Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Miscellaneous

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 18 Mar 2010, 10:07

Un medniekiem, atšķirībā no suņu saimniekiem, pirms izsniegt ieroča turēšanas atlauju, veic psiholoģisko pārbaudi!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 18 Mar 2010, 10:23

FANE wrote:Un medniekiem, atšķirībā no suņu saimniekiem, pirms izsniegt ieroča turēšanas atlauju, veic psiholoģisko pārbaudi!

wow :aptracis:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 18 Mar 2010, 10:28

Redz kur būtu brīva niša valstij piepildīt kasi :velnins: Vajadzētu sākt kontrolēt un ziņot par tādiem saimniekiem kas savus sunīšus laiž uz mežu pusdienās un tādu noteikti ir daudz un viņi noteikti neapzinās postu kādu nodara viņu suņi :parvertibas:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 18 Mar 2010, 10:36

Kāds kontrolēt un ziņot? Mūsu valsts problēma ir tā, ka noteikumi tiek izdoti vnk bezjēgā, bet kontroles mehānismu nav vai nesaprotamu iemeslu dēļ netiek lietoti. Mani vnk убило pa radio dzirdētais, kad viens mežzinis lūdza cilvēkus nelaist suņus mežā un tai pašā laikā bezspēcībā plātīja rokas, stāstot par konkrētu gadījumu, kad uz lūgumu savākt savu suni, onka mierīgi atbild: "Es nevaru, viņš piesiets gaudo". Viss. Un tā arī paliek. Ko tam mežzinim darīt? :aknee: Un kad mednieki šitādu suni nošauj, tad ir milzu skandāls, onkulis raud un sūdzas presei. Ai.... greizo spoguļu karaļvalsts... :launigs:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 18 Mar 2010, 10:58

Pirmām kārtām, tai būtu jābūt katra paša atbildībai par savu suni un savu rīcibu! Likumus var rakstīt biezā slāni - katram likumu pie... nepieliksi un pie rokas nepieķersi!
Draudzēsimies ar galvu paši un tad jau to problēmu būs krietni mazāk.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Noise » 18 Mar 2010, 11:37

palasiiju to teemu mednieku forumaa, vislabaak man patika ieteikums par desu ar stikliem.

par vipetu tas bija prikols, vai ne? vai Latvijaa ir likums, ka nedriikst mediit ar suni, t. i. suns pats nedriikst nogalinaat mediijumu?

es tikai ceru, ka shie pashi mednieki ir ljoti atbildiigi attieciibaa uz saviem sunjiem, un neljauj tiem ietuseet pa pagastu aplaimojot kjeedes kuces taadeejaadi nodroshinot negribeeto kuceenu skaitu. un savus kuceenus paardod tikai atbildiigiem saimniekiem (pieljauju, ka medniekiem ne visi kuceeni aiziet uz mednieku maajaam taapat kaa nevisi show audzeetaaju beerni uz show maajaam), kuri savukaart arii nenodarbojas ar neapziniigu pavairoshanu un briivsolju atbalstiishanu.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 18 Mar 2010, 11:43

Noise - sapņo tālāk! Palasi vēl diskusijas par suņiem, tad tu sapratīsi, kādi tur "zinoši" suņinieki. Lielākā daļa no viņiem nemaz nezin, ka suņi iedalās pet un show klasēs.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Noise » 18 Mar 2010, 11:47

miiljaa, tieshi to es arii domaaju :jaa: tikai mans sarkasms un ironija klibo un netulkojas drukaataa veidaa :medas:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 18 Mar 2010, 12:29

Kriste wrote:Palasi vēl diskusijas par suņiem, tad tu sapratīsi, kādi tur "zinoši" suņinieki. Lielākā daļa no viņiem nemaz nezin, ka suņi iedalās pet un show klasēs.


Nedomāju, ka šis fakts(par pet un show) kkādā mērā ietekmē saimnieka atbildības sajūtu un mīlestības apjomu pret savu suni.! Tāpat tas, ka Jūs to zinat, automātiski nepadara Jūs par guru un vislabāko saimnieci Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby ibika » 18 Mar 2010, 13:07

Kriste wrote: Lielākā daļa no viņiem nemaz nezin, ka suņi iedalās pet un show klasēs.


Ir tāds oficiāls iedalījums kādā likumā, dokumentā minēts? Tepat Latvijā un arī ārpus ir daudzi audzētāji nekur neko nedala ir perspektīvi suņi izstādēm vai brāķis. Turklāt neredzu iemeslu kādēļ medniekiem būtu jāsterso par pet un show klasi, ja viņi nodarbojas ar medībām.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 18 Mar 2010, 13:25

ibika wrote:
Kriste wrote: Lielākā daļa no viņiem nemaz nezin, ka suņi iedalās pet un show klasēs.


Ir tāds oficiāls iedalījums kādā likumā, dokumentā minēts? Tepat Latvijā un arī ārpus ir daudzi audzētāji nekur neko nedala ir perspektīvi suņi izstādēm vai brāķis. Turklāt neredzu iemeslu kādēļ medniekiem būtu jāsterso par pet un show klasi, ja viņi nodarbojas ar medībām.


Šis akmentiņš bija mūsu - "suņinieku vulgaris" lauciņā, ne mednieku!
Last edited by FANE on 18 Mar 2010, 14:52, edited 1 time in total.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby ibika » 18 Mar 2010, 13:36

Es jau neko, tik man kā "vecās" skolas produktam nav saprotama tā mūsdienu kinoloģijas īpatnības, vecām lietām izdomājam glaunus svešzemju vārdus un maļam tik savu. Kā ar meitenīti kuri lepni paziņo ka viņai nav roKFELleru suga bet roKFELleru šķirne.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 18 Mar 2010, 13:42

ibika wrote:
Kriste wrote: Lielākā daļa no viņiem nemaz nezin, ka suņi iedalās pet un show klasēs.


Ir tāds oficiāls iedalījums kādā likumā, dokumentā minēts? Tepat Latvijā un arī ārpus ir daudzi audzētāji nekur neko nedala ir perspektīvi suņi izstādēm vai brāķis. Turklāt neredzu iemeslu kādēļ medniekiem būtu jāsterso par pet un show klasi, ja viņi nodarbojas ar medībām.

es ceru, ka dziļi nemaldos, bet dalījums pet un show kucēnos ir atkarīgs no vairākiem aspektiem, t.sk. arī no anatomijas. show kucēni ir ar perfektāku anatomiju nekā pet klases kucēni, kuriem var būt šādi tādi trūkumiņi. bet brāķis ir brāķis tajā ziņā, ka balts lāsums tur, kur nedrīkst būt, acis ne tādā krāsā u.t.t.
un domāju, ka medniekam, kuram varbūt ir PO uz show, pet klasēm un brāķiem, nav vienalga, cik izturīgs ir suns, cik ātri skrien, cik labi strādā u.t.t., un tā nu ir lieta, kas ir atkarīga no anatomijas (kā mēs kaut vai nupat varam lasīt bīglu tēmā, cik ļoti saistītas lietas ir anatomija un gaita). plus vēl tas, ka bīgls + bīgls būs bīgls, dzinējs ar noteiktām darba prasmēm, bet bīgls + kaimiņa pustaksis būs jauktenis ar dievsvienzinkādām darba prasmēm.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 18 Mar 2010, 16:10

FANE wrote:
Kriste wrote:Palasi vēl diskusijas par suņiem, tad tu sapratīsi, kādi tur "zinoši" suņinieki. Lielākā daļa no viņiem nemaz nezin, ka suņi iedalās pet un show klasēs.


Nedomāju, ka šis fakts(par pet un show) kkādā mērā ietekmē saimnieka atbildības sajūtu un mīlestības apjomu pret savu suni.! Tāpat tas, ka Jūs to zinat, automātiski nepadara Jūs par guru un vislabāko saimnieci Image


Nu, zinot, kā viņi "mīl" savus suņus - nemaz negribot zināt, ka tas vai tas var kaitēt sunim. Piemēram, audzināšana ar elektrošoku ir labākā audzināšanas metode (daļai), meža cūkgaļas došana sunim, kaut var dabūt triheni, ir laba, jo sunim taču garšo! Nemaz jau nerunājot par medību suņu pavairošanām, neņemot vērā šķirnei nepieņemamus raksturus u.c. īpašības - ka tik labi strādā mežā, ko arī katrs interpretē pa savam, nemaz neiedziļinoties, ka, piemēram, dzinējs nedrīkstētu kā psihs lēkāt apkārt medījumam un kost viņam vai nepārtraukti riet aiz mazākā stresa.... Un par atbildības sajūtu es arī varētu daudz ko pateikt.

Un es tomēr uzskatu - jo tu vairāk zini, gribi zināt un iemācīties kaut ko jaunu, tomēr paceļ tevi daudz augstākā līmenī par nezinošiem suņu mīlētājiem, kas aiz savas mīlestības nobaro līdz sirdstriekai savu suni!
Last edited by Kriste on 18 Mar 2010, 16:15, edited 1 time in total.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 18 Mar 2010, 16:13

BaibaB wrote: bet bīgls + kaimiņa pustaksis būs jauktenis ar dievsvienzinkādām darba prasmēm.


Par šito es ar varu pastāstīt. Saucas - perfektās ģenētikas un selekcijas zināšanas... :jaa: Kad sapāro dažādas šķirnes suņus, bez dziļākām zināšanām, kādām tām īsti jābūt, lai dabūtu ideālo dzinēju...

+ mūžīgi atcerēšos, kā viens mednieks paprasīja, kā haskiju var iemācīt iet pa pēdu un daļa sāka arī mācīt... :kanepe:

FANE wrote:Šis akmentiņš bija mūsu - "suņinieku vulgaris" lauciņā, ne mednieku!


Ja tas mednieks nodarbojas arī ar audzēšanu, tad tomēr vismaz kaut kādām zināšanām par labu/ne tik labu eksterjeru, viņam vajadzētu būt.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Andrushka » 18 Mar 2010, 18:40

Noise wrote:Latvijaa ir likums, ka nedriikst mediit ar suni, t. i. suns pats nedriikst nogalinaat mediijumu?


Suns ir palīgs, bet plēst un dīrāt NEDRĪKST.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby link » 18 Mar 2010, 19:07

Kriste wrote:+ mūžīgi atcerēšos, kā viens mednieks paprasīja, kā haskiju var iemācīt iet pa pēdu un daļa sāka arī mācīt... :kanepe:

Var! Pat nevajag macit :kanepe: Tikai atsaukt nav iespejams un medijumu atnemt. Es ar linka kungu ne gluzhi cinijos, bet bija domstaprpibas, kad vins par spiti visam gribeja no Balulika medibu suni uztaisit :tikainesaki:
link
 

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Noise » 18 Mar 2010, 19:10

Andrushka wrote:
Noise wrote:Latvijaa ir likums, ka nedriikst mediit ar suni, t. i. suns pats nedriikst nogalinaat mediijumu?


Suns ir palīgs, bet plēst un dīrāt NEDRĪKST.


kas ir nedriikst? vai tas ir aizliegts ar likumu?

piemeeram kurts neko nepleesh un nediiraa, peec buutiibas vinjsh mediijumu sagraabj aiz kakla un nokrata taadeejaadi lauzhot sprandu.

UK vipetu forumaa lasiiju ieteikumus, ko dariit vipeta saimniekam, ja vinja suns pastaigas laikaa nokjer zakji. ir jaameegjina suns atsaukt (khm, tas, protams, nav reaali - atsaukt suni, kas jau ir aizgaajis pakalj zveeram), un beigto zveeru nekaadaa gadiijumaa nenjemt sev liidzi, ja ir acu liecinieki, tas var pieraadiit, ka NOZIEGUMS netika veikts ar ieprieksheeju nodomu.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby obrija » 18 Mar 2010, 19:12

Ir jau daži mednieki, kuriem haskiji strādā, tikai to tiešām ir grūti panākt :) Bet sevis iztikai haskim nekas nebūtu jāmāca, noplēstu briedi ka nograb, it sevišķi šādā pavasarī :x
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby NARDICUM » 18 Mar 2010, 19:44

tad man ir jautājums: vai medības ir vieta, kur pašvaldība var aizliegt staigāt sunim bez pavadas?

BaibaB
Var būt Tu neesi latviete pēc tautības? Vai vienkārši mācījies nelatviešu skolā?
Nu vajag taču lasīt likumu! riekš tam nav jābūt juristam :nadzinji:
FANE
maksis
:samilejies: :estevisamilosu:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests