Istabas augi un zaļā daba

Miscellaneous

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby ievish » 27 Sep 2010, 06:03

Tās bērzlapveidīgās sēnes, kas sabojās mērci ir viegli atšķirt no īstajām bērzalpēm, jo viņām ir rozā kātiņš, pilnīgi visām - gan lielām, gan mazām. Bērzlapēm kātiņš ir tikai balts. Mērcē noteikti nevar griezt, bet, ja izvārīsi, viņas paliek zilganas vai zaļganas un viegli katlā atrast un izlasīt ārā. Nav indīgas, bet ir negaršīgas. Mēs viņas par sīvenēm mēdzam saukt. Mežā var arī pārbaudīt, piešaujot mēli pie kātiņa - tas ir sīvs.
Mahoviki ir priežu bekas - gaiši brūnas, ar puņķaini glumu cepurīti un gaiši dzelteniem stobriņiem. Ja mērcē cep un negrib, lai mērce ir staipīga kā puņķi, jāvelk cepurītei ādiņa nost. Ļoti maiga garšā, neitrālāka kā baravikām un gailenēm.
Mērces tiesai pāris saujas, ar suni staigājot, esmu lasījusi visādas sēnes - podiņus, bērzlapes, mahovikus. Visu pēc tam sacep kopā, nav ne vainas. Starp citu, LV sēņu trakums nu jau ir gandrīz cauri. Par vēsu viņām laikam paliek.
Lai sajauktu bērzlapi ar mušmiri, ir jābūt vai nu pusaklam vai visai lielam idiotam - visdrošākā metode ir kātiņš. Bērzlapei tas ir tīrs, mušmirei - vienmēr ar plīvurīti.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby ievish » 27 Sep 2010, 06:07

Panda Bear wrote:Meitenes, atdodu divas palielas difenbahijas (apm. metru augstas katra) - nolūza, ieliku vāzē, tagad saknes sadzinušas ir pašā stādīšanas gatavībā. Man ar viņām pilna māja un birojs, skaisti augi, nav cimperlīgi!


Starp citu, dīfenbahijas ir indīgas - to pienainā sula ir. Ja mājdzīvnieks, bērns, nemēdz augus grauzt, plūkāt, tad dīfehnbahija ir tiešām labs un dekoratīvs istabas augs, bet, ja mēdz apgrauzt nešķirojot (man, piem., kaķis no visiem istabas augiem grauž tikai dracēnu, kas ir absolūti nekaitīgs augs), tad dīfehbahiju gan nedrīkst mājās ņemt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby FANE » 27 Sep 2010, 10:00

[quote="ievish"]
Mahoviki ir priežu bekas - gaiši brūnas, ar puņķaini glumu cepurīti un gaiši dzelteniem stobriņiem. Ja mērcē cep un negrib, lai mērce ir staipīga kā puņķi, jāvelk cepurītei ādiņa nost. Ļoti maiga garšā, neitrālāka kā baravikām un gailenēm.


Atļaušos palabot, mohoviki, jeb makaviki kā tos mēdz saukt tautā, nav ar glumu cepurīti. Glumās ir sviesta bekas un cepurites miziņa pirms cepšanas jāvelk nost vienmēr.
mohoviks
Image
un sviesta beka
Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Zuks » 27 Sep 2010, 10:08

Panda Bear wrote:Meitenes, atdodu divas palielas difenbahijas (apm. metru augstas katra) - nolūza, ieliku vāzē, tagad saknes sadzinušas ir pašā stādīšanas gatavībā. Man ar viņām pilna māja un birojs, skaisti augi, nav cimperlīgi! Manējās ir tādas vairāk uz zaļo pusi, ar minimāliem gaiši zaļiem lāsumiem - skaistas.Tā, ka, ja interesē, dodiet ziņu. Priecāšos atdot labiem cilvēkiem!

Tāpat atdošanai man jau saknes ir izdzinusi zelta stīga. Pašai jau ir daudzas, taisu no stīgām uzlējumus ar šņabi (labi pumpas suņiem ārstē ;), kā arī pašiem ļoti noderīga lieta - mūsmājās populārākais ārstniecības līdzeklis - info var atrast internetā).

Difenbahijas man ir Andrejsalā, Zelta stīga Pārdaugavā.


Labprāt pieteiktos uz 1 difenbahiju un arī uz zalta stīgu. Tā kā esmu kājniekos, būtu dikti labi ja varētu vienā vietā pēc abām piebraukt< :sarkstosa:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Panda Bear » 27 Sep 2010, 17:20

Zuks wrote:
Labprāt pieteiktos uz 1 difenbahiju un arī uz zalta stīgu. Tā kā esmu kājniekos, būtu dikti labi ja varētu vienā vietā pēc abām piebraukt< :sarkstosa:


Zuks, Tev PM un paņemt vari jau rīt :dejosuns:

Tātad, mums tagad paliek vēl viena difenbahija, kas gaida savu mīlošo saimnieku :dejosuns:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby undd » 27 Sep 2010, 18:46

Runājot par karbonādēm, indīgām sēnēm un to meitenīti, kurai aknas bija jāpārstāda, kāds man svētdienas sēņotājam, kurš lasa tikai 5 veidu sēnes, var paskaidrot, KĀ var sajaukt balto mušmiri (jo visur raksta, ka tieši viņa ir vaininiece tam gadījumam) ar jebkuru citu ēdamu sēni? Speciāli pa mežu staigāju un pētīju dažāda lieluma un stadiju baltās mušmires, nu pa manam, saujaukt nav iespējams ne ar vienu citu sēni, lai tādas salasītu kā ēdamas, nu tur jābūt vai nu ļoti vājredzīgam, vai ļoti stulbam imho
Bet kā jau teicu, sēnēs baigi neorientējos un lasu tikai tās dažas, kuras zinu, ka pavisam noteikti ir ēdamas, man zināmas ēdamās, kuras varētu sajaukt ar b.mušmiri, nav, ja kādam tāda ir zināma, varbūt var pačukstēt, ar ko šamo varētu sajaukt? :neparliecinats:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Demix » 27 Sep 2010, 19:20

undd wrote:Runājot par karbonādēm, indīgām sēnēm un to meitenīti, kurai aknas bija jāpārstāda, kāds man svētdienas sēņotājam, kurš lasa tikai 5 veidu sēnes, var paskaidrot, KĀ var sajaukt balto mušmiri (jo visur raksta, ka tieši viņa ir vaininiece tam gadījumam) ar jebkuru citu ēdamu sēni? Speciāli pa mežu staigāju un pētīju dažāda lieluma un stadiju baltās mušmires, nu pa manam, saujaukt nav iespējams ne ar vienu citu sēni, lai tādas salasītu kā ēdamas, nu tur jābūt vai nu ļoti vājredzīgam, vai ļoti stulbam imho
Bet kā jau teicu, sēnēs baigi neorientējos un lasu tikai tās dažas, kuras zinu, ka pavisam noteikti ir ēdamas, man zināmas ēdamās, kuras varētu sajaukt ar b.mušmiri, nav, ja kādam tāda ir zināma, varbūt var pačukstēt, ar ko šamo varētu sajaukt? :neparliecinats:

Bieži jau saindējas ar it kā čigānietēm,to vietā ielasot mušmires :pilnmeness:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby FANE » 27 Sep 2010, 20:27

[quote="undd"] baltās mušmires, nu pa manam, saujaukt nav iespējams ne ar vienu citu sēni,

Ja neieskatās var sajaukt ar saulssardzeni.
Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby undd » 27 Sep 2010, 20:42

Demix, nez, man čigānietes neliekas līdzīgas b.mušmirēm, īpaši gan pētījusi neesmu, jo pati viņas nelasu, cik zinu, neviens no savējiem arī nē

Fane, par saulsardzenēm neiedomājos, jo tādas nekad mūsmājās nav lasītas, bet kad Tu tā tagad saki, tad jā, līdzība ir

Aj, man labi, es lasu tikai alksnenes, cūcenes, podus, gailenes, baravikas un bekas un ar ne visas, un neiespringstu par zīlēšanu, ir ēdama vai nav : )
Vienmēr gan roka noniez redzot pļavā tintenes, vienreiz mūžā esmu ēdusi mērci no viņām, ļoti garda, bet pati tā arī neesmu saņēmusies viņas apšņikāt, šovasar mums pļavā viņas bija diiiiikti daudz
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Demix » 27 Sep 2010, 22:27

undd wrote:Demix, nez, man čigānietes neliekas līdzīgas b.mušmirēm, īpaši gan pētījusi neesmu, jo pati viņas nelasu, cik zinu, neviens no savējiem arī nē

Fane, par saulsardzenēm neiedomājos, jo tādas nekad mūsmājās nav lasītas, bet kad Tu tā tagad saki, tad jā, līdzība ir

:akes: Nu es domāju saulsardzenes,sajaucu,jo nelasu ne vienas,ne otras :noliedz:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Zuks » 28 Sep 2010, 13:33

Nu tā - milzu paldies PandaBear par skaistām puķēm!Vakarā došos uz DEPO podu piemeklēt, jo pķe, teiešām, liela un smaga.
Man vēl kā milzu bonuss puķēm klāt tika saldas, siltas bučiņas no Robīša!!!! Panda, kā jau kungs nopietnā vecumā, ļāva tik savu punci paskrubināt!!! Super - dēļ kā tāda bija vērts rāpties uz baržas!!!! :aptracis:
Last edited by Zuks on 30 Sep 2010, 08:46, edited 1 time in total.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby ievish » 29 Sep 2010, 07:56

FANE, PAREIZI!! Sajaucu :) Nosaukumi jūk.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby ievish » 29 Sep 2010, 08:00

undd wrote:KĀ var sajaukt balto mušmiri (jo visur raksta, ka tieši viņa ir vaininiece tam gadījumam) ar jebkuru citu ēdamu sēni? Speciāli pa mežu staigāju un pētīju dažāda lieluma un stadiju baltās mušmires, nu pa manam, saujaukt nav iespējams ne ar vienu citu sēni, lai tādas salasītu kā ēdamas, nu tur jābūt vai nu ļoti vājredzīgam, vai ļoti stulbam imho


Gandrīz precīzi mani vārdi, kad pirmo reizi izdzirdēju par gadījumu! Par meitenīti runājot, droši vien vājredzīgais variants bijis, jo tie, kas lasīja un cepa bija visai veci cilvēki...
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Sep 2010, 17:16

Turklat saulssardzenes parasti cep "karbonadees".
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest