Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Miscellaneous

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 20 Mar 2010, 23:46

Unkas wrote:Jauki,Fane tad tik dodies laukā un sēdi uz vakti! Kā nāk suns kaimiņu met ar vecām olām. Ekoloģiski tīri un bez vardarbības.

Paldies par padomu, bet mūsu pusē pietiek ar aprunāšanos!Image Cik žēl, ka Jūsu "humānisms" izpaužas tikai attiecībā uz suņiem!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 21 Mar 2010, 10:05

FANE wrote:
Unkas wrote::soks: Ko ? Desā ko likt? :soks: :lamajas: Pašiem jums labu apetīti! Suns jau nav vainīgs ka saimnieks viņu pienācīgi nepieskata.

Arī stirnas un pārējie meža dzīvnieciņi nav vainīgi, bet tiek saplosīti Image

halllooooo! stirnas ir meža dzīvnieki, savvaļas un dzīvnieki. kas nedzīvo cilvēku pasaulē, bet dzīvnieku pasaulē, kur notiek cīņa par izdzīvošanu. šoziem aizgāja bojā daudz stirnu, nenoķēra vilks, noķēra lūsis, nenoķēra lūsis, noķēra apkārt klaiņojošs suns. nu klimatiskie apstākļi bija tādi, sirnām nelabvēlīgi. būtu kārtējā bezsniega ziema, stirna viegli aizmuktu. toties tagad savairosies vilki, kuriem nepietiks pārtikas, jo stirnas lēnām, vairāku gadu laikā atjaunos populāciju, un tad vilki būs jāžēlo, jo viņi arī mirs badā... :sajucis:
ko man tagad, dot pa galvu manam sunim, kad viņš peļu midzeni izrok un mazus, plikus, bezpalīdzīgus pelēnus apēd? :nagi:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Sinty » 21 Mar 2010, 10:23

Īstenībā jau atkal pie visa vainīgs ir tikai un vienīgi cilvēks -klaiņojošā suņa saimnieks, bet...
Ja jau runājam tieši par šī brīža apstākļiem, tad situācija ir tāda, kāda viņa ir... Laukos ļoti daudz cilvēkiem naudas nav vispār, un domāju, ka daudziem ir skaidrs, ka vairumā gadījumu lauciniekiem suns nenozīmē to pašu, ko mums - šeit esošajiem, tad nu viņš tiek atstāts brīvā vaļā, lai pats sev ēst gādā...
Bet, ja šo suņu ir daudz, tie plosa ļoti daudz meža dzīvnieku un vēl uzbrūk arī cilvēkiem, tad ar to arī ir jācīnās... Bet tas veids kā to darīt, katram atšķiras... Kā Jūs visi zināt - par eitanāziju ir jāmaksā, par atstāšanu patversmē ir jamaksā un ko tad tam nabaga cilvēkam darīt? Labāk ir tad, ja lūdz pazīstamam medniekam nošaut vai tomēr ļauj sunim izdzīvot?
Var diskutēt un diskutēt... Bet nu es laikam sāktu ar to, ka aprunātos ar kaimiņiem un tad jau domātu tālāk... Jebkurā gadījumā, es neļautu klaiņojošam sunim apdraudēt savu bērnu, bet tai pašā laikā nespētu sardelē stiklus vai indi ielikt...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 21 Mar 2010, 10:28

BaibaB
Vilks, lūsis utt. stirnu medī tad, kad viņam gribas ēst. Klaiņojošs suns stirnu medī aiz gara laika, vnk tāpat. Un nomedī daudz vairāk nekā būtu nepieciešams. Tā nav nekāda dabiskā izlase.
Par pelēm - viņām pietiek vides, kur dzīvot un vairoties uz nebēdu. Meža zvēriem viņu vides paliek arvien mazāk un mazāk. Vai jāskaidro, kāpēc?
Bet vispār pārsteidzoši - par medniekiem, kas medī dzīvniekus tikai stingri noteiktu limitu ietvaros (kas tiek noteikti, balstoties uz populācijas lielumu katru gadu), kas visu gadu strādā mežā, piebaro zvērus, kad tiem ir grūti, pļauj sienu priekš tām pašām stirnām, sien slotiņas utt., utml. - par tiem ir "ak un vai, un fui". Bet par suņiem, kam nav nekādu limitu, kas vnk iet un plēš bez jebkādas vajadzības - tur esot dabiskā izlase. :aknee:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Andrushka » 21 Mar 2010, 10:32

Man nekad neviens neiestāstīs, ka laukos ir nabadzīgāki par pilsētniekiem! Man neviens pie ietvēm starp liepām neļaus stādīt dārzeņus un audzēt putnus, trušus un govi. Kas neslinko, tam ir un, lai neraud par piena cenām, to politiku arī es tagad zinu.
Un lai arī nebūtu tās naudas, tas nenozīmē, ka var suni laist brīvsolī un plosīties pa mežiem, apjāt kaimiņu kuces, lai atkal sanāk tādi paši nezvēri.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 21 Mar 2010, 10:43

Andrushka wrote:Man nekad neviens neiestāstīs, ka laukos ir nabadzīgāki par pilsētniekiem! Man neviens pie ietvēm starp liepām neļaus stādīt dārzeņus un audzēt putnus, trušus un govi. Kas neslinko, tam ir un, lai neraud par piena cenām, to politiku arī es tagad zinu.
Un lai arī nebūtu tās naudas, tas nenozīmē, ka var suni laist brīvsolī un plosīties pa mežiem, apjāt kaimiņu kuces, lai atkal sanāk tādi paši nezvēri.

:par:
Riebjas tā pēdējā laika tendence - kad ar naudas trūkumu var attaisnot gandrīz visu - zagšanu, laupīšanu, dzeršanu. Visu.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 21 Mar 2010, 10:48

maksi, es konkrēti šī rīta savā postā izteicos par dabisko atlasi stirnu sakarā.

P.S. par lūsi esmu dzirdējusi, ka tas arī medījot prieka pēc, vairāk nekā vajadzīgs iztikai. IMHO. tas, bez šaubām, nav arguments, kāpēc klaiņojoši suņi, kurus saimnieks "palaiž paskrieties", arī kož nost stirnas ziemā, kaimiņa aitas vasarā u.c.

par jautājumu, kas attiecas uz klaiņojošiem suņiem, kas plēš visu, kas kustas, manuprāt, esmu izteikusi savu viedokli citā postā: tādi ir bīstami un tādi ir jāiznīcina.
visādi ir suņu saimnieki, vieniem suns ir ģimenes loceklis, citam tikai lieta, priekšmets. atšķirīga ir atbildības pakāpe par dzīvnieku. visādi ir arī mednieki. vieni piebaro meža dzīvniekus un atšauj limitēto, citi ir malumednieki, kas medī ar cilpām vai ķer zivis ar elektrību u.t.t. uz tiem bezatbildīgajiem (kā suņu saimniekiem, tā medniekiem) vajadzētu attiecināt bargākās likuma normas. par to mēs visi laikam tomēr esam vienisprātis, ne? :neparliecinats:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 21 Mar 2010, 10:53

BaibaB wrote:visādi ir arī mednieki. vieni piebaro meža dzīvniekus un atšauj limitēto, citi ir malumednieki, kas medī ar cilpām vai ķer zivis ar elektrību u.t.t.

Vispār jau mednieki nav visai apmierināti, ka maliķus arī par medniekiem nosauc. Tas tāpat kā audzētājiem liekas zaimojoši, kad kucēnu uzpircējus un tālākpārdevējus par audzētājiem nosauc. ;)
BaibaB wrote:uz tiem bezatbildīgajiem (kā suņu saimniekiem, tā medniekiem) vajadzētu attiecināt bargākās likuma normas. par to mēs visi laikam tomēr esam vienisprātis, ne? :neparliecinats:

Zini, man liekas, ka pietiktu jau ar to, ka esošās likuma normas kāds nokontrolētu. Galu galā, arī pašlaik nav atļautas ne malumedības, ne suņu laišana apkārt klejot. Resp., kontroles mehānismiem reāliem būtu jābūt. Arī tad jau būtu labi.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby zukins » 21 Mar 2010, 10:59

es pilnībā atbalstu minēto mežonīgo suņu baru likvidāciju - bet! ar nosacījumu, ka mednieki šai lietai pieiet atbildīgi. savvaļas dzīvnieku popūlācijas kontrole un klaiņojošo dzīvnieku skaita mazināšana ir nepiciešamas lietas.
bet -nevis noliekot gaļu ar strihnīnu / desu ar stikliem mežmalā - diemžēl manas sunes nav tik labi audzinātas, ka šo gardumu pastaigas laikā tikai apošņātu un nevis apēstu. un gluži egoistiski - mana "rajona" mednieki man traucē - es nevaru iet pastaigās pa koplietošanas ceļiem (pašvaldības, ne privātajiem - ne ar suņiem, un pat ne bez), man ļoti jāuzmana mans ridžbeks, lai neaizskrien pa iztramdīto meža zvēru pēdām - reiz medību laikā stirnas gandrīz līdz pašām mājam bija atdzītas, padarot man ikdienas pastaigu absolūti neiespējamu. jā, varbūt mana vaina - nu nespēju es 100% apturēt savu RR no skriešanas pa svaigām pēdām, vai vēl ļaunāk, ja viņa to meža zvēru redz, un iešana pa pēdām viņai padodas ļoti labi. un ja ar to viņa riskē tikt noturēta par klaiņojošu suni... man vienkārši ir bail par savām meitenēm, thats it. tie, kas zina RR kā šķirni - sapratīs, ka pastaigas tikai pie pavadas nav risinājums, RR vajag izskrieties.
brīvsolī palaistie lauku suņi bieži ir drauds ne tikai meža zvēriem, bet arī garāmgājējiem - un te vajadzētu sodīt to suņu saimniekus... bet to jau droši, ka vismaz tuvāko 50 gadu laikā nesagaidīt.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 21 Mar 2010, 11:00

maksis wrote:Vispār jau mednieki nav visai apmierināti, ka maliķus arī par medniekiem nosauc.

redzi, lingvistiski tas vārds "mednieks" ir salikteņa "malumednieks" sastāvdaļa, grozies kā gribi. :tomati: lai gan piekrītu, ka tas nav viens un tas pats. ir nācies pagrozīties t.s. "melno arheologu" aprindās, un tā kā pati nāku no zinātnes aprindās, ļoti labi zinu, kā "īstie" arheologi burkšķ par to, ka viņi abi tiek dēvēti par arheologiem.
maksis wrote:Zini, man liekas, ka pietiktu jau ar to, ka esošās likuma normas kāds nokontrolētu. Galu galā, arī pašlaik nav atļautas ne malumedības, ne suņu laišana apkārt klejot. Resp., kontroles mehānismiem reāliem būtu jābūt. Arī tad jau būtu labi.

tā ir mūsu valsts vaina, ka likumi ir, bet normas nedarbojas. būtu tiem suņiem kaut vai čips obligāts. uzreiz varētu noteikt saimnieku un piemērot attiecīgus sodus. tagad nav nekādas likumiskas iespējas saukt klaiņojoša suņa saimnieku pie atbildības, šis pasaka: tu pierādi man, ka tas ir mans suns. un tu nevari pierādīt, kaut izstiepies.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Sinty » 21 Mar 2010, 11:02

Man ar nepatīk, ja visu attaisno ar to, ka nav naudas, bet ne jau visi dzer utt... Un tāpat kā Rīgā ir tantes, kas aiz labās sirds savāc dzīvoklī 10 kaķus, ko pēc tam nevar ne izkastrēt, ne pabarot, tāpat arī laukos ir pa 3-4 suņiem... Un neaiziet tiem cilvēkiem par to vairošanos... Tā ir viņu dzīve, viņi ir tā pieraduši... Un kamēr to nesāks kontrolēt, tikmēr tā arī būs, kā džungļos...
Starp citu ne pa tēmu, bet par to vairošanos - pamēģiniet kaut ko par to iestāstīt cilvekam, kuram nekur citur kā Dino Zoo portālā vets izskaidro visu kā pareizi sapārot viņa bezšķirnes suni...
Bet vispār - uz Degpunktu jāraksta, ja ir reāli fakti par tiem klaiņojošajiem suņiem, gan jau kauko izdarīs lietas labā...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 21 Mar 2010, 11:03

Diemžēl tas viss tā arī paliks šī foruma ietvaros, jo reti kuram interesē kas vairāk par savu suni un savu durvju priekšu! Kā var cerēt uz saskaņotu rīcību no valdības puses, ja pat šeit 10 čatotājiem ir 8 viedokļi.Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Sinty » 21 Mar 2010, 11:05

Viedokļi var būt kaut 100..
Bet ir likumi, tikai diemžēl tos nekontrolē...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Mar 2010, 14:09

Un vel kas nav normali. Ka cilvekiem liekas un prakse tas ir pieradijies, ka vienigais veids, ka risinat problemas, ir iesaistit Degpunktu, Bez Tabu, utt, nevis attiecigo atbildigo iestadi, vai ta butu pasvaldiba, policija vai kas cits.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Unkas » 21 Mar 2010, 14:32

Normāli ir aiziet pie kaimiņa un normāli bez uzbraucieniem izrunāties.
Unkas
 

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 21 Mar 2010, 14:33

Sūdzās gan jau arī attiecīgām iestādēm, bet tie jau neko darīt negrib, atrunas, nav bendzīns izbraukumiem utt Bet iesaistot TV visi sarosās, jo tas ir ļoti spēcīgs dzinulis :tikainesaki:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 21 Mar 2010, 14:35

Unkas wrote:Normāli ir aiziet pie kaimiņa un normāli bez uzbraucieniem izrunāties.

Un normālais kaimiņš saprotoši mās ar galvu, teiks ''Jā es saprotu'', bet pēc tavas aiziešanas, rādīs ka tu esi čok čok un darīs visu pa vecam :nadzinji:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Mar 2010, 15:05

Unkas wrote:Normāli ir aiziet pie kaimiņa un normāli bez uzbraucieniem izrunāties.
Biezi ir izdevies panakt velamo rezultatu?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Andrushka » 21 Mar 2010, 15:22

obrija wrote:Sūdzās gan jau arī attiecīgām iestādēm, bet tie jau neko darīt negrib, atrunas, nav bendzīns izbraukumiem utt Bet iesaistot TV visi sarosās, jo tas ir ļoti spēcīgs dzinulis :tikainesaki:


Tas gan! :jaa:
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Unkas » 21 Mar 2010, 15:27

OrlandoSeahorse 99 % . Mums arī ir lauki, mūsu suņi dzīvojās iežogotā piemājas teritorijā,nevis pa visiem n tajiem hektāriem. Bet kaimīņu suņi ja nāk ciemos manējos kaitināt parasti ir diezgan badīgi. Tāpēc eju ciemos pie kaimiņiem ar cepumiem pašiem un kārumiem kaimiņsuņiem. Nekad nesāku ar uzbraucienu, bet ar runām par stādiem un gaidāmo ražu. Un tikai tad ieminos ka ceļmalā redzēju sabrauktu suni, vai visi suņi mājās uzprasu. Un tad vārds pa vārdam savu sāpi saku.Bet ja es sāktu kliegt un lamāties to pašu dabūtu atpakaļ.
Unkas
 

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests