Bīgliņš

Want to Buy a Dog

Re: Bīgliņš

Postby AnitaJ » 07 Oct 2010, 07:22

madzhy, Jūs atnācāt un pateicāt vienā postā to, ko es vakar vairākos piegājienos mēģināju paskaidrot :kanepe: . Piekrītu par visiem 100%
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bīgliņš

Postby Zuks » 07 Oct 2010, 09:05

Zinu, ka neesmu tik pieredzējusi un profesionāla šai jomā lai spriestu, bet mans pirmais suns bija amerikānu buldogs un LKF kā zināms šo šķirni neatzīst, līdz ar ko es kontaktējos ar cilvēkiem no LKA, bet konkrēti ar Ingrīdu un Valdu no kluba Ako.
Manuprāt šai klubā nebija cilvēku, kuri suņus ekspluatēja ļaunprātīgi un pavairoja defektīvus. Starpcitu šai organizācijā cilvēku savstarpējās attiecības bija daudz siltākas un cilvēcīgākas. Visi bija saprotoši un bez navorotiem.
Muļķības, ka LKA tā ir diagnoze.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Bīgliņš

Postby zeina » 07 Oct 2010, 09:42

Es atvainojos, bet šeit iet runa par LKA bīgliem un pa lielam ta ir diagnoze. Tie bīgli, kas šajā organizācijā ir labi, pat ss.lv sluģikos neparādās, un stipri apšaubu, ka tiek pārdoti par 200-300 ls.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Bīgliņš

Postby Eklēriņš » 07 Oct 2010, 10:03

Nu redziet, bet šeit ir diskusija tieši par bīgliem un te ir nedaudz sava specifika.
Mēģināšu paskaidrot sīkāk. Šis ir pirmais gads, kad LKFā ir tik daudz metienu un daļa metienu ir vienkāršam audzētājam, nevis audzētavā. Līdz šim gadā ir bijuši labi, ja divi metieni un tie paši audzētavās un tika izpārdoti bez problēmām un pat rindas stāvēja uz viņu kucēniem, tādēļ šajā gadījumā neredzu iemeslu, kādēļ lai audzētājs nepārdotu kucēnu par tādu cenu kādu ir noteicis, ja pieprasījums pēc tieši tādiem kucēniem ir pārsniedzis piedāvājumu. Un ne audzētavu īpašniekiem jāuzņemas atbildība, ka citi kuču īpašnieki nevēlas ieguldīt to darbu un pūles, izpildīt nepieciešamos ciltsdarba noteikumus lai izaudzētu kucēnus, bet gan ir iegādājušies kucītes savam priekam, ne izstādēm un ne vaislai.
Šad tad pa vidam ir parādījies arī kāds metiens no vienkārša kuces īpašnieka un šie kucēni vienmēr ir maksājuši lētāk un ir bijušas pat ļoti pieņemamas cenas, ne velti citu sistēmu īpašnieki ir tikuši pie suņiem ar LKF ciltsrakstiem. Tieši par šādiem audzētājiem (jo zinu, ka darba materiāls ir labs) arī informēju cilvēkus, kuri vēlas lētāku bīglu kā to var piedāvāt LKF. Tālāku atbildību gan uzņemties nevaru, jo nepazīstu nevienu audzētāju no citām sistēmām, nezinu vai viņi veic kādas veselības pārbaudes, nav ne jausmas kādos apstākļos tiek turēti suņi un kucēni utt.
Tomēr, es kā tāds ļoti runātīgs cilvēks, mēdzu pastaigu laikā aprunāties ar sastaptajiem bīgliņu īpašniekiem un līdz šim neesmu sastapusi nevienu eksterjera ziņā standartam atbilstošu sunīti, vai arī suņukiem ir nopietnas veselības problēmas (tādi pazīstami 2 suņuki). Nu, pieņemu, ka man vienkārši nav veicies un ir arī citās sistēmās labi un apzinīgi bīglu audzētāji, bet man nav bijis tas gods ar viņiem vai viņu kucēnu īpašniekiem sastapties. Žēl, tiešām labprāt pakomunicētu ar viņiem un ne tādēļ lai kādu noliktu, bet lai būtu pēc iespējas vairāk informācijas un plašāks skatījums uz LV bīgliņiem.

Savukārt energy, Jūs tiešām runājat kā nezinātājs un pilnīgs iesācējs šajā jomā! Atkal runāšu tieši par bīgliem! Ja papēta bīglu audzētavu darbu plašajā pasaulē, tad lielākā daļa slaveno audzētavu strādā tieši ar konkrētām asinslīnijām, pa druskai piepludinot jaunas un līdz ar to arī veidojas tas, ka pēc suņa eksterjera vien var pateikt kuras audzētavas suns tas ir un kādas audzētavas nosaukums šī suņa vārdā iekļauts un kādas asinis šajos suņos rit. Tikko pat sastapos ar šādu situāciju, ka manā blogā apspriedām vienu ļoti skaistu bīgliņu, bet viņa vārds netika minēts, bet pēc suņa bildes cilvēks, kurš bija pazīstams ar konkrētās audzētavas suņiem, uzreiz pateica no kuras audzētavas šis suns nāk un pat šī suņa iespējamo vārdu. Un ko tādu panākt ar vienkāršu divu dažādu suņu pārošanu savā starpā nav iespējams! Pirms runāt par šādiem jautājumiem un pārmest kādam vienkāršu pārošanu savā starpā, derētu tomēr kārtīgi pasmelties informāciju par audzēšanu, audzēšanas metodēm un protams arī par inbrīdingu! Vai esat kādreiz dzirdējis jēdzienu - prast lasīt ciltsrakstus? Tā ir viena no būtiskākajām audzētāja prasmēm. Domāju daudzi audzētāji par šo tēmu varētu runāt daudz un dikti un ar piemēriem parādīt kas un kā.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgliņš

Postby ajame » 07 Oct 2010, 12:10

madzhy wrote:eksterjerā vienkāršākus suņus no LKA, (ņemot vērā cenas LKF labākajās audzētavās), ja vien viņi garantētu nepieciešamākās veselības pārbaudes![/b]


Arī Favorītam tagad ir obligātās veselības pārbaudes!! Mēs progresējam!!! :aptracis: http://www.favoritinfo.lv/?Su%26%23326% ... 23299%3Bba
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Bīgliņš

Postby zeina » 07 Oct 2010, 13:21

energy wrote: P.S. Man bīgli vizuāli patīk, bet raksturs nebūtu piemērots.


Es nekad neņemtu FB, vizuāli nav piemērots :medos: Bet ja bez jokiem, tad tieši šī apsvēruma pēc ir tik daudz šķirnes no kuram izvēlēties, nākamais solis, tik daudz tipi no kā izvēlēties, pietiekami daudz iespējas no kurām izvēlēties un galu galā saprast to katram pircējam, kas viņam ir un kas nav svarīgi kucēna iegādē :)

Kompliments Favorītam, es gan ceru, ka tas tiek ievērots, nākamais ar kādiem pārbaužu rezultātiem šajā organizācijā ir atļauts piedalīties vaislas darbā, bet pirms diviem mēnešiem vēl vajadzēja tikai vienā izstādē atrādīties un viss.

Konkrēti manās rokās ir bijuši LKA izdoti CR bīglam, kur zvanot uz norādīto tel. kas iedrukāts ciltsrakstos atbild :"dzīvoklis?". Ja jau viss ir ok, tad kāpēc drukāt CR nepatiesu informāciju?
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Bīgliņš

Postby link » 07 Oct 2010, 13:28

madzhy :davinuziedus:
link
 

Re: Bīgliņš

Postby energy » 07 Oct 2010, 15:09

Zeina, katram savs.
Man šķiet, ka vispiemērotākais man būtu VAS, bet dzīvokli tādu lielu sunci nemocīsim. Tāpēc studējot cauri nelielās šķirnes palikām pie FB un esam pilnībā apmierināti :samilejies:
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Bīgliņš

Postby Zuks » 07 Oct 2010, 15:18

Pēc kādiem kritērijiem piemērotība tiek noteikta - pēc vizuāli patīk nepatīk? Vai pēc rakstura kaut kādām iežimēm?
Man gan raksturā, gan izskatā vislabāk patī am.buldogs un Burbuls, bet es saprotu, ka man nav pietiekoši laika un naudas lai pa treniņiem staigātu un adekvāti izaudzinātu.
Paņēmu seteru - ja arī nav kā zaldāts, tad vismaz točno zinu, k anav agresīvs un nevienu neapdraud - mamļaks... A ko padarīsi - situācija patreiz bija tāda.......
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Bīgliņš

Postby energy » 07 Oct 2010, 15:51

Es vērtēju pēc izskata, rakstura, kopšana utt (tā kā dzīvoklis, tad šoreiz tika izvērtētas tikai mazās sugas).
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Bīgliņš

Postby Demix » 08 Oct 2010, 00:07

Posts Nr.2
eldberg wrote:Iesaku iet palasīt info pie Bīglistiem: http://suni.lv/viewtopic.php?f=3&t=26&start=0 (ej gan uz pēdējām lapām)

Lai te atkal nepanestos viss ar uzbraucieniem, īsumā izlasi cik izmaksā kucēns un tad izdomā vai gribi lētu: http://suni.lv/viewtopic.php?f=13&t=51

:kanepe:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bīgliņš

Postby donna-tonna » 08 Oct 2010, 08:04

Liecies mierā, Demix, šī ir normāla diskusija. Interesanti palasīties par audzētavām ar vārdu, kā rodās cena, kas tajā ietilpst... :hih:
Pilnībā piekrītu pieprasījuma-piedāvājuma fenomenam, kas šad tad (?) (ne)pamatoti uzskrūvē cenu, kam nav nekāda sakara ar intersantu pārojumu (jaunām, interesantām asinīm), vecāku titulu (ne)esamībai, etc. faktoriem. Jā, ir cilvēki, kuri mierīgi, ieraugot uz bildes smuku mūlīti, tādu arī sagrib. Kā zinām - izstāžu suns var būt jebkurš ar c-rakstiem, ar nosacījumu, ja viņam nav kāds standaram neatbilstošs trūkums. Tas, ka mums kāds suns, piem., pēc tipa, galvas vai vēl kā cita nepatīk, nenozīmē, ka viņam ir kādas novirzes no šķirnes standarta. Bieži daudzās šķirnēs kulakami mašut (cik mums viss skaisti, kruti) lidz brīdim, kamēr atbrauc uz izstādēm konkurenti no X valsts ar Y, Z suņiem un visus samizo... un tā ne vienu reizi vien. Audzēt suņus, balstoties uz vietējo tirgu (pieprasījumu) laikam nav īpaši grūti, ja ņem vērā, ka pie mums daudzi suņi aiziet uz dīvāniem kā peti (tas nevienam nav noslēpums, ka bieži tieši populārāko šķirņu suņi, kuriem ir daudz kucēnu (te es domāju ne tikai vienā metienā, bet vispār metieni gadā), salīdzinoši (proporcionāli) maz apmeklē izstādes un darba apmācības / pārbaudes.
Par tekstu, ka salīdzinoši liela cena palīdz izvairīties no kucēna iegādes cilvēkiem, kuriem viņu vispār nevajag. Šeit es nepiekrītīšu. Es personīgi uzskatu, ka tas, kam pārdot un ar kādu cenu pārdot, ir audzētāja kompetence un godaprāts un tam nav galīgi nekāda sakara ar to, par kādu naudu cilvēks šo suni pērk. Vajag tomēr kaut nedaudz filtrēt cilvēkus, nevis aplaimot ar kucēnu katru maksātspējīgo, jo šie staiguļi pa ielām rodās tāpēc, ka cilvēks ir iegādājies sev nepiemērotu lietu (šinī gadījumā - dzīvnieku) vai arī viņam to nevajadzēja pēc definīcijas vispār.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Bīgliņš

Postby silverequs » 08 Oct 2010, 08:42

ajame wrote:
madzhy wrote:eksterjerā vienkāršākus suņus no LKA, (ņemot vērā cenas LKF labākajās audzētavās), ja vien viņi garantētu nepieciešamākās veselības pārbaudes![/b]


Arī Favorītam tagad ir obligātās veselības pārbaudes!! Mēs progresējam!!! :aptracis: http://www.favoritinfo.lv/?Su%26%23326% ... 23299%3Bba

Un kur ir atrodams ciltsdarba reglaments? Kaut kā no teksta sapratu, ka tas ne būt nav obligāts.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Bīgliņš

Postby Eklēriņš » 08 Oct 2010, 09:17

donna-tonna, ja tas :hih: konkrēti par bīgliem un konkrētu audzētavu, tad es to īsti nesaprotu, bet ok, lai nu katrs paliek pie savām domām.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgliņš

Postby Demix » 08 Oct 2010, 09:26

donna-tonna wrote:Liecies mierā, Demix, šī ir normāla diskusija. Interesanti palasīties par audzētavām ar vārdu, kā rodās cena, kas tajā ietilpst... :hih:

Nē, es ne par diskusiju kā tādu,visnotaļ noderīga :jaa: Vairāk domāju par atkāpēm no bīglu apspriešanas...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bīgliņš

Postby zeina » 08 Oct 2010, 10:20

Nu personīgi man nav īpaši būtiska audzētava vai vienkāršs audzētājs - man ir galvenais rezultāts, ko es gribu nopirkt. Tiesa audzētājus pircējiem ir vieglāk atrast. Es pat varu teikt, ka es labāk suni iegādājos no mazām audzētavām (skaitliski) vai kāda laba ne audzētavas metiena kucēnu, jo tie kas tur ap 100 suņu, nu labi pat pāris desmiti, nesanem to aprūpi, ko es gribu lai kucens būtu saņēmis, maksājot par viņu adekvātu summu, vnk tas fiziski nav iespējams.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Bīgliņš

Postby maksis » 08 Oct 2010, 10:38

zeina wrote: tie kas tur ap 100 suņu, nu labi pat pāris desmiti

Nu, ja par LV runājam, tad šķiet mums vēl vismaz pagaidām šādas audzētavas uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Bīgliņš

Postby zeina » 08 Oct 2010, 10:54

maksis wrote:
zeina wrote: tie kas tur ap 100 suņu, nu labi pat pāris desmiti

Nu, ja par LV runājam, tad šķiet mums vēl vismaz pagaidām šādas audzētavas uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas.


Nē, nē šoreiz vairāk vispārēji :)
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Bīgliņš

Postby sidzeja » 08 Oct 2010, 12:41

donna-tonna wrote:Vajag tomēr kaut nedaudz filtrēt cilvēkus, nevis aplaimot ar kucēnu katru maksātspējīgo, jo šie staiguļi pa ielām rodās tāpēc, ka cilvēks ir iegādājies sev nepiemērotu lietu (šinī gadījumā - dzīvnieku) vai arī viņam to nevajadzēja pēc definīcijas vispār.

:par:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Bīgliņš

Postby zeina » 08 Oct 2010, 14:03

Nu man liekas, ka tas tomēr ir diezgan subjektīvi - izvērtēšana, arī pēc maksāt - spējas, nespējas. Ja nu vienīgi kādam nav īpašas spējas :) Nekad neesmu bijusi vienisprāt ar tiem, kas apgalvo, ka nopērkot lētu suni, nav iespējas viņu nodrošināt. Tas ir tas, ar ko pardodot ir jārēķinās un pie kā jāstrādā, jo lielai daļai suns ģimenē ienāk pirmo reizi.
Par tām klīšanām pa ielām, es neteiktu, ka tas ir saasināti jāsaista ar bīgliem, bezadbildība ir parādība visās šķirnēs un bezšķirnēs.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests