Pa ceļam uz mežu

Miscellaneous

Pa ceļam uz mežu

Postby fedelta » 06 Dec 2013, 16:26

Nezināju kur lai šo ieliek, bet gribēju parādīt cik skaista "ainava" ir pa ceļam uz mežu
2115
kā jums patīk? Vienreiz pati savām acīm redzēju kā viena lielā mašīna izkrāva veselu drazu kaudzi, žēl, ka toreiz nebija telefona vai kameras līdz, būtu nofotogrāfējusi arī to. No sākuma tas viss bija lielās kaudzēs, pēc kāda laika jau samests trīs bedrēs, kur ar ūdeni tas viss sajaucoties izskatās vienkārši briesmīgi un "aromāts" arī ir labs.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Demiana » 06 Dec 2013, 16:57

sūti šo pēc piederības (pašvaldībai, LV mežiem), kaut šaubos ka kaut kas no tā mainīsies.
es pa ceļam uz mežu pavasarī ieradzīju šādu skatu:
Image
kā reiz tajā pavasarī daudzās vietās LV tika atrastas aitu atliekas, sāktas izmeklēšanas, pa BezTabu rādīja sižetus.
Es piezvanīju uz savu domi, pasūdzejos, mani noklausījās, pateicas UN nekas nenotika.
Tā nav pirmā reize, kad nesagaidu tālākas darbības no instanču puses, tad nebrīnījos ka šāds skats, bet nu jau krietni pārstrādājies vēl joprojām ir redzams Olaines mežā.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby fedelta » 06 Dec 2013, 17:08

Tiešām pretīgi, es šito ieraugot uzreiz aizmirsu par domu suni palaist no pavadas vaļā, nedod Dievs vēl izdomās iekāpt tur iekšā vai padzerties ("fu" saprot, bet mazums nepaspēju pateikt, viss var gadīties) Labi, ka tas nav pašā mežā, bet pļavās gabaliņu pirms paša meža, vismaz mežs vēl ir tīrs, jo tā ir vienīgā vieta, kur suni pastaigas laikā var atlaist vaļā neuztraucoties par policiju.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby peecis » 09 Dec 2013, 10:02

mēslošana mežā, protams, nav pieļaujama, bet sava vainas daļa tomēr arī jāuzņemas pašvaldībai, kura nav nodrošinājusi ērtu dažādu atkritumu pieņemšanu. pats esmu zvanījies un interesējies par iespējām nodot, piemēram šīferi. visi tik šausminājās "āāāā, bīstamie atkritumi, nē, neko tādu nepieņemam", savukārt vienīgais, ko es vēlējos - nodot no savrupmājas noņemtu šīferi par to samaksājot saprātīgu ciparu. pieļauju, ka ar tiem aitu atlikumiem varētu būt līdzīgi, tik tos varēja sabērt bedrē un bedri aizrakt.

manuprāt labākais risinājums būtu "atkritumu nodoklis" visām fiziskām un juridiskām personām un attiecīgi "bezmaksas" atkritumu izvešana - tīrāki meži, teorētiski efektīvāka atkritumu apsaimniekošana.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Demiana » 10 Mar 2014, 10:53

Atkal jau 2 vietās ir izgāztas svaigas aitu iekšu kaudzes, kad atklāju pirmo, piezvanīju pašvaldībniekiem, šie zvanu pieņēma, vīrietis gan teica ka nezin kas šādos gadījumos ir jādara, bet laikam jau būs jānodod info policijai. Pagāja nedēļa, tā kaudze tā arī mētājās meža malā, mazliet jau noplakusi, jo meža zvēri viņu izvazā. Vakar netālu no pirmās kaudzes ir uzradusies vēl viena, krietni lielāka, kopumā saskaitot ādas gabalus un galvas sanāk 8-10 aitam/auniem.
Jēgas zvanīt uz vietējo policiju laikam lielas nav. Pie kurām durvīm vēl lai pieklauvē?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Ane » 10 Mar 2014, 13:40

Jāzvana PVD - pārtikas vet.dienestam! :)
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby NARDICUM » 10 Mar 2014, 15:19

peecis
Kāds naivums! :kanepe: Atkritumu apsaimniekošana ir liels un ienesīgs bizness!
Un nerunā lūdzu par kaut kādiem vēl nodokļiem! Mums jau tikai par gaisu, ko elpojam, nodokļu trūkst!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby s_solv » 11 Mar 2014, 10:03

ko nu , ko nu NARDICUM
par gaisu mēs jau labu laiku maksājam dabas resursa nodokli (izmešiem CO2, NOx, CO, PM10, SO2) smukas naudiņas tur ir.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby peecis » 11 Mar 2014, 10:30

NARDICUM wrote:peecis
Kāds naivums! :kanepe: Atkritumu apsaimniekošana ir liels un ienesīgs bizness!
Un nerunā lūdzu par kaut kādiem vēl nodokļiem! Mums jau tikai par gaisu, ko elpojam, nodokļu trūkst!

pag, atkritumu nodoklis jau nebojātu biznesu, Rīgas dome tāpat plāno (plānoja) katrā rajona sadzīves atkritumu apsaimniekošanai Rīgā izvēlēties vienu un tikai vienu uzņēmumu
http://nra.lv/latvija/riga/99317-atkrit ... tajumu.htm
Atkritumu nodoklim NAV jābūt vienādam visiem - guļamrajonos atkritumu apsaimniekošanas izmaksas ir mazākas kā Mazpisānos, tāpēc laucinieki un citi savrupmājās dzīvojošie maksātu nedaudz vairāk. Mana doma - maksā par "galvām", nevis par kubikmetriem, pretējā gadījumā vairums izvēlas mazāko iespējamo atkritumu apsaimniekošanas plānu un visu, kas neieiet miskastē, ved kur pagadās. Nodokļa gadījumā maksā sev noteikto ciparu un tev izved visu, gan Rīgā pērnās lapas, gan sadzīves atkritumus, gan vajadzības gadījumā arī veco dīvānu aizved. Ja šķiro, vari saņemt nodokļa atlaidi. Tas tā, par privātpersonām.

Par lopu iekšām - jāskatās, vai turienes saimniecībām ir iespēja tās kaut kur saprātīgi utilizēt? Nav bioloģiskos atkritumus jāved uz xxx km attālo poligonu?
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby NARDICUM » 11 Mar 2014, 14:51

Interesanti, kāpēc es, laucinieks būdama, maksāšu vairāk, nekā pilsētnieks? :soks:
Visu, kas ir kaut cik ēdams, man ir kas apēd, visu, kas ir kaut cik degošs- sadedzinu, visu organiku(tās pašas pērnās lapas)- komposta kaudzē. Es nepērku Colas un citus sū***s, bet tecinu bērzu sulu un spiežu sulu no ogām, ko lieku stikla tarā, kuru izmantoju gadiem ilgi, augļi un dārzeņi man nav maisiņos no veikala, tātad, man nav vajadzīgi lieki maisiņi, piens arī nav pakā, ko pēc tam izmest utt., utjpr.
s_solv
Nekā nē! Tie tevis minētie ir nodokļi par to, ko mēs izpiržam, nevis, ko elpojam! :kanepe:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Demiana » 11 Mar 2014, 14:54

Aizrakstīju PVD vēstuli, pieliku klāt bildes. gaidīšu atbildi.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby peecis » 11 Mar 2014, 17:30

NARDICUM wrote:Interesanti, kāpēc es, laucinieks būdama, maksāšu vairāk, nekā pilsētnieks? :soks:
Visu, kas ir kaut cik ēdams, man ir kas apēd, visu, kas ir kaut cik degošs- sadedzinu, visu organiku(tās pašas pērnās lapas)- komposta kaudzē. Es nepērku Colas un citus sū***s, bet tecinu bērzu sulu un spiežu sulu no ogām, ko lieku stikla tarā, kuru izmantoju gadiem ilgi, augļi un dārzeņi man nav maisiņos no veikala, tātad, man nav vajadzīgi lieki maisiņi, piens arī nav pakā, ko pēc tam izmest utt., utjpr.
s_solv
Nekā nē! Tie tevis minētie ir nodokļi par to, ko mēs izpiržam, nevis, ko elpojam! :kanepe:

es arī dzīvodams savrupmājā maksātu vairāk, tāpēc, ka Tev un man gribās savu konteineru (sāku domāt - tiešām katrai savrupmājai vajag tos konteinerus?), līdz ar to atkritumu apsaimniekošana kļūst dārgāka. Laukos vēl vajag līdz tam konteineram aizbraukt, kas arī visu sadārdzina.

Bēēēt, Tu jau atbildēji uz jautājumu - sadedzinam. Dedzināšana nez vai ir labākais veids, kā atbrīvoties no dažādiem sintētiskiem materiāliem. Ja par papildus atkritumiem nebūtu jāmaksā, gan jau nesmirdinātos, bet plastmasu un tamlīdzīgas drazas mestu atkritumos, ideālā gadījumā tieši plastmasai paredzētos. Vismaz mana pieredze ar lauku pasākumiem ir sekojoša: viesi tāpat saved visādus minerālūdeņus, sulas, lielveikalu pārtiku dažādos iepakojumos. Kad 3 dienu rauts beidzies, namatēvs žēlīgi rādot uz savu 120 l atkritumu konteineru saka "jūūūūms tāda tukšāka mašīna, paņemiet lūdzu atkritumus līdzi" un viesi tos izmet pie pirmajiem neaizslēgtajiem konteineriem, kuri pēc nedēļas nogalēm jau ir pārpildīti.

Paši arī lapas liekam kompostā, taču ļoti daudzi apkārtnē dedzina.

Uz vietu, kur agrāk mēdzu līksmot, aizvedu vēl vienu 120l konteineru, lai pēc pasākumiem var atkritumu savācējam iedot kādu latu tējai un palūgt iztukšot to arī, bet tas nav nekāds apsveicamais risinājums :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Demiana » 17 Mar 2014, 11:53

Šodien man piezvanīja PVD lai precizētu vietu, kur ir aitu atliekas. Gaidu turpinājumu.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Fetch » 17 Mar 2014, 12:10

Redzēju ko līdzīgu Kleistos. :lamajas:
...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferosity,
and all the virtues of Man without his Vices...
Fetch
Baby
Baby
 
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2010, 20:39
Location: Rīga

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Rona » 17 Mar 2014, 12:15

Fetch wrote:Redzēju ko līdzīgu Kleistos. :lamajas:



:par: vietām riktīga izgāztuve
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby ezhuks » 18 Mar 2014, 20:56

Rona wrote: vietām riktīga izgāztuve

Vajag tās izgāztuves iezīmēt talku kartē - ja nu tomēr satīrīs? Es divas vietas jau iekabināju. Vairs pa mežu neklīstu pa jaunām takām, ierasto maršrutu atkritumus kartē iekabināju.
Iegoglējiet par Lielo Talku, tur ir karte par visu Latviju.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Pa ceļam uz mežu

Postby Demiana » 20 Mar 2014, 10:32

PVD atbildēja:
Labdien!
19.03.2014. Pārtikas un veterinārā dienesta Rietumpierīgas pārvaldes veterinārie inspektori apskatīja Jūsu aprakstīto vietu Olaines pagastā:
Jūsu norādītajā zemes gabalā grāvja malā atradām aitu kaušanas atliekas: ādas kopā ar vilnu, kājas, gremošanas trakta saturu un galvas. Aitām ausīs ir bijušas krotālijas, bet tās ir izgrieztas. Sakarā ar to, ka nav redzamas krotālijas, nevar identificēt no kuras novietnes ir kautās aitas.
PVD Rietumpierīgas pārvaldes uzraudzības teritorijā Olaines tuvumā nav nevienas oficiālas kautuves, kura varētu būt izgāzusi kaušanas atliekas. Oficiāli reģistrētajās kautuvēs inspektori rūpīgi seko kaušanas blakusproduktu apritei.
Saskaņā ar Lauksaimniecības dzīvnieku datu centra informāciju Olaines novadā nav arī nevienas lielas aitu fermas, kurā būtu vairāk kā 20 aitas.
Zemes gabalā ir izgāzti arī sadzīves un būvniecības atkritumi.
Pateicamies par sniegto informāciju! Jūsu sniegto informāciju paturēsim atmiņā, iespējams laika gaitā izdosies atrast personu, kas izgāzusi kaušanas atliekas.
Diemžēl pašlaik nevaram palīdzēt problēmas risināšanā ar neatļautu atkritumu izmešanu.


Paldies PVD ka veltīja savu laiku, tagad vērosim kas notiks tālāk, tās izgāztās iekšas paliks meža zvēriem, vai tomēr tiks aizvāktas.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45


Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron