Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Miscellaneous

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 19 Mar 2010, 11:33

[quote="čība"]FANE - bet es tak par to pašu!

Tad jau mums sanācis, kā tai anekdotē - es par bietēm, Jūs par kāpostiem, bet īstenībā par dārzeņiem Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Mar 2010, 13:03

BaibaB wrote:nesen, varbūt kādu nedēļu atpakaļ Apollo (laikam Apollo) bija raksts par klaiņojošiem suņiem. tur viena no pamatdomām bija, ka šīe klaiņojošie suņi, veseli bari veido tādu riktīgu dabisko atlasi: izdzīvo stiprākie, pāroties tiek agresīvākie un spēcīgākie, un tādas pašas dzimst arī nākamās paaudzes. agresija un niknums pāriet jau mantojumā. nav brīnums, ka šādi klaiņojoši suņi, kas cilvēku nepazīst, ir mežonīgi un pārtiek no tā, ko nomedī. tādi IR bīstami, ļoti bīstami, un ne tikai stirnām.
Vecajā dogs forumā vienbrīd bija liels uztraukums, ka Krievijas pilsētās pret suņu bariem teju vai ar smago artilēriju iet. Kā nu tā var, viņus tak uz patversmi jāved un labiem cilvēkiem (lasi - pensionāriem vai ģimenēm ar bērniem) jādod mājās dzīvot. Bet kad iedziļinās problēmā, tad jā, tieši tā arī ir: mežonīgi suņi, kas ar cilvēku kopā dzīvot neprot jau paaudzēm, bet bail no cilvēka arī nav, iet un medī visu, kas kustās. Beigu beigās bērnus nevar laist staigāt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby gunele » 19 Mar 2010, 18:06

Es laikam dzīvoju pārāk dziļos laukos. Mednieki šauj suņus, arī savus, jo nebija tik labs, kā cerēja, bet uzturēt medībām nederīgu suni neatmaksājas un kas izsekos - medību negadījums vai speciāli. ( reāls gadījums pirms apmēram 4 gadiem ) Mednieks šauj saimnieku atvestos nevienam nevajadzīgos suņus, jo humānai potei naudas nepietiek, bet tik daudz ''sirdsapziņas'', lai nenolemtu klaidoņa dzīvei, vai bada nāvei mežā pie koka,tomēr ir.
Pavisam nesen ar kaimiņu strīdējos ir vai nav tiesības medniekam nošaut gar viņa (mednieka) īpašumu, pa ceļu, ejošu suni? Mednieks nošāva. Vienkārši sporta pēc, sak nav ko vazāties.
Pazīstu arī daudzus godprātīgus medniekus.
Suņu šaušanas jautājums mani satrauc, jo man ir kobelis, kurš māk tik meistarīgi aizšmaukt meitās sekundes laikā un viena otra meiča dzīvo aiz meža. Labi,ka miests ir neliels un manu donžuānu visi pazīst, retajās aizmukšanas reizēs uzreiz sazvana, kur bēglis ir.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 19 Mar 2010, 20:04

Man jau arī liekās ka pazudušais haskītis Poseidons ir nošauts un klusiņām aprakts, lai ne viens neko neuzzin, jo kaimiņi tai mājai nav tie labākie, bet ja nu tomēr, tad vēl jo projām ceram ka Posītis atgriezīsies pie mums. Ja nu kas te viņa bildīte.
Image
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Demix » 19 Mar 2010, 20:10

Obrija
Drīkstu savā sadaļā ielikt,nu tā man tas puikiņš patika ;(
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 19 Mar 2010, 20:18

Demix wrote:Obrija
Drīkstu savā sadaļā ielikt,nu tā man tas puikiņš patika ;(

Es tikai priecātos, jo varbūt pie tevis ielūkojās kāds kurš ir informēts par Posīti ;(
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby madzhy » 19 Mar 2010, 20:28

Kriste wrote:+ mūžīgi atcerēšos, kā viens mednieks paprasīja, kā haskiju var iemācīt iet pa pēdu un daļa sāka arī mācīt... :kanepe:


Es, protams, zinu, ka haskijs ir kamanu suns, bet vot kā ir haskijam ar medību spējām- vai tad galīgi ņe to? Jo patiesībā paši haskijisti jau deklamē, ka pat jebkuru mazsuni uzskatīt par medījumu haskijam ir norma utml.. ?

čība
Par to suni, kas spēlējās ar buku.. wow :)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby NARDICUM » 20 Mar 2010, 08:22

čība
Vilku šogad ir izšauts krietni mazāk kā vajadzētu.

Neesmu pasekojusi vilku limita izpildei? Cik vilku šogad ir izšauts?
bet es neesmu redzējusi klaiņojošu suņu miljonus, kas spētu nodarīt nenormālu kaitējumu meža zvēriem...

Nu Tu vēl daudz ko neesi dzīvē redzējusi :nadzinji: Nevajaga jau miljons suņu, pilnīgi pietiek ar 3-4 uz pagastu.
Nepazīstu nevienu mednieku, kas ietu uz mežu ar domu - nu tik šausim suņus!

Es arī nevienu nepazīstu!
Kas tur ko šaut? Ne gaļa, ne trofeja. :tomati: :tomati: :hih: :hih: Bet patronas dārgas.
Jo kā zināms, ir daži mednieki, kas iet arī uz pilsētu šaut suņus. Kaut nemaz nedrīkst to darīt.

Parādiet man, lūdzu, kaut vienu tādu gadījumu!!!! :jaut: :jaut: :jaut: :jaut: Un kurā vietā tas tā notiek? :jaut: :jaut: :jaut: Jūs taču saprotiet, ka pēc šitādas izdarības mednieks ātri vien pārtaps par sēņotāju :hih: Tas labākajā gadījumā.
FANE, maksis
Nu atkal + 1000000 :esmilu: :esmilu: :esmilu:
Es laikam dzīvoju pārāk dziļos laukos. Mednieki šauj suņus, arī savus, jo nebija tik labs, kā cerēja, bet uzturēt medībām nederīgu suni neatmaksājas

Var būt nežēlīga, bet visefektīvākā selekcijas metode... :nadzinji: :nadzinji: :nadzinji:
Gaidu tomātus :tomati: :tomati: :tomati:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 20 Mar 2010, 09:51

NARDICUM wrote:[
Es laikam dzīvoju pārāk dziļos laukos. Mednieki šauj suņus, arī savus, jo nebija tik labs, kā cerēja, bet uzturēt medībām nederīgu suni neatmaksājas

Var būt nežēlīga, bet visefektīvākā selekcijas metode... :nadzinji: :nadzinji: :nadzinji:
Gaidu tomātus :tomati: :tomati: :tomati:


ImageĻoti skarbi, bet loģiski gadījumā, ja suns ir "prece" vai "darba rīks "...šobrīd ne par ko vairs nebūtu jābrīnās Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby lauva » 20 Mar 2010, 13:40

izlasīju visu no A līdz Z,njā viedokļi interesanti.
manos laukos neviens suns nestaigā pa mežu kur pats grib,suņi vairums nav pie ķēdes,bet mājas nepamet. varētu būt,ka viens iemesls ir mežsargs un viņa palīgs,kuri teju zin katru raibo kranci - kuram pieder un no kurienes ir,tāpēc ja nu kāds suns ir kaut kur noklīdis,viņš ātri vien tiek aizgādāts mājās ar konkrētu brīdinājumu - ja suns apkārt vazāsies,var arī neatgriezties. interesanti,ka man laukos suņi ir svarīgi,jo viņos ir ieguldīts darbs,lai viņi kvalitatīvi spētu pildīt savus pienākumus. personīgi es ne reizi nēesmu nevienu redzējusi apkārt vazājamies.


mans krusttēvs ir mednieks un reizēm viņi iet medībās arī ar dzinējiem. atceros vienu ļoti spilgtu gadījumu,kad viņu dzinējiem uzbruka šitādi mežoņi,viens suns neidzīvoja,otrs tagad ir tikai dīvāna suns. neatceros,vai tos suņus viņi apšāva vai nē,bet fakts paliek fakts,ka viņi ir bīstami jebkuram.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 20 Mar 2010, 20:34

Te no cita foruma izmisuma sauciens (priekš tiem, kas uzskata, ka suņi mežā tak neko, neko... ):

Help, nezinu, kur griezties... un vispār, vai varu kaut ko darīt lietas labā.
Lieta sekojoša- nevaru vairs izturēt kaimiņu suņus. Viņiem tie suņi daudz... Protams, piesieti nav laikam nekad. Protams, savā teritorijā viņiem nav interesanti, tāpēc klaiņo apkārt.
Tas, ka nokakā un nočurā ceļmalas, nobradā dārzus... reizēm sakož kādu garāmgājēju... tas vēl nieks.
Skarbākais sākās nesen, kad pamanīju, ka mūsu pagalms un apkārtne ir nosēta ar saplosītu stirnu spalvām, asinīm...
Mēs šajā bargajā ziemā cenšamies rūpēties par meža zvēriem, īpaši stirnām, kurām tagad ļoti grūti... mājas apkārtnē beram ābolus, stirniņas nāk un ēd. Un nu jau bija pieradušas, ka var droši baroties... Tagad- skatos, ka stirna mokās, lai pa biezo sniegu tiktu uz priekšu, bet tie maitas pa virsu sniegam skrien un kož nost.
Ko darīt? Kam jāziņo?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 20 Mar 2010, 22:24

Agrākos laikos ne tikai šāva bet apindēja ar strihnīnu, bet šajā gadījumā ziņoti medniekiem, lai vāc nost tos suņus, saimnieki negrib sekot saviem suņiem tad sen jau vajadzēja rīkoties :lamajas: :pilnmeness:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 20 Mar 2010, 22:30

Par laimi sniegs tūdaļ nokusīs! Te nebūtu par grēku arī mednieku forumā piesauktā desa un saimnieku saukšana pie atbildības, laukos taču visi suņi pazīstami Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 20 Mar 2010, 22:40

Šitādi man gan riebās, protams ka vainīgi ir tikai un vienīgi saimnieki, bet suņiem desā stiklu vietā žurkindi, saimniekiem pa galvu un aizliegumu turēt suņus :pagalvu:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby brex » 20 Mar 2010, 22:42

burvigi - nav ne par gramu labak ka mednieku foruma!!! :pilnmeness:

indi, stiklus, un kad man nepatiks ka rej kaiminu suns - atkritumu vada ieksa!!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Unkas » 20 Mar 2010, 22:44

:soks: Ko ? Desā ko likt? :soks: :lamajas: Pašiem jums labu apetīti! Suns jau nav vainīgs ka saimnieks viņu pienācīgi nepieskata.
Unkas
 

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 20 Mar 2010, 22:48

Šitādu murgu rakstīšana ir sava veida dusmu izgāšana, protams ka ne nu indi ne nu stiklus kāds dotu :neparliecinats: , bet ar tādiem saimniekiem un suņiem ir jācīnās un jāatrod veids, kā lai tie saimnieki labāk saprot :parvertibas:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 20 Mar 2010, 23:00

Unkas wrote::soks: Ko ? Desā ko likt? :soks: :lamajas: Pašiem jums labu apetīti! Suns jau nav vainīgs ka saimnieks viņu pienācīgi nepieskata.

Arī stirnas un pārējie meža dzīvnieciņi nav vainīgi, bet tiek saplosīti Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 20 Mar 2010, 23:09

brex wrote:burvigi - nav ne par gramu labak ka mednieku foruma!!! :pilnmeness:

indi, stiklus, un kad man nepatiks ka rej kaiminu suns - atkritumu vada ieksa!!

Kad maniem kaimiņiem nepatika, ka mans suns rej, es to pa nakti turēju iekšā!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Unkas » 20 Mar 2010, 23:10

Jauki,Fane tad tik dodies laukā un sēdi uz vakti! Kā nāk suns kaimiņu met ar vecām olām. Ekoloģiski tīri un bez vardarbības.
Unkas
 

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron