Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Miscellaneous

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby maksis » 12 Mar 2010, 14:13

Sinty wrote:kaut kādai robežai ir jābūt...

Nav jāatklāj jauna Amerika. Par programmu "Sterilizē un atlaiž" ir dzirdēts?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby OrlandoSeaHorse » 12 Mar 2010, 15:23

Turam visas ķepas par Fricīti.

Nu ar uzreiz līmenis panesās. :nadzinji: Lielāku suni ieteicu, lai vecene tādam pa galvu nedotu. Bet te dažam tiešām starp mežoņiem dzīvojot mežoņa domāšana. Man goda vārds neienāca prātā, ka tos kaķus jākož nost. Lai gan kaut kā civilizēti jāierobežo ir. 10-15 kaķi vienā pagalmā - tur jau pašam jāmūk mežā. Piedod, bet kur viņi dabiskās vajadzības kārto? Tai pat pagalmā uz asfalta? Pagrabā? Jums tas šķiet OK? :tomati:
Senāk es arī domāju, ka kaķi noder cīņā pret žurkām, bet diemžēl tā nav. Pirmkārt, jau baroti kaķi neķer neko, pusbaroti ķer visu, ļoti daudz putnus izķer, ja kādā vietā kaķu nav, tur parādās ļoti daudz mazie putniņi - zīlītes utt. Jūs jau to nezinat, jums ne jūsu vainas dēļ miljons kaķu visriņķī. Par nebarotiem un slimībām labāk paklusēšu. Viens cilvēks var savus kvadrātmetrus pulēt un pucēt, bet ja pa lielam apkārt dzīvo cūkas, tad barības bāze ir gan grauzējiem, gan tarakāniem, gan dievszin kam....
Dīvainākais, ka pilsētās, kur ir kārtībā atkritumu apsaimniekošana, žurkas un peles nav problēma. Peles mēs varam atrast, ja meklējam, tikai laukos, peļu alās. Pilsētā 3 gadu laikā peli esmu redzējusi tieši 3 x un arī tāpēc, ka suņi pamanīja. Uz ielas, varbūt kāda no laukiem ieklīdusi bija. Mājās iekšā nekur neviena pele nav. Nevienam. Veikalos peļu apkarošanas līdzekļi praktiski nav, nevajag. Kaķus uz ielas var manīt burtiski pa kādam un drīz vien jau ir skaidrs, no kuras mājas tas kaķis ir. Kaut kādi kaķu bari, ko kāds ar vecām zivīm barotu - nu nav. Nemētājas nekāda pārtika pa ielu, nepūst. Nu, ja bērnam bulciņa izkritusi no rokas, tas neskaitās. To sētnieks savāks. Toties LV ar visām kaķu ordām peles un žurkas pa galdiem danco. Un šķiet, ka krīzes laikā plāns "Noķer, sterilizē, atlaid" arī buksē. Problēmas jau vēl tikai būs. Ka nenonāk līdz Krievijas/Korejas variantiem.

Un tīri personīgi - jā, es tiešām uzskatu, ka kaķi ir stulbi. Un stresaini. Tomēr tas nav atturējis no sava kaķa mājās un gan jau būs atkal. Man mīlulīti vajag, nevis zinātnisko konsultantu.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Sinty » 12 Mar 2010, 15:38

maksis wrote:
Sinty wrote:kaut kādai robežai ir jābūt...

Nav jāatklāj jauna Amerika. Par programmu "Sterilizē un atlaiž" ir dzirdēts?


Nu zini, ne man laika, ne, ja godīgi, vēlēšanas skraidīt pa svešiem pagalmiem un kaķus vākt... Tāpēc jau priecājos, ka ar saviem diviem āra, kas ir mūsu mājā paši pa savu naudu ar tiekam galā un nav problēmu tikai tāpēc, ka viņi ir 2 nevis 22...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby silverequs » 12 Mar 2010, 15:52

Tikai dēļ tāda domāšanas stila arī mūsu suņus indē, lai cīnītos ar klaiņojošajiem, un tieši tāpat klaidoņus uzskata par kaitēkļiem, kuriem vieglāk ir uzpūst virsū flakoniņu ar indi kā tarakāniem, nevis rīkoties humāni, sterilizēt, aizvest uz patversmi, iedot paēst. Nezin kāpēc, tas citiem neaiziet, un, ja tas neaiziet pat cilvēkiem, kas daudz maz saskarās ar dzīvnieku pasauli, tad nu nav brīnums, ka pārējā sabiedrības daļa būtu ar mieru indēt, izšaut.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Sinty » 12 Mar 2010, 16:19

Nē, nevajag saskatīt visur agresiju... Tie daži indivīdi, kas indē utt ir vnk nepieskaitāmi...
Bet parasti cilvēki, lai arī saistīti ar dzīvnieku pasauli, ne visi var būt zvēru glābēji... Pieļauju, ka 99% nepaies vienaldzīgi garām redzami saslimušam, satraumētam dzīvniekam, bet tie paši 99% arī neķers visus pēc kārtas... Un, jā - es nepaiešu garām sunim... Bet parastam pagalma kaķim gan, jo esmu izaugusi tādā valstī/ pilsētā, kur kaķu armijas ir norma... Bērnībā glābu kaķēnus - stiepu uz mājām, tad vecāki veda uz patversmi... Arī tagad kaķēnu paņemtu, ja būtu viens, bet nu kur man laiks un nauda visus kaķus sterilizēt... Tur jau tad ir jābūt bezdarbniekam, bet ar normālu summu kontā... Vai arī fanātam... Es diemžēl ( vai varbūt par laimi ) neesmu ne viens, ne otrs...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby irituska » 12 Mar 2010, 17:38

Nezin, nezin, kā ar tiem kaķiem. ..Man tagad pie mājas kādas divas kaķenes dzīvo - tantuki baro. Tātad vasaras beigās tur būs jau desmit kaķi :soks: , kuri dzīvosies līdz pat ziemai, kad sals vājākos piebeigs, kā tas ir noticis visus līdzšinējos gadus.Un tad atkal no gala. Staigā tās grūsnās kaķenes, pa gabalu redzams, ka slimas, ar parazītiem... un tas kaut kādas pārprastas žēlsirdības dēļ. Jo sterilizēt - kaķenītei atņemt iespēju būt par mammīti - tas esot ļauni (tā tantuki sludina).
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby čība » 12 Mar 2010, 18:50

Nu bet ir tak programma kaķu sterilizācijai. Es par to!

Orlando... kurā vietā Tu dzīvo? Rīga tak ir riktīga miskaste... Un kaķi žurkas ķer, tik daudz jau viņus neviens nepiebaro, lai ar atliektiem galiem pietiktu...
Es neesmu par milzīgām kaķu kolonijām, tomēr neuzskatu, ka kaķi būtu jāiznīcina ar kaut kādām indēm :(
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Sinty » 12 Mar 2010, 19:25

Šausmas... Neviens tak te neko neteica par to, ka kaķi būtu jāindē... Tā vienkārši ir nesakārtota problēma...viena no... Un ir cilvēki, kam tas rūp un viņi mēģina palīdzēt. Visu cieņu viņiem, bet tas diemžēl tāpat neatrisināsies, kamēr neiesaistīsies daudz vairāk tādu, kam laika un benzīna ir vairāk nekā vajag... Un no skrāpējumiem un slimībām nebaidās...

Bet nu vispār, ja par tēmu, tad tiešām ir jāsargā suņi, jo pilns ir ar cilvēkiem, kuriem vienalga vai to "ēsmu" norīs žurka, kaķis vai suns :(
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby OrlandoSeaHorse » 12 Mar 2010, 20:29

čība wrote:Nu bet ir tak programma kaķu sterilizācijai. Es par to!

Orlando... kurā vietā Tu dzīvo? Rīga tak ir riktīga miskaste... Un kaķi žurkas ķer, tik daudz jau viņus neviens nepiebaro, lai ar atliektiem galiem pietiktu...
Es neesmu par milzīgām kaķu kolonijām, tomēr neuzskatu, ka kaķi būtu jāiznīcina ar kaut kādām indēm :(

Programma ir, bet vai ir kads, kas dara? Jo ka jau Sinty teica, vajag laiku, lidzeklus un veiklibu tos kakus roka dabut. Es nezinu nevienu, kas atbilstu tadam aprakstam. Ja ir laiks, tad parasti nav viss parejais.

Kur es dzivoju - Bereldange, vairakus tukstosus km no miskastes (Rigas), toties tikai 50 km no vietas, ko sauc Paradize. Lielhercogistee, kur valda ists princis, kas rupejas par saviem laudim. :ripo: Nja, ta vis i.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby paula » 12 Mar 2010, 20:42

Fricim ir labāk! :ludzu: Ļoti maz, bet ir. Sāk reaģēt uz skaņām, saprast, kas notiek apkārt. Šodien, kad atnācu mājās, pat iznāca mani sagaidīt, mazliet pakustināja asti :samilejies: Daktere progonzē, ka vēl vajadzēs divas sistēmas, un tad sāksies ilgs atlabšanas periods ar zālēm...


OrlandoSeaHorse wrote:
čība wrote:Nu bet ir tak programma kaķu sterilizācijai. Es par to!


vairakus tukstosus km no miskastes (Rigas), toties tikai 50 km no vietas, ko sauc Paradize. Lielhercogistee, kur valda ists princis, kas rupejas par saviem laudim. :ripo: Nja, ta vis i.

Nu jau gan :mandragora:
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby arabs » 12 Mar 2010, 20:52

oi, paula, tikai tagad izlasiju (tā ir, kad šajā forumā lasa tikai vienu tēmu "šnauceri"). Veselojaties! Mazais nabaga Fricis.
User avatar
arabs
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 18 Jan 2010, 20:04

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Sisija » 12 Mar 2010, 21:50

silverequs, pilnīgi piekrītu visam uzrakstītajam. Un man vēl gribētos pajautāt, kurš tad ir vainīgs, ka ir tik daudz šo nelaimīgo bezmāju kaķu? Var padomāt, viņi paši ir izvēlējušies tik skarbu likteni :lamajas: . Tā ir visuvarenā cilvēka bezatbildība. Un bieži tas ir tieši tas pats, kas ļaut dzemdēt kucei veselības vai savas bezatbildības dēļ un tad tos kas piedzimst vai nu izdalīt vienalga kam vai izmest ārā :lamajas:
Kas attiecas uz bezmaksas sterilizāciju, tad ir pietiekami daudz atbildīgu cilvēku, kuri būtu ar mieru nodarboties ar šo jautājumu (kaķu ķeršanu, vešanu uz klīniku un atpakaļ) un ir to arī darījuši, diemžēl, līdzekļi tam nav izdalīti. Starp citu, zinu arī tantukus, kuri iespēju robežās arī par saviem līdzekļiem to dara.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Bak-tax » 12 Mar 2010, 21:53

Turam īkšķus par Frici! Veseļojieties! :mierina:
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Nauris » 12 Mar 2010, 23:59

Te tak bija par suņu indēšanu?

a par kaķiem jau vecajā forumā man bija kašķis.
Kaķi tiešām ir vienīgie efektīvie grauzēju apkarotāji pilsētās.
Un jo mazāk atkritumu, jo mazāk grauzēju.

Starp citu, rīgas centrā ir jau manītas lapsas... kā jūs domā, ko šamās ēd?
Nauris
Baby
Baby
 
Posts: 37
Joined: 11 Feb 2010, 21:52

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby maksis » 13 Mar 2010, 10:35

Nauris wrote: kā jūs domā, ko šamās ēd?

Miskastnieces... Bet vispār jau kaķi arī ir lapsu ēdienkartē.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby goldfinch » 13 Mar 2010, 13:13

OrlandoSeaHorse wrote: baroti kaķi neķer neko



atļaušos nepiekrist, ķeršanas pamatā ir mednieku instinkts, man es pat teiktu, izlepušais kaķis, ķer gan peles, gan žurkas, gan putnus, un tad stiepj visu to rādīt :)
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby maksis » 13 Mar 2010, 19:42

goldfinch wrote:
OrlandoSeaHorse wrote: baroti kaķi neķer neko



atļaušos nepiekrist

O, šo es biju palaidusi garām... Tās ir pilnīgas muļķības, ka labi barots kaķis neķer peles. Mans vecais Daniels bija fantastiski medīgs. Un ne tikai labi barots. Viņš tika ĻOTI labi barots. Viņš bija gardēdis. Un noķertajām pelēm arī viņš tikai atvēra galvaskausus un izlaizīja smadzenes, bet pārējo atstāja mums. :riima:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby brex » 13 Mar 2010, 20:31

paula, ka suncim???
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Unkas » 13 Mar 2010, 20:58

Paula, domās esam ar tevi!
Unkas
 

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby paula » 13 Mar 2010, 21:20

Ir labāk-jau ēdam paši. Atbildīgos brīžos pat drusku tā kā rejam... arī uz kājām esam krietni stabilāki. Rīt pēdējā sistēma :aptracis:
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron