Liels suns.

Want to Buy a Dog

Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 15:44

Sveiki!
Esmu izlēmusi iegādāties suni,ne tagad,bet tuvākajā nākotnē,taču,tomēr, atduros pret virkni jautājumu!Kādu šķirni?Kādu dzimumu?Kā kopt,barot?izstādes?cenas?dzīvošanas apstākļi?fiziskā slodze? Un negribas kaut ko sasteigt mirkļa iespaidā.Doma par suni jau kopš bērnības,kad zaudēju savu suni.Jau kādu laiku nopietni apsveru šo iespēju,bet neziņa biedē. :neparliecinats: Šķirnes es pazīstu,bet visā kopumā esmu iesācējs.Personīgi patīk liela auguma suņi,taču patīk arī vidēja auguma suņi. :kucens:
Man ir plašs dzīvoklis,iespēja suni vest pastaigāties parkā+brīvdienās braucu uz lauku plašumiem.Dzīvoju viena ar akvārija zivtiņām.Strādāju 8 stundas dienā,kas arī ir mans lielākais bieds,kas neļauj domāt par suni,lai gan strādāju netālu un suni varu pārtraukumā izvest laukā. :chura: Varu ņemt gan flegmātisku,gan ļoti aktīvu suni,lai gan man ļoti patiktu aktīvi ar suni darboties.Ar prieku apmeklētu izstādes.
Gribētu Jums,cilvēkiem ar pieredzi suņu kopšanā,audzēšanā,lūgt padomu.Pirmais ko es gribu noskaidrot,ir šķirne un dzimums,kas būtu atbilstošāks maniem apstākļiem. :jaut:
Paldies.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Liels suns.

Postby čība » 11 Feb 2011, 15:53

heh... Tu atgādini mani pirms pusotra gada :D

Mūsu izvēle krita par labu hofavartam - mierīgs mājās, aktīvs ārā, labi padodas apmācībai. Ja izstādēs gribas pa bestiem dzīvoties, gan nebūs īstā šķirne.

Hofavarts ir liela auguma suns ar samērā garu spalvu, raksturā nosvērts, mājās rej tikai pēc komandas, mierīgi sagaida ciemiņus, draudzīgs, tomēr svešiniekam klēpī nelīdīs.

Latvijā samērā reta šķirne, toties ļoti polulāra Vācijā un Polijā.

Ja ir vēlme iepazīties dzīvē - laipni lūgta :) Dzīvojam Rīgā, centrā. Staigājam pa centra parkiem - vēl pie tam šajās brīvdienās paliekam Rīgā :)

Ienāc, apskaties mūsu lapiņu http://www.hovawart.lv
Te pat suņos arī ir sava šķirnes sadaļa.

No pieredzes - par suni domājām ilgi, arī man patīk lieli (un vēlams darba) suņi. Taču arī strādāju 8 stundas... Līdz ar to tradicionālie dienesta suņi atkrīt, jo pēc būtības ir ļoti aktīvi.

Starpcitu, es par meitenēm ;)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Liels suns.

Postby Vube » 11 Feb 2011, 15:57

Santa wrote:man ļoti patiktu aktīvi ar suni darboties

Es Jums ieteiktu padomāt par to, ar ko Jūs gribētu nodarboties, jo nodarbināt suni (un sevi) var gan medībās, gan aizsardzībā, gan glābšanā. Vēl jau ir arī kursingi (nezinu, vai tieši tā to sporta veidu sauc), kamaniņu vilkšana, adžiliti utt. Manuprāt, atbildot uz šo jautājumu, Jums būtu vieglāk piemeklēt šķirni! ;)
Amerikāņu buldogs - Vubes Velza
Blogs - Vube&Co
Šķirnes truši - http://www.zefirs.weebly.com
Vube
Baby
Baby
 
Posts: 92
Images: 0
Joined: 17 Jan 2010, 16:44
Location: Latvija, Talsi

Re: Liels suns.

Postby brex » 11 Feb 2011, 16:04

Santa - labs lemums :)
Tagad visi metisies ieteikt savus sunus :)
Vai Tev pasai ir kadi favoriti - lielums, splava (loti svarigi no kopsanas viedokla - milzu atskiriba iegulditaja laika, ka ari netiriba, ko suns maja ievies), raksturs - pilnigi citi raksturi, piem., dienesta suni, dekorativie, mednieki, cik viegli iet ar apmacibu, ko Tu gribi panakt apmacibas zina, vai velies kopa ar suni piedalities ari sacensibas (piem. - apmacibas sacensibas, glabasanas darba), vai kopa sportot - piem., suns velk velo
ta ir tikai maza dala no visadiem jautajumiem, ko verts apdomat un meklet savu suni - kas der pec visadiem aspektie, ka ari - kas iekrit sirdi :)

varu par sevi minet tikai vienu piemeru - piem., man loti pati francu buldogi - aktivais raksturs, isa spava, daudz bez jegas netroksno, BET - ta vazasanas pa pedam saimniekam un isais purns (sargasana no parkarsanas, kraksana) - tad man tadu labak majas negribas:)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 16:07

čība ,
Simpātiski jau bez gala.Man jau ar bija doma par meiteni,lai gan suņu puiši vienmēr patikuši ar izteiksmīgajām galvām,spilgtāku,garāku spalvu,izmēriem utt.
Visa lieta ātrāk virzītos uz priekšu,ja vien nebūtu tik(maigi izsakoties) aptaurēti kaimiņi.Domāju,ka par suņa riešanu mani vien nolamātu no galvas līdz kājām.Bet apkārtne sunim ideāla,daudz kur staigāt.Nedzīvoju pat tuvu Rīgai,bet esmu bijusi izstādē,vasarā,un redzējusi hovīšus dzīvē,likās diezgan mierīgi suņi,lai gan domāju,ka vajadzīgs ilgāks brīdis,lai iepazītu suni.Jāpalasa par viņiem.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 16:11

vube ,
grūti spriest,man vēl visi šie suņu sporta veidi ir sveši,un vēl jāuzin vis ko un kā.Taču no man saprotamā,noteikti tās nebūs medības,tad pati saprotu,ka atkrīt medību suņi.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby čība » 11 Feb 2011, 16:12

brex wrote:Tagad visi metisies ieteikt savus sunus :)


Nop. Es NEKAD savu šķirni neieteiktu cilvēkam, kas negrib ar suni darboties :tikainesaki: Un es ļoti priecājos, ka mana šķirne ir mazākumā (Valmieras izstādē viens gabals būs :D ) jo šķirne nav sabojāta.
Kaut gan arī... vasarā jau bija Favorīta metiens...

Santa, ja jau vasarā biji izstādē, tad es tur vēl nebiju (giggle)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 16:17

brex,
man favorītos ir diezgan savstarpēji atšķirīgi suņi,patīk bulterjeri,dobermaņi,stafordšīras terjeri,rotveileri,medību šķirnes,taču zinu ,ka lielākā daļa man neder.
Suņa kopšana man grūtības nesagādātu,patīk garspalvaini un īsspalvaini suņi,man nav slinkums tīrīt māju un katru vakaru izķemmēt suni.Manas prasības sunim ir vienkāršas-lai ir mierīgs,asi nereaģē,ir kluss,taču nav tikai uz dīvāna gulētājs.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 16:20

Santa, ja jau vasarā biji izstādē, tad es tur vēl nebiju (giggle)[/quote]

Nesaku,vai suns ,kas tur bija,bija jūsu,bet pēc hovavartu bildēm spriežot,tas noteikti bija hovītis.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 16:21

Un man nav nekas pretī,ja katrs iesaka savu šķirni,man vismaz ir varianti,un paša saimnieka pieredze.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby Rotija » 11 Feb 2011, 16:26

Santa wrote:man favorītos ir diezgan savstarpēji atšķirīgi suņi,patīk bulterjeri,dobermaņi,stafordšīras terjeri,rotveileri,medību šķirnes,taču zinu ,ka lielākā daļa man neder.


Ja nevar īsti saprast,kas patīk,tad varbūt jāsāk ar to,kas nepatīk. Un kādu suni mājās,ikdienā noteikti nevēlētos. :P
Jo pagaidām tie kritēriji tādi visai abstrakti un vispārēji. Nevar īsti neko ieteikt.
Kaut vai šie konkrēti nosauktie - kas nepatīk/patīk? raksturā/izskatā/temperamentā?

Katrā ziņā apsveicu ar nopietnu pieeju šai lietai. :labipadarits:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Liels suns.

Postby čība » 11 Feb 2011, 16:30

ROTIJA wrote:
Santa wrote:man favorītos ir diezgan savstarpēji atšķirīgi suņi,patīk bulterjeri,dobermaņi,stafordšīras terjeri,rotveileri,medību šķirnes,taču zinu ,ka lielākā daļa man neder.


Ja nevar īsti saprast,kas patīk,tad varbūt jāsāk ar to,kas nepatīk. Un kādu suni mājās,ikdienā noteikti nevēlētos. :P
Jo pagaidām tie kritēriji tādi visai abstrakti un vispārēji. Nevar īsti neko ieteikt.
Kaut vai šie konkrēti nosauktie - kas nepatīk/patīk? raksturā/izskatā/temperamentā?

Katrā ziņā apsveicu ar nopietnu pieeju šai lietai. :labipadarits:


Piekrītu, sākumā jāizdomā, ko noteikti negrib'. Lai nav jakaro ar suni :paukojas:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 16:40

ROTIJA,
Jau zinu,kas man noteikti nepatīk,lai šo šķirņu suņu saimnieki neapvainojas.
Noteikti nepatīk visi TOY izmēra suņuki.Nepatīk terjeri,kuriem nepieciešams profesionāls grūmings, nepatīk īspurnaini suņi,kā piemēram mopši,visi buldogi,nepatīk balti suņi.Tas viss,protams pēc izskata.
Kas nepatīk temperamentā? Nepatīk pārāk labsirdīgi suņi(labradori) un nepatīk suņi,kas uzticas gandrīz vai katram garāmgājējam.Nepatīk suņi ar tieksmi klaiņot un ļoti "runātīgi" suņi,un tādi,kas nevar bez saimnieka pat sekundi iztikt.
Kas patīk suņa raksturā? Mierīgs dažādās situācijās,nerej bez iemesla,negaudo,uzticas tikai saimniekam,nav "guļava",ideāli,ja suns ir diezgan noturīgs pret dažādiem apstākļiem.Lai aukstajās ziemās nav jādrebinās laukā un lai vasarā nav jādzīvojas ēnā ar ūdens dvielīšiem.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby Rotija » 11 Feb 2011, 16:46

Ok,paliek jau skaidrāks.
Kā ar fiziskās slodzes došanu? Vairāk patīk lēnas,mierīgas pastaigas vai kas aktīvāks?
vai uz suņu skolu būš laiks/vēlme iet?
Dzīvo dzīvoklī,tātad ļoti garspalvaini suņi + šķirnes,kad domātas īpašumu vai lopu sargāšanai var mest nost.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 16:52

Noteikti patiktu aktīvas,ilgas pastaigas, ar skriešanu,bumbiņas mešanu utt.
Un vēl 2 suņu šķirnes,kas noteikti atkrīt ir zelta retrīvers un vācu aitu suns.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby adzenda » 11 Feb 2011, 16:56

Santa Izlasot tavu pirmo postu, likās, ka tev prasības un apstākļi ir līdzīgi kā man, kad plānoju suņa iegādi. Ja protams neskaita to, ka man kurti vienmēr ir dikti patikuši. Un kā tev kurti?
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 17:02

man arī patīk kurtveidīgie,it īpaši vipeti,taču liekas,ka viņi ir jāģērbj,nezinu kā ar krievu kurtiem un afgāņiem.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby maksis » 11 Feb 2011, 17:04

adzenda
Es, piemēram, šais aprakstos kurtus neredzu...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Liels suns.

Postby čība » 11 Feb 2011, 17:05

Vēl viens būtisks aspekts ir tas, ko sagaidi no suņa. Lai viņa aktivitātes ir kopīgas ar tevi, vai lai suns vairāk darās pats. Tā pat arī paklausība dažādām šķirnēm ir dažāda.
Kurtu ar, piemēram, dobermani salīdzināt nevar...

Vēl ir tāda fantastiska šķirne kā briārs :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Liels suns.

Postby Rotija » 11 Feb 2011, 17:07

Santa wrote:Noteikti patiktu aktīvas,ilgas pastaigas, ar skriešanu,bumbiņas mešanu utt.


Te jau ar saraksts saīsinās līdz šķirnēm,kam patīk darboties tieši ar cilvēku. Aporti,mantas ķeršana utt.
Vai sunim jābūt arī nedaudz kā sargam? Iepriekš minēji,ka negribi suni,kas draudzīgs ar visiem un visur (man viens no parametriem šķirnes izvēlē arī bija tieši šāds).
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests