Liels suns.

Want to Buy a Dog

Re: Liels suns.

Postby Rotija » 11 Feb 2011, 21:59

brex wrote:bet vai tad rots pa svaigu pedu neaizies?


Rots nav medību suns. Varbūt kāds atsevišķs eksemplārs aizies pa pēdu,bet teorētiski rots turās saimnieka tuvumā.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 22:03

taksis.lv
zelta retrīvers man asociējās miermīlīguma kalngalu,taču vācu aitu suņi diemžēl ir tā mainījušies,ka nepatīk un tagad jau katram otrajam sētā ķipa tāds ir.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby Rotija » 11 Feb 2011, 22:03

Santa, es Tev tiešām ieteiktu satikties klātienē un pavadīt kādu laiku kopā ar to pašu rotu,dobveri,staffu vai jebkuru citu šķirni,kas šobrīd ir uz ''?'' zīmes. Varbūt uzreiz sapratīsi,kurš Tev pavisam neder un kādu negribi sev. :jaa:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Liels suns.

Postby Santa » 11 Feb 2011, 22:05

ROTIJA
Tā arī darīšu,ļoti gribu zināt šķirņu - un +
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby zuustrs » 11 Feb 2011, 22:16

Īsi / Rotiņš :jaa:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Liels suns.

Postby Cilveeks » 11 Feb 2011, 22:27

Drīkst piemetīšu Jūsu sarakstam vēl vienu šķirni, konkrētāk - Lielais Šveices ganu suns- viewtopic.php?f=3&t=95
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: Liels suns.

Postby silverequs » 11 Feb 2011, 23:42

Es domāju, ka rots te neder noteikti, ja tiešām cilvēkam patiks aerobās slodzes, respektīvi, ja patīk ar velo ritināties, ar slēpēm laist vai ar skūteri tekelēt, es noteikti ieteiktu kurchāru, jo, ja man pēc izskata patiktu šie suņi noteikti ņemtu, tad varēsi ar suni sporotot, nopietni un arī sacensībās piedalīties nešauboties ņem kurchāru, ja patīk vairāk strādāt ar suni laukumā, tad obidience, agility ir jūsu ceļš, es tad ieteiktu dobermani, jo visi suņi, kas ir dienesta suņi viņi ir ne velti tā nosaukti, viņi tiešām ir tam radīti un uztver daudz daudz vairāk par pārējiem tieši paklausība, un starp citu arī ar dobermani var strādāt ar to pašu velo, suns ir ļoti atlētisks un labi apmācāms, nebūs īpaši draudzīgs ar svešiniekiem, dobers vispār ir radīts kā miesassargs, bet ja gribās pa izstādēm, tad nedrīkst kupēt, ļoti žēl, jo ja ņemtu doberu, notikti kupētu. Vispār fantastiski sevī satilpina visas TEVIS nosauktās īpašības bokseri, bet nu žēl, ka Tev nepatīk tie pieplascinātie purni, jo tiešām zinot mūsu ar Deltu draugu Marko, tas ir suns, kas sevī apvieno visu, kas nepieciešams cilvēkam. Terjieri nu tur viņi ir jāredz, ja tas raksturs patīk tad nekad nemainīsi uz citu šķirni, nu kā man, bulka ir skaistuma standarts, bet tas ir na ļubiteļa (aicinam iepazīties! ^^ )Nu tad varētu vēl būt boserons, bet DEBĪLAIS KUPĒŠANAS AIZLIEGUMS :lamajas: . Es arī teiktu ka kane korso ir labs variants, bet tad nevarēs tā ar riteni rullēt, un atkal atceramies par debīlo kupēšanas aizliegumu, suņa izvēlē skaties grupas, tas arī lielā mērā parādīs raksturu, molosi - atturīgi, cēli, nebūs sportotāji, dienesta suņi - apmācāmie, terjeri - ietiepīgi, spītīgi, enerdžaizeri, utt. Pēc rakstīšanas stila neieteiktu zeltaino, nepatiks. Nu vācu aitu suns ir universiāls suns, bet zini, jāņem tas, kur sirds guļ, ja patīk dzinēji, IR jāņem dzinējs, jo tā dēļ ko Tu gribi, arī suni izaudzināsi paklausīgu un viss būs jums ok. :labipadarits:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Liels suns.

Postby Maruta Papelbo » 12 Feb 2011, 06:12

Santa wrote:Man ārkārtīgi patīk dzinēja pēc izskata,it īpaši itāļu braki,veimārieši,vācu īsspalvainie putnu suņi u.c. bet viss ir tieši viņu raksturā,tā "pēdas paņemšana" man diez ko nepatīk.Gribu daudz maz droši ar suni staigāt pa mežu,lai suns nav jātur kamēr viņam deguns uz visām pusēm.

:nadzinji: Tevis uzskaitītie suņi n a v dzinēji,bet gan putnu suņi,kuri vairāk ieinteresēti saimnieka aktivitātēs,ne aiziešanā "pa pēdu" :jaa:
P.s. neesmu medniece,bet īru seterus un kurchārus audzēju jau gandrīz 30 gadus.Kopā ar mani tie ir dzīvojuši gan dzīvoklī pilsētas centrā,gan privātbūdelē ,bet pastaigās un tusiņos , arī mežā,no pavadas tiek atlaisti vienmēr,lai gan seteri mēdz atdrāzties arī no pretējās puses :hih:
User avatar
Maruta Papelbo
Puppy
Puppy
 
Posts: 465
Joined: 14 Jan 2010, 13:35
Location: Valmiera

Re: Liels suns.

Postby ingaanna » 12 Feb 2011, 06:56

Cilveeks wrote:Drīkst piemetīšu Jūsu sarakstam vēl vienu šķirni, konkrētāk - Lielais Šveices ganu suns- viewtopic.php?f=3&t=95

manuprāt, arī labs variants :)

Un ar manējiem var iepazīties gan mājās, gan izstādē. Domāju daudzi mūs pamanīja gan Daugavpilī, gan Saldū, mazuļiem nav problēmu izstādē, uzvedās visnotaļ omulīgi. :jaa:
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Liels suns.

Postby Rotija » 12 Feb 2011, 09:44

silverequs wrote:Es domāju, ka rots te neder noteikti, ja tiešām cilvēkam patiks aerobās slodzes, respektīvi, ja patīk ar velo ritināties, ar slēpēm laist vai ar skūteri tekelēt,

Interesanta nostāja. :neparliecinats:

Jap,šveicietis man ar liekas,ka tīri labi derētu. :jaa:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Liels suns.

Postby Santa » 12 Feb 2011, 10:36

Palasot,paliek nedaudz grūtāk izvēlēties,jo tā sauktie molosi,dienesta un visi medību suņi ir tie,kas man patīk.Pašlaik piedāvājumi,šķirnes ir daudz,bet izlemt nav tik viegli. :aizsapnojusies:
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby čība » 12 Feb 2011, 11:35

ROTIJA wrote:
silverequs wrote:Es domāju, ka rots te neder noteikti, ja tiešām cilvēkam patiks aerobās slodzes, respektīvi, ja patīk ar velo ritināties, ar slēpēm laist vai ar skūteri tekelēt,

Interesanta nostāja. :neparliecinats:

Jap,šveicietis man ar liekas,ka tīri labi derētu. :jaa:


Es arī īsti nesaprotu, kur radies ir stereotips, ka rotveileri ir neskrējēji. Kucēna vecumā neviena šāda šķirne nedrīkst skriet un drīkst sākt normāli skriet tikai ap gada vecumu, turklāt, kā mums teica audzētāja par hovi - nopietni skriet blakus ritenim suns varēs tikai tad, kad ir skaidrs, ka sunim nav displāzijas.
Ja nemaldos vācijā rotveileri, tā pat kā VASi liek to testu, kur 20 km skrējiens blakus ritenim... (AD?)

Santa - kā es Tevi saprotu! Mums, kam nav vienas "slimības" kā piemēram rota vīruss, vai kurtisms :hih: ir nenormāli grūti izvēlēties šķirni... Mēs vairākus gadus domājām, staigājām pa izstādēm un tādu hofavartu es nemaz nezināju. Bet tiklīdz ieraudzīju aprakstu un pirmo reizi iepazinos ar hofavartu sapratu, ka tas ir MANS suns.
Es, piemēram, uz lapas rakstīju īpašības, kuras sunī noteikti negribu un kā šķirnei kopumā tāda pagadījās - metu ārā. Tur izkrita gan dobermanis, gan beļģu aitu suņi.

Staigā pa izstādēm, iepazīsties ar šķirnēm, uzprasies saimniekiem satikties (neesmu pamanījusi ka kādas šķirnes īpašnieks negribētu parunāt par savu šķirni). Galvenais nepieņemt lēmumu ieraugot kucēnus...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Liels suns.

Postby silverequs » 12 Feb 2011, 12:08

Nu personīgi pazīstu vairākus rotus m;usu apkārtnē, saimnieki saka, ka viņi var vilkt smagumus, bet nekad nebūšot skrējēji, vēl jau kaut kad palasījos rotu tēmā nu un tad tur arī izskanēja viedoklis, ka rots agility neskries un kamanu suņu sacensībās nevienu rotu vēl neesmu redzējusi, tāpēc izveidojies šāds viedoklis. Iespējams, ka maldīgs. :jaut: Roti točna ir skrējēji? :shock:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Liels suns.

Postby Rotija » 12 Feb 2011, 12:15

silverequs wrote:Nu personīgi pazīstu vairākus rotus m;usu apkārtnē, saimnieki saka, ka viņi var vilkt smagumus, bet nekad nebūšot skrējēji, vēl jau kaut kad palasījos rotu tēmā nu un tad tur arī izskanēja viedoklis, ka rots agility neskries un kamanu suņu sacensībās nevienu rotu vēl neesmu redzējusi, tāpēc izveidojies šāds viedoklis. Iespējams, ka maldīgs. :jaut: Roti točna ir skrējēji? :shock:


Pieņemu,ka zinu vismaz vienu eksemplāru,kas jūsu apkārtnē dzīvo. Jap,viņš nav nekāds lielais skrējējs, bet tas nav tipiski rotiem. ^^
Rots pēc dabas ir ļoti aktīvs un izturīgs suns. Agility var,protams,piedalīties,bet loģiski dēļ masas un auguma nekad nespēs sacensties ar borderiem,piemēram.
Roti mierīgi var (un pat vajag) no attiecīgā vecuma skriet līdzās velo vai skriet kopā ar saimnieku.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Liels suns.

Postby lauva » 12 Feb 2011, 13:07

es te tā lasu un ar iedomājos,ka pagaidām atbilst rotveilers. un es to nesaku tikai tpc,ka pašai ir rotiņš,bet tpc,ka liekas,ka Jūs varētu tikt ar suni galā un prasības it kā atbilst rotveileram.

par to skriešanu: man suns ziemā noskrien savus 10-15 km,kad ejam staigāt,bez īpašas piepūles utml,enerģija vēl pēc tam pietiek gan nedarbiem,gan lai mājās padauzītos,ar riteni braucam visās sezonās,izņemot ziemu un savus 20 km ar bez problēmām var noskriet,manuprāt viss ir atkarīgs no suņa temperamenta,veselības un saimnieka gribēšanas darboties ar suni.

rots ir ļoti tendēts uz vienu saimnieku,ar savējiem būs draudzīgs,pret svešiem aizdomīgs un piesardzīgs,sos situācijā rīkosies kā pienākas.

bet iesaku satikties ar suņu saimniekiem un suņiem,izvērtēt,pačamdīt. vienvārdsakot 7 reizes nomērīt pirms griešanas.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Liels suns.

Postby Konsuella » 12 Feb 2011, 13:20

OrlandoSeaHorse wrote:Ja tev nepatik mednieki, tad ridzbeku ari mierigi vari svitrot. Vini ir satriecosi skaisti, gudri, aktivi, nu viss-idealakie lidz tam bridim kad meza pedas saoz, tad ir deguns pie zemes un pazud kokos. Vai ari saimnieks vero suni ka erglis un tiklidz pamana mazliet aizdomigu gaitu ta klaunu un pekstinu telo, klaiga, leka, slepjas, lai tik suns atkal uzmanibu pieverstu. Censas but atraktivaks par zakji, dazreiz izdodas, dazreiz ne, tad var nemt 1 dienu atvalinajumu un doties to zveru meklet. Kamer kucenu apmaca vai laiku pa laikam ta var, bet ja vienmer un visu muzu - nu ne, paldies. Ta jau nav nekada pastaiga, ja vislaik uz riska robezas.
Un bailigi ari, gruti socializejami (ne, tas nebija tas musu draugs ridzbeks, te es jau par citiem, citur satiktiem).


Ridžbeki bailīgi, tu ko? 8-) Vai tu gadījumā ar kādu nejauc :hih: ? Un grūti socializējami? Izskatās, ka tu nepazīsti ridžbekus. Ja būsi marta izstādē, pienāc pie ridžbeku ringa un iepazīsties. Tur būs gan Mokas pirmā metiena puisietis- Grants, gan otrā metiena jaunietis-Njambis :jaa: :jaa: :jaa: Paldies par jautro joku svētdienas rītā :hih: :hih: :hih:
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Liels suns.

Postby Konsuella » 12 Feb 2011, 13:28

Santa, šamējie arī forši...viewtopic.php?f=3&t=16&start=0
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Liels suns.

Postby Konsuella » 12 Feb 2011, 13:32

Un šitie vēl foršāki....meita paņēma 5-gadīgo DARI, visi stāvā sajūsmā. Bērnus sargā, mājās iekšā nevienu nelaiž un nekur nebēg.... :jaa: http://video.yandex.ru/users/alyona-shirmane/view/35/
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Liels suns.

Postby Santa » 12 Feb 2011, 14:21

Ziniet,ir diezgan grūti izvēlēties starp šīm šķirnēm,visas liekas daudz maz brīnišķīgas.Vakar vakarā,apskatot kādu skaistu dobermaņu audzētāju mājaslapu,likās,ka nevar būt skaistāka,elegantāka suņa ar tik gudru,dziļu skatienu,lai domas par gaudošanu,riešanu tomēr lika dobermani nostādīt zemāk.Taču šorīt apskatot rotveilerus,lielos sveiciešus,ridžbekus,kurchārus...domas atkal mainījās.Tāpēc ielīdīšu vēl dziļāk,un meklēšu vēl mājas lapas,vēl bildes,vēl raksturojumus.Visas iepriekšminētās šķirnes esmu redzējusi dzīvē,ciešāks kontakts bijis ar rotveileru,taču vienalga viss stāv uz ? zīmes.
Santa
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2011, 15:20

Re: Liels suns.

Postby Andrushka » 12 Feb 2011, 15:44

Kurchariņam līdzīgais ir vēl arī drathars :) Manuprāt, arī forši suņi.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests