stresu.
3)Izmaksām vajadzētu būt samērā zemām,jo auklītes nodrošinās ar barību un cilvēkstundām,ja nu vienīgi telpu īre,bet gan jau tas notiks privātā teritorijā...tā kā lielos mīnusos nevarētu būt.
4)Un manuprāt pati galvenā problēma- kā dārziņš nodrošināsies pret pamestiem dzīvniekiem,jo daudzi iedomāsies,ka veglāk atstāt ir suni pa 5 Ls kādam un viss,nevis mēģināt pierunāt patversmi,skaidroties... viesnīcas saskaras ar ko līdzīgu... ka ir suņi,kurus nekad neizņem :(
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Dzīvnieku dārziņš

Postby Vendeta » 30 Jan 2013, 23:11

Viena no suņu viesnīcām-dārziņiem Amerikā (tur ir daudz šādu iestāžu un tās ir pieprasītas): http://www.shylo.com/
Es diezgan bieži izmantoju viesnīcas vai auklītes pakalpojumus saviem suņiem, tagad auklīte (man un, protams, suņiem labi pazīstams cilvēks nāk un dzīvo manā mājā kopā ar suņiem reizi nedēļā 2-3 dienas). Vasarā - suņus vedu uz suņu viesnīcu. Bet - un manai šķirnei tas ir ļoti svarīgi, īpaši ja suņus grib uzturēt labā izskatā - ir nepieciešamas grūminga iespējas (vismaz minimāli - tik daudz, lai 1-2 reizes nedēļā suni izķemmētu, ideāli, ja būtu iespējams arī izmazgāt un izžāvēt ar fēnu). Tas, droši vien, ir aktuāli arī vēl dažu šķirņu suņu saimniekiem (jorki, ši-tcu, lhasas, pūdeļi u.c.), savādāk suņu atstāšana pieskatīšanai ilgāk par 3-4 dienām sagādā pamatīgas galvassāpes.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17


Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests