Gribu Nopirkt Sarg Suni

Want to Buy a Dog

Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby Master » 01 Sep 2010, 11:49

Sveicinati! Interese labs un gudrs sunis, sarg sunis, ja pareizi izteicos.
Ko varat ieteikt, kuru šķirnu labak un kur var iegadaties. Uz dotu bridi jau 14 gadu vecs sunis nevar paveikt to ko var izdarit jauns, tapec ir laiks kad vajadzes panemt vel jaunu, protams ka vecs paliks ari bet nu jaunu vajag.

Principa sunis domats territorija ne vairak par 1000m2, ar budu protams, ikdienu baribu un t.t.

Gaidu padomus!
Paldies!
Master
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 01 Sep 2010, 11:46

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby Darlina Nesija » 01 Sep 2010, 14:09

Nuu ir daudz suņu šķirņu,kuras var saukt par "sargiem",iesaku internetā pameklēt šķirnes,palasīt aprakstus utt. Kādas šķirnes vecais suns?
Darlina Nesija
Baby
Baby
 
Posts: 43
Joined: 04 Feb 2010, 19:41

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby FANE » 01 Sep 2010, 15:02

[quote="Master"]Sveicinati! Interese labs un gudrs sunis, sarg sunis,
Principa sunis domats territorija ne vairak par 1000m2, ar budu protams, ikdienu baribu un t.t.

Principā der jebkurš dienesta šķirnes pārstāvis(kā saka: na ļubiteļa),bet gudrs un labs viņš būs tikai tad, ja pats tāds esat :jaa:
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby Demix » 02 Sep 2010, 15:39

Master wrote:Sveicinati! Interese labs un gudrs sunis, sarg sunis, ja pareizi izteicos.
Ko varat ieteikt, kuru šķirnu labak un kur var iegadaties. Uz dotu bridi jau 14 gadu vecs sunis nevar paveikt to ko var izdarit jauns, tapec ir laiks kad vajadzes panemt vel jaunu, protams ka vecs paliks ari bet nu jaunu vajag.

Principa sunis domats territorija ne vairak par 1000m2, ar budu protams, ikdienu baribu un t.t.

Gaidu padomus!
Paldies!

Es parasti nepiekasos jaunpienācēju rakstītajam,bet te nu gan man radās izbrīns,vai tad tas nav pats par sevi saprotams :jaut:
Un pie reizes pateikšu par savu šķirni-Sibīrijas Haskijs,kā sargsuns noteikti nederēs :noliedz:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby OrlandoSeaHorse » 02 Sep 2010, 16:08

Demix wrote:Es parasti nepiekasos jaunpienācēju rakstītajam,bet te nu gan man radās izbrīns,vai tad tas nav pats par sevi saprotams :jaut:
Tā kā parasti piekasās, ja elementātrās lietas netiek uzreiz apsolītas, tad loģiski, ka tiek pieminēts. Man gan par sargsuņiem īpaša skaidrība nav.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby s_solv » 02 Sep 2010, 21:39

man uzreiz jautājums rodas: Kādas ir tās sargsuņa īpašības, kuras vēlas sagaidīt? Riešana uz kādu kas uzrodas šajā teritorijā? Apriešana un mešanās viršu kožot? vai kaut kas cits?
Mani šis jautājums sen nomoka, kādas ir tās pareizās sargsuņa īpašības un ko saimnieki grib sagaidīt!
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby murkata » 03 Sep 2010, 10:22

master, īpaši "nesaspiedieties" par uzbraucieniem. te bieži vien tauta aizmirst, ka katrs reiz ir bijis iesācējs. nekad nevar zināt visu, ļaudis.
mans ieteikums būtu alabajs, jeb viduāzijas aitusuns. labs sargs, ļoti iespaidīga izskata, un ir pietiekami gudrs, lai būtu saimniekam draugs. Galvenais, AR SUNI IR JĀSTRĀDĀ!!! dresūra, komunikācija socializācija no pirmās dienas pēc lucēna iegādes. neviens suns nebūs sargs, vai jebkas cits mums vajadzīgais, ja mēs viņu tar tādu neveidosim. tas tas, par ko te visi cepās ;)
otra šķirne, kas, manuprāt, ir labi sargi, ir kane korso. ja esat pietiekami stungrs, spēcīgs raksturā cilvēks, tad tiksiet galā. ja šaubāties par savu pārākumu, labāk ņemiet kaut vai to pašu Vācu aitu suni. ar viņiem savstarpējā cīņa un hierarhijas organizēšana nav tik šerpa. tāds ir mans personīgais viedoklis. man pašai ir veimārietis. rej ļoti skaļu un dobji, katram sirds aptekās, bet pagaidām nav bijušas situācijas, kad vajadzētu kost, tā kā neko nevaru teikt. viņš sargā, bet ir ļoti lojāls un sargu no š'os šķirnes izveidot nevar - tā būtu mednieka dabas lauzšana.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby ajame » 03 Sep 2010, 10:39

Par medniekiem-
Man ir īru seters, kuram nu jau ir 7 gadi. Bērnība sunim nebija īpaši veiksmīga, bet toties tagad suns ir atdzīvojies. Un viņš ir ļoti labs sargs. Kaut arī speciāli nav tam apmācīts, bet pludmalē, kamēr visi peldās, paliek pie mantām un sargā. Arī ejot pastaigāties, nevienam virsū neskrien, bet vienmēr ieņem tādu pozīciju, lai būtu starp saimnieku un pretīmnākošo cilvēku vai suni. Arī mājās sveši cilvēki ienākt var tikai ar mājnieku palīdzību.
Tā kā arī mednieki var būt ļoti labi sargi :)
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby Andrushka » 03 Sep 2010, 12:45

Mani arī vienmēr ir mocījis jautājums-kas ir sargs? Manā uztverē ir kāds onka ar bisi krūmā. Savu māju, teritoriju, saimnieku sargās manuprāt katrs otrais suns.
Lai pamēģina man pieiet kāds aizdomīgs tips, Latvijas dzinējsuņiem tādi nepatīk, pavisam nepatīk. Un vēl nevaru iedomāties to skumjo dzīvi sunim vienam pašam visu laiku kvernēt ārā, ka nav ar ko parunāties vai paampelēties.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby Korland Rein » 03 Sep 2010, 15:46

Katrs ieteikts to, kas viņa gaumei un vajadzībām, ņemot vēra dzīves "stilu".
Taču suns ir vajadzīgs Jums un Jums pašam ir jāzin labāk, kurš no daudzo dienesta šķirnes pārstāvjiem tas būs un kāds būs vairka piemerots.

P.S. Par m2..hm...diezgan pamaz aktīvām šķirnēm un mazaktīviem saimniekiem. Ja saimnieki paši ar vēlmi darboties ar suni no darbiem brīvaja laikā, tad gan ok.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby Laura » 03 Sep 2010, 19:28

Lai arī man no viņiem ir ļoti bail, bet es šādai vajadzībai ņemtu Vidusāzieti.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby murkata » 04 Sep 2010, 07:41

laura, nav tik traki. mums te rajona daži dzīvo. protams, pagalmā pāri žogam nekāptu, bet komunicējot saumnieka klātbūtnē, piem, izstādē, ļoti pōzitīvs un ierīgs radījums :)
nu manējais arī šausmīgi rej uz visiem, kuri paši ienāk dzīvoklī (mums parasti durvis ir vaļā) un man jāmierina suns un jāskaidro, ka tie ir savējie. un balss jau arī ir ne pa knapo ;)
par teritoriju - tā jau ir, sunim jau vienalga, kur viņš atpūšas, ja vien aktivitātes ir pietiekoši daudz. ar sargsuni arī ir jāiet pastaigās. "man ir privāt māja un sunim vienmēr ir, kur paskriet"nestrādā. ir jāiet pastaigās, jāmāca, jāspēlējas. citādi pagalmā būs monstrs un mūžīgu problēmu avots (noplēsti kaiminu kaķi, rakumi, brīvsoļi utt). neviens jau nesaka, ka ie tāpat nebūs, bet ja saimnieks dos pietiekami uzmanības, tāda iespēja mazinās.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Gribu Nopirkt Sarg Suni

Postby madzhy » 05 Sep 2010, 15:38

Master
Saimnieka klātbūtne jūsu postā gan netika pieminēta, it kā jau pašsaprotami, bet tomēr. Kaut kā rakstītais mudina domāt, ka suns paredzēts "objektam" nevis privātmājai!! :ninja:
Ceru, ka kļūdos, jo neuzskatu tādus variantus par normāliem, it īpaši, ja suns redz cilvēku vienreiz nedēļā.
Protams, daudzi zin, ka sargsuņu klasika ir kaukāzietis, vidusāzietis. Vismaz es pati nekad neriskētu patvaļīgi ieiet teritorijā ar šādu šķirņu suņiem.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron