Suns kopīpašumā

Want to Buy a Dog

Suns kopīpašumā

Postby BaibaB » 23 Jan 2010, 15:26

Kādi ir šādas īpašuma formas plusi un mīnusi? varbūt varat dalīties pieredzē?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns kopīpašumā

Postby eldberg » 23 Jan 2010, 19:59

Līdzīpašumā parasti audzētājs suni pārdod, lai:
a) varētu to nākotnē izmantot vaislai (pārsvarā vīr.dz. - suņus), bet suns nedzīvo pie audzētāja (audzētavas nevar būt bezizmēra)
b) būtu pārliecināts ka tiek izpildīti visi nosacījumi, pirms nakamais saimnieks suni izmantos vaislai
c) citi apsvērumi

Ieguvumi pircējam
a) zemāka cena
b) audzētāja palielināta ieinteresētība par suni
c) pēc norunas apmaksātas veselības pārbaudes/izstādes/citi izdevumi
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Suns kopīpašumā

Postby Greylove » 25 Jan 2010, 11:18

Man ir liels lūgums - vai kāds varētu, lūdzu, atsūtīt kādu kopīpašuma liguma paraugu uz epastu liene-sofija@inbox.lv? Lielos vilcienos man ir skaidrs, kam līgumā jabūt, bet liels slinkmums sastādīt pašai. :oops: Būtu nepieciešams pavisam vienkāršs līgums, jo mūsu gadījumā tā ir tīri formalitāte.
Jau iepriekš, liels paldies! :)
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Suns kopīpašumā

Postby BaibaB » 25 Jan 2010, 11:53

man arī, lūdzu, ja kādam ir kopīpašuma līgums uz baiba_13@inbox.lv
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Suns kopīpašumā

Postby Ezis » 25 Jan 2010, 18:26

Greylove
Mūsu gadījumā tā arī bija formalitāte, bet līgums ir ritīgi garš un mudžeklīgs. Neatceros vairs, no kā toreiz norakstījām.
Es ar labiem nodomiem bruņota, pārraku visu kaudzi, atradu šo 4 gadus veco papīru, nobildēju, iekopēju kompī, sāku apgriezt... un visu sačakarēju :D Īsāk sakot, ja Tev ir luste pārrakstīt un nekas labāks neienākas, pakliedz. Es saņemšos un atkārtošu pasākumu :mrgreen:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Suns kopīpašumā

Postby Greylove » 25 Jan 2010, 23:37

Ezis wrote:Es ar labiem nodomiem bruņota, pārraku visu kaudzi, atradu šo 4 gadus veco papīru, nobildēju, iekopēju kompī, sāku apgriezt... un visu sačakarēju :D


:mrgreen: Vaiii, bet liels paldies Tev anyway! :) Nu es te vēl kādu brīdi pagaidīšu (nav jau arī nekas supersteidzams), gan jau kadai labai dvēselei atradīsies. :) Vismaz iepriekšējā forumā atceros, ka mēdza šos līgumus sūtīt.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Suns kopīpašumā

Postby Danute » 26 Jan 2010, 10:26

Es arī neatteiktos no tāda līguma. :) Vai arī man kāds varētu tādu atsūtīt?
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Suns kopīpašumā

Postby freda » 26 Jan 2010, 11:35

Man arī ir suns kopīpašumā, kad rakstiju līgumu man klubā ļāva apskatīt jau esošos līgumus, kā paraugus un tur minētie noteikumi daudzviet bija ļoti atšķirīgi, tā kā nevar būt standarta līgums.Vienīgi "galva" var būt vienāda, piemēram, "Suņa Tāda un Tāda, šķirne, c/r nr,i.d. kopīpasuma līgums, noslēgts starp X,p.k., adrese un Y,p.k., adrese, puses vienojās par to, ka...un tālāk pa punktiem, kas nu kuram ir svarīgi slēdzot līgumu. Pie kā suns dzīvos,kas ārstēs, baros, kas maksās par izstādem,kas saņems naudu par pārošanam utt arī pie kādām situācijam līgums tiek lauzts.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Suns kopīpašumā

Postby Greylove » 26 Jan 2010, 12:21

freda wrote:Pie kā suns dzīvos,kas ārstēs, baros, kas maksās par izstādem,kas saņems naudu par pārošanam utt arī pie kādām situācijam līgums tiek lauzts.


Vai tas šajā līgumā ir obligāti? Vai nevar, piem., uzrakstīt, "suns ir X un Y kopīpašms, visas rūpes, izmaksas, uttutj sedz abas puses vienādās daļās", un viss? :roll:
Eh, nepatīk man šitādi līgumi, kur nu vēl baigi sarakstīties, kur suns dzīvos šķiršanās gadījumā. :? Gribam suni rakstīt kā manu un vīra kopīpašumu, tas ir visloģiskākais šajā gadījumā, jo abi jau esam kluba biedri, lielais suns ir uz vīra vārda, taču mazajam sunim es ar noteikti gribu figurēt kā saimniece.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Suns kopīpašumā

Postby BaibaB » 26 Jan 2010, 12:44

es tagad samulsu.
Njuse (eh, es pie jaunā nikneima nevaru pierast) vēlas suni kopīpašumā ar vīru. tur ir pilnīgi likei, pēc manas saprašanas, ierakstīt, kurš pirks barību, kurš zāles un potes, jo ģimenē ir kopējais katls (nu, vairumā ģimeņu). izņemot vienu specifisku gadījumu, kurš, jācer, netiks piedzīvots.
man ir cita vajadzība', jo suns paredzēts kopīpašumā ar audzētāju. tāpēc gribētos zināt tos standarta gadījumus, kuri tiek atrunāti šādā līgumā. nu puslīdz ir skaidrs: jāatrunā, kur dzīvo, kurš pērk barību, sedz ikgadējos veta apmeklējumus un extra ārstēšanos, kurš sedz izstāžu izdevumus. manā gadījumā audzētājs vēlas arī tiesības uz pirmā metiena kucēniem (ja ne visiem, tad vairākiem). tātad līgumā jāparedz arī pārošanas izmaksas un kucēnu audzināšanas izmaksas... vai kucēnu čipošana un potēšana arī tiek atrunāta šādos līgumos?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Suns kopīpašumā

Postby ingaanna » 26 Jan 2010, 14:21

BaibaB, es domāju, ka jāatrunā maksimāli viss. Vismaz es tā darītu.
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Suns kopīpašumā

Postby Ezis » 26 Jan 2010, 16:47

BaibaB wrote:manā gadījumā audzētājs vēlas arī tiesības uz pirmā metiena kucēniem (ja ne visiem, tad vairākiem). tātad līgumā jāparedz arī pārošanas izmaksas un kucēnu audzināšanas izmaksas... vai kucēnu čipošana un potēšana arī tiek atrunāta šādos līgumos?
Manuprāt, te ir 2 varianti. Vai nu uzreiz apraksta visu sīki un smalki, ja kaut vienam no Jums ir skaidrs kā tas varētu notikt un otrs tam piekrīt. Vai arī - uzraksta pašu principu (piem., pirmais kuces metiens tiek saskaņots ar audzētāju un par to tiek slēgts atsevišķs līgums). Jo, šis metiens būs pēc gadiem 2-3, ja vispār būs (kuce var izrādīties nepiemērota dažādu iemeslu dēļ) un gan Tev, gan audzētājam dzīvē daudz kas pa šo laiku var mainīties. Varbūt nav vērts tagad lieki "izliet asinis" :roll:
Ja apraksta, tad tur jautājumu ir miljons:
Kas izvēlēsies partneri? Kurš izvēlēies KAD tiks pārots? Kas maksās par pārošanu un ceļu līdz turienei? Kas segs pārējos izdevumus? Cik kucēnus audzētāja ņems? (ja piedzims tikai 3, ko tad? Ja 1-2, tad parasti var pārot vēlreiz, bet ja 3, tad nenosegs izdevumus, kur nu vēl ja kāds kucēns jāatdod) Konkrēti tad uzskaitiet - ja piedzims piem. 3-6, audzētājs ņem 1, ja 7-10, tad 2. (tas tikai piemēram) Kas maksās par potēm, barošanu u.c.? Kas izmitinās kucēnus, ja tos pēkšņi neviens nepirks? ja kucēni būs pie jums, tad līdz kādam vecumam ir jūsu pienākums paturēt pie sevis audzētāja nepārdotos kucēnus?
Vajag vēl jautājumus? :D Manuprāt, uz šo visu atbildēt un vienoties ir gana sarežģīti. Tāpēc es, kā audzētāja, vislabprātāk izvēlētos variantu, ka visu daru un par visu maksāju ES. Un līgumā rakstītu tikai konkrētu atlīdzību Jums kā kuces īpašniecei. Diemžēl, pārsvarā kucēnu pircējis uz šādu scenāriju nav gatavi... :twisted:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Suns kopīpašumā

Postby BaibaB » 26 Jan 2010, 20:40

Ezi, paldies. ir viela pārdomām.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Suns kopīpašumā

Postby freda » 27 Jan 2010, 10:57

Ezim taisnība, kopīpasuma līgumā par nākamo metienu sīki un smalki atrunātnav jēgas, bet pieminēt doto nosacijumu gan vajadzētu.Vēl par nosacijumiem var rakstīt arī pirkšanas pārdošanas līgumā.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Suns kopīpašumā

Postby Laura » 28 Jan 2010, 09:38

BaibaB, man arī ir kuce līdzīpašumā. Toreiz tā darījām, lai:
a) varētu maksimāli pieskatīt jaunos saimniekus
b) varētu piedalīties izstādēs pāru klasē (meita un tētis)
c) dažreiz izstādēs būtu lētāka dalības maksa
Tagad kožu pirkstos, ka līgums mums ir tik vienkāršs, jo tur daudzas svarīgas lietas nav atrunātas. Problēma, protams, ir otrs saimnieks - aizmirst par izstādēm, frizēšanu un pareizu barošanu. Mēdz aizvest uz izstādi neķemmētu suni (nemaz nerunājot par frizēšanu). Ja nebūtu tā līguma, man vispār jau sen būtu rokas nolaidušās kaut ko šajā gadījumā darīt, bet līgums uzliek pienākumus. Faktiski ir tā, ka bez noteiktām saistībām, bet esam gandrīz vai 3 saimnieki vienai mazajai kučelei, jo ļoti aktīvi visās norisēs iesaistās arī mammas saimniece, audzētāja. Ja Tev ir liela interese, es kaut kur varu pameklēt to līgumu, bet tur nekā tāda nopietna nebija. Galvenais bija atruna, ka bez manas ziņas nedrīkst laist vaislā un ka visus ēdināšanas u.c. izdevumus uzņemas otrs saimnieks (kurš to melno bērnu gandrīz par velti dabūja).
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns kopīpašumā

Postby BaibaB » 28 Jan 2010, 10:16

Laura
ja nu sanāk, vai nu paņem līdzi līgumu 30.janvārī vai, ja ir, elektroniski atmet man.

es, protams, nevedīšu suni neķemmētu uz izstādi, tas pilnīgi atkrīt :lol: es gribētu līgumā atrunāt jautājumus par izstāžu maksu (domāju, ka barošanu es varētu uzņemties) un trimingu & frizēšanu, kā arī pārošanas/metiena jautājumu. šo pēdējo, kā saprotu, jāatrunā tā, lai nav pārpratumu un pārsteigumu. šis laikam būs sarežģītākais punkts.
vismaz līgums par Eniju ar audzētāju man bija ļoti vienkāršs. cik esmu nojautusi no citu rakstītā, tad atrunāti ģenerālie punkti, neieejot sīkumos. tā kā Enija ir tikai mans suns, tad tas būtu sīkums. cita lieta ir Tara, kas paredzama līdzīpašumā...
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Suns kopīpašumā

Postby Greylove » 28 Jan 2010, 10:28

Laura wrote:Ja Tev ir liela interese, es kaut kur varu pameklēt to līgumu, bet tur nekā tāda nopietna nebija.


Ja Tev izdodas kaut kur digitālā veidāto līgumu atrast, būtu ļoti, ļoti pateicīga. :) Vai, ja kādam citam atrodas kāds paraugs - mans e-pasts liene-sofija@inbox.lv
(Varu iemainīt pret kādu īres, rokasnaudas, vai NĪ pirkuma līgumu :mrgreen: )
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Suns kopīpašumā

Postby Laura » 29 Jan 2010, 15:31

Njuse, Tu kolekcionē dažādus līgumus? :mrgreen:

Man diemžēl tā līguma elektroniski nav, bet, ja kādam ir liela vajadzība, varu uzcakot jaunu, man laika daudz un zināma pieredze šādās lietās ir.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns kopīpašumā

Postby Greylove » 30 Jan 2010, 17:09

:mrgreen: Nu it kā jau nē. Varu piedāvāt tik pa NĪ jomu.
Paldies liels, bet nevajag neko speciāli taisīt, nav jau tas nekas tik sarežģīts, uzcepināšu pati. :)
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Suns kopīpašumā

Postby Kriste » 10 Aug 2012, 22:38

Lūdzu, lūdzu, padalieties ar mani ar kopīpašuma līgumu! Milzum lielais paldies jau iepriekš un šokolāde no manis! :sarkstosa:
e-pasts - christe@inbox.lv
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests