palīdziet izvēlēties sugu

Want to Buy a Dog

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby madja » 19 Apr 2011, 13:15

čība
nu tā jau gluži nav. es neesmu TIK apzinīga saimniece kā Tu. es ne uz pusi tik daudz nestaigāju, kā nekā, esmu grēkojošo privātmāju saimnieku kategorijā. skola ir reizi nedēļā, mgd ne vienmēr esmu. es pati dziļi sirdī nebūt nevaru apgalvot,ka es veltu šausmīgi daudz laika sunim,taču , ja mēs nerunājam tādās kategorijās, nespēja sagatavoties Obedience sacensībām, tad citādi man suņa uzvedība problēmas nesagādā.
es gribu teikt,ka tas nav arī nemaz tik briesmīgi un neiespējami - ja cilvēks visu dienu strādā un viņam ir citas lietas arīdzan,ko darīt. jo palasot šeit tiešām var mati sacelties gaisā, bet nav jau TIK traki. tā šķiet,ka te cilvēks domā,ka sunim rociņa jātur 24 stundas diennaktī, tā jau arī nav, var atrast kautkādu balansu.
un ,kad tas ļēpausis ienāk mājās, arī daudzas domas mainās.
es taču jau esmu teikusi,ka es ņēmu suni,kas man dzīvos sētā, sargās māju un ēdīs putru.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby karbis » 19 Apr 2011, 13:28

nav nav tā, ka es domāju, ka sunim jāvelta 24 h dienā :)
Es tik nesaprotu - vai tad visi suņu saimnieki ir bezdarbnieki, vai mājās strādājoši, vai viņiem ir speciāli suņu pieskatītāji?
Esmu strādājošs ierindas pilsonis ar ne pārāk daudz brīvā laika. Jautājums drīzāk vai šie apstākļi ir krusts pāri domai par laimīgu suni?
karbis
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 19 Apr 2011, 09:49

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Rotija » 19 Apr 2011, 13:31

karbis wrote:Esmu strādājošs ierindas pilsonis ar ne pārāk daudz brīvā laika. Jautājums drīzāk vai šie apstākļi ir krusts pāri domai par laimīgu suni?

Noteikti nē.
Jautājums - vai būs vēlme padarboties ar suni vakarā pēc tā darba? vai brīvdienās?
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby brex » 19 Apr 2011, 13:39

karbis - nav jau visi bezdarbnieki :) tikai nem vera, ka te ir lielaka dala no labakajiem sunu saimniekiem! :) kas tiesam doma par saviem suniem un censas dot tiem labako iespejamo. kad es stradaju, tad suns ir majas no 8-12 (no rita bijis staigat), ja suns man ir lidzi, tad tieku izvest pusdienlaika nokartoties, ja ne - tad gaida lidz apmeram 18. UN PEC TAM KATRU DIENU ejam staigat 1,5-2 stundas vietas, kur suns tik vala - tas attiecas ari uz normali uzturetu setas suni, jo suns jau taja seta neskrien un nerinko pa perimetru. ka ari janem vera, ka suni 1. dzives gada ir jaiegulda visvairak laika un apmacibas - tas nak atpakal pec tam.
Ko nozime labs draugs bernam - ka Tu iedomajies darba dienas vakaru decembri pulksten 19.00 - jus visi ejat sataigat ar suni, berns aizrautigi meta sunim kocinus, suns tos iemacits pienest, rinko ap bernu VAI ienakot pa vartiem, suns papilike sunim pa galvu, nosakot - cik labs sunitis... godigi padoma par so lietu un tad - cik kvalitativu dzivi vari piedavat sunim
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby madja » 19 Apr 2011, 13:49

karbis wrote:Es tik nesaprotu - vai tad visi suņu saimnieki ir bezdarbnieki, vai mājās strādājoši, vai viņiem ir speciāli suņu pieskatītāji?


rrrrrrrrrr.
tas bija tas,ko es mēģināju patiekt- es esmu katru dienu prom 9-10 stundas. suns mājās paliek viens. es vispār generally viena pati par viņu rūpējos. un par māju. un par dārzu . un par 80gadīgu tanti otrajā stāvā. un nekas, sanāk laiks sunim. jā, es izvēlos iet ciemos tur,kur varu paņemt suni, atsakos no kautkādiem pasākumiem bet jei bogu, man no suņa ir vairāk prieka.

jautājums pa lielam, vai esi gatavs uz suņu skolu braukt un pieņemt faktu,ka ar sēdēšanu pagalmā suns nebūs nodarbināts. jo bez tā gan nu nekā.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby karbis » 19 Apr 2011, 14:11

Es arī gribētu būt vai nu labs saimnieks vai nebūt nemaz. Tapēc arī griežos pēc padoma šeit - pie labajiem saimniekiem :)
katru dienu - 2 stundu pastaigas ar kociņu mētāšanu? nemelošu - skaidrs, ka tā gluži nebūs..
Es tik tā domāju - varbūt to "ne-katras dienas pastaigāšanās apstākli" atsver iespēja tam sunim dzīvoties pa savu sētu nevis tupēt dzīvoklī un tikai gaidīt obligāto katra rīta/vakara pastaigu?
Protams būs laiks vest uz suņu skolu. BTW - kā ir ar tām skolām? Cik bieži/ilgi tas ir jādara? Cik maksā utt? Nevajag man ģeniālu zuni aļa Muhtars :), tikai paklausību un lai zina savu vietu un ko drīkst un nedrīkst.
Mēs vispār parasti esam mājās tajā brīvajā laikā, kas mums ir, tāpēc suns varētu būt labs līdzeklis pret vēlmi nedarīt neko vai darīt ko neveselīgu :)
karbis
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 19 Apr 2011, 09:49

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby s_solv » 19 Apr 2011, 14:21

mans suns tiek vests arā 7-8 no rīta un vakarā ap 19.00 ,ir iespēja ņemt uz darbu katru dienu, bet to vairs nedaru, jo viņa nogurst no pārliekās cilvēku uzmanības. Kad paliek majās visu dienu guļ, nekad nav demolējusi māju. Bet brīvu laiku es veltu praktiski pilnīgi visu sunim, pastaigas nav tikai tizlas pastaigas mēs spēlējamies , mācamies jaunus trikus, atkārtojam paklausību, un to visu katru dienu. + adžiliti treniņi 2x nedēļā un atkarībā no sezonas 1-3 mēnesī adžiliti sacensības. Man un manam sunim visa šī kopā būšana sagādā prieku, tapēc jau man ir suns :) Suns ir radīts, lai būtu kopā ar cilvēku, palīdzētu cilvēkam utt. Ja ir enerģija veltīt sunim laiku pirms vai pēc darba (jo suns visu dienu nestrādāja darbā un nenogura kā saimnieks) tad kapēc ne?! :) Sunim patīk izpatikt cilvēkam :) suns tas ir kaut kas īpašs ah :samilejies: man patīk nodarboties ar suni, man tas sniedz lielu prieku un gandarījumu.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby BaibaB » 19 Apr 2011, 14:27

kad es paņēmu pirmo mitelšnauceru (no patversmes), bērnam bija 11 gadi. tomēr ir starpība pieci vai 11 gadi, mans bērns man bija un ir liels palīgs, labi tiek galā ar suņiem, uzticu suņus, kad pati braucu komandējumos.
tagad, kad bērns ir liels un var teikt, ka dzīvo daļēji savu dzīvi, suņi ir mana ģimene. un dzīvoklī vieta ir man un trim suņiem, un mana ikdiena lielā mērā ir pakārtota suņiem, ko labi saprot šajā forumā dzīvojošie, bet ko nesaprot "ārpusē mītošie". taču suns ir dzīva būtne ar savām prasībām, un, ja reiz esmu izvēlējusies šādu dzīves veidu, es tā arī dzīvoju. tāpēc braucu mājās pēc darba un 18 ejam ārā, jo suņiem vajag ne tikai uz poda pasēdēt, bet kājas izlocīt un izspēlēties savā starpā un ar citiem suņiem. un brīvdienās agri ejam staigāt un staigājam daudz. mani tas absolūti neapgrūtina, teātrus apmeklēju ar lielu izvēli (man ir liela priekšrocība saņemt informāciju no pirmavotiem, tāpēc kļūdos reti, lieki netērēju laiku). bet jauna ģimene, kas vēlas dzīvi baudīt, ciemos braukt, ciemiņus uzņemt, doties ceļojumos, nebūs labākā kombinācija ar lielu suni, ja nebūs, kam to suni uzticēt prombūtnes laikā.
varbūt to "ne-katras dienas pastaigāšanās apstākli" atsver iespēja tam sunim dzīvoties pa savu sētu nevis tupēt dzīvoklī un tikai gaidīt obligāto katra rīta/vakara pastaigu?
kā Tu domā, ko suns dara sētā? cītīgi skrien un sevi nodarbina, cilā svarus un vingro? vari būt mierīgs, suns guļ. un to viņš tikpat labi var darīt mājā, istabā. :)
suns varētu būt labs līdzeklis pret vēlmi nedarīt neko vai darīt ko neveselīgu
apsver vēlreiz, ko jums vajag, sargsuni vai kompanjonu. :pedinja:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Demiana » 19 Apr 2011, 15:17

karbis cerams arī ka par tiem brīvajiem 1300 arī ir padomāts, tātad kārtīgi nožogots, lai suns iespējams garlaicības mākts neizdomā aizskriet līdz vietējai "točkai" :chura: , un visas jauniestādītās ābelītes un krūmiņi sunim nebūtu pieejami. Jo no garlaicības var arī kādu puķi pārrakt vai kurmjus padzenāt uztaisot tādas :soks: tranšejas, kādas tik bija 2 pasaules karā :)
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby s_solv » 19 Apr 2011, 15:26

paklausība parasti maksā 5-10 LVL par nodarbību, jāiet 2x nedēļā, cik ilgi - tas atkarīgs no saimnieka :) un tikai ar nodarbībām nepietiek viss jāatkārto arī mājās, lai iegūtu ātrākus labākus relzutātus. :)
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Demiana » 19 Apr 2011, 15:46

karbis wrote:vajadzīgs gan uzticams sargs, gan mīlulis meitai (5.gadi)

lai šo savienojumu saņemtu tomēr nāksies ieguldīt savu laiku un iespējams arī naudu, ja tomēr vēlēsieties iet skolā un apgūt vismaz elementarākās komandas.
Sarga lomu suns pildīs tik vien kā ar savu izskatu, nav gan neviens brīvprātīgais atrodams, kas labprāt izbaudītu vai suns ko darīs ja ienāks kā nelūgts viesis teritorijā, bet pēc manām domām godīgi sakot manos 1100 m2 var ienākt jebkurš, suns (rotveilers) virsū nebruks "paņems" tik ar izskatu vien.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Anita :) » 19 Apr 2011, 15:50

s_solv wrote:paklausība parasti maksā 5-10 LVL par nodarbību, jāiet 2x nedēļā, cik ilgi - tas atkarīgs no saimnieka :) un tikai ar nodarbībām nepietiek viss jāatkārto arī mājās, lai iegūtu ātrākus labākus relzutātus. :)


Mēs gājām uz nodarbībām 1x nedēļā, bet papildus tam, katru otro dienu mājās trennējāmies. Rezultāts bija labs. Manuprāt ļoti ātri tikām pie eksāmenu kārtošanas un to nokārtošanas.
Redz, daudz tomēr ir atkarīgs no tā, cik pacietīgi un aktīvi varam veltīt laiku saviem mīluļiem.
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Demiana » 19 Apr 2011, 16:07

karbis wrote:Esmu strādājošs ierindas pilsonis ar ne pārāk daudz brīvā laika. Jautājums drīzāk vai šie apstākļi ir krusts pāri domai par laimīgu suni?

Ar to brīvo laiku ir tā, jo vairāk kaut ko dari , jo vairāk laika paliek. iespējams tagad atnākot/pārbraucot no darba un ka noprotu esi stiprā (precizēšu-vīriešu) dzimuma pārstāvis, tad laiks ko pavadi majās ir vairāk saistīts ar pults pogu spaidīšanu un vakariņu gaidīšanu, nu iespējams arī kāda neliela laika veltīšanu bērnam.
Televīzors var pagaidīt, tikmēr var ar suni pastaigāties, padarboties, pat bērnu padusē paķerot. Vasara nāk, pēc darba tā vien gribās pa āru ņemties, un ja ir suns tad laika garlaikošanās nesanāks.
Kopš man ir suns, garlaicība no manas dzīves ir pazudusi.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby čība » 19 Apr 2011, 16:12

karbis wrote:nav nav tā, ka es domāju, ka sunim jāvelta 24 h dienā :)
Es tik nesaprotu - vai tad visi suņu saimnieki ir bezdarbnieki, vai mājās strādājoši, vai viņiem ir speciāli suņu pieskatītāji?
Esmu strādājošs ierindas pilsonis ar ne pārāk daudz brīvā laika. Jautājums drīzāk vai šie apstākļi ir krusts pāri domai par laimīgu suni?


Es strādāju 8, 10 citreiz pat 18 h. Pa dienu, ja neviens nevar palīdzēt, nākas vien pašai braukt un izvest suni.
Bet savas 2h dienā sunim noteikti atradīšu. Protams, pa lielam sanāk vaiāk kā 2h, no rīta pastaiga, un vakarā gara pastaiga. Un tās 2h ir tikai un vienīgi suņa laiks - rotaļas, apmācība. Tas nav tā, ka divas h es zvilnēšu pie TV un būšu kopā ar suni. Arī atvelkoties mājās vienos naktī atradīšu laiku ar suni parunāties un iziet mazā, bet kopīgā pastaigā.

Protams, ka sunim ārā dzīvot ir foršāk kā dzīvoklī, bet tikai dēļ svaigā gaisa. Skats laukos, kad suns var viens pats "uzturēt fizisko formu" ārā ir - VAS un hofavarts sēž pie durvīm, laiskojas. Kokeris ir vienīgais, kam ir interesanti vienam pašam. Hofavarts to pašu dara Rīgā - laiskojas.
Turklāt, mums ir vienīgais kucēns no metiena, kas dzīvo dzīvoklī nevis privātmājā. Kā jums šķiet, kuram kucēnam ir vislabākā fiziskā forma? :tikainesaki: tam, kas tipa "nīkst" dzīvoklī.

Viens no iemesliem kāpēc es paņēmu suni ir tas, ka ar viņu ir jādarbojas, jāiet ārā. Vienalga vai ir slinkums, lietus, sniegs vai tusiņš. Ir jāiet un jāstaigā. Katru dienu. Protams, kādreiz gadās ka izejam ārā ļoti maz - esmu saslimusi, nu neormāli slikts laiks vai kaut kā tā. Protams, ka 100% katru dienu suns netiek pilnvērtīgi nodarbināts. Bet 90% dienu gan.

Runājot par apmācību... laukos VASam nu jau būs 4 gadi. Kad esmu tur, vienalga eju uz nodarbībām.
Cilvēks nepielietojot savas zināšanas arī visu aizmirst, tāpēc ar suni ir jāstrādā ne tikai skolā, bet arī mājās. Rīgā eju uz skolu reizi nedēļā. Bet vismaz 15 minūtes dienā veltu apmācībai.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby biibiibii » 19 Apr 2011, 17:02

Protams visu var apvienot, tikai jautājums vai jūs esat gatavi? Ir jāpieņem viss kas te jau iepriekš minēts. Ar suni kāds laiciņš būs jāpavada un ja jūs gribēsiet lai viņam ir labas attiecības ar bērnu tad sunim ar bērnu arī ir kāds laiciņš jāpavada... Un vēl man radās jautājums ko jūs domājāt ar sargsuni? Ir daudzi iespaidīgi suņi, kas labi saprotas ar bērniem un būsim atklāti, ja kāds patiešām gribēs tikt jūsu mājās, tad viņu neatturēs neviens un nekāds suns... :(
User avatar
biibiibii
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 19 Apr 2011, 13:58
Location: London, UK

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby moina » 19 Apr 2011, 22:28

Nu vismaz pirmajā gadā jāvelta uzmanība gan, vēlams kādas mācības apmeklēt. Par draudzēšanos ar bērniem - ja suns ir audzis normālos apstākļos....nu es nezinu tādas nedraudzīgas šķirnes pret bērniem. Ja nu vienīgi mazajiem sunīšiem parasti nepatīk ka murca pārāk, bet paralēli jāskolo arī bērns, ne tikai suns. Un iesaku kuci ņemt. Par sargāšanu - nu galvenais lai uzrej, tālāk jau tad īpaši neviens laikam neriskēs pārbaudīt.
moina
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 13 Apr 2011, 14:10

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby Laura » 20 Apr 2011, 06:11

Mana pieredze rada, ka neko lielaku par cehu terjeru nemaz nevajag. I perimetru ideali sarga, i ar bernu labi saprotas, zobi lieli, bet ed maz. Ja, pirmais dzives gads ir gruts, bet pec tam ideals suns - ara jautrs un aktivs, iekshaa -- gulj.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby madzhy » 20 Apr 2011, 11:42

Lasu, lasu... un gribēju iedrošināt karbis ņemt suni!
Es te dzīvoju privātmāju rajonā, katrā sētā, protams, suns, un šaubos, vai šis saimnieks būtu īpaši negatavāks suņa turētājs kā "privātmājas saimnieks parastais", nevis zvērināts suņinieks.Un taču ir skaidrs, ka ne katrs suņa saimnieks tāds būs! ;)
Es ieteiktu, piem., aziāta kucīti, kuru zināmu laiku tomēr paskolosiet!
Kucīti tādēļ, ka tomēr mēdz būt maigākas dabas, aziāts (Vidusāzijas aitu suns) tādēļ, ka vairāk tendēts uz savas teritorijas apziņu, ne tik daudz tusiņu ar cilvēkiem. Būs jums suns, kas var dzīvot ārā, bet nav garspalvains, arī lieki nevankšķēs, bet sargās māju. Būs smuks, iespaidos ar savu izskatu, un mācīta kucīte ar normāliem gēniem būs draudzīga arī pret bērniem, ja turēsiet cieņā zināmus audzināšanas pamatus.
Cik redzu, visi tie suņi, kas nav pie ķēdes, +/- aiz žoga normāli dzīvo.. Sargā māju, laiskojas un gaida saimniekus. Varbūt viņiem neviens nenes pusdienas uz paplātes, bet es vecmodīgi domāju, ka lielam un/vai spalvainam suņam labāk tusēt privātmājā laikā, kad paliek viens, nekā dzīvoklī. :) Katrā ziņā, es neredzu iemeslus spēcīgiem pretargumentiem. Nodarbošanās ar viņu to neizslēdz vai neapstiprina, tas atsevišķi!
Un, lai arī karbis vakarā 2 h nestaigās papildus, sarunā jaušams, ka dzīvnieks nebūs tikai mēbele, bet dabūs savu bužināšanas tiesu utml. un cerams, brīvdienās, piem., meža vai jūras pastaigu ar ģimeni, vai pareizi sapratu? ;)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby madzhy » 20 Apr 2011, 11:58

Vēl ieteiktu palasīties arī citu šķirņu aprakstus internetā, kuri atbilst kritērijiem- dzīvošanai ārā un teritoriāli noskaņotus suņus, bet mierīgākas dabas. Tātad, vairāk no ganu suņiem, kas nav pārāk "piejaucēti" kompanjona statusā, bet kuriem nevajag pārāk stingro roku audzināšanā. :)
Prātā uzreiz 100% varianti nenāk, par cik neesmu no ganu suņu pulciņa, nu varbūt Podhalietis?
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: palīdziet izvēlēties sugu

Postby dzungli » 20 Apr 2011, 22:25

Uzskaitītajām vēlmēm atbilst arī Leonbergers. Piemērots dzīvošanai ārā,draudzīgs, rotaļīgs, nedaudz līdzīgs Kaukāzietim, nerej bez vajadzības, vientulību pārāk nepārdzīvo, puķudobes nerok utt. Taču, sevis un suņa labsajūtai un sirdsmieram apmācība paklausībā un nodarbošanās ar suni nepieciešama, kā jebkurai citai šķirnei. Silts ieteikums aiziet uz kādu izstādi, iepazīties ar interesējošām šķirnēm klātienē, aprunāties ar īpašniekiem par šķirnes plusiem un mīnusiem, īpatnībām u.c.
dzungli
Baby
Baby
 
Posts: 37
Joined: 01 Feb 2010, 20:22

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron