Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Want to Buy a Dog

Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby emy » 11 Aug 2010, 16:01

Sveiciens visiem!
Šoreiz man ir jautājums šķirņu zinātājiem - vai varat ieteikt, jūsuprāt, labāko variantu šādā situācijā:

1) vēlme ir pēc liela suņa (skaustā 60-65 cm??) + ne gludspalvainā (retriveri, labradori kā varianti arī nebūs īstie)
2) suņa, kam piemērota dzīve dzīvoklī (protams, pastaigas tiks nodrošinātas + skološana arī, protams)
3) suņa, kam līdzsvarots raksturs, jo ģimenē ir 2 ļoooti aktīvi un kustīgi bērni (3 un 6 gadi) - attiecīgi ir troksnis un jezga :dzimene:

Jāpiebilst, ka suns iepriekš ģimenē nav bijis.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Laura » 11 Aug 2010, 18:15

Ja nu rīzenšnaucers?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Eta » 11 Aug 2010, 18:57

Man kā pirmais prātā ieleca sanbernārs.. :nadzinji:
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Sandra » 11 Aug 2010, 19:08

Eta wrote:Man kā pirmais prātā ieleca sanbernārs.. :nadzinji:

Pēc apraksta arī izklausās pēc sanbernāra (bet nezinu kā ar bērniem).
Bet tas noteikti NAV dzīvokļa suns.
Godīgi sakot, atvainojiet mani, bet es nevaru nevienu suni iedomāties. Ar tādu suni lielāko dienas daļu jādzīvojas ārā.
Uz darbu Jums taču kādreiz būs jādodas, kad bērni paaugsies. Un vai tad lielais arī tiks tikpat bieži ārā?
P.S.
Retrīveri (izņemot Labradorus - Retrīverus, kuri arī ir retrīveri, starp citu) visi ir garspalvainie suņi.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby obrija » 11 Aug 2010, 19:10

Kā būtu ar tibetas mastifu un poļu podhales aitu suni, es tik nezinu kādas viņiem varētu būt attiecības ar bērniem :smarzas:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Laura » 11 Aug 2010, 19:11

Es gan domāju, ka rīzenšnaucers būtu diezgan laba izvēle šajā gadījumā - ar bērniem reti mīlīgi un pacietīgi. Gatavi iesaistīties spēlēs, bet zin robežas (man bija rīzens, kad bija arī mazs bērns, tāpēc zinu). Svarīgs nosacījums - lai topošo saimnieku apņemšanās garām pastaigām un apmācībām nepaliek tikai vārdu līmenī.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 11 Aug 2010, 19:18

obrija wrote:Kā būtu ar tibetas mastifu un poļu podhales aitu suni, es tik nezinu kādas viņiem varētu būt attiecības ar bērniem :smarzas:

Dzīvoklī? Es neņemtu. Var jau (no sērijas - var arī lāci dancot iemācīt), bet es tā nedarītu.
Laura wrote:Es gan domāju, ka rīzenšnaucers būtu diezgan laba izvēle šajā gadījumā - ar bērniem reti mīlīgi un pacietīgi. Gatavi iesaistīties spēlēs, bet zin robežas (man bija rīzens, kad bija arī mazs bērns, tāpēc zinu). Svarīgs nosacījums - lai topošo saimnieku apņemšanās garām pastaigām un apmācībām nepaliek tikai vārdu līmenī.

Piekrītu - laba izvēle minētajiem apstākļiem.
Sandra wrote:Godīgi sakot, atvainojiet mani, bet es nevaru nevienu suni iedomāties. Ar tādu suni lielāko dienas daļu jādzīvojas ārā.

Kādu - tādu? Lielu? Spalvainu?
emy wrote:ne gludspalvainā

Kāda tad - to variāciju jau vienalga gana daudz...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Sandra » 11 Aug 2010, 19:22

maksis wrote:
Sandra wrote:Godīgi sakot, atvainojiet mani, bet es nevaru nevienu suni iedomāties. Ar tādu suni lielāko dienas daļu jādzīvojas ārā.

Kādu - tādu? Lielu? Spalvainu?
emy wrote:ne gludspalvainā

Kāda tad - to variāciju jau vienalga gana daudz...


Lielu, pie tam spalvainu.
Nu gan jau, ka variāciju ir daudz, bet neuzskatu, ka dzīvoklī ņemt suni ir labi. :(
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 11 Aug 2010, 19:28

Sandra wrote:Lielu, pie tam spalvainu.
Nu gan jau, ka variāciju ir daudz, bet neuzskatu, ka dzīvoklī ņemt suni ir labi. :(

Skaidrs. Un cik suņi dzīvoklī Jums ir bijuši, lai varētu spriest? Man, dzīvoklī dzīvojot, bija 4 suņi. 2 no tiem - īru vilku suņi. Nemanīju, ka viņiem būtu bijis slikti. Jeb Jums ir zināmi kādi argumenti, kas man nav bijuši pieejami?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Sandra » 11 Aug 2010, 19:58

Es skatos no tāda skatu punkta - iedomājoties sevi suņa vietā.
Es pati dzīvoklī gan neturētu, bet man ir pazīstamam liels suns.. nekāds pozitīvais iespaids nav radies.
Tam ir arī dažādi "bonusi":
1) dzīvokļa platība
2) LAIKS, ko suns var pavadīt ārā

a) ja cilvēkam ir elastīgs darba grafiks
b) ir pāris "labo roku", kas izvedīs, kad nevari
c) cilvēks nestrādā un visu diennakti var veltīt savam četrkājainajam draugam

Kas Jums ir galvenais šajā jautājumā?
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 11 Aug 2010, 20:03

Sandra wrote:2) LAIKS, ko suns var pavadīt ārā

Vispār jau lielākajai daļai šķirņu svarīgākais ir laiks, ko suns var pavadīt kopā ar saimnieku. Bet tas tā - neiešu strīdēties ar zinošākiem cilvēkiem... :nadzinji:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Laura » 11 Aug 2010, 20:08

Padomāsim loģiski. Vecākajam bērnam šobrīd ir seši gadi. Ja viņam arī tā suņa lieta patiks, tad jau šogad rudenī vai nākamgad rudenī sunim vismaz no apmēram 13.00 būs pastāvīgs kompanjons -- skolnieks. Mūsu gadījumā (nu jau ar trešklasnieku) tas strādā perfekti! Nav garlaicīgi ne bērnam, ne suņam. Arī vecākiem mierīgāks prāts.
Tiesa, suncis jau laicīgi jāradina pastaigām divas reizes dienā - bērns nebūt nav tā persona, kam vajadzētu ikdienā pastaigāties ar suni, turklāt lielu! Atzīšos gan, ka šajā jautājumā esmu grēkojusi -- kad pie mums dažas dienas dzīvoja rīzenšnaucerīte, Elīza brīvi ar suneni pārvietojās patstāvīgi. Bet to var tikai tad atļauties, kad gan suns, gan bērns ir pietiekami apmācīti šādiem jokiem.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Sandra » 11 Aug 2010, 20:15

maksi, gluži tā nebiju domājusi, ka nav citiem svarīgi
Laura, loģiskā spriešana Tev piestāv. Tieši tas, kas mani nodarbināja bija suņa garlaikošanās, ko Tu atrisināji viens un divi. (šajā konkrētajā gadījumā)
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby elīna » 11 Aug 2010, 21:47

Sandra wrote:1) dzīvokļa platība
2) LAIKS, ko suns var pavadīt ārā

a) ja cilvēkam ir elastīgs darba grafiks
b) ir pāris "labo roku", kas izvedīs, kad nevari
c) cilvēks nestrādā un visu diennakti var veltīt savam četrkājainajam draugam




1) cik daudz vietas sunim vajag, lai gulētu? 3 hektārus? skrien, lec un spēlējās suns ārā, mājās viņš atpūšās un laiskojās uz dīvāna
2) kāda starpība, kur suns sēž/guļ/stāv/atpūšās pastaigu starplaikos? tik pat labi viņš var gulēt dzīvoklī istabā kā dārzā zem ābeles

a) & b) normāls darba grafiks ir vajadzīgs katram suņa gribētājam neatkarīgi no dzīvošanas vietas. aizbildinājumi "viņam jau ir pagalms" nav attaisnojums
c) cik briesmīga dzīve - "visu diennakti veltīt savam četrkājainajam draugam". es laikam tomēr neesmu suņinieks - neesmu gatava 24h diennaktī auklēt suni
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby silverequs » 12 Aug 2010, 08:12

Lielu suni dzīvoklī var ņemt, bet ne spalvaino, sunim ļoti grūti siltājā laikā un esmu redzējusi pāris eksemplārus, kas tā nīkuļo, ne spalva laba, ne mentālā kondīcija, ieteiktu tikai, ja liels tad vismaz īsspalvains, piemēram, bordo dogs, bulmastifs, citi molosi, bet ir konsekventi jāpieiet audzināšanai.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby link » 12 Aug 2010, 08:43

Sandra wrote:Nu gan jau, ka variāciju ir daudz, bet neuzskatu, ka dzīvoklī ņemt suni ir labi. :(


:kanepe:
link
 

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby link » 12 Aug 2010, 08:44

silverequs wrote:Lielu suni dzīvoklī var ņemt, bet ne spalvaino, sunim ļoti grūti siltājā laikā

+1
link
 

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby silverequs » 12 Aug 2010, 08:49

link wrote:
Sandra wrote:Nu gan jau, ka variāciju ir daudz, bet neuzskatu, ka dzīvoklī ņemt suni ir labi. :(


:kanepe:

saldumus ēst nav labi, jo bojājas zobi... :apdzerusies:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 12 Aug 2010, 08:56

silverequs wrote:Lielu suni dzīvoklī var ņemt, bet ne spalvaino

Kas ir spalvains? Bernietis? Rīzens? Īru vilku suns? Zeltainais retrivers? Čau-čau? Seters? Vācu aitu suns? Labradors? Afgāņu kurts? Tibetas mastifs? Haskijs? Jeb drīzāk - parādiet, kurš no šiem tad nav "spalvains"? Un vai visi šie būtu jātur ārā, jo "spalvaini"? Nedomāju vis... Tur citi kritēriji jāņem vērā.
Un tas termins tāds... Es teiktu - ļoti prasās pēc sīkāka skaidrojuma. Es jau te uzskaitīju kaudzīti ārkārtīgi atšķirīgu suņu un par katru no viņiem var pateikt - spalvains.
Tēmas autoram drīzāk vajadzētu paskaidrot, kāds tad īsti suns patīk (ar piemēriem) - izskatās, ka katrs savu terminoloģiju lieto. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby silverequs » 12 Aug 2010, 09:00

Lielie molosi ar biezu spalvu, tas nozīmē, senbernārs, bernes ganu suns, Podhales aitu suns, tibetas mastifs, kaukāzietis, pireneju kalnu suns, u.c. šāda tipa suņi nav domāti turēšanai dzīvoklī, es to tā biju domājusi.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests