thai ridgeback

Want to Buy a Dog

Re: thai ridgeback

Postby link » 17 Jan 2011, 10:38

cerruti, nesaki kas man jadara, neteikshu, kur jaiet. karteja Blondiiniite foruma? :jaut:
link
 

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 17 Jan 2011, 10:39

Konsuella Un Jata , paldies, es visu apskatos- pagaidam ari atradu http://www.thaiczech.eu/

Kad draugam bus turnrs praga, dosimies apskatit, bet tas laikam bus vairak tiri zinkares apmierinasanai, esmu jau tikusi tik talu, ka tas nu dien ir tik daudz RR, cik tam ir ridge uz mugurinas:) Pirms paris dienam uzgaju so suniti, lasot par RR , ta bija tada maza interese- domaju , vai seiit kadam tads draugs ir:)

Konsuella, par RR ludzu iedod, es VISU gribu lasit:) Tikai man skiet, ka esam jau iepazinusas un pat pierakstijusies uz bernu pie Jums:)
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 17 Jan 2011, 10:48

link, whatever makes you happy!
Es zinu, ka Tu noteikti esi loti vera nemams dalibnieks un svariga persona!
vislabakie velejumi un ludzu izbeigsim so tukso dialogu, pasmejamies pasmejamies- pietiek;)
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby link » 17 Jan 2011, 10:52

Kur es smejos? Es nesmejos. Es tev saku, kur labak NEnemt RR, tads draudzigs ieteikums, balstits uz pieredzes, a tu man virsu brauc un suti nafig no shejiens, kas ir diezgan divaini. Kapec man jasmejas?
link
 

Re: thai ridgeback

Postby Konsuella » 17 Jan 2011, 10:55

cerruti wrote:Konsuella Un Jata , paldies, es visu apskatos- pagaidam ari atradu http://www.thaiczech.eu/

Kad draugam bus turnrs praga, dosimies apskatit, bet tas laikam bus vairak tiri zinkares apmierinasanai, esmu jau tikusi tik talu, ka tas nu dien ir tik daudz RR, cik tam ir ridge uz mugurinas:) Pirms paris dienam uzgaju so suniti, lasot par RR , ta bija tada maza interese- domaju , vai seiit kadam tads draugs ir:)

Konsuella, par RR ludzu iedod, es VISU gribu lasit:) Tikai man skiet, ka esam jau iepazinusas un pat pierakstijusies uz bernu pie Jums:)


UPS!!! :hih: Jauki! Tagad, šķiet, sāku nojaust...Tuvākajās dienās mēģināšu ievietot informāciju.
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 17 Jan 2011, 11:20

ok, link, es domaju- tas bija ar domu- neradies pie mums Ventspili meklejot kucenu :D
nene, tas nav mans nodoms:) !
Es sunukam sobrid gatavojos vairak ka kazaam tas bus liels notikums, iespejams esmu parak emocionala:DD :esmilu:
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 17 Jan 2011, 11:25

Starpcitu, link, kads draugs sobrid loti mekle kompanjonu savai anglu stafforda meitenitei- gimene, kur sis suns ir briniskigs piemers!!:)

Ja Tev gadijuma ir kadas zinasanas , kur planojās vai aug mazi mili bernini, skat facebook Artis Dzerve, vins priecasies:) :par:
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby Konsuella » 17 Jan 2011, 11:33

[quote="cerruti"]

Man zināmie Latvijas ridžbeku saiti, kuru audzētāji ir LKF biedri:
www. ridgeback.lv
http://www.ridgeback-ama.lv
http://www.rhodesian-ridgeback.lv
http://www.ridgeback-jumba.narod.ru
http://www.teodori.lv
http://www.moka.lv
Pieļauju, ka ir vēl jaunas mājas lapas, par kurām es nekā nezinu....ja kādam ir kāda informācija par RR mājas lapām, lūdzu, papildiniet. :jaa:
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 17 Jan 2011, 11:38

paldies :D

Palasot turp un surp, klust skaidrs, ka pec 5 menesiem bus viens, bet pec 9iem- 2 RR majas.. :)
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby Konsuella » 17 Jan 2011, 11:46

cerruti wrote:paldies :D

Palasot turp un surp, klust skaidrs, ka pec 5 menesiem bus viens, bet pec 9iem- 2 RR majas.. :)


Viens Ridžbeks tā ir diagnoze, divi ridžbeki tā ir atkarība.... :hih: :hih: :hih: :dejo:
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: thai ridgeback

Postby donna-tonna » 17 Jan 2011, 19:04

Neviens nekad negarantēs, ka suns (jebkuras šķirnes) mīlēs bērnus. Viss ir atkarīgs no suņa audzināšanas, viņa vietas bara (ģimenes) hierarhijā, bet, ja jau runa ir par izmēru, kuru var nenoturēt... :sajucis: Jebkurš suns ir jāaudzina.
Es īsti nesapratu tekstu par Arti Dzērvi, bet nevajag taisīt šķirnei antireklāmu, vēl jo vairāk, ja Tev laikam nav ne jausmas, ka šos suņus, kas ir Artim, noteikti nesauc par staforiem, pat ne angļu... Viņam ir ļoti simpātiska stafordšīras bulterjera meitene. Patiesībā mani izbrīna, ka šo suni ir jāatdod, par iemeslu minot - bērnu(-s) (es ļoti atvainojos, ja es īsti nesapratu to tekstu). Man ir pieredze ar stafbuliem, man personīgi ir viena sīs šķirnes meitene, bet pazīstu vēl citus un labāku bērna kompanjonu par stafbulu man ir pat grūti iedomāties. Es arī īsti nesapratu, ko nozīmē termins gluzi vienkarsi nevies uzticibu loti pamatotu iemeslu del. Iespējams, ka suns ir greizsirdīgs, jo bērnam riek veltīts vairāk laika... Man gan vairāk liekās, ka problēma ir citur - laika trūkumā (sunim). :tomati:
Arī jebkuram citam, kuram priekšā ir svarīgie notiekumi - kāzas, bērnu dzimšanas, es parasti iesaku 9x nomērīt - nogaidīt ar suņa iegādi, pirms šie laiku, enerģiju u.c. labumus patērējošie notikumi ir garām... Tāpēc, ka nav viegli. Kucēns - tas ir mazs bērns, pie kam - uz samērā ilgu laiku. Viņš prasa laiku, nodarbības... Jā, ļoti dauziem liekās, ka viņi ar to tiks galā, bet beigās sanāk tā, ka laika sunim pietrūkst. Protams, ja suns ir paņemts, tad paredzēt, ka kādu satiksi, būs kāzas, bērni, ir pagrūti... Tāpat, kā paredzēt, kāda bus suņa attieksme pret notiekošo.
Thai ridgeback pavisam noteikti nav tas pats RR, tikai mazāks. Tas ir suns ar citu temperamentu. Ne jau par velti arī FCI sistēmā šie suņi ir dažādās grupās - tajietis ir pie vienas no intersantākajām grupām. :tikainesaki: Es vienmēr cilvēkiem, kuri grib iegādāties kādu nepopulāru šķirni (pie kam - ne tikai pēc LV mērauklas), iesaku pakomunicēt ar šīs šķirnes pārstāvjiem. Nepietiek tikai bildītes redzēt un storijus lasīt. Audzētājs, kuram jātirgo kucēni, sastāstīs ne tikai teikas, bet arī pasakas, mierīgi noklusējot būtisko.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 17 Jan 2011, 19:40

donna-tonna, es patiesiba nesapratu pusi no Tava raksta, otra puse bija lieka- jo, ja palasi augstak visi Tavi ieteikumi jau ir ieprieks parrunati .- suns ir planots pec kazam, pirms berniem- tam ir ieplanots ipass laiks un parejais par ko Tu runa ir..nezinu kas., tapat ari Par Thai, tema slegta. Bet dala par stafordas bulterjeru- ja, es kludijos, skirne saucas ta, bet kada sakara tur Arta suns+ atdosana, ari nesapratu- nekas tamlidzigs nenotiek, vins mekle smuku draugu savai sunitei. Par uzmanibu- nu diezvai Tu pasaule atradisi kaut vienu cilveku., kas savam bulterjeram vai jeb kuram citam sunim velta VAIRAK laika , ka savam bernam. Ja suns ruc uz bernu, ari nav normali, pat , ja vins ir bijis priekszimigs skirnes parstavis visu savu muuzu. Bet saja gadijuma bija runa par pilnigi citu suni. Es tiktiesam paturesu tiesibas neveleties stafordu sava gimene, ta nav antireklama, bet personigaa pieredze- ''To own a Stafford is to expect the unexpected''- ar so ari es domaju, ka tas nav suns , ko gribetu sev majas. Bet es seit runaju par savu velesanos&interesem, ne nacu apspriest skirnes un raksturus.
...blrb..
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby donna-tonna » 17 Jan 2011, 20:47

Mjā, laikam mēs runājam dažādās valodās - vēlreiz pārlasīju tekstu par Dzērves suni un tāpat neiebraucu, kur ir problēma... Bet, nu, labi, tas nav mans bizness. Nē, tas NAV normāli, ja suns rūc uz bērnu, bet ir jāsaprot problēma, lai varētu izdarīt secinājumus. Tikai viens man nav skaidrs - vai tas vārds unexpected ir domāts par stafbulu vai stafu?! Protams, ka katram savs, man personīgi stafbuls ir daudz paredzamāks suns nekā, piemēram, tas pats ridžbeks. Un ir ne mezums piemēru, ka tieši pēdējie meklē jaunas mājas šādas vai citādas nevēlams uzvedības dēļ. Jā, arī attieksmes pret bērniem. Kā jau teicu - suņa ttieksmi pret krasām izmaiņām ģimenē / dzīvē, nevar paredzēt neviens un to ļoti daudz ietekmē viņam veltītais laiks līdz tam un viņa vieta barā. Neatkarīgi no šķirnes un izmēra.
Man gan likās, ka suņa iegādes gadījumā vēlēšanās, interesēm un iespējām, jābūt cieši saistītām ar suņa šķirni, izmēru, temperamentu un iespējamo raksturu, lai nekļūdītos izvēlē... Šis ir tas iemesls, kāpēc es nevarētu būt audzētājs - ir kategorija cilvēku, kuriem es nevarētu atdot savu kucēnu, jo pārliecības, ka viņi saprot par ko runā un - ko dara, man nebūtu.
te viss ir lieks... 8-)
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 17 Jan 2011, 21:00

Tev ir pilniga taisniba, protams audzinasana ir 75% no suna, bet ir ari visparigas ipasibas un videjais aritmetiskias suns. Man ir bijusi dazadi suni ar dazadiem temperamentiem un tiesi izveloties nakoso, es loti rupigi gribu apzinaties VISAS iespejams problemas un priekus- reti kurs vel ari tik cik pusgadu velta izvelei- paker pec smukuma un velak ciesh gan pats gan suns..

arii Thai ir dazadi - http://www.youtube.com/watch?v=aEme4XzS ... r_embedded


tapat pitbulli, bulterjeri un visi terjeri, boxeri un vizlas. Man vispar no malas patik visi :) bet ir jaizprot savs ritms , apkartne , ikdiena un jaizverte piemerotakais raksturs tam.
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby zeina » 18 Jan 2011, 10:11

Es gan neko daudz par RR nezinu, bet suns ir liels un specīgs, līdz ar ti iesaku apsvērt dzimumu. :)
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: thai ridgeback

Postby Konsuella » 18 Jan 2011, 11:47

donna-tonna wrote: Protams, ka katram savs, man personīgi stafbuls ir daudz paredzamāks suns nekā, piemēram, tas pats ridžbeks. Un ir ne mezums piemēru, ka tieši pēdējie meklē jaunas mājas šādas vai citādas nevēlams uzvedības dēļ. Jā, arī attieksmes pret bērniem.


Kā ridžbeku audzētāja nevaru piekrist tavam apgalvojumam, ka ridžbeks ir neprognozējams. Varbūt tu esi saskārusies ar neprognozējamiem ridžbekiem? 8-) Man visi zināmie ridžbeki par laimi ir prognozējami.... :jautri:
Ielikšu dažus linkus, kur var apskatīt ridžbekus gan sportā, gan mājās. Jā, un nobeigumā...mūsu pašu Latvijā dzīvojošais ridžbeks, JUMBO brālītis RODŽERS ( Krievija), kurš ir pirmais un cik man zināms, vienīgais titulētais sportists Baltijā.
http://www.youtube.com/watch?v=i_TCAkC7PlQ
http://www.youtube.com/watch?v=zMQQlFxsjwI&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=qqtLIxeG ... re=related

RODŽERS...
http://www.youtube.com/watch?v=N8zKmOYg ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=0J2oXUgwUrM
http://www.youtube.com/watch?v=QFaP0rlAqIE
Lai prognozētu savu suni ir smalki jāpārzin ne tikai sava suņa šķirnes vēsture, standarts un raksturs bet arī suņa psiholoģija, tad arī ar suņa audzināšanu nebūs problēmas, ja vien viņš nenes līdzi ģenētiski iedzimtu agresiju.
Nevar paņemt suni, nosēdināt uz dīvāna un gaidīt, ka viņš pats izskolosies...ar suni ir jāstrādā, jāiepazīst, tad arī viņš ir viegli prognozējams.

________
LABOTS
ADMIN
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: thai ridgeback

Postby donna-tonna » 18 Jan 2011, 16:26

Konsuella wrote:Kā ridžbeku audzētāja nevaru piekrist tavam apgalvojumam, ka ridžbeks ir neprognozējams. Varbūt tu esi saskārusies ar neprognozējamiem ridžbekiem? Man visi zināmie ridžbeki par laimi ir prognozējami....

Loģikas likumi, mīļā, loģikas... Es nekur nerakstīju, ka RR ir neprognozējams. Es teicu, ka personīgi man ir pietiekoši daudz citas šķirnes, t.sk., stafbuls, kura man personīgi ir prognozējamāka šķirne. Ir šķirnes, kuras es, iespējams, varētu nosaukt par neprognozējamām, bet tā atkal būtu mana pieredze.
Biruta, Tu gribi šeit redzēt šādu diskusiju? Te un tūliņ? Baidos, ka nedz Tu, nedz temata aizsācēja negribētu to redzēt. Varbūt es Tev savas domas un novērojumus par šķirni, kurā Tu esi audzētāja, bet rādās, ka pazīsti dikti maz suņu, pačukstēšu kādreiz personīgi. Vai arī tā ir tāda sava veida norobežošanās no šķirnes melnajām avīm? man gan liekās, ka LV šķirne sevi nu jau ir pieteikusi ne tajā labākajā rakursā - ir bijuši pietiekami daudz un kupli metieni (no dažiem metieniem atrādījies ir viens vai varbūt 2 kucēni). Ar saviem suņiem ar apmācības nodarbojās retais - Rodžers ir tas labākais piemērs (man gan neliekās, ka ar vienu titulētu sportistu vairāku gadu garumā nebūtu jālielās), kāds vēl ir BH nokārtojis...
Nezinu arī nevienu stafbulu, kurš būtu papildinājis bīstamo suņu sarakstu, kā arī ne mazums RR ir pa šo laiku meklējuši jaunus saimniekus. Dažiem ir veicies labāk, citiem ne tik... Katrā ziņā man ir prieks, ka Tev viss liekās skaisti un rožaini. 8-)
P.S. Audzētājs (skaļi skan, ne?) mums var būt katrs, kam viena kuce mājās un tādu te ir ui, ku daudz.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: thai ridgeback

Postby westie » 18 Jan 2011, 17:25

:par: donna-tonna

kaut arī es sev izvēlējos RR, gandrīz pilnībā piekrītū Donna-tonna, man liekās ka tieši Latvijš situācija ar RR nebūt nav tik rožaina, tieši tāpēc meklēju kucēnu ārpus Latvijas robežām un nopietni izvelējos kucēna vecākus izvertējot vispirms raksturu un veselību, un tikai tad izskatu, cenu un pārējo..
varu arī teikt, ka mans viedoklis ir, ka RR nav suns visiem, viņš ir ļoti spēcīgs un liels suns, kas nebūt nav ļoti viegli apmācams, ar tieksmi dominēt, ar viņu ir jānodarbojās ļoti daudz, tam jāvelta daudz laika un spēka. Rodžers ir lielisks pimērs labi apmacītam RR, viņa panākumi ir ļoti iespaidīgi, bet vai katrs saimnieks ir gatavs veltīt tik pat daudz laika savam sunim, man jau liekās, ka Rodžera saimniece dzīvo uz mācību laukuma :)
User avatar
westie
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 20 Jan 2010, 21:25

Re: thai ridgeback

Postby cerruti » 18 Jan 2011, 19:15

Donna-tonna, es gan ne zinu ne man ir laiks un interese zinat,kas Tu esi vai saukt Tevia varda, bet ar sadu loti personisku, izteikti negativi uzbudinatu un (ne)parliecinosu tekstu,par suniem,kudus,Tu pati apgalvo-nemaz isti nepazisti ,tu demonstre ipasi nepatikamu personu, vienalga vai audze,vai neaudze sunus un ,kadus vai nekadus. esmu runajusi ar nu jau gandriz visiem ridzbeku audzetajiem UN ipasniekiem Lv, man tiktiesam nav negativu atsauksmju-un sis nu vienreiz ir objektivs viedoklis, jo RR audzetaji man nav ne draugi ne pazinas. Savukart stafordi,bulterjeri un pitbuli, Tev tas tiik vai née , ir izpelnijusies sabiedribas nepatiku,noteikti lielaka mera kaa RR....
Saja foruma daudz var pateikt par suniem pec audzetaju ,,parades,, un otradi :chura:
un kada Sakara vispar notiek salidzinasana un analize, tu tiesam TIK loti neparliecinata jurties par sevi un saviem suniem, ka vajadziga taada operesana?:D

Laura Liberte
cerruti
Baby
Baby
 
Posts: 95
Joined: 16 Jan 2011, 01:05

Re: thai ridgeback

Postby donna-tonna » 18 Jan 2011, 19:32

Tu gan ļoti... ēēēē... kompetenti un jauki sevi iezīmē forumā.
Man absolūti neinteresē nedz Tavs ID, nedz Tavs (sabiedrības) sterotipiskais kādu šķirņu vērtējums. Tāpat man ir pilnīgi vienalga, kādu suni Tu sev paņem un vai paņem vispār :huh: Es atbildēju Birutai, viņa sapratīs, bet Tev līdz mana posta saprašanai vēl diezgan daudz jāmācās... 8-) Kur es rakstīju, ka nepazīstu šos suņus? Tev jau vakar bija problēmas ar manu tekstu uztveri, tāpat, kā man ar Tavu (pēdējo rindkopu atkal nesapratu). :tikainesaki: Nelasi, es noteikti neapvainošos :kanepe: Droši pietaupi savu laiku informācijas ieguvei par šķirni, nešķied te puņķus, diez vai kāds novērtēs. Jā, es šausmīgi slikta... :aizsapnojusies:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest