Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Miscellaneous

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby obrija » 04 Mar 2011, 15:03

Tuvojās pavasaris, pavasarī kā jau zināms sauvaļā dzimst mazuļi un dažādu iemeslu pēc daudzi paliek pa bārenīšiem, nomaldās no mammām, tiek savainoti utt., esmu ar mieru uzņemt savā aprūpē un aizgādībā uz izveseļošanas laiku utt, mazo un vidējo plēsēju bāreņus, arī putnus.
Ja kādam vajadzīga laīdzība, sniegsim to, bet neaizmirstam, ka ja garajā zālē atrodam stirnēnu, zaķēnu, tad tas nenozīmē ka mazulis ir bezpalīdzīgs, bet vienkārši paslēpies gaida mammu. :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby NARDICUM » 07 Mar 2011, 07:31

Ja kādu glābjam, tad tikai tad, ja esam pārliecināti, ka viņš patiešām ir bārenis! Un vispār- jo mazāk jaucamies meža zvēru dzīvē, jo labāk.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby Dambo » 18 Aug 2011, 16:34

Mums šodien pie mājas no koka nokrita putnu būris jo izrādās bija nopuvusi kāja. Putnu būrī dzīvo vai nu bezdelīga vai čurkste, īsti nezinu, bet nu kaut kas tamlīdzīgs. Iekšā viens paliels putnēns un vairākas olas, pielikām būri atpakaļ. Tagad gaidām vai kāds no lielajiem putniem atgriezīsies vai nē. Līdz šim novērojām ka dienas laikā lielais putns uz būri lido diezgan reti. Varbūt kādam ir bijusi līdzīga pieredze-man jautājumu vairāk nekā atbilžu- ko darīt , cik ilgi gaidīt, un ja nu tas lielais vairs nelidos atpakaļ, vai reāli mazo izbarot pašiem, man sirds plīst pušu padomājot ka tam būs bada nāvē jānomirst? :laiks: :asaras:
PRESTON PACIFIC OCEAN RENUAR http://follow-fb.jimdo.com/
User avatar
Dambo
Puppy
Puppy
 
Posts: 316
Images: 0
Joined: 17 Jan 2010, 20:57
Location: Ogre

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby pixy » 18 Aug 2011, 18:07

Man mājā bija bēniņos nokritis bezdelīdzēns, ieliku groziņā un piekāru ārā pie šķūņa sienas. Un viņu barot nāca visas tuvumā esošās bezdelīgas, kamēr bija tik liels, ka aizlidoja :labipadarits: . Pēc tam lasīju, ka šie putni, ja kādā ligzdā aizkavējies perējums, palīdz vecākiem izbarot. Bet tas bezdelīdzēns jau bija paliels, ja te vēl olas blakus - nezinu, pieļauju, ka mammai vēl būtu jāsilda, īpaši naktī :( .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby Dambo » 19 Aug 2011, 13:38

vaktēju, vaktēju, kamēr novaktēju - mūsu lielais putns ir atgriezies, esmu pārlaimīga :ludzu:
PRESTON PACIFIC OCEAN RENUAR http://follow-fb.jimdo.com/
User avatar
Dambo
Puppy
Puppy
 
Posts: 316
Images: 0
Joined: 17 Jan 2010, 20:57
Location: Ogre

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby pixy » 19 Aug 2011, 18:57

:aptracis: . Tad jau izbaros - netiks paši galā, nāks palīgā pārējie :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby eldberg » 14 Nov 2012, 14:55

"Glābojot" pūci, aizmirsu par šo topiku. Paceļu atgādinājumam.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Meža dzīvnieki, kurus nevajag glābt

Postby Citroniņš » 17 Nov 2012, 15:45

Nu jau gandrīz divus gadus atpakaļ biju ciemos pie draugiem, kad viņi pārnāca no kaut kurienes, ar putnu rokās. Uzreiz domājam, ko lai dara, un kas tas ir. Sākumā likās pēc kāda plēsēja, bet sazinoties nākamajā dienā ar zoo, sūtot bildes utt. Izrādās tas bija vakarlēpis, pie tam mātīte.
Šamo bija notriekusi mašīna, jo man arī paskaidroja, ka vakarlēpji vakaros virs siltajiem ceļiem ķer kukaiņus. Nu tad viņa mums tāda apdullusi un nedaudz sasistu spārnu ieviesās manā vecajā akvārijā. Siena gulta, trauciņš ar ūdeni, un daži kukainīši.
Pati needa, tādēļ ik pa laikam ielēju viņai ar šķirci mutē ūdeni, iedevu arī kādu kukainīti. Ārā jau nespļāva, tik nemāk no trauciņa ēst. Pirmās pāris dienas uzmanīgi ņēmu no akvārija ārā, pēc tam jau brīvāk. Sēdēja man uz gultas, sāka mēģināt nedaudz planēt pa istabu. Nākamajās 2 dienās arvien drošāk planēja. Virtuvē uzlidoja uz puķes un rādīja, ka vispār spēj lidot. Nu tad vedām uz mežu.
Diemžēl piestājot ciemā pie draudzenes, putns izmuka. Sākumā slikti planēja, un nosēdās ceļmalā, bet kad mēģināju viņai iet pakaļ viņa aizlidoja pāri mājām, pāri krūmiem un gan jau viss kārtībā.
Tāda izmēra kukaiņēdāju nemaz nav grūti uzturēt. kukaiņi (odi, mušas, vasarā mums visiem mājās ir) un vistas fileju arī nesmādē ( ieteica kāds no dzīvnieku speciālistiem)
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests