sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Miscellaneous

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby onetouchspark » 15 May 2015, 20:51

Beidzās tā ka bija jau mana pietura un bija jākapj arā :medos:

Bet tik un tā bija ļoti nepatīkami. Šī iemesla dēļ mēs pat nesākam iet uz nodarbībam ar viņu, jo mana nervu sistēma man ir dargāka, es nespeju kaut ko tādu dzirdēt par savu suni 2x nedeļā.
User avatar
onetouchspark
Junior
Junior
 
Posts: 642
Images: 97
Joined: 23 Jan 2010, 16:00
Location: Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Māra » 15 May 2015, 21:54

onetouchspark wrote:Beidzās tā ka bija jau mana pietura un bija jākapj arā :medos:

Bet tik un tā bija ļoti nepatīkami. Šī iemesla dēļ mēs pat nesākam iet uz nodarbībam ar viņu, jo mana nervu sistēma man ir dargāka, es nespeju kaut ko tādu dzirdēt par savu suni 2x nedeļā.


Žēl. Bet ar laiku, dosim cilvēkiem laiku. Gan! :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby ievish » 17 May 2015, 13:39

onetouchspark wrote:Mēs ar kontrolieri strīdejamies 2 pieturas, vai ir jāmaksa par suni (toreiz arī bija citas prasības, par būriem neko nebija teikts.


Kādreiz bija spēkā šādas normas (2007.-2012.gads):
_____
73. Suni sabiedriskajā transportlīdzeklī pārvadā, turot to īsā pavadā. Sunim jābūt ar uzpurni un ar žetonu pie kaklasiksnas. Pasažierim, kurš pārvadā suni, jābūt līdzi suņa vakcinācijas apliecībai. Aizliegts pārvadāt suni uz sēdekļa.
74. Par dzīvnieka vai vairāku dzīvnieku pārvadāšanu, kuri ir ievietoti krātiņā, kastē vai tiek pārvadāti citā dzīvnieku pārvadāšanai piemērotā veidā, maksā kā par vienu bagāžas vienību.
75. Maksu par dzīvnieku pārvadāšanu nosaka sabiedriskā transporta nozari reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Bez maksas pārvadā dzīvnieku, kas ir neredzīgas vai vājredzīgas personas pavadonis.
____
http://likumi.lv/ta/id/167908-sabiedriska-transporta-pakalpojumu-sniegsanas-un-izmantosanas-kartiba
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby ievish » 17 May 2015, 13:45

ievish wrote:
onetouchspark wrote:Mēs ar kontrolieri strīdejamies 2 pieturas, vai ir jāmaksa par suni (toreiz arī bija citas prasības, par būriem neko nebija teikts.


Kādreiz bija spēkā šādas normas (2007.-2012.gads):
_____
73. Suni sabiedriskajā transportlīdzeklī pārvadā, turot to īsā pavadā. Sunim jābūt ar uzpurni un ar žetonu pie kaklasiksnas. Pasažierim, kurš pārvadā suni, jābūt līdzi suņa vakcinācijas apliecībai. Aizliegts pārvadāt suni uz sēdekļa.
74. Par dzīvnieka vai vairāku dzīvnieku pārvadāšanu, kuri ir ievietoti krātiņā, kastē vai tiek pārvadāti citā dzīvnieku pārvadāšanai piemērotā veidā, maksā kā par vienu bagāžas vienību.
75. Maksu par dzīvnieku pārvadāšanu nosaka sabiedriskā transporta nozari reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Bez maksas pārvadā dzīvnieku, kas ir neredzīgas vai vājredzīgas personas pavadonis.
____
http://likumi.lv/ta/id/167908-sabiedriska-transporta-pakalpojumu-sniegsanas-un-izmantosanas-kartiba



P.S. Ar cilvēku aizspriedumiem un nespēju "nolasīt" suni ir jārēķinās vienmēr. Par to var cepties vai var ņemt vērā un attiecīgi rīkoties, lai konflikta situācijas nerastos. Ja vien kašķēšanās ar cilvēkiem pašam nesagādā īpašu baudu. Katrs izdara savu izvēli. Braucot sabiedriskajā transportā ar suni, es arī vienmēr rēķinos, ka var būt cilvēki, kas manu suni nesaprot un kam suņa deguns viņu ceļgalu līmenī var izraisīt paniku (tūlīt kodīs!). Un priecājos, ka līdz šim mums konfliktu nav bijis, tieši pretēji - daudz jauku un interesantu sarunu ar citiem pasažieriem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby ievish » 17 May 2015, 13:47

Kaut kā jocīgi iepostējās, it kā liku vienu ierakstu...
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Alpina » 17 May 2015, 14:07

ievish wrote:P.S. Ar cilvēku aizspriedumiem un nespēju "nolasīt" suni ir jārēķinās vienmēr. Par to var cepties vai var ņemt vērā un attiecīgi rīkoties, lai konflikta situācijas nerastos. Ja vien kašķēšanās ar cilvēkiem pašam nesagādā īpašu baudu. Katrs izdara savu izvēli. Braucot sabiedriskajā transportā ar suni, es arī vienmēr rēķinos, ka var būt cilvēki, kas manu suni nesaprot un kam suņa deguns viņu ceļgalu līmenī var izraisīt paniku (tūlīt kodīs!). Un priecājos, ka līdz šim mums konfliktu nav bijis, tieši pretēji - daudz jauku un interesantu sarunu ar citiem pasažieriem.


Pie cilvēku attieksmes liela nozīme ir suņa šķirnei, bet, kā jau Tu rakstīji, tas arī katram pašam jāņem vērā. Ko tik nenākas no cilvēkiem dzirdēt par savu "cīņu suni".. :pagalvu:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby onetouchspark » 18 May 2015, 11:31

Sēdejam tikai tāpēc kā bijam 4 cilvēki un suns, mēs apsēžamies pie loga lai nevienam netraucēt, suns (kucēns) bija man uz rokām. Ko lai sāka, priecājos par to, ka man ir auto tagad. Un ceru ka kādreiz varēsim braukt kā normālie cilvēki ar suniem bez uzpurniem un bezmaksas. Ar najtiku Skotijā tā ari braucām, cilvēki bija tikai priecīgi. Pie mums varbūt pēc 100 gadiem arī tā bus :neparliecinats:
User avatar
onetouchspark
Junior
Junior
 
Posts: 642
Images: 97
Joined: 23 Jan 2010, 16:00
Location: Riga

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby undd » 18 May 2015, 14:33

Ar suni sabiedriskajā transportā ir nācies braukt pietiekami bieži, un ne reizes nav sanācis konflikts ar pasažieriem jau padsmit gadu laikā un man arī ir cīņu suns.

Un ceru ka kādreiz varēsim braukt kā normālie cilvēki ar suniem bez uzpurniem un bezmaksas. Ar najtiku Skotijā tā ari braucām, cilvēki bija tikai priecīgi.


Kamēr suņu saimnieki nemainīs attieksmi pret apkārtējo sabiedrību, tikmēr mēs neko nevarēsim un tikmēr cilvēki nebūs priecīgi par katru ceļā sastaptu suni. Var apvainoties cik tik lien iekšā, bet pie nepatikas pret suņiem ir vainīgi paši suņu saimnieki ar savu attieksmi.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby ievish » 18 May 2015, 16:23

undd wrote:Kamēr suņu saimnieki nemainīs attieksmi pret apkārtējo sabiedrību, tikmēr mēs neko nevarēsim un tikmēr cilvēki nebūs priecīgi par katru ceļā sastaptu suni. Var apvainoties cik tik lien iekšā, bet pie nepatikas pret suņiem ir vainīgi paši suņu saimnieki ar savu attieksmi.


:par:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Māra » 18 May 2015, 16:45

Mana, kā zaļa un pavisam svaiga, suņa īpašnieka novērojums ir, ka cilvēki ir vienkārši iebiedēti. Un te es domāju - suņu saimniekus. Viņi drošības labad vislaik suni pievāc, sargā, nelaiž, nerāda, jo bail no sabiedrības - tu NEKAD nevari saprast, kā kurš uz kādu kustību reaģēs, lai nedabūtu pa ķobi.
Es ar savu kucēnu esmu draudzīga un atvērta visam, bet ar visu to, ka man nav ne asins-suns ne citādi baiss lops, es jau redzu kā cilvēkiem bail no visa, ko viņi vienkārši nezin. Suns pieliecas kaut ko paostīt un viņi jau raujas sāņus, jo nekad nav redzējuši suni brīvi rosāmies dabā. Kā lai es ar savu attieksmi to mainu? Turēt suni pierautā saitē kā agresīvu? Radot priekšstatu, ka mans suns jau ir bīstams, ka tā jātur? Es tikai gribētu tavu viedokli undd kā labāk rīkoties, nopietni. Tev noteikti ir krietni vairāk pieredzes. Negribas arī mest līkumu katram pretimnācējam, jo gadās tie jaukie, kas nāk klāt, bužina, jautā. Arī sunim tā ir lieliska socializācija. Negribētos šādas iespējas laist garām.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Linda B. » 18 May 2015, 18:10

Nedomāju,ka var izmainīt attieksmi tiem,kam vienkārši nepatīk suņi.Viņiem nepatīk un cauri,un ir tādi,kas nāk pretī ar smaidu līdz ausīm,izsaka kādu kopmplimentu,kaut ko jautā.Klāt gan gandrīz neviens nenāk no brīža,kad man viņas ir četras.Pirms tam bija,kas nāca arī klāt.Kā es varu izmainīt attieksmi tiem,kas iet garām saviebtu degunu un skatas uz mani kā uz jukušo?Un vēl visādas tantiņas,kas garām ejot bubina "o bože",nezkāpēc tieši krieviski runājošās tantiņas kaut kādas negatīvi noskaņotas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby undd » 18 May 2015, 20:08

Māra, nu beidz, nopietni pret Tavu suni ir tāda attieksme? Es nestaigāju ar suni kā paranoiķe, turēdama to visu laiku cieši klāt vai metoties prom kādu ieraugot, nebāžu tikai savu degunu tur, kur kāds varētu ķerties pēc karvolola, piemēram, bērnu laukumi. Visādi citādi es skatos pēc apstākļiem, ja garām iet nobažījusies mamma ar bērnu, es suni paņemšu ciešāk, ja iet pārītis jautri čivinādami, neliekos par viņiem ne zinis un suns var ostīties savā nodabā pilnīgā mierā. Es nezinu, kur daudziem trāpās tie briesmīgi bailīgie vai agresīvie cilvēki, bet es taču arī katru dienu eju ar suni ārā, pie tiem pašiem cilvēkiem, nu nebrūk man neviens virsū, arī histērija nevienam nesākas. Ir, protams, bijuši gadījumi, piemēram, kad viena sieviete gandrīz zem mašīnas paleca, pie tam vēl bļaudama tā, itkā viņai patiešām kāds būtu stilbā ieķēries, bet ar suni no viņas atradāmies ~ 5 m attālumā :D Šādi nepatīkami starpgadījumi man ar visu manu asinssuni gadās varbūt reizi pusgagā, ja ne vēl retāk. Biežāk domstarpības sanāk ar mazizmēra nepaklausīgu suņu saimniekiem, kuriem metas stīvas kājas no tā, kad viņu bumbulīši, skaļi riedami, pinās bulterjeram zem kājām un uz saimnieka izmisīgajiem saucieniem nereaģē, o jā, tad visu var dzirdēt, i par aizliegumiem, i par briesmoņiem, par uzpurņiem un ko tik vēl nē, bet tas, ka pašu bumbulītis ir neaudzināts histēriķis, nav svarīgi.
Un jā, es to Tavu smukumu viendien pirms pāris nedēļām pie Āgenskalna tirgus redzēju, saites otrā galā gan bija puisietis, bet suns Tavs, traki smuks :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Lafanyette » 18 May 2015, 20:22

Vakar bija patīkama pieredze tieši ar kontrolieriem.
Braucam tramvajā. Mona sēž man klēpī, bez uzpurņa, iekāpa iekšā kāda sieviete, kurai nu bija izteikta nepatika pret suņiem, un tad nu varēja atklausīties visu par to kāpēc ar suni vispār jābrauc sabiedriskajā, kāpēc jāsēž tieši tur, kur viņa gribējā sēdēt un par to, ka, ja iekāps kontrole dabūšu maksāt sodu un kā pierunādama, nākamajā pieturā kontrole iekšā. Jauns puisis. Īsti nepaskatoties uz mani, liek to savu aparātu ar vien tuvāk Monas sejai, tikai tad, kad Mona nedaudz ierūcās kontrolieris pamanīja Monu un jau gaidīju, ka būs ja ne sods, tad vismaz brīdinājums par to, ka nav uzpurnis, bet nē kontrolieris pasmaida, izmeta joku par to, ka Mona viņu dzīvu apēdīs un aizdēvās tālāk, tad nu sieviete nevarēja nepaust savu sašutumu un sāka aizrādīt kontrolierim, ka tas nedara savu darbu uz ko kontrolieris atbildēja, ja viņu tik ļoti traucējot suns pēc 10 minūtēm nākšot nākamais transports vai var arī pārsēsties otrā vagonā. Paldies viņam, saprotošs cilvēks, ne tā kā lielākā daļa tur strādājošie! Vismaz tā patīkami palika pēc tā, ka nācās 15 minūtes klausīties sievietes nepatikā :)
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby onetouchspark » 19 May 2015, 12:50

Un ceru ka kādreiz varēsim braukt kā normālie cilvēki ar suniem bez uzpurniem un bezmaksas. Ar najtiku Skotijā tā ari braucām, cilvēki bija tikai priecīgi.


Kamēr suņu saimnieki nemainīs attieksmi pret apkārtējo sabiedrību, tikmēr mēs neko nevarēsim un tikmēr cilvēki nebūs priecīgi par katru ceļā sastaptu suni. Var apvainoties cik tik lien iekšā, bet pie nepatikas pret suņiem ir vainīgi paši suņu saimnieki ar savu attieksmi.[/quote]

Kā man to mainīt? Mans suns nav agresīvs ne pret cilvēkiem, ne bērniem, ne citiem suniem neatkarīgi no dzimuma. BET esmu sabiedrībai iemacīta, ka, ja cilvēks nāk mums garām, suni labāk paņemt pie pavadas, lai tie cilvēki aiziet, un tad palaist atkal. Un tik un tā gadās dzirdēt par to, ka viņam rēdz uzpurni vajag,jo pēc purna var redzēt, ka nikns :pagalvu: Kaut gan viņš arī neiet klāt visiem, bet zinu kā 90% gadijumos, man kaut ko nelabu pateiks par viņu, un tad sāksies kašķis, jo es seklusēšu :kanepe:
User avatar
onetouchspark
Junior
Junior
 
Posts: 642
Images: 97
Joined: 23 Jan 2010, 16:00
Location: Riga

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Henriete » 19 May 2015, 13:01

onetouchspark wrote:Kamēr suņu saimnieki nemainīs attieksmi pret apkārtējo sabiedrību, tikmēr mēs neko nevarēsim un tikmēr cilvēki nebūs priecīgi par katru ceļā sastaptu suni. Var apvainoties cik tik lien iekšā, bet pie nepatikas pret suņiem ir vainīgi paši suņu saimnieki ar savu attieksmi.

:par:
Ja visi censtos būt godīgi, un iztēloties paši sevi arī no otras puses, visāpār nebūtu kur piesieties un piekasīties.
Piemērs, Vācija. Tur visi zina kā suņiem un viņu saimniekiem ir jāuzvedas sabiedrībā un arī parastie iedzīvotāji zina to, ka suns var atrasties jebkur, veikalā, pasākumā u.c. \
Disciplinēta tauta ar konkrētu kārtību un likumiem.
Tādas mums nav. Un domāju, ka tuvākos 10 gadus arī nesasniegs.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby undd » 19 May 2015, 14:32

OTS, cilvēki ir iebiedēti, viņi baidās no suņiem, jo liela daļa no tiem, kuri skrien bez pavadas, ir neaudzināti un bieži vien agresīvi noskaņoti. Normāli būtu jābūt, ka, ja tu redzi suni bez pavadas, tad skaidrs, ka viņš ir tāds, ka drīkst bez tās pavadas atrasties, bet pie mums tā nav, pie mums ir otrādi. Lielai daļai suņu saimnieki ir viens liels pofigs par sava suņa uzvedību un no tā arī sekas, no tā dabū ciest arī apzinīgie suņu saimnieki ar adekvātiem un labi audzinātiem suņiem, jo cilvēks parastais jau nevar izzīlēt, vai tas bobis bez siksnas ir normāls, vai ģikobrazs.
Es, piemēram, suni bez pavadas dienas laikā sabiedriskā vietā nelaižu, kaut arī man nav problēmu ar viņas atsaukšanu un suns nav agresīvs. Komentārus par uzpurni no garāmgējiem neatceros kad pēdējo reizi dzirdēju, pirms gada varbūt, varbūt vēl senāk.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Henriete » 19 May 2015, 19:42

undd wrote:OTS, cilvēki ir iebiedēti, viņi baidās no suņiem, jo liela daļa no tiem, kuri skrien bez pavadas, ir neaudzināti un bieži vien agresīvi noskaņoti. Normāli būtu jābūt, ka, ja tu redzi suni bez pavadas, tad skaidrs, ka viņš ir tāds, ka drīkst bez tās pavadas atrasties, bet pie mums tā nav, pie mums ir otrādi. Lielai daļai suņu saimnieki ir viens liels pofigs par sava suņa uzvedību un no tā arī sekas, no tā dabū ciest arī apzinīgie suņu saimnieki ar adekvātiem un labi audzinātiem suņiem, jo cilvēks parastais jau nevar izzīlēt, vai tas bobis bez siksnas ir normāls, vai ģikobrazs.
Es, piemēram, suni bez pavadas dienas laikā sabiedriskā vietā nelaižu, kaut arī man nav problēmu ar viņas atsaukšanu un suns nav agresīvs. Komentārus par uzpurni no garāmgējiem neatceros kad pēdējo reizi dzirdēju, pirms gada varbūt, varbūt vēl senāk.

Pilnīgs :par: arī šim
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby peecis » 21 May 2015, 13:39

Svētdien Cēsīs biedriem bija jāsteidzas un nolēma braukt ar autobusu, es aizgāju pirkt biļetes, bet man pateica "ejiet pie šofera un viņš tad skatīsies"! Šoferis stāvēja tieši pie kases, kaut ko noburkšķēja, es apvainojos, nelaipni atcirtu "ko tur skatīsies? suni neesat redzējuši?" un aizgāju 1.5 stundas Cēsīs paspēlēt Ingresu, kamēr nāk vilciens :D Gaidīt 30 minūtes cerībā, ka šoferim būs labs garastāvoklis, man šķita pazemojoši.

Ar LDz vienmēr viss ir bijis ideāli, nekad pat uzpurni nav prasījuši (es gan kontrolei nākot to tāpat uzlieku, lai konduktoram nesanāk šmuce).
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Lafanyette » 21 May 2015, 16:17

Peecis, laikam tad redzēju tevi un tavu suni vilcienā, arī ar savu suni braucam mājās no Cēsīm uz Rīgu :) Ar autobusu esmu mēginājusi braukt, tā kā man suns mazs, problēmas nav bijušas, bet attieksme nelaipna.
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby peecis » 22 May 2015, 17:31

Lafanyette wrote:Peecis, laikam tad redzēju tevi un tavu suni vilcienā, arī ar savu suni braucam mājās no Cēsīm uz Rīgu :) Ar autobusu esmu mēginājusi braukt, tā kā man suns mazs, problēmas nav bijušas, bet attieksme nelaipna.

Vai bijāt pašās vilciena beigās?
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron