Bīgliņš

Want to Buy a Dog

Bīgliņš

Postby Zane70 » 02 Oct 2010, 14:28

Labdien! Nopietni esam domājuši par sunīša iegādi. Pati esmu izaugusi kopā ar foksīti. Tagad esam izvēlējušies bīglu. Esmu diezgan daudz izlasījusi par šo šķirni un ir skaidrs, ka varēsim nodrošināt bīgliņam atbilstošus apstākļus - opis pa dienu ir mājās (viņi gribot kompāniju) un ir bērni, kas gatavi izskrieties un izdauzīties ar suņuku :) Vai Ogres rajonā ir iespēja iegādāties sunīti uz novembra vidu? Vienīgi - palūkojot cenas, ievēroju, ka tās diezgan ievērojami svārstās. Visādā ziņā tās lielās summas nevaram atļauties maksāt, bet tomēr gribētos šķirnes sunīti nevis krustojumu. Ļoti gaidīšu kādu ziņu :)
Zane70
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2010, 14:18

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bīgliņš

Postby eldberg » 02 Oct 2010, 22:08

Iesaku iet palasīt info pie Bīglistiem: viewtopic.php?f=3&t=26&start=0 (ej gan uz pēdējām lapām)

Lai te atkal nepanestos viss ar uzbraucieniem, īsumā izlasi cik izmaksā kucēns un tad izdomā vai gribi lētu: viewtopic.php?f=13&t=51
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Bīgliņš

Postby Zane70 » 03 Oct 2010, 09:36

Paldies par vismaz kādu ziņu!
Zane70
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2010, 14:18

Re: Bīgliņš

Postby eldberg » 03 Oct 2010, 20:03

Aiziesi uz Bīglu sadaļu tev pastāstīs vairāk ;)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Bīgliņš

Postby Eklēriņš » 04 Oct 2010, 14:42

Eh, ko varu pateikt par lētu bīgliņu :sarkstosa: Gadās, ka var nopirkt lētu, bet tiešām labu un šķirnīgu suņuku, bet tādi gadījumi ir reti. Te pavisam nesen uz ielas sastapu vienu bīgliņu un teikšu, man sirds apsāpējās :( Suņuks ļoti liels augumā, ar ļoti vāju kaulu sistēmu (sākumā domāju, ka vēl ļoti jauniņš, bet izrādījās jau gana paaudzies), eksterjers - "labi" varētu dabūt, bet ar lielu piepūli un pie vāja eksperta. Es tādu BĪGLU sev neņemtu ne par ko, jo MAN jau ir savas zināmas prasības pret šķirnes suni, pat, ja tas nav domāts izstādēm un vaislai! Man ir izveidojies savs redzējums un es gribu bīglu, kurš atbilst šķirnes standartam. Bet, ja ir vienalga kāds tas bīgliņš izskatās, galvenais lai būtu šīs šķirnes pārstāvis, jā tad var meklēt pie medniekiem vai pie audzētājiem, kuri pārdod par it kā lētākām naudiņām, tikai jāskatās kādos apstākļos kucēni auguši, kādi ir vecāki, vai ir visas nepieciešamās potes vai kucēni ir veselīgi, dzīvespriecīgi, vai nav kādas alerģiskas reakcijas utt. Piekrītu, ka ne visiem cilvēkiem vajag eksterjera ziņā ļoti labu suni, pietiek, ka sunītis ir tāds, kāds pašam cilvēkam liekas ok un būs gana mīļš. Vēl gan ieteiktu noskaidrot kādi pēc temperamenta ir abi vecāki, lai neiegrābtos arī kādās psihiskās novirzēs.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgliņš

Postby Zane70 » 04 Oct 2010, 15:38

Man jau arī bailes, ka "neiepērkos". Skaidrs, ka rūpīgi viss jāizpēta, bet gribētos arī saprast, kāda ir cena, kas vairs nav aizdomīgi zema.
Nezinu, varbūt te forumā, tas nav korekts jautājums un jārunā ar konkrētu saimnieku?
Varbūt uzdošu naivus un dumjus jautājumus - bet, kā ar ciltsrakstiem - ir iespēja dabūt arī viltotus? Un - vai visiem audzētājiem varu prasīt vecāku veselības... kartes (nezinu, kā ir pareizi)?
Zane70
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2010, 14:18

Re: Bīgliņš

Postby brex » 04 Oct 2010, 15:47

Protams, ka var dabut viltotus c/r - nevienam tacu nav problemas tos majas uz printera sataisit! :) Jo istie jau ari ir tikai papirs :) Ko Tu vari darit, lai dabutu max labu kucenu (veselu un, velams, bez putniniem galva) - iet uz izstadem, petit tur sunus, runat ar to saimniekiem - saprast, kadu biglu Tu gribi - paskaties vien biglu bildes, redzesi atskiribas. Skatities, kadi ir metieni, skatities kucenus - vecakus, kados apskaklos kuceni aug, kadi ir ieprieksejie metieni. Zvanit uz klubu - parbaudit, vai tas ir registrets metiens, vai kads nemegina no vienas kuces iztirgot vairaku metienu kucenus utt utjp. BET - ari tas viss var nedot garantiju, ka dabusi 100% veselu un veseligu kucenu - jo lielaku izpeti veiksi, jo mazakas bus iespejas iegrabties! un tici - veta apmeklejumi ir LOOOTI dargi!! Ietaupit Ls 100 kucena iegades bridi ir viens, bet - tad sedet ar kucenu pie veta un arstet, piem., demodekozi - tas ir dargi, laikietilpigi un mokosi.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Bīgliņš

Postby sidzeja » 04 Oct 2010, 16:47

Nu tā es teikšu tā kā bīglu ar CR var dabūt 300Ls un uz augšu.Bet arī pa 300Ls var dabūt tikai tad, ja ņem kopīpašumā vai arī tiešām palaimējas, kad kucēns aizsēdējies.Nu vel jau var pieteikties, kādā audzētavā uz brāķīti, bet vsp reti jau ir tie brāķetie kucēni.Nu vienozīmigi es ieteiktu skatīties uz LKF bīgliem ,jo vismaz manai gaumei LKA bīgli ir vnk pabriesmīgi eksterjera ziņā un nevar zināt, kas viņiem ar veselību.Man liekas, ja esi nezinātājs tad viss vieglākais ir ņemt no LKF kucēnu tur būs grūtāk iegrābties... :jaa:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Bīgliņš

Postby Zane70 » 05 Oct 2010, 07:56

Mīļs paldies Jums par padomiem :)
Bet tomēr (riskējot saņemt "uzbraucienus :)) pajautāšu - vai visos sludinājumos, kas ir ss.lv un reklama.lv bīglu kucēni par Ls 200-300 noteikti nav šķirnes sunīši?
Zane70
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2010, 14:18

Re: Bīgliņš

Postby silverequs » 05 Oct 2010, 08:39

Ir taču arī iespēja ņemt kopīpašumā vai maksāt pa vairākām daļām,ne velti tiek slēgts līgums ar audzētāju. Es domāju,ka ir viena cenu kategorija, kura ir jāpārsniedz,lai dabūtu tiešām skaistu suni, nu tādu,kā ir bīgls, un ļoti vienkārši paskatīties fotogrāfijās uz dažādu organizāciju piedāvāto eksterjeru. Nu, varbūt tomēr ir vērts piemaksāt vēl naudiņu un dabūt tiešām īstu šķirnes reprezentatīvu nevis pakaļdarinājumu. Tas ir tāpatās kā D&G pulksteņi centrāltirgū, uz katra stūra un gatavoti no dermantīna un iekšā viņiem ir china,nu bet tad respektablā sabiedribā ar tādu neiesi tāpat.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Bīgliņš

Postby sidzeja » 05 Oct 2010, 12:19

Kopīpašumā suni dod parasti ar tādu nosacījumu, ka viņš apmeklēs izstādes, kas šajā gadījuma nav tas aktuālakais.
Iesaku vel pakrāt, ja jau gribas bīglu, vai arī tiešām maksāt pa daļām un ss.lv ir trīs sludinājumi, kas ir bīgla vērti
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/beagle/fbdkk.html
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/beagle/bhljf.html
Pārējie būs kkas līdzīgs bīglam nu noteikti ne manai gaumei. :noliedz: Jūs paskatijāties bildes un atradāt to bīglu, kas jums patīk un kādu jūs gribētu?Nevar skatīties uz maziem kucēniem it īpaši, ja tas ir pirmais suns un nav nekādas nojēgas :sarkstosa: Es ieteiktu tieši skatīties uz pieaugušajiem bīgliem, vecākiem un tad domāt patīk vai nē, jo iesācējam un pat man dažbrīd kucēnu piemīlīgums aizēno prātu :hih: :aizsapnojusies:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Bīgliņš

Postby brex » 05 Oct 2010, 13:00

vasara bija ar LKF bigli lidz ls 300 taja pasa ss.lv. redzami

pastav iespeja vienoties ar audzetaju un maksat pa dalam

un vel - kapec izvele kritusi uz biglu? :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Bīgliņš

Postby AnitaJ » 05 Oct 2010, 13:02

Es riskēšu norauties ar :tomati: , bet vai Bīgli nav tomēr kļuvusi tāda kā modes šķirne ar uzskrūvētu cenu? . Lielām šķirnēm varētu vēl runāt par displāzijas pārbaudēm, kas ir dārgas, apmācībām un vaisles atlasēm, kas arī nav lēts prieks, bet Bīgliem man liekas nav obligātas prasības pat uz darba diplomiem vaislai, ne? Metieni arī nav mazskaitlīgi. Tad nu prātoju, prātoju un gudrāka nekļūstu. Nu nekādi nesaprotu kāpēc Bīgla kucēni sanāk 2x, ja ne visas 3x (dažreiz) dārgāki, kā šnauceru kucēni piemēram un par Latvijas dzinēju kucēnu cenu vispār nerunājot :sajucis:
Un es šoreiz neskatos uz organizācijām, super puper kucēniem utt, bet tiešām gribētu zināt no Bīglu pazinējiem dzirdēt pamatotu aprakstu, kas tiem kucēniem sludinājumos par 190 un 200Ls ir tik krancisks, kā augstāk tika rakstīts, lai cena būtu 3x zemāka (to Leišu pierobežas pavairotāju es pat nepieminu :aizsvilstas: ).
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Bīgliņš

Postby energy » 05 Oct 2010, 13:14

Tūlīt Jūs dabūsiet dzirdēt, ka ir 101 iemesls tādai cenai un katrs var noteikt tādu cenu kā grib (tas nav konkrēti par bīglu audzētājiem, bet par audzētājiem vispār).
P.S. Es arī esmu ar mieru riskēt norauties :tomati: :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Bīgliņš

Postby Zane70 » 05 Oct 2010, 13:33

Nav jau gluži tā, ka man būtu pirmais suns. Mūsu ģimenē 12 gadus nodzīvoja asspalvainais foksterjers, tā kā suņu tēma gluži sveša man nav.
Pirms nebiju ienākusi šajā forumā, nemaz nezināju, ka bīgli šobrīd ir kā īpaša modes suga. Bet, ja jau man jāattaisnojas, kāpēc tieši bīgls - kāpēc ne? Jautrs, draudzīgs, ļoti sunisku purniņu, dzīvoklim atbilstoša lieluma, vispār - sunītis, kas uzreiz iepatīkas :) Pie kam bērni jau gatavi skriet, spēlēties u.c.
Šaubas izraisa vienīgi milzīgās cenas svārstības. Tā kā mēs nedomājam piedalīties izstādēs, tad īpaši izcils eksterjers un spoži ciltsraksti nebūtu pats svarīgākais faktors. Neba jau arī visi kaimiņu ar pirkstiem rādīs, ja suņuks nebūs gluži kā no enciklopēdijas. Ja man šobrīd parādītu sunīti par Ls 200 un Ls 600, nedomāju, ka spētu atrast 10 atšķirības :) Tas ir būtiski, ja tiek plānots vest uz izstādēm vai nodarboties ar pavairošanu. Visvairāk uztraucos, lai būtu vesels un pēkšņi neizaugtu par kolliju :)
Bet kašķi gan es te nebiju plānojusi ieviest :sarkstosa:
Zane70
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2010, 14:18

Re: Bīgliņš

Postby silverequs » 05 Oct 2010, 13:44

Zane, ei tak čill, neviens nekašķojas, take it easy. Ja Tu tagad nevaarēsi atrast atšķirības, tad pēc mēnešiem 5 zināsi jau perfekti kādu suni vajadzēja izvēlēties pašā sākumā, bet iespējams, ka katram šim posmam jāiziet cauri, un noteikti paradīsies mājās arī otrs suns pēc kāda laika. Jo vairāk kontaktēsies ar šīs šķirnes saimniekiem, jo vairāk sāksi uztvert. Šajā forumā ir ļoti atsaucīgi cilvēki, pamēģini ar viņiem pakntaktēt un aiziet kopīgās pastaigās, iepazīties ar viņu suņiem, es nedomāju, ka kāds atraidīs, jo, ja suņiniekam uzsāk sarunu par viņa mīļāko šķirni, rēķinies, ka ātrākais tiksi vaļā pēc 2 stundām, tā kā es domāju, ka pat varbūt vajag pagriezt jautājumu šādā gultnē, no sākuma paskatīties uz suņiem, pakomunicēt ar saimniekiem un tikai pēc tam izvēlēties sev draugu. :pastaiga:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Bīgliņš

Postby čība » 05 Oct 2010, 14:25

Zane, pati raksti ka svarīga ir veselība.
Tātad Tev vajag atrast labu un atbildīgu audzētāju. Audzētāji ir fanātiķi (tiešām "slimi" cilvēki - labā nozīmē, protams) un cik esmu bīglistu sadaļā ieskatījusies tiešām ir par ļoti skaistiem suņiem. Audzētājs fanātiķis nekad negribēs taisīt viduvēju metienu, bet vienmēr tiecas pēc labākā un skaistākā.
Es ieteiktu sākumā iepazīties ar audzētājiem un painteresēties par plānotajiem metieniem. Iespējams, ka metienā ir tiešām kāds brāķītīs.
Bet labāk ir sakrāt naudiņu un nopirkt sunīti vēlāk.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Bīgliņš

Postby zeina » 05 Oct 2010, 16:31

Par to jau ir daudz un dikti runāts sadaļā cik audzētājam izmaksā kucēni. Par modes lietu, nedomāju viss, bīgls nav cacu sunīts, drīzāk, bīgls kļūst populārs, jo tas ir ērts un kompakts, piedevām ļoti skaists suns.
Par vienas kvalitātes kucēniem:
Par cenu, redziet būtu jau loti jauki, ja varētu pasūtīt : man lūdzu 3 šova kucēnus un 5 kā mājas mīluļus, bet realitātē tas tā nav. Pie kam, tas ir tikai normāli, ja vienas kvalitātes kucēni maksā vienādi, neskatoties uz to, kas ar suni būs nākotnē - mājas mīlulis vai izstāžu zvaigzne. Vai tad tas, kas ņem izstādēm, ja kas tādu ir 0.000001 %, ir sliktāks un viņam jāmaksā vairāk par to, ka viņš ar suni strādās. Pie kam, pieredze rāda, ka liela daļa šo pašu "mēs uz izstādēm neiesim" ir vai nu pārtapuši par kaislīgiem izstāžu faniem vai arī suņam pieaugot pirmie uzdod jautājumu: "mēs gribam viņu pārot" kas mums jādara :)
Ja kucenu kvalitāte atšķirās, protams ir jābūt cenu amplitūdai no līdz un tas tā arī reāli notiek.

Ps: bīglam tiek veiktas veselības pārbaudes un kārtoti medību pārbaužu diplomi, to ka tas nav obligāts, ok bet katrā ziņā, vismaz šogad eošajos LKF metienos vismaz vienam vecām 100% ir medību pārbaudes izietas :jaa:
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Bīgliņš

Postby AnitaJ » 05 Oct 2010, 16:51

energy, par to man šaubu, ka katrs var pats saviem kucēniem nosaka cenu un tās ir viņa tiesības :aizsapnojusies: . Bet es vairāk gribēju dzirdēt pamatotu kritiku kaut vai tiem diviem metieniem no ss ludinājuma, jo šobrīd notiek tikai kliegšana te ir super puper, bet tur mēsli, kranči, slimi utt. Vai tiešām? Es no bīgliem neko nejēdzu, bet man liekas visnotaļ normāli kucēni un visu laiku likās, ka Bīgli patiesībā ir samērā veselīga šķirne salīdzinot ar daudzām citām. Labi, tajā vienā sludinājumā, kur pārdod vienu meitenīti, man kaut kā ausis liekas, kā Bavārietim, bet var jau būt Bīgliem tādas ausis arī ir. Jau pieminēju, ka daudz nejēdzu, bet nu it kā labu no galīgi kreisā atšķirt māku. Un vēl gribēju dzirdēt godīgu atbildi no audzētājiem ar ko atšķiras Bīglu (un ne tikai) audzēšanas izmaksas (vienas organizācijas ietvaros-LKF) no piemēram šnauceru, Latvijas dzinēju un pat aziātu un kaukāziešu, kurām ir jātaisa arī displāzijas pārbaude?
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Bīgliņš

Postby sidzeja » 05 Oct 2010, 18:25

Pirkārt nesalīdzināsim LKF un LKA bīglus manis norādītie sludinājumi ir LKF pārējie ss.lv atrodamie ir no LKA.Vai man jāstasta ko var sagaidīt no LKa bīgliem, ja jums rodas tik daudz jautājumi tad vnk pameklējiet i-neta bildes ar LKA bīgliem un salīdziniet ar LKF.Bīgls nekad nav maksājis 200LS :apcelta: Pat pirms pieciem gadiem, kad šī šķirne LV bija maz atpazīstama un bija kādi 20 bīgli tad pat kucēns maksāja 400LS.Un ir tāda lieta ,kā pieprasījums Eiropa bīgla vidējā cena ir 500Ls un uz augšu tad kapēc LV audzētājiem jābūt tiem kuriem savi bīgli jāpārdod lētāk vai Eiropas audzētāji iegulda vairāk kā mūsējie?
AnitaJ vai ja Jūsu kucītei būtu kucēni jūs viņus pārdotu pa 300LS tapēc ka tā ir pašizmaksa vai tā pat kā pārējie audzētāji pa 600Ls?? :hih: Un tika jau minēts, ka bīgliem ar taisa veselibas pārbaudes un visi, kas LKF tika pāroti bija arī ar darba diplomiem, kaut arī tas nav obligati :apcelta:
Un beigsim ir dažādas šķirnes un tās maksā dažādi tā vienmēr ir bijis un būs :jaa: Un jā bīgli ir veselīgi suņi tikai ir jau dzirdēti gadijumi, ka tie pa 200LS nu nav tik veselīgi un ir problēmas ar veselibu, jo nu LKA nav diži savrīgi, ko un kapēc pāro.Nu paskatieties bildes tač :pagalvu: Ja grib kko līdzīgu bīglam tad uz priekšu ņemam pa 200Ls un lūdzam Dievu, lai viņam ar veselību viss o.k
Es personīgi esmu par to, lai bīgliem cena turās augšā, jo man rajonā jau ir pāris bīgli ,kas nopirkti salīdzinoši pa lēto, jo patīk ,kā izskatās tagad viņi te skraida bez pieskatīšanas, jo redz raksturs drausmīgs un mācīt neviens negrib. :asaras:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests