Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Want to Buy a Dog

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby kaija » 16 Aug 2010, 12:52

Mums ziemāmā telpās ir ap 18*C un mums visiem tā patīk arī suņiem.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby elīna » 16 Aug 2010, 12:53

čība wrote:arā turētam sunim ir tāaads kažoks, nu nav salīdzināms ar istabas suni

gaumes lieta. man personīgi nekad nav patikuši VAS un līdzīgo biezie kažoki par kuriem visi tā parasti jūsmo. daudz pavilnas un vilna uzreiz izskatās matēta un nav tik spodra, man nemaz nepatīk.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby kaija » 16 Aug 2010, 13:16

emy itkā aizsūtīju Tev pm, cerams sanāca, ja nē, tad dod ziņu, rakstīšu vēl.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby madzhy » 16 Aug 2010, 13:41

čība wrote:Nav tāda suņa, kas pie atbilstošas slodzes nevarētu dzīvot dzīvoklī


Noteikti nepiekrītu, ka kaukāzietim, Tibetas mastifiem utml. ar izteiktiem teritorijas instinktiem, milzu augumu un spalvu būtu jādzīvo dzīvoklī, kaut vai ar suņu trenažieri tajā! :p
Starpcitu, man ir, ko salīdzināt -mans vidēja auguma īsspalvains suns aka bulterjers ir padzīvojis gan dzīvoklī, gan privātmājā. Es teiktu tā, ka vasarā sunim (vismaz manam) viennozīmīgi ir labāk privātmājā, tur nu acis ciet sev nemālēšu, vai labāk ir gulšņāt zālītē, uzraudzīt pagalmu utml. (nerunājot par standarta pastaigām, kas ir arī dzīvoklī esot), vai skatīties uz radiatoriem. Bet gada tumšajā, aukstajā sezonā manam, škiet, labāk patīk Rīgas dzīve. Jo tad ir pastaigas uz pilsētas suņu parkiem, vairāk "sabiedriskā dzīve", bet privātmājas ciematā ziemā jau ap 6 vakarā ir tumšs un slikti apgaismots, lāgā nepastaigāsi vakarā. Jūra nav diez ko aktuāla, un kāda gan tur laiskošanās zālītē aukstā laikā. Garlaicīgi. :)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby čība » 16 Aug 2010, 14:08

madzhy wrote:
čība wrote:Nav tāda suņa, kas pie atbilstošas slodzes nevarētu dzīvot dzīvoklī


Noteikti nepiekrītu, ka kaukāzietim, Tibetas mastifiem utml. ar izteiktiem teritorijas instinktiem, milzu augumu un spalvu būtu jādzīvo dzīvoklī, kaut vai ar suņu trenažieri tajā! :p
Starpcitu, man ir, ko salīdzināt -mans vidēja auguma īsspalvains suns aka bulterjers ir padzīvojis gan dzīvoklī, gan privātmājā. Es teiktu tā, ka vasarā sunim (vismaz manam) viennozīmīgi ir labāk privātmājā, tur nu acis ciet sev nemālēšu, vai labāk ir gulšņāt zālītē, uzraudzīt pagalmu utml. (nerunājot par standarta pastaigām, kas ir arī dzīvoklī esot), vai skatīties uz radiatoriem. Bet gada tumšajā, aukstajā sezonā manam, škiet, labāk patīk Rīgas dzīve. Jo tad ir pastaigas uz pilsētas suņu parkiem, vairāk "sabiedriskā dzīve", bet privātmājas ciematā ziemā jau ap 6 vakarā ir tumšs un slikti apgaismots, lāgā nepastaigāsi vakarā. Jūra nav diez ko aktuāla, un kāda gan tur laiskošanās zālītē aukstā laikā. Garlaicīgi. :)


Nu tas laikam no suņa un saimnieka attiecībām atkarīgs. VAS dzīvo laukos, tur tā pat ar suni ņemas, iet staigāt. Bet viņai nav lielākas laimes, kā dzīvot Rīgā, lai arī tas nozīmē skatīšanos ārā pa logu lielāko dienas daļu. Viņai laiskoties zālītē interesē tikai tad, ja kāds laiskojas ar viņu kopā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby elīna » 16 Aug 2010, 14:31

es arī piekrītu, ka tas ir stipri individuāli. gan no suņa un saimnieka savstarpējām attiecībām atkarīgs, gan no katra suņa paša. manējā (dzīvokļa/dīvāna VASveidīgais) vasarā nav ar koku ārā indzenama, es ar savu laiskošanos parkā zālītē varu iet ieskrieties, man vajag varu iet tur gulēt viena pati kaut visu dienu, suns snaudīs uz maniem spilveniem un gaidīs vakaru un vēsumu. bijām ciemos pie draudzenes, viņai privātmāja. kamēr ravējām dārzā dobes, atstāju vaļā mājas durvis, lai suns varētu brīvi iet iekšā padzerties un pēc tam atkal pa pagalmu kontrolēt visu notiekošo. un iedevu graužamo kārumu. pēc kāda laika meklēju suni. kārums mētājas turpat zem krūma kur pirms tam nolikts, bet suņa tur vairs nav. izmeklēju visus pagalma stūrus, nekā. kur suns? iegājis iekšā, nolīdis pašā tumšākajā bezsaules kaktiņā un čuč. manējā arī noteikti nav tas suns, kas viens pats visu dienu tusēs pa pagalmu, spēlēsies ar mantiņām un izklaidēs pati sevi, viņa sāks kustēt tad, ja būs kāds, kurš ar viņu to dara kopā. tā kā tās visas saules ķeršanas/apkārtnes kontrolēšanas utml lietas ir pat ļoti individuālas
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 16 Aug 2010, 14:45

Par tiem suņiem, kurus "visus 100% var turēt dzīvoklī" man ir savas domas un sava pieredze. Mans uzskats - tam nav sakara ar lielumu un arī ne ar apspalvojuma veidu. Var turēt dzīvoklī gan milzīgu, gan ļoti spalvainu suni. Bet es neturētu dzīvoklī suni, kam šķirnes uzdevums ir lielas teritorijas patrulēšana un aizsargāšana. T.i., ne podhalieti, ne TM, ne čečenu, ne aziātu utt., utml.. Jā, ir cilvēki, kas to dara, un ir cilvēki (arī audzētāji), kas uzskata, ka tā var darīt. Bet es personīgi to nedarītu. Es varu salīdzināt Juhana uzvedību dzīvoklī/privātmājā, kad jādzīvo tikai istabā + pastaigas pie pavadas (nebija vēl žoga)/privātmājā ar teritoriju. Suņa psiholoģiskais komforts ir nesalīdzināms šais dažādajās situācijās. Viņam vajag to teritoriju, kur justies saimniekam. Jo mazāka teritorija, jo suns nervozāks. Pat tad, ja suns nedzīvo ārā, bet kopā ar saimniekiem istabā kā mans Jusis. Bet viņam ir tas viņa pagalms, kuram ik pa laikam uzmest aci un kur sveši nenāk. Tas ir kā cilvēkiem - katram ir atšķirīga vajadzība pēc privātās telpas. Viens jūtas labi, kad citam pie sāna piespiedies, otraam rodas stress, ja kāds tuvāk par izstieptas rokas attālumu pienāk. Un kā tas atšķiras pa nācijām, tā tas atšķiras arī pa šķirnēm. IMHO.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby madja » 16 Aug 2010, 15:01

maksis wrote:Tas ir kā cilvēkiem - katram ir atšķirīga vajadzība pēc privātās telpas. Viens jūtas labi, kad citam pie sāna piespiedies, otraam rodas stress, ja kāds tuvāk par izstieptas rokas attālumu pienāk. Un kā tas atšķiras pa nācijām, tā tas atšķiras arī pa šķirnēm. IMHO.


beidzot dzirdu vēl kādu tā sakām :D
es gadiem ilgi mēģinu citiem ieskadrot bērnībā dabas mācības vai vestures, neatceros, grāmatā izlasīto,ka pilsētniekiem komunikācijas distance ir 25 cm, kamēr tundrā dzīvojošie komfortabli uzsit klaču pa 100 metriem. es mūždien mēģinu paskaidrot,ka esmu no laukiem un mana komforta zona ir viens metrs un mani neviens nesaprot :D

atvainojos par tēmas piedrazošanu, bet biju parāk sajūsmā dzirdēt,ka vēl kāds to uztver nopietni. :aizsapnojusies:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 16 Aug 2010, 15:04

madja wrote: biju parāk sajūsmā dzirdēt,ka vēl kāds to uztver nopietni. :aizsapnojusies:

:apstulbis: Bet tas taču ir zinātniski pierādīts! Tāpat kā visas dīvainās lietas par sēdēšanu/nesēdēšanu ar muguru pret durvīm utt., utml..
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby madja » 16 Aug 2010, 15:12

jā,bet laikam tās dīvainās lietas lasa (uztver) tikai paši dīvaiņi,kuri tam pievērš uzmanību :D (to es par sevi )
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby brex » 16 Aug 2010, 15:24

a kads no medniekiem - iru seters, gordoseters netiek apskatits? vai labak tik doma par dienesta suniem?
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby brex » 16 Aug 2010, 15:27

par suniem ara un ieksa - nezinu, ka saimnieki var atstat savus sunus vienus pilsetas majas pagalma un aiziet uz darbu- man reali butu bail, jo to suni var noindet, nozagt, joka pec izlaist no setas, kaitinat, mest ar akmeniem utt.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 16 Aug 2010, 15:35

brex wrote:par suniem ara un ieksa - nezinu, ka saimnieki var atstat savus sunus vienus pilsetas majas pagalma un aiziet uz darbu- man reali butu bail, jo to suni var noindet, nozagt, joka pec izlaist no setas, kaitinat, mest ar akmeniem utt.

Manā uztverā - priekš tam ir voljērs. Un signalizācija, ja jau līdz tam aizrunājamies.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby Zuzanna » 16 Aug 2010, 16:14

maksis wrote:Bet es neturētu dzīvoklī suni, kam šķirnes uzdevums ir lielas teritorijas patrulēšana un aizsargāšana. T.i., ne podhalieti, ne TM, ne čečenu, ne aziātu utt., utml.. Es varu salīdzināt Juhana uzvedību dzīvoklī/privātmājā, kad jādzīvo tikai istabā + pastaigas pie pavadas (nebija vēl žoga)/privātmājā ar teritoriju. Suņa psiholoģiskais komforts ir nesalīdzināms šais dažādajās situācijās. Viņam vajag to teritoriju, kur justies saimniekam. Jo mazāka teritorija, jo suns nervozāks.

:par:
Esmu redzējusi tibetieti kas dzīvo dzīvoklī, arī kaukāzieti...tie suņi izskatās nelaimīgi...tādi nekādi, nošņurkuši, bez dzīvesprieka, jo tāds dzīvesveids ir pilnīgi pretrunā viņu instinktiem un sūtībai.
Atceros, kā man nācās savu vecāko tibetas mastifu-Tigru atstāt uz 4 dienām pie vecākiem dzīvoklī. Dzīvoklis liels, plašs, suns bieži tika vests garās pastaigās, labi (pār)barots :hih: It kā ideāli apstākļi, bet atgriežoties, neredzēju suņa acīs to dzirkstelīti, ko biju radusi redzēt. Un tās bija tikai 4 dienas :asaras:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby kaija » 16 Aug 2010, 16:38

Zuzanna wrote:
maksis wrote:Bet es neturētu dzīvoklī suni, kam šķirnes uzdevums ir lielas teritorijas patrulēšana un aizsargāšana. T.i., ne podhalieti, ne TM, ne čečenu, ne aziātu utt., utml.. Es varu salīdzināt Juhana uzvedību dzīvoklī/privātmājā, kad jādzīvo tikai istabā + pastaigas pie pavadas (nebija vēl žoga)/privātmājā ar teritoriju. Suņa psiholoģiskais komforts ir nesalīdzināms šais dažādajās situācijās. Viņam vajag to teritoriju, kur justies saimniekam. Jo mazāka teritorija, jo suns nervozāks.

:par:
Esmu redzējusi tibetieti kas dzīvo dzīvoklī, arī kaukāzieti...tie suņi izskatās nelaimīgi...tādi nekādi, nošņurkuši, bez dzīvesprieka, jo tāds dzīvesveids ir pilnīgi pretrunā viņu instinktiem un sūtībai.
Atceros, kā man nācās savu vecāko tibetas mastifu-Tigru atstāt uz 4 dienām pie vecākiem dzīvoklī. Dzīvoklis liels, plašs, suns bieži tika vests garās pastaigās, labi (pār)barots :hih: It kā ideāli apstākļi, bet atgriežoties, neredzēju suņa acīs to dzirkstelīti, ko biju radusi redzēt. Un tās bija tikai 4 dienas :asaras:


Vai ne, ne tā kā uz Dzelzsceļa ielas konkrētajā mājā, kur suņi bija apmierināti.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby madzhy » 16 Aug 2010, 17:09

Es ari par to galvenokart domaju- kaukazietim vai tibetietim plashakas teritorijas apzinja laikam bus svarigaka par fizisko slodzi, nav jau gluzhi terjeri vai tml.

Visas cita tipa skjirnes vairaak individuaali, piekriitu, visaadi var dziivoties. Maneejais arii aukstajos gadalaikos aaraa bez cilveeka iipashi nedziivojas gan - staav pie durviim, grib aaraa, paiet desmit minuutes, peec tam VAU! - gribu atkal iekshaa pie cilveekiem. Vasaraa gan chillojaas diezgan pa aaru arii vienpatiigi, bet tas nenoziimee, ka ik palaikam nevazaajas aaraa - iekshaa: saimniece, kur esi -aa, te, nu labi, es te tagad paseedeeshu pie tevis, un tad atkal aaraa izieshu. Runa ir vairaak par psihologjisko komfortu ((c) maksis) , nevis to, vai vinjsh viens pats pagalmaa dzenaa bumbinju (atbilde ir nee) un cik daudz piekjeeries saimniecei (gribeetos ticeet, ka mums ir ciesh kontakts gan..). Ok - tas ir individuaali. Manam arii patiik justies svariigam - kontroleet seetu. :D

Lai buutu vairaak par teemu, meegjinaaju izdomaat, kaadas skjirnes vareetu ieteikt viedoklju kopumam, bet nu tas ir paaraak abstrakti. Varbuut viens variants iiru vilks (kurts), pametu ideju par skjirni kaa taadu, ja gadijumaa konkreetie cilveeki taadu nezin, bet nav ne jausmas, kaa vinjiem ar beerniem. Pa manam, jaanoskata vispirms variantus, kjeksiishus "sunjenciklopeedijaa" vizuaali, jaapalasa shis tas internetaa par noskatiitajaam skjirnem, un tad par "finaalistiem" jaaintereseejas konkreetaak pie to skjirnju saimniekiem/audzeetaajiem peec viedoklja. :)
Last edited by madzhy on 16 Aug 2010, 17:22, edited 1 time in total.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby čība » 16 Aug 2010, 17:22

Zuzanna wrote:
maksis wrote:Bet es neturētu dzīvoklī suni, kam šķirnes uzdevums ir lielas teritorijas patrulēšana un aizsargāšana. T.i., ne podhalieti, ne TM, ne čečenu, ne aziātu utt., utml.. Es varu salīdzināt Juhana uzvedību dzīvoklī/privātmājā, kad jādzīvo tikai istabā + pastaigas pie pavadas (nebija vēl žoga)/privātmājā ar teritoriju. Suņa psiholoģiskais komforts ir nesalīdzināms šais dažādajās situācijās. Viņam vajag to teritoriju, kur justies saimniekam. Jo mazāka teritorija, jo suns nervozāks.

:par:
Esmu redzējusi tibetieti kas dzīvo dzīvoklī, arī kaukāzieti...tie suņi izskatās nelaimīgi...tādi nekādi, nošņurkuši, bez dzīvesprieka, jo tāds dzīvesveids ir pilnīgi pretrunā viņu instinktiem un sūtībai.
Atceros, kā man nācās savu vecāko tibetas mastifu-Tigru atstāt uz 4 dienām pie vecākiem dzīvoklī. Dzīvoklis liels, plašs, suns bieži tika vests garās pastaigās, labi (pār)barots :hih: It kā ideāli apstākļi, bet atgriežoties, neredzēju suņa acīs to dzirkstelīti, ko biju radusi redzēt. Un tās bija tikai 4 dienas :asaras:


Nu atstājam mēs suni vecākiem, viņš arī sašļucis...
Varbūt man saskare ar tādiem suņiem, kam vienalga pilī vai būdiņā, bet blakus saimniekiem? :huh:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 16 Aug 2010, 17:37

čība wrote:Varbūt man saskare ar tādiem suņiem, kam vienalga pilī vai būdiņā, bet blakus saimniekiem? :huh:

Tam, ko es saku, nav nekāda sakara ar pieķeršanos saimniekam. Arī kaukāzietis var dzīvību par saimnieku atdot, bet es tāpēc nedomāju, ka viņš būtu piemērots dzīvei dzīvoklī. Iemeslus jau augstāk aprakstīju, nedomāju, ka ir jēga atkārtoties. Ja ir interese, var patīt uz augšu un izlasīt.
Kā jau teicu - tas ir mans viedoklis. Ja kāds domā citādi - lūdzu. Katrs pats priekš sevis var izlemt, kurš uzskats pieņemamāks.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby maksis » 16 Aug 2010, 17:39

Un par to atstāšanu un sašļukšanu - gan mans īru vilku suns skuma, gan arī podhalietis. Bet tas nekādi nemaina faktu, ka pēc savas psihes, šķirnes īpašībām, attieksmi pret dzīves telpu utt., šie suņi bija ļoti atšķirīgi. Ja īru ar visu lielo augumu es mierīgi turētu dzīvoklī un pat vairākus, tad podhalieti ne.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns (dzīvei dzīvoklī+ bērni)

Postby madzhy » 16 Aug 2010, 17:41

maksis :par:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests