Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Want to Buy a Dog

Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby energy » 03 Feb 2010, 16:03

Sveiki!

Tā kā vēlos iegādāties kucēnu ar LKF ciltsrakstiem, bet šajā jautājumā nav nekādas saprašanas, vai kāds nevarētu norādīt, kādiem dokumentiem ir jābūt audzētājam (un tie jāuzrāda), kādus obligāti dod līdzi kucēnam pie pirkšanas utt.
Varbūt ir kāds links, kur viss ir smalki aprakstīts, vai arī varat šeit iepostot sarakstu.
Negribētos iekrist savas nezināšanas dēļ uz kādiem negodīgiem audzētājiem :)

P.S. Ja konkrēti, domāju iegādāties Franču buldogu, varbūt tiem ir kas specifisks?

Paldies!
User avatar
energy
Veteran
Veteran
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby Andrushka » 03 Feb 2010, 20:31

Vecāku veselības pārbaudes (frančiem-actiņas un patellas lux.), izstāžu rezultāti, pārošanās atļauja, vakcinācijas apliecība ar nenokavētiem pošu termiņiem, vecākiem ir jābūt ar ciltsrakstiem, pirkšanas/pārdošanas līgums, ieteikumi kucēnu barošana un audzināšanā, līdzi dod ierasto barību.
Varbū kāds var ko papildināt, varbūt ko piemirsu.
Ar man zināmiem francīšu audzētājiem viss notiek kā vajag un vēl labāk. :P
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Veteran
Veteran
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby Creme de la Creme » 04 Feb 2010, 12:37

Līdzi tiek dota vet.grāmatiņa (kucēnam jābūt attārpotam, vakcinētam atbilstoši vecumam, identificētam ar tetovējumu vai čipu), pirkšanas-pārdošanas līgums. Pamācība kucēna kopšanā (es gan vairāk visu stāstu mutiski un rādu uz suni- tā ir vieglāk visu saprast). Vēl par paprasīt vecāku ciltsrakstu kopijas. Var palūgt uzrādīt veselības pārbaužu sertifikātus (vispirms gan jāzin kas konkrētai šķirnei jāveic), izstāžu vērtējumus. Ja rodas kādas šaubas par kucēna veselību, var paprasīt izziņu no vetārsta (vai ierakstu vet. grāmatiņā ka kucēns ir vesels).
Protams - barība, kāda mantiņa u.tml. ko nu kurš dod.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
 moderator
 moderator
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby vuks » 04 Feb 2010, 13:46

Nu un protams var noskaidrot klubā, vai tāds metiens ir reģistrēts. Piemēram, VASiem šajā ziņā vienkārši, visi mūsu kluba metieni ir mājas lapā iekšā.
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Junior
Junior
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby OrlandoSeaHorse » 05 Feb 2010, 01:47

Ja kucens ir laikus noskatits un sarunats, tad kadu laicinu pirms nemsanas var aizvest audzetajam kadu savu mantu - sedzinu, dvieli, dzemperi, sunu mantu, lai dod kuceniem speleties/gulet un manta pievelkas ar vinu smarzu, tad kad panemsi kucenu pie sevis, varesi vinam to mantu dot, lai jutas ka savas majas, mammas un bralu, masu smarzu ostot.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Veteran
Veteran
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby Demix » 05 Feb 2010, 01:58

OrlandoSeaHorse wrote:Ja kucens ir laikus noskatits un sarunats, tad kadu laicinu pirms nemsanas var aizvest audzetajam kadu savu mantu - sedzinu, dvieli, dzemperi, sunu mantu, lai dod kuceniem speleties/gulet un manta pievelkas ar vinu smarzu, tad kad panemsi kucenu pie sevis, varesi vinam to mantu dot, lai jutas ka savas majas, mammas un bralu, masu smarzu ostot.

Mums visiem kucēniem bija paredzētas mantiņas līdzidošanai,ar kurām bija jau kārtīgi spēlējušies un kas bija ar visām smaciņām pievilkušās!Kucīte jaunajās mājās(16mēn,viņai jau) vēl šodien nav to mantu saplēsusi,saudzē un dikti glabā,visas pārējās,jaunākās sen vairs nav atrodamas :D
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby biinumz » 13 Feb 2010, 14:52

jaunu tēmu neveidošu, jo īstenībā jau par to pašu tikai citā gaismā. (lai mani nolād admins) :mrgreen:
īsi sakot mums ss.lv ir izvietots sludinājums par kucēnu pārdošanu un man jau trešais interesents raksta galīgi ne par kucēniem, bet gan... vai es nezinu un nevaru palīdzēt nopirkt ciltsrakstus... pirmās reakcijas - milzīgs niknums, gribas sakliegt un policijai nodot šādus gudriniekus. nav brīnums, ka pilns ss.lv ar kucēniem "ar dokumentiem" par lētām naudiņām. vēlāk dokumentus gan audzētājs "piemirst iedot". un es, muļķe ar labo atmiņu, kura nepiemirsīs iepakot mazulim līdzi arī dokumentus, varu savus dārgos kucēnus auklēt līdz pilngadībai... tā nu cenšos savu niknumu apspriest un apgaismot ļaudis par "dokumentiem", cerībā, ka viņi atteiksies no domas tos nopirkt (ko acīmredzot tak var izdarīt kaut kur, ja jau reiz ir pieprasījums, jābūt tak arī piedāvājumam...) un šo "krancīšu" pēcteči atkal nepildīs ss.lv sludinājumu lapas ar lētiem sunīšiem ar dokumentiem...
ielikšu šeit pēdējo no vēstulēm, kas visstereotipiskāk raksturo situāciju. un arī to, ko es kā galīgs iesācējs suņlietās atbildēju - varbūt kādam ir ko piemetināt un varbūt (ceru) kāds, kas vēl tikai lūko savu pirmo suņuku, izlasīs un neiepirksies.

Vēstule:

Labdien.
Lieta tāda, ka nopirkām pundurpinčeru, bet ciltsrakstus dabūt neizdevās - vecā suņa saimniece atdeva mums pinčeri, un teica, ka nākamajā dienā viņa atdos ciltsrakstus, tā nu nesagaidījām telefona zvanu un viss ar galiem. Tā kā pinčers atbilda visām sugas prasībām, tad ticējām uz goda prātu, ka ciltsrakstus mums atdos.
Vai jums nav kāda saistība ar ciltsrakstu noformēšanu? Zinu, ka tas nav legāli, bet ļoti gribētos ar suni doties uz izstādēm. Vēlētos nopirkt ciltsrakstu, par jums apmierinošu cenu...

(piezīmēšu, ka mēs tirgojam bīgla kucēnus - nezinu, vai šie cilvēki savu pinčeri arī labprāt pod bīgla ringā izvestu? :twisted: vai viņi domā, ka es varu sazīmēt kādus c/r vajag? :twisted: )

Atbildēju:

Labdien!
Mana pirmā reakcija uz jūsu jautājumu - absurds, vājprāts!

Taču aptveru, ka ne jau cilvēks vainīgs iegādājoties suni savā neziņā (kaut gan īstenībā būtu lietderīgi šo to uzzināt pirms tik nopietniem pirkumiem)... Tad nu es jūs mazliet apgaismošu, cik nu manos spēkos - suņa "dokumenti" ir ciltsraksti. galvenā ciltsrakstu funkcija ir atspoguļot suņa senčus, lai nākamo paaudžu sunīšu saimnieki varētu būt droši par to, ka iepriekš pāroti tikai tīršķirnes suņi un visi bijuši veseli bez ģenētiski pārmantojamām kaitēm. Turklāt tiem, kas sunīti iegādājas vaislai un vēlas pilnveidot šķirni, ciltsraksti arī kalpo kā būtisks informācijas avots, lai prognozētu tālākos metienus un pārojumus. Ja jūsu suns ir vesels, un es ceru, ka tā ir, tas vēl nenozīmē, ka arī viņa bērni varētu tādi būt - virkne slimību iedzimst ne noteikti nākamajā paaudzē, bet var izpausties tikai pie kādas noteiktas gēnu sakritības. Tāpat ar "visām sugas prasībām" - tas ka jūs kā neeksperts vizuāli novērtējat savu suni kā smuku, tas vēl nenozīmē, ka tas tā patiesi ir, turklāt pat eksperts konkrēto suni var novērtēt kā puslīdz šķirnei atbilstīgu, bet tālāk var dzimt galīgi krancīši, kas nemaz neizskatās pēc pinčeriem. Šobrīd ļoti daudzi cilvēki spekulē uz cilvēku nezināšanu un pārdod kucēnus zem kāda šķirnes nosaukuma, kaut bieži vien tur tuvumā nav stāvējis šīs šķirnes pārstāvis (ir tāds stāsts iz dzīves, ka cilvēki atstāj pie veikala bērnu ar trīs suņiem - sanbernāru, taksi un basetu un iznākot laukā redz mēmus garāmgājējus, kas no brīnumiem nevar pakustēt, bet viņu acīs var lasīt jautājumu - vai tiešām sanbernārs+taksis=basets? ;) )...
īsi sakot - es ļoti ceru, ka jums neizdosies nopirkt ciltsrakstus - tas būtu noziedzīgi ne vien no tā cilvēka puses, kas jums palīdzētu ko tādu realizēt, bet arī no jūsu puses, ka jūs tos pērkat. jo izstāžu apmeklēšana ir nevis dārga izklaide, bet gan vaislas atlase - eksperti novērtē suņus, kurus būtu ieteicams un atļaujams turpmāk pārot, iegūstot jauno paaudzi - veselīgu un šķirnei atbilstīgu. domāju, ka šajā situācijā jums būtu jācenšas noskaidrot, vai kucēnam vispār pienācās ciltsraksti - klubā to noteikti varēs pateikt, vai suns pārots ar atļauju vai pagrīdē. bet lai neviestu jūsos liekas cerības, domāju, ka diez vai jūsu sunītis ir tīršķirnes legāli pārots pinčers - parasti audzētāji ar to lepojas, izsniedz ciltsrakstus savām atvasēm un aicina piedalīties izstādēs. ja audzētājs to nedara, tad viņam acīmredzot ir ko slēpt... un jums vien būs jānožēlo, ka iegādājoties suni šo lēmumu neizsvērāt rūpīgi. ir tāds prātīgs latviešu teiciens - skopais maksā divreiz. un sunim ar īstiem un patiesiem ciltsrakstiem šī "ekstra" ir jau iekļauta cenā, tāpat kā maksimāli iespējamas garantijas par labu veselību un atbilstību šķirnei. savukārt pērkot lētākos pagrīdes sunīšus ar it kā dokumentiem, dažkārt nākas vilties vai stipri piemaksāt, lai suni legalizētu, kas tad ir tikai papīrs un nekad nekalpos par garantiju jūsu suņa kvalitātei...

Vēlot pieņemt pareizos lēmumus nākotnē,
xxxxx

P.S. Suns ir suga, pinčers ir šķirne ;)
www.muki.lv
biinumz
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby Sintija » 18 Feb 2010, 22:36

Tēmā tika veikti tīrīšanas darbi, sarunas par LKF un LKA tika pārliktas uz sadaļu "nejēdzības" zem "citi jautājumi".

Daļa rakstu gan pazuda manas kļūdas dēļ, tomēr ko saglābu, tas ir pārcelts. Labāk tā, nekā es būtu dzēsusi spamu. Turpmāk, lūgšu pašiem izveidot pieklājīgo "kašķu tēmas" sadaļā - "nejēdzības".
User avatar
Sintija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby biinumz » 19 Feb 2010, 05:23

es tad te iemetīšu tikai vēl vienu fragmentu, kas attiecas uz šo, bet kopā ar kašķi aizceļoja prom :)

biinumz wrote: vienkārši naiva naiva cerība, ka mazums kāds jaunais kucēnu pircējs sagooglē šito tēmu un tiek mazliet mazliet gudrāks, ka:
1) par c/r jānoskaidro viss vēl pirms kucēna murcīšanas, jo pēc tam objektīvu lēmumu pieņemt ir daudz grūtāk (suns izrādās bez c/r, suns īstenībā ir no citas organizācijas, nekā būtu gribējies)
2) ir jābūt pirkšanas - pārdošanas līgumam, kurā ir norādīts, ka un kad pārdevējs izsniegs c/r (ne visi zin, ka tos kucēni saņem ne uzreiz)... bet nevar naivi paļauties, ka gan jau kaut kad iedos, jo suns taku izskatās pēc šķirnes...


šis attiecas uz LKF suņiem, jo kā piemetināja strīda karstumā - acīmredzot LKA ir cita kārtība (kucēna kartiņas? :neparliecinats: ) - par to nemāku teikt, droši vien kāds organizāciajs biedrs var papildināt... (vai tas nozīmē, ka nav pirkšanas līguma? :neparliecinats:
www.muki.lv
biinumz
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby Unkas » 19 Feb 2010, 10:37

LKBA kucēniem pie pārdošanas ir jābūt KUCĒNA REĢISTRĀCIJAS SERTIFIKĀTAM Nr. ....... un vakcinācijas apliecībai ar vismaz pirmo vakcināciju , pie tam no vakcinācijas dienas ir jāpaiet vimaz 14 dienām . Un kucēnam ir jābūt ne jaunākam par 8 nedēļām. Pirkšanas pārdošanas līgumam nav jābūt obligāti .
Unkas
 

Re: Kucēna ar ciltsrakstiem iegāde

Postby JATA » 19 Feb 2010, 10:53

vakcinācijas apliecībai ar vismaz pirmo vakcināciju , pie tam no vakcinācijas dienas ir jāpaiet vimaz 14 dienām . Un kucēnam ir jābūt ne jaunākam par 8 nedēļām - šito nosaka likumdošana un tam jābūt VISIEM kucēniem neatkarīgi no organizācijas, šķirnes vai bezšķirnes.
http://www.weimaranersaldozo.com/ - vižlas un veimārieši
User avatar
JATA
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 317
Joined: 13 Jan 2010, 15:28


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest