Suņu turēšanas nodeva un žetons

Miscellaneous

Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 02 Mar 2017, 20:45

Tikko izlasīju Facebook Lindas Lāmas šērotajā postā šo te
http://focus.lv/news/sodien-jabut-nomaksatai-suna-turesanas-nodevai?11449
Kā īsti šis būtu jāsaprot, vai tas portāls, kurš to izplata, izplata pareizu informāciju?
Kāds par šo zināja, ka līdz 1.03. ir jāmaksā nodeva?
Pie kam, kāpēc šogad maksa ir 8,54,bet nākošos tekošos gados 10 eiro, ja visus iepriekšējos gadus arī pastāvējuši žetoni? Cik tad Jūs esiet maksājuši katrs, ja vispār esiet?

Mani šis jautājums diez gan samulsināja un pat nošokēja. Es par žetoniem zināju, ka tādi ir un ir bijuši. Tagad es ne reizi neesmu saskārusies ar to, ka kāds prasītu kaut ko par žetoniem, vai prasītu tos uzrādīt.

Persona komentāros bija norādījusi, ka ir pretruna starp šo rakstu un šo
https://www.eriga.lv/ServiceCards/Default.aspx?cardExternalId=RD000434AJ0011, ka žetona izņemšana nemaz neesot obligāta.

Bet kas ir domāts " suņa turēšanas nodevas samaksu apliecinoši dokumenti"? Jānēsā līdzi čeki par to, ka katru gadu esmu maksājis? :huh:

Tam taču bija domāta Lauksaimniecības datu bāze, kur par suni visu var redzēt/noskaidrot. vakcīnas, datus, čipa nr., saimnieku utt., tad vajadzēja būt arī dzīvesvietai - un attiecīgi maksāta nodeva ir vai nav?
Šito baigi nesaprotu, jo es suņa žetonu nekad neesmu izņēmusi, un par šo nodevu neko daudz nekad neesmu zinājusi.
Turklāt rakstīts "Suņa īpašnieks pie sertificēta veterinārārsta, uzrādot kvīti par suņa turēšanas nodevas samaksu un suņa vakcinācijas apliecību saņems ikgadējo suņa turēšanas žetonu", kur tieši šī nodeva jāmaksā, ja man jāuzrāda vet klīnikā kvīts?

Esmu maksājusi visu, kas bija prasīts un nepieciešams. Suņa vakcīnas, reģistrējos LDB par maksu (kad tas vēl bija par maksu), pērku maisiņus, lai savāktu aiz sava suņa un visu citu... Kāda vēl nodeva, tas takā nodoklis Rīgai par suņa turēšanu?

Tagad vēl atnāks man rēķins pa 6 gadiem, ka neesmu tādu žetonu maksājusi. Vēljovairāk, ja suns nedzīvo Rīgā, bet deklarētā adrese ir tur. Tad nu ej pierādi, ka suns tur nedzīvo. Nevienam arī tas neinteresēs. :jautri: :huh:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 02 Mar 2017, 21:04

Henriete wrote:Tikko izlasīju Facebook Lindas Lāmas šērotajā postā šo te
http://focus.lv/news/sodien-jabut-nomaksatai-suna-turesanas-nodevai?11449
Kā īsti šis būtu jāsaprot, vai tas portāls, kurš to izplata, izplata pareizu informāciju?
Kāds par šo zināja, ka līdz 1.03. ir jāmaksā nodeva?
Pie kam, kāpēc šogad maksa ir 8,54,bet nākošos tekošos gados 10 eiro, ja visus iepriekšējos gadus arī pastāvējuši žetoni? Cik tad Jūs esiet maksājuši katrs, ja vispār esiet?

Mani šis jautājums diez gan samulsināja un pat nošokēja. Es par žetoniem zināju, ka tādi ir un ir bijuši. Tagad es ne reizi neesmu saskārusies ar to, ka kāds prasītu kaut ko par žetoniem, vai prasītu tos uzrādīt.

Te ir par to, ka žetonu izņemšana nav obligāta, bet maksājuma dokuments, tāpāt kā vakcīnas un pase, gan.
https://www.eriga.lv/ServiceCards/Default.aspx?cardExternalId=RD000434AJ0011

Suņa turēšanas nodevas samaksu apliecinoši dokumenti - kaut kāda kvīts, ko izsniedz banka pret maksājumu.

Tam visam vajadzētu būt domāta Lauksaimniecības datu bāze, kur par suni visu var redzēt/noskaidrot. vakcīnas, datus, čipa nr., saimnieku utt., tad vajadzēja būt arī dzīvesvietai - un attiecīgi maksāta nodeva ir vai nav? Pašvaldība ir norādīta.

Šito baigi nesaprotu, jo es suņa žetonu nekad neesmu izņēmusi, un par šo nodevu neko daudz nekad neesmu zinājusi.
Turklāt rakstīts "Suņa īpašnieks pie sertificēta veterinārārsta, uzrādot kvīti par suņa turēšanas nodevas samaksu un suņa vakcinācijas apliecību saņems ikgadējo suņa turēšanas žetonu''. Jāmaksā attiecīgi lapā uz norādīto kontu, bet ja vēlies saņemt kvīti, tad tikai klātienē, kur?

Esmu maksājusi visu, kas bija prasīts un nepieciešams. Suņa vakcīnas, reģistrējos LDB par maksu (kad tas vēl bija par maksu), pērku maisiņus, lai savāktu aiz sava suņa un visu citu... Kāda vēl nodeva, tas takā nodoklis Rīgai par suņa turēšanu? Rīgā(centrā) ir, ja nemaldos, 2 suņu parki, no kuriem 1 ir labiekārtots, otrs nolaists. Par ko tieši nodeva?

Tagad vēl atnāks man rēķins pa 6 gadiem, ka neesmu tādu žetonu maksājusi. Vēljovairāk, ja suns nedzīvo Rīgā, bet deklarētā adrese ir tur. Tad nu ej pierādi, ka suns tur nedzīvo. Nevienam arī tas neinteresēs. :jautri: :huh:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 02 Mar 2017, 21:06

Izlaboju savu tekstu, jo šo to izlasīju papildus. Diemžēl nav edit iespēja postam.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 02 Mar 2017, 21:13

Un jā, te ir vairāk - https://www.riga.lv/lv/news/stajusies-speka-jaunie-noteikumi-par-sunu-turesanu-riga?10202
arī rekvizīti nomaksai un sīki smalki viss aprakstīts.
Tad nākošais jautājums, kāda samaksa bijusi visus iepriekšējos gadus?
Vai atšķirās pa pašvaldībām dažādās pilsētās?
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby madja » 02 Mar 2017, 21:14

es katru gadu janvārī nomaksāju un miers. pirmos 2 gadus ņēmu to žetonu, bet nekad nevienam nav interesējis to redzēt, saņēmu, uzrādot bankas izdruku.

makā man tās kvītis stāv,laikam, bet ejot ar suņiem pastaigā,līdzi tāpat nav. no LDC reģistra jēgas jau nav nekādas, man Frīdai tur parādās,ka viņa vakcinēta 2012.gadā - tad,kad tur piereģistrēju,neviens informāciju tur par aktuālajām vakcīnām neapdeito.

tas,ka jāsamaksā līdz pirmajam martam tā bijis vienmēr. jēgas no tās nodevas,protams,nav, man čierī pat miskastes gandrīz nekur nav,kur savu kaku maisu iemest :D bet ja salīdzinu,cik no manis šušņakovs iešņauc ar iedzīvotāju ienākumu nodokli, kura izlietojumu es tiešām priekš sevis gandrīz nekur neredzu, tad šitas tāds nieks vien ir
lūkojoties no pozitīvās puses - ir pašvalības,kur ir lielāka nodeva + paaugstinās,jo vairāk suņu tev pieder.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Vēja sune » 02 Mar 2017, 21:58

Cik nu esmu sapratusi, tad suņa nodeva jāmaksā tajā vietā, kur suns dzīvo, nevis kur ir deklarētā adrese. Maksāšanas termiņi pašvaldībām atšķiras, Rīgā līdz 1. martam, Salaspilī, ja nemaldos, līdz 1. maijam.

Ja nav izņemts žetons, tad jānēsā līdzi suņa pase un maksājuma kvīts (vai no i-bankas izdrukāts maksājuma uzdevums). Ja ir žetons, tad tas apliecina gan nodevas samaksu, gan to, ka ir trakumsērgas pote.

Tā kā esmu maksājusi sodu par aizmirstu nodevas nomaksu (Salaspilī ir ļoti čakli policisti, it sevišķi, kad tuvojas tas nomaksas termiņš), tad man tagad šķiet mierīgāk visu nomaksāt, žetonu paņemt un nesatraukties, ja kāds ko prasīs uzrādīt.

Tā nauda aizejot klaiņojošo dzīvnieku ķeršanai un īpašnieku meklēšanai. Vai tas tā reāli ir, kas to lai zina.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Creme de la Creme » 03 Mar 2017, 08:18

Rīga nodevas tikai ceļ...turpretī citas psāvaldības novedas atceļ... :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby pixy » 03 Mar 2017, 09:48

Vēja sune wrote:Cik nu esmu sapratusi, tad suņa nodeva jāmaksā tajā vietā, kur suns dzīvo, nevis kur ir deklarētā adrese.
Man gan liekas, ka jāmaksā tur, kur LDC ir norādīta suņa adrese, tātad sunim deklarētā. Kā citādi var pierādīt, ka suns tur dzīvo vai tieši otrādi nedzīvo? Ja es aizbraukšu uz Liepāju, teiksim, un man piesiesies pašvaldības policija, tad es norādu, ka LDC adrese nav Liepājā un ciemiņiem nekādas nodevas nav jāmaksā. Ja tā adrese nav uzskatāma par īsto, tad neko pierādīt nevar.
Henriete, nodeva Rīgā ir mūžsena, nu visma no pērnā gadu tūkstoša noteikti, manas kokerītes dzimšanas gads ir 1994., es tad dzīvoju Rīgā un katru gadu godīgi maksāju nodevu.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Elbe » 03 Mar 2017, 10:41

Padalīšos ar savu pieredzi: tātad, manā miestā ir tā, ka saistošajos noteikumos teikts, ka suņu nodeva nav jāmaksā privātmājās dzīvojošiem suņiem, suņiem augumā līdz 30 cm un šķiet, arī pensionāru suņiem. Tad nu man sanāk, ka drīzāk miestam jāpiemaksā man, jo visi trīs punkti atbilst :medos: . Bet vispār bija tā, ka es, godīga pilsone būdama, gribēju pirms dažiem gadiem maksāt savu suņu nodevu, bet man pagastmājā neviens nevarēja pateikt, kur, kam, cik un vai vispār jāmaksā, un tā nu mēs staigājam pa miestu, priecējam garāmgājējus, šmuces netaisām un NEMAKSĀJAM. Cik ilgi - nezinu, būs jāpajautā pašvaldībā.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby madja » 03 Mar 2017, 10:50

Vēja sune wrote:Tā kā esmu maksājusi sodu par aizmirstu nodevas nomaksu (Salaspilī ir ļoti čakli policisti, it sevišķi, kad tuvojas tas nomaksas termiņš), tad man tagad šķiet mierīgāk visu nomaksāt, žetonu paņemt un nesatraukties, ja kāds ko prasīs uzrādīt.


oo! nudien interesanti. man septiņu gadu laikā ne reizi neviens neko nav prasījis (nu,pāris reizes pašvaldībnieki,lai pielieku suni pie pavadas)

žetons man nepatīk,ka grabinās sunim pret krūtīm (pirmajā gadā,kad apzinīgi nēsāju,tam bija nogājusi i krāsa, i uzraksts (nezinu,kā tagad, bet agrāk Rīgā katru gadu žetons bija citā krāsā, lai var atšķirt)

tā kā esmu kašķīga persona,tad esmu apcerējusi domu - ja nu man kāds to žetonu prasa, atbildēt - neko nezinu, nolasiet sunim čipu, tur jābūt visai informācijai. tagad jau laikam Rīga iepērk čipu lasītājus un šāda atbilde nederēs, jo čipu nolasot , derīgu informāciju iegūt nav iespējams, lai gan tas taču būtu tik loģiski - nolasi čipu, redzi,vai ir pote, vai ir nodeva, tagad vienīgi var zināt, uz kādu adresi nosūtīt sodu :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 03 Mar 2017, 11:54

pixy wrote:Man gan liekas, ka jāmaksā tur, kur LDC ir norādīta suņa adrese, tātad sunim deklarētā. Kā citādi var pierādīt, ka suns tur dzīvo vai tieši otrādi nedzīvo?

Man arī tā šķiet. Vakardien apskatījos, ka mums uzrādīta pašvaldība - Rīga (LDB), tātad par to arī jāmaksā kā Rīgas iedzīvotājam, Rīgas Pašvaldībai.

pixy wrote:Henriete, nodeva Rīgā ir mūžsena, nu visma no pērnā gadu tūkstoša noteikti, manas kokerītes dzimšanas gads ir 1994., es tad dzīvoju Rīgā un katru gadu godīgi maksāju nodevu.

Jā, to es tagad saprotu. Nespēju iedomāties, ka to palaidu garām. Es zināju, ka ir tie žetoni utt, bet sapratu, ka tas viss vairs nav aktuāli, jo jāmaksā par visu citu vēl un tas čips un LDB, sapratu, ka tas to nodokli atsver. Bet es vienkārši informācijas plūsmā esmu apjukusi un palaidusi garām būtisku lietu. Sanāku tagad parādnieks un to noteikti nokārtošu.

Tikai vai kāds zina, kādas ir iepriekšējo gadu maksas?
Man laikam tās būs ar astīti :D
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 03 Mar 2017, 11:58

Elbe wrote:Padalīšos ar savu pieredzi: tātad, manā miestā ir tā, ka saistošajos noteikumos teikts, ka suņu nodeva nav jāmaksā privātmājās dzīvojošiem suņiem, suņiem augumā līdz 30 cm un šķiet, arī pensionāru suņiem. Tad nu man sanāk, ka drīzāk miestam jāpiemaksā man, jo visi trīs punkti atbilst :medos: . Bet vispār bija tā, ka es, godīga pilsone būdama, gribēju pirms dažiem gadiem maksāt savu suņu nodevu, bet man pagastmājā neviens nevarēja pateikt, kur, kam, cik un vai vispār jāmaksā, un tā nu mēs staigājam pa miestu, priecējam garāmgājējus, šmuces netaisām un NEMAKSĀJAM. Cik ilgi - nezinu, būs jāpajautā pašvaldībā.


Nu lūk. Kur ir loģika, ka pašvaldībās nodevas atšķirās. Tieši par ko? Kad es Rīgas Domei rakstīju vēstuli par Imantas labiekārtošanu attiecībā uz suņu īpašniekiem nepieciešamajām miskastēm izkārnījumu izmešanai, kā arī zīmēm un informatīvām norādēm, kur var suni atlaist un kur nē, tad viņi man attrakstītajā vēstulē paskaidroja, ka pašlaik neredz tam jēgu, nav iemesla to darīt, utt.
Tad priekškam man tā MILZU Rīgas nodeva būtu jāsedz? Pie kam, 8,54 ir liela nauda, par katru suni.
Un ar nākošo gadu jau 10 eiro. :huh:

Jā, tā nu tas laikam ir, spriest var pārmērīgi un daudz, bet labums no tā nekāds. Lai arī , kā jau teicu, žetonu ne reizi neviens nav prasījis, ar to neesmu saskārusies un vispār izkritis no prāta, tik un tā esmu kādam parādā, lai gan visi citi maksājumi nav mazi , un tikuši regulāri maksāti.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 03 Mar 2017, 12:01

madja wrote: neko nezinu, nolasiet sunim čipu, tur jābūt visai informācijai. tagad jau laikam Rīga iepērk čipu lasītājus un šāda atbilde nederēs, jo čipu nolasot , derīgu informāciju iegūt nav iespējams, lai gan tas taču būtu tik loģiski - nolasi čipu, redzi,vai ir pote, vai ir nodeva, tagad vienīgi var zināt, uz kādu adresi nosūtīt sodu :D


:meitenedejo: Un tur daudziem nemaz neuzrādās jaunākās vakcīnas :D Jo tas nenotiek automātiski, kā tam vajadzētu būt. Man nācās zvanīt pagājušā gadā, lai man nomaina uzvārdu un arī sunim ieliek jaunāko tekošo vakcīnu. :grr:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby madja » 03 Mar 2017, 12:12

nedomāju,ka Tev ir jānomaksā par iepriekšējiem gadiem, ar šo jau nav kā ar NĪN
tā kā man viens suns ir sterilizēts un otrs zem 35 cm skaustā, maksāju par katru 50%, summa nav mainījusies, kad bija latos,tad man bija 3, pilnā summa 6

nezinu,man nešķiet,ka 10 eiro gadā ir liela summa, viņi taču nedēļā vairāk noēd :D protams, subjektīvi es neredzu sev nekādu labumu, bet,cik saprotu, šī nauda aiziet klaiņojošu suņu ķeršanai un kaķu sterilizājai, tam man nav žēl
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Henriete » 03 Mar 2017, 12:30

Nu ja man Rīgā pa pagalmiem izķertu visus blandoņas, būtu jau labi. Taj vietā viņi uzceļ Imantā kaķiem kaut kādas mājiņas? Priekškam? Klaiņojoši dzīvnieki ir jāizķer, nevis vairojot viņu labsajūtu, uzceļ vēl mājiņas.
Nevienu negribu aizvainot, bet man tas ir nepieņemami. mans viedoklis. Neesmu pret kaķiem, bet viņi nodara samēra lielu šmuci arī autoīpašniekiem(staigājot pa mašīnām, uz tām guļot), apmīžot, piedošanu par izteicienu, nummurzīmes, riteņus utt. Nu nav tas viss vajadzīgs, nu nav..
Par naudu, kuru es maksāju, vēlos pretī kaut kādu atsaucību. Suņu parkus, kārtīgus trenniņu laukumus, atribūtiku trenniņiem. Normālas suņu skolas un tādas lietas.
Kaķu sterilizēšanai var izmantot naudu, ko bāž kabatās katrs labi paēdis augšā sēdošais.
Žēl man nav, protams, bet tad vismaz tos līdzekļus ielikt godīgi.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby pixy » 03 Mar 2017, 12:35

madja wrote:man viens suns ir sterilizēts un otrs zem 35 cm skaustā,
No šī gada Rīgā nav atlaides par mazajiem suņiem, es gan pati neesmu saistošos noteikumus izlasījusi, bet redzēju vairākas "cepšanās" par šo faktu.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby madja » 03 Mar 2017, 12:49

hahaha, iegāju erīgā- tiešām

nu, šeit mēs varam secināt, ka būšana aBzinīgam pilsonim atmaksājas - 11.janvārī maksāju caur erigu un tad vēl bija opcija atķeksēt mazizmēra suni :D
no otras puses - kā man tāds pašvaldības policijas pārstāvis pierādīs,ka kuce nav sterilizēta?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby pixy » 03 Mar 2017, 12:54

Atzīmei par kastrāciju būtu jābūt Vetgrāmatiņā. Bet tā jau laikam nav obligāti jānēsā līdzi, tā, ka visdrīzāk, ka nekā ^^
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby madja » 03 Mar 2017, 13:02

Henriete wrote:Klaiņojoši dzīvnieki ir jāizķer, nevis vairojot viņu labsajūtu, uzceļ vēl mājiņas.


un ko ar tiem kaķiem - izķert un iemidzināt, tiešām?
par kādu labsajūtu Tu runā? protams, daļa kaķu ir mežoņi. otra daļa ir izmesta uz ielas un cīnās ne tikai ar badu, bet arī cilvēka mīlestības trūkumu. Pagrabi ēkām tiek noslēgti, labāk lai tādiem kaķiem ir mājiņas, nevis tie ielien zem mašīnu kapotiem sildīties un tur,iespējams, iet bojā.
sterilizēti kaķi nevairojas. tie nodzīvo savu mūžiņu un viss,bet cilvēki parūpējais,lai arvien jauni un jauni tiktu izmesti uz ielas.

pasaule nepaliks labāka,ja mēs katrs rūpēsimies tikai par savu nabu un gaidīsim,ka mums apkārt viss sakārtosies tāpēc,ka "valstij tas jādara"

Henriete wrote:Par naudu, kuru es maksāju, vēlos pretī kaut kādu atsaucību. Suņu parkus, kārtīgus trenniņu laukumus, atribūtiku trenniņiem. Normālas suņu skolas un tādas lietas.


pilsētai nav jānodrošina suņu skolas. Tu tiešām uzskati,ka 10 eiro ir nauda, par kuru Tev kautkas pienākas? treniņu laukums ar atribūtiku? nesmīdini.

suns pilsētā ir hobijs un luksuss.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suņu turēšanas nodeva un žetons

Postby Spigana » 03 Mar 2017, 13:10

Oi, man tieši vairāk gribētos, lai suņu laukumus pilsētā taisītu bez suņu atribūtikas. Vispār bez nekādas lūdzu. Toties laukumus varētu taisī jēdzīgā izmērā, nevis tādus izsmieklus kā Ziedoņdārzā un Grīziņkalnā, kur ir saliktas nejēdzīgas un vietām bīstamas barjeras un šķēršļi, bet skriešanai vietas nav vispār.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests