Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Miscellaneous

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Zanuks » 17 Mar 2010, 15:55

oi, šī tēma man ar ir nesaprotama. pirms pāris gadiem mežā mums piesējās divi mežsargi - suņi bez pavadām, mednieki šai mežā, stirnas ar bērniem, ko jūs iedomājaties - jūs pārkāpja visus noteikumus un likumus. es prasu - kādus? nu tos, nu tos. tā man arī nevarēja pateikt viņi, ko tad es pārkāpju. bet viņi tik oteica - nu ja jums tie suņi tik tuvu, staigājot pa mežu dzīvojas, tad varbūt jums paveiksies.
es braucu mājās un sēdos pie neta un meklēju - ko tas es mežā pārkapju, laizdama savus suņus brīvā vaļā.
nu jā, Medību likumā ir pants -
3.pants. (1) Medības ir darbību kopums vai atsevišķas darbības, kad, izmantojot medību šaujamieročus, rīkus, metodes vai paņēmienus, tiek izsekoti vai meklēti, ķerti, sagūstīti, ievainoti vai nonāvēti medījamie dzīvnieki. Medībām pielīdzināma medību platībās klaiņojošu suņu un kaķu, kā arī izbēgušu nebrīvē turētu dzīvnieku medīšana (pēc īpašnieka rakstveida lūguma medību tiesību lietotājam). Par klaiņojošiem suņiem (izņemot šķirnes medību suņus) un kaķiem atzīstami jebkurā gadalaikā medību platībās tālāk par 200 metriem no apdzīvotām vietām vai dzīvojamām mājām brīvi klejojoši kaķi un suņi bez uzpurņa vai reģistrācijas žetona.

nu man negribās ticēt, ka mednieks ar binokli skatīsies - ir sunim uzpurns, reģistrācijas numurs. un neķers ar viņš to suni un nepārbaudīs......

ne līdz galam viss izdomāts un pārdomāts šai valsts likumdošanā
User avatar
Zanuks
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 14 Jan 2010, 11:22

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 17 Mar 2010, 15:57

Zanuks wrote:
nu man negribās ticēt, ka mednieks ar binokli skatīsies - ir sunim uzpurns, reģistrācijas numurs. un neķers ar viņš to suni un nepārbaudīs......

ne līdz galam viss izdomāts un pārdomāts šai valsts likumdošanā


Ar binokli nav jāskatās - mednieks drīkst šaut tikai pa skaidri redzamu mērķi.
Bet, protams, ka LV likumi ir ļoti tālu no ideāla!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby zukins » 17 Mar 2010, 16:05

par to regjistraacijas zhetonu labs :velnins: nez kur taadu lai dabuu, ja manaa pashvaldiibaa taadus neizsniedz? :ninja: tie savstarpeeju pretruniigie / nepilniidie likumi ir vienkaarshi... :aknee:
man veel viens jautaajums - kaa var uzzinaat (vai vispaar var?) kuros datumos manaam maajaam tuveejaas teritorijaas notiks mediibas? piesardziibas labad, lai muusu celji nekrustojas. man nav ne jausmas kaads mediibu kolektiivs tajaa rajonaa medii, bet mediibas notiek (shaavieni dzirdami) gandriiz katru nedeeljas nogali cauru gadu. :riima:
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby silverequs » 17 Mar 2010, 16:11

A man ir stulbs jautājums, kas tiek kvalificēta kā medību suņu šķirne?
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 17 Mar 2010, 16:12

Kriste wrote:Bet, protams, ka LV likumi ir ļoti tālu no ideāla!

es teiktu, ka ļoti, ļooo-o-oti tālu :histerija:
tas pats Medību likums.
1.pants.
3) medību iecirknis — vienlaidu medību platība, kuru apsaimnieko viens medību tiesību lietotājs;

4) medību platība — medījamo dzīvnieku brīvai dzīvošanai derīgā un medībām izmantojamā platība;

man nav gluži skaidrs, vai šie termini ir viens un tas pats.

3.pants. (1) Medības ir darbību kopums vai atsevišķas darbības, kad, izmantojot medību šaujamieročus, rīkus, metodes vai paņēmienus, tiek izsekoti vai meklēti, ķerti, sagūstīti, ievainoti vai nonāvēti medījamie dzīvnieki. Medībām pielīdzināma medību platībās klaiņojošu suņu un kaķu, kā arī izbēgušu nebrīvē turētu dzīvnieku medīšana (pēc īpašnieka rakstveida lūguma medību tiesību lietotājam). Par klaiņojošiem suņiem (izņemot šķirnes medību suņus) un kaķiem atzīstami jebkurā gadalaikā medību platībās tālāk par 200 metriem no apdzīvotām vietām vai dzīvojamām mājām brīvi klejojoši kaķi un suņi bez uzpurņa vai reģistrācijas žetona.
kas notiek, ja medību platībās atrodas suns AR kaklasiksnu un AR reģistrācijas žetonu, bet BEZ uzpurņa?
un kas ir reģistrācijas žetons? Dzīvnieku aizsardzības likumā un MK 266. noteikumos nav nekas teikts par reģistrācijas žetoniem. mūsu normatīvie akti ir vnk :aizsvilstas:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 17 Mar 2010, 16:13

PIezvani uz vietējo mežniecību, tur zin par visām pieteiktajām medībām.
Un dzinējmedībām termiņš ir no 1.aprīļa līdz 31.martam.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 17 Mar 2010, 16:14

silverequs wrote:A man ir stulbs jautājums, kas tiek kvalificēta kā medību suņu šķirne?

vipets, piem., simts punkti :ragana:
galvenais, lai mednieks to arī zina.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 17 Mar 2010, 16:15

silverequs wrote:A man ir stulbs jautājums, kas tiek kvalificēta kā medību suņu šķirne?


Pie katra FCI šķirnes standarta var atrast, vai suns skaitās pie medību šķirnes.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 17 Mar 2010, 16:16

BaibaB wrote: mūsu normatīvie akti ir vnk :aizsvilstas:


Jā, Baiba, likumi ir vienkārši vājprāts. galvenais, ka katru gadu tiek pieņemtas jaunas muļķības. Tjipa - mums taču šogad kaut kas jāizdomā!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby silverequs » 17 Mar 2010, 16:27

Kriste wrote:
silverequs wrote:A man ir stulbs jautājums, kas tiek kvalificēta kā medību suņu šķirne?


Pie katra FCI šķirnes standarta var atrast, vai suns skaitās pie medību šķirnes.

nu vot a es domāju, ka ar galvu nedraudzējos, jo uzreiz iedomājos vai tad ir kāda šķirne, kuras standartā ir ierakstīts, ka nav domāta medībām, nu labi čivava, bet tādi ne-medību suņi arī eksistē? :huh:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 17 Mar 2010, 16:30

silverequs, labs jautājums. man ir dienesta suņi, bet žurku mednieki, pēc izcelsmes un aicinājuma grauzēju mednieki iznīcinātāji. tātad ir vai nav mednieki? pēc FCI klasifikācijas it kā nē.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Greylove » 17 Mar 2010, 16:40

BaibaB wrote: man ir dienesta suņi, bet žurku mednieki, pēc izcelsmes un aicinājuma grauzēju mednieki iznīcinātāji. tātad ir vai nav mednieki? pēc FCI klasifikācijas it kā nē.


Pēc FCI, vispār darba pārbaudes no šnauceriem ir tikai rīzenšnauceram. :nadzinji:
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby čība » 17 Mar 2010, 16:41

nu kā, jāuztaisa sabiedriska organizācija un katrai šķirnei savs standarts, kur minēts, ka tas ir medību suns :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 17 Mar 2010, 16:45

Greylove, zinu :smarzas: . bet, kad es redzu, cik veikli mans šnaucers izrok peles midzeni un noķer peli, man nemaz nevajag darba pārbaudi, kas apliecinātu viņa žurku mednieka prasmes.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Greylove » 17 Mar 2010, 16:56

:hih: Nu baumo, ka manai mazajai sunei arī gēnos varētu labas peļu mednieka prasmes, es gan ļoti ceru, ka viņa paliks tikai pie pīļu pienešanas. :jautri: Labāk, lai dara tā kā mans lielais suns, sastopoties nelielā slēgtā telpā ar peli - palecās, un veee, mamīt, glāb, pele! :kanepe:
Sorī, offtopiks. :sarkstosa:
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby Kriste » 17 Mar 2010, 17:03

BaibaB wrote:silverequs, labs jautājums. man ir dienesta suņi, bet žurku mednieki, pēc izcelsmes un aicinājuma grauzēju mednieki iznīcinātāji. tātad ir vai nav mednieki? pēc FCI klasifikācijas it kā nē.


Sasmīdināji! :hih: Iedomājos - piebrauc mednieku džips un izlec vairāki mazie žurku ķērāji terjeri oranžās vestēs un aidā uz mežu - nu tā dzen, tā dzen! A dzīvnieki no smiekliem uz vietas beigti būtu!

Nu, redz, piemēram, dobermanis nu nemaz nav medību suns, bet arī viņš noteikti prastu peli noķert - kā nekā visi suņi cēlušies no vilka, par kura būtību nav jāstāsta. Un kura gēni visos varētu būt nedaudz aizķērušies - vismaz uz gaļas ēšanu.

Par medību šķirnēm - ir vai nav darba pārbaudes, bet lasiet, kam tā škirne paredzēta - ja ir paredzēta medībām, tad tur arī ir skaidri rakstīts, ka ir, nevis kompanjonsuns, mājas suns, darba suns u.tml.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby NARDICUM » 18 Mar 2010, 02:35

vai nedriikst shaut mediibu shkjirnes sunjus peec buutiibas, vai mediibu shkjirnes sunjus, kas piedalaas mediibaas / pieder medniekiem?

Un kā tu cilvēks pateiksi, kam pieder mežā klīstošs suns? :jaut:
Medību laikā noklīduši suņi mēdzt tālu, bija gadījums, kad Lietuvā noklīdusi laika pieklīda Jelgavas apkārtnē!!!
Kriste
Laist suni medību laikā ar kaklasiksnu var tikai tad, ja siksna stiprinās ar lipekļiem, nevis ar sprādzi! Protams, tāda siksna (vai veste) var pazust.
nu man negribās ticēt, ka mednieks ar binokli skatīsies - ir sunim uzpurns, reģistrācijas numurs. un neķers ar viņš to suni un nepārbaudīs......

Optikā ĻOTI labi var redzēt. :nadzinji:
kas notiek, ja medību platībās atrodas suns AR kaklasiksnu un AR reģistrācijas žetonu, bet BEZ uzpurņa?

Par klaiņojošiem suņiem (izņemot šķirnes medību suņus) un kaķiem atzīstami jebkurā gadalaikā medību platībās tālāk par 200 metriem no apdzīvotām vietām vai dzīvojamām mājām brīvi klejojoši kaķi un suņi bez uzpurņa vai reģistrācijas žetona.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby FANE » 18 Mar 2010, 08:28

Man liekas, ka diskusijas tēma gan bija cita - klaiņojoši suņi, kas apdraud meža dzīvniekus un cilvēkus! Nedomāju, ka viens noklīdis medību suns, vai ar saimnieku kopā pa mežu sataigājoši pāris suņi, ietilpst šajā kategorijā. Tāpat grūti iedomāties medniekus, kas tā uzreiz ņem un šauj uz jebkuru suni mežā ImageMēs te "skaldām matus", bet bezadbildīgu suņu saimnieku no tā mazāk nepaliks!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby BaibaB » 18 Mar 2010, 09:20

NARDICUM wrote:Par klaiņojošiem suņiem (izņemot šķirnes medību suņus) un kaķiem atzīstami jebkurā gadalaikā medību platībās tālāk par 200 metriem no apdzīvotām vietām vai dzīvojamām mājām brīvi klejojoši kaķi un suņi bez uzpurņa vai reģistrācijas žetona.

266.MK noteikumi saka:
13. Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

tad man ir jautājums: vai medības ir vieta, kur pašvaldība var aizliegt staigāt sunim bez pavadas?
otrkārt, noteikumi nosaka, ka suns drīkst staigāt BEZ pavadas, bet AR uzpurni tam jābūt tikai tad, ja tas noteiktā kārtībā atzīts par bīstamu.
savukārt par reģitrācijas žetoniem vispār normatīvajos aktos nekas nav atrunāts... Medību likums ir vienīgais, bet normatīvo aktu par tādiem nav, kas tie tādi, ikgadēja parādība vai vienreiz mūžā nopērkami un sunim visu mūžu lietojama. likumi vienkārši :histerija: tie nekorelē un tos var tulkot, kā gribi. bet cietējs būs suns un saimnieks.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Lauku suņu saimnieku (bez)atbildība

Postby maksis » 18 Mar 2010, 09:26

Es piekrītu FANE. Jautājums - cik gadījumus jūs zinat, kad mednieks būtu nošāvis suni saimnieka acu priekšā un uzraudzībā? Es esmu dzirdējusi pāris tādus - pa radio un TV. Un beigās gandrīz vienmēr izrādās, ka tur cilvēkiem savā starpā kašķis bijis un suns tur kā attiecību kārtošanas līdzeklis tikai. Domāju, ka tie ir uz roku pirkstiem skaitāmi gadījumi daudzu gadu gaitā. Bet cik no jums zina, ir redzējuši, pazīst utt., utml. suņus, kurus vienkārši palaiž paskrieties - laukā, mežā? Es varu saderēt - KATRS! Gandrīz katrs no mums, kas iet ar saviem suņiem mežā, noteikti ir atraduši savu reizi suņu saplosītas stirnas (es, piemēram, esmu). TĀ ir problēma. Un šis arī parauj to ķēdīti tālāk - mednieki sāk pastiprināti pievērsties jebkuram sunim, kas mežā bez pavadas atrodas. Ja tie būtu tikai atsevišķi gadījumi, visticamāk, suni vnk savāktu un meklētu, kam pazudis, nevis blieztu nost.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests