palīdziet izvēlēties sugu

Want to Buy a Dog

palīdziet izvēlēties sugu

Postby karbis » 19 Apr 2011, 09:56

Sveiki!
Briest doma tikt pie suņa :)
Esam nesen pārvākušies uz privātmāju, ir vajadzīgs gan uzticams sargs, gan mīlulis meitai (5.gadi)
Paši esam diezgan aizņemti - prom no mājas no 8-19 katru darba dienu...Arī brīvo laiku negribētos 100% veltīt suņa apmācībām un rotaļām
Sunim jābūt piemērotam pastāvīgai dzīvei laukā (arī ziemā), jo māja ir maza un speciālas vietas tur viņam nav.
Teritorija ir paliela - 1300 m2.
Kādu suga būtu piemērotākā šādiem apstākļiem?
Patīk jau tie retrīveru/labradoru tipa suņi, bet šķiet šie nebūs īstie mums..
karbis
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 19 Apr 2011, 09:49

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby s_solv » 19 Apr 2011, 10:31

negribu izklausties ļauna, bet kā jūs gribat iegūt uzticamu draugu, nevēloties ar viņu rotaļāties un audzināt - apmācīt??? :jaut: :sajucis:
labāk ņemiet kaķi , ja jautājums par sugu,
Last edited by s_solv on 19 Apr 2011, 10:33, edited 1 time in total.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Lindita » 19 Apr 2011, 10:33

Es ieteiktu kaķi!
Lindita
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 14 Jan 2010, 15:47

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby eldberg » 19 Apr 2011, 10:37

Piedošanu arī no manas puses, bet pēc jūsu norādītajiem kritērijiem suni jums nevajag!
Apsarsdze izmaksās lētāk un kaķis būs pateicīgāks dzīvnieks.
Ja paņemsiet suni un tam neveltīsiet laiku, tas beigās nonāks pie ķēdes vai iespundēts voljērā. Ne jums, nedz bērnam tas nav vajadzīgs.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby LindaS » 19 Apr 2011, 10:42

Es ieteiktu sugu- SUNS :) :parvertibas:
Šķirni... nu par to gan nezinu- kādu mikrosunīti.
Vai labāk signalizāciju ievilkt.

P.S. Un meitai- Narvesen sunīti
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby čība » 19 Apr 2011, 11:01

Piekritīšu, ka ja ar suni negrib neko darīt, nekas labs tur nesanāks. Lai iegūtu uzticamu draugu, un būtu droši par saderību ar bērnu, ir gana daudz jāvelta tam laiks.
Labradori, retrīveri - visi ir cilvēku suņi. Bez apmācības, saimnieku uzmanības arī šie suņi var palikt nekontrolējami un nekautrēšos teikt, ka bērnam bīstami.

Ir suņi, kas ir vēsturiski dzīvojuši tālāk no cilvēkiem, kas neskums, ja ar viņiem vienu dienu neviens neparunās. Bet šīs šķirnes nav piemērotas mājai ar bērnu. It īpaši, ja egrasaties sunim veltīt laiku.

Lētāk un drošāk būs signalizācija.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby silverequs » 19 Apr 2011, 11:05

karbis wrote:māja ir maza un speciālas vietas tur viņam nav.

Neviena, jo, pie nosauktajiem paramatriem paiet apakšā tikai kaukāzietis un vidusāzietis, kuru bez attiecīgas audzināšanas un disciplīnas diez vai ir prātīgi laist vienu spēlēties ar bērnu.
Suns nav inventārs, bet gan ģimenes loceklis, ja suns būs inventārs, visu cieņu, bet atcerēsimies gadījumu par suni, kas saplēsa zīdaini.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby tanaya » 19 Apr 2011, 11:21

"ir vajadzīgs gan uzticams sargs, gan mīlulis meitai "

sargs un mīlulis ir divi dažādi suņi.
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby čība » 19 Apr 2011, 11:28

tanaya wrote:"ir vajadzīgs gan uzticams sargs, gan mīlulis meitai "

sargs un mīlulis ir divi dažādi suņi.


Tas ir apvienojams. VASi, rotveileri ir ļoti labi sargi un ļoti labas aukles. Divi vienā. Tikai tas nav apvienojams ar "Paši esam diezgan aizņemti - prom no mājas no 8-19 katru darba dienu...Arī brīvo laiku negribētos 100% veltīt suņa apmācībām un rotaļām
Sunim jābūt piemērotam pastāvīgai dzīvei laukā (arī ziemā), jo māja ir maza un speciālas vietas tur viņam nav.
"
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Sisija » 19 Apr 2011, 11:35

Varu tikai pievienoties, ja nav laika ar suni nodarboties, tad nebūs ne sargs, ne mīlulis, diemžēl. Jūsu 5-gadīgais bērns tak arī nav piedzimis uzreiz gudrs un izglītots. Ja grib labu rezultātu, tad visā ir jāiegulda darbs, līdzekļi un arī pietiekami daudz laika, nekas nenāk tāpat pats no sevis. Ja nav laika, un izskatās arī īstas vēlēšanās, nevajag padarīt nelaimīgus no šādas kopā būšanas ne cilvēkus, ne suni.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Lindita » 19 Apr 2011, 11:45

LindaS wrote:Šķirni... nu par to gan nezinu- kādu mikrosunīti.

arī mikrosunītim ir jāvelta ļoti daudz laika un uzmanības, kā arī apmācība.
Lindita
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 14 Jan 2010, 15:47

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Rotija » 19 Apr 2011, 11:49

Nu gan jauniņajam sabrukāt virsū. :velnins:

Par tēmu:
karbis wrote:Esam nesen pārvākušies uz privātmāju, ir vajadzīgs gan uzticams sargs, gan mīlulis meitai (5.gadi)

Tas ir apvienojams.

karbis wrote:Paši esam diezgan aizņemti - prom no mājas no 8-19 katru darba dienu...Arī brīvo laiku negribētos 100% veltīt suņa apmācībām un rotaļām.

Šis šķiet ir lielākais klupšanas akmens.
Loģiski,ka arī neviens suņinieks nevelta 100% savu brīvo laiku tikai suņiem. Un tas ir pilnīgi normāli. Tomēr - sunī praktiski vislielākais ieguldījums ir pirmajos 1-2 gados. Atkarībā no šķirnes tas laiks var pavilkties turpu šurpu.
Konkrēti - kucēna audzināšana,apmācība,socializācija utt. Tam vajag laiku,bet vēl vairāk - gribēšanu. Bez tās gan nekur. :neparliecinats:
Ja sākumā tiks veltīts pietiekami daudz laika sunim,tad arī vēlāk būs tāds suns kā vēlaties. Mīlulis un sargs.

karbis wrote:Sunim jābūt piemērotam pastāvīgai dzīvei laukā (arī ziemā), jo māja ir maza un speciālas vietas tur viņam nav.
Teritorija ir paliela - 1300 m2.


Lai šim atbilstu,konkrēti jāskatās škirnes,kas var dzīvot ārā voljērā. Arī ziemā. Un kurām nevajag TIK ciešu kontaktu ar cilvēku.
Tomēr šeit atkal izriet šaubas,vai šāds suns būs labs draugs (mīlulis) bērnam.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby karbis » 19 Apr 2011, 11:57

paldies par atbildēm - kaut ko tādu jau sagaidīju :).
Es varbūt par striktu pateicu - nav jau tā, ka negribētos ar to suni ņemties un audzināt. Suņi mums patīk un gribētos ar viņu nodarboties, tikai laika tam būtu pamaz...
Un arī laiks atrastos, drīzāk jau šaubas ir par to, ka suns būtu viens visu dienu - lai arī brīvā dabā
karbis
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 19 Apr 2011, 09:49

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby karbis » 19 Apr 2011, 12:09

vēl pie tēmas - pieņemsim, pa dienu suns dzīvojas pa iekšu (domāts vairāk ziemā). Vai maz ir tādas sugas, kas normāli ir piemērotas šādam režīmam - visu dienu (8-19) iekšā. Domājams - neliela/vidēja auguma, bet ne tādi galīgi mazie un "spalvainie". Ir jau cilvēks, kas varētu kaut katru dienu atnākt apciemot to suni kamēr mēs neesam.
Varbūt jāpārfrāzē jautājums - kādas sugas ir mazāk prasīgas pēc saimnieka laika un labi jūtas arī paši ar sevi?
karbis
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 19 Apr 2011, 09:49

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby eldberg » 19 Apr 2011, 12:14

karbis wrote:tikai laika tam būtu pamaz... Un arī laiks atrastos, drīzāk jau šaubas ir par to, ka suns būtu viens visu dienu - lai arī brīvā dabā

Suns kuram ir pievērsts maz uzmanības (bērnībā nav apmāccīts, t.s. pie uzvešanās normām dārzā) un kas būtu audzis viens (pēc info tā potenciāli sanāks), 90% ka izaugs par ne visai sociālu būtni. Lēkās virsū saimniekam, raks, gaudos (nokaitinās kaimiņus), iespējams skries prom no mājām pie pirmās izdevības, tam vienkārši nebūs kur likt savu enerģiju...
Daudzi suņi protams pavada dienu vieni, un tos arī vakarā tik pabaro un +/- viss... bet tad nevajag suni, apsardze ir lētāka kā suņu barība!
Ja nevar jau domās izplānot 110% laiku sunim, neņemiet suni :)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby eldberg » 19 Apr 2011, 12:18

karbis wrote:Varbūt jāpārfrāzē jautājums - kādas sugas ir mazāk prasīgas pēc saimnieka laika un labi jūtas arī paši ar sevi?

ievadam: suga = suns; šķirne = dalmācietis, kollijs utt.

Nu tā kā suns ir lielāks par kaķi, tad tam attiecīgi vajag lielāku smilšu kasti... nevar no suņa prasīt visu mūžu (vai nezināmu laiku) lai tas ciešās no 8-19,00 un nekārto dabiskās vajadzības.
Tas cilvēks 100% nevarēs kādreiz atnākt... un tad būs šmuce...
ņemiet kaķi + apsardzi :)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby karbis » 19 Apr 2011, 12:35

kaķis parasti ir liekēdis un domā, ka viņš ir saimnieks :). Ja viņš neietu ārpus sētas un izķertu tur visas peles un citus mošķus un neļautu citiem kaķiem staigāt - tad jā, bet vai maz tādi kaķi ir? :)
ir lasīti stāsti par patversmju suņiem, kas ir laimīgi tikuši pie jaunām mājām, un uzticamāku draugu neesot. Varbūt tādu bezšķirnes sētas suni, kurš jau būtu izaudzināts un prastu uzvesties?
karbis
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 19 Apr 2011, 09:49

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby čība » 19 Apr 2011, 12:40

karbis wrote:kaķis parasti ir liekēdis un domā, ka viņš ir saimnieks :). Ja viņš neietu ārpus sētas un izķertu tur visas peles un citus mošķus un neļautu citiem kaķiem staigāt - tad jā, bet vai maz tādi kaķi ir? :)
ir lasīti stāsti par patversmju suņiem, kas ir laimīgi tikuši pie jaunām mājām, un uzticamāku draugu neesot. Varbūt tādu bezšķirnes sētas suni, kurš jau būtu izaudzināts un prastu uzvesties?


Ņemot patversmes suni ir jārēķinās, ka viņam ir pagātne, par kuru mēs neko nezinām.
Tu nevari zināt kāda blusa sunim var iekost. Kaut gan jāsaka, ka ir gana daudz saimnieku, kas vispār savu suni nepazīst.
Protams, ir suņi, kas jūtas ok savā nodabā. Tie paši aziāti, kaukāzieši. Bet vai tas var būt ģimenes mīlulis? Nedomāju, ka tas ir suns, ar kuru es varētu atstāt savu bērnu (nevis šķirnes, bet dzīvošanas apstākļu dēļ).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby madja » 19 Apr 2011, 12:52

hm.
man ir VAS (bezpapīru).
gana liels suns, dzīvo istabā, jo man bail pilsētā pagalmā atstāt, bet turēt voljērā neredzu jēgu.
uz darbu eju 8-9 , mājās nāku 18-20. ir gadījies,ka tikai pēc teātra. peļķe mājās bija tikai vienreiz,kad ļoti neapzinīgi aizkavējos līdz 3 naktī.
pie šāda režīma pierada ļoti ātri, pirmo nedēļu braukāju mājās pusdienaslaikā, bet jebkurā gadījumā no čurpaklājiņiem ļoti ātri atradinājās. tāpat arī saprata,ka man jāiet uz darbu un tur neko nevar darīt, kad eju uz darbu, paliek savā krēslā, ja eju kur citur, uzreiz riktējas līdzi. kameŗ neesmu mājās - guļ.

priekš manis sargāšana ir pietiekama - rūc,kad kāds piesit pie loga, pie sētas vai ir pie durvīm. neko vairāk par informēšanu man nevajag, ar nelūgtiem viesiem labāk tikšu galā pati.
bērnus dievina,jo kopš mazām dienām draudzējas ar brāļameitu,(6 gadi) gan - pirmo pusgadu stingrā uzraudzībā,jo tik mazs suns vēl nesaprot,ka var nejauši nodarīt gauži.
mājās man ir miera mika, ārā - taifūns.
uz skolu braucam reizi nedēļā, šobrīd jau tikai tāpēc,ka pašiem patīk , jo principā mani galvenie uzstādījumi par to, kā iemācīt suni mājās uzvesties tā,lai man ir ērti, sen ir piepildīti.
es,protams, neesmu šķirnes eksperts un man ir aizdomas,ka mans sunsnav gluži tipisks VAS un ir mazliet padīvains, (bet varbūt tas ir no sērijas "kāds saimnieks,tāds suns" )
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby čība » 19 Apr 2011, 13:04

madja wrote:hm.
man ir VAS (bezpapīru).
gana liels suns, dzīvo istabā, jo man bail pilsētā pagalmā atstāt, bet turēt voljērā neredzu jēgu.
uz darbu eju 8-9 , mājās nāku 18-20. ir gadījies,ka tikai pēc teātra. peļķe mājās bija tikai vienreiz,kad ļoti neapzinīgi aizkavējos līdz 3 naktī.
pie šāda režīma pierada ļoti ātri, pirmo nedēļu braukāju mājās pusdienaslaikā, bet jebkurā gadījumā no čurpaklājiņiem ļoti ātri atradinājās. tāpat arī saprata,ka man jāiet uz darbu un tur neko nevar darīt, kad eju uz darbu, paliek savā krēslā, ja eju kur citur, uzreiz riktējas līdzi. kameŗ neesmu mājās - guļ.

priekš manis sargāšana ir pietiekama - rūc,kad kāds piesit pie loga, pie sētas vai ir pie durvīm. neko vairāk par informēšanu man nevajag, ar nelūgtiem viesiem labāk tikšu galā pati.
bērnus dievina,jo kopš mazām dienām draudzējas ar brāļameitu,(6 gadi) gan - pirmo pusgadu stingrā uzraudzībā,jo tik mazs suns vēl nesaprot,ka var nejauši nodarīt gauži.
mājās man ir miera mika, ārā - taifūns.
uz skolu braucam reizi nedēļā, šobrīd jau tikai tāpēc,ka pašiem patīk , jo principā mani galvenie uzstādījumi par to, kā iemācīt suni mājās uzvesties tā,lai man ir ērti, sen ir piepildīti.
es,protams, neesmu šķirnes eksperts un man ir aizdomas,ka mans sunsnav gluži tipisks VAS un ir mazliet padīvains, (bet varbūt tas ir no sērijas "kāds saimnieks,tāds suns" )


Tu aizmirsi pieminēt, ka ar praktiski visu brīvo laiku velti sunim. Skola, MGD, suns tiek ņemts ciemos, ej daudz staigāt... Vai kaut kas ir mainījies? Tas, ka vienreiz suns tiek atstāts mājās ir cita lieta. Runa ir par regularitāti. Ja cilvēki atklāti pasaka, ka nav laika ko veltīt sunim, es to saprotu, ka dažreiz būs laiks kad padarboties, nevis, ka dažreiz nebūs.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron