Nevaru izdomāt !!!

Want to Buy a Dog

Nevaru izdomāt !!!

Postby ievax1x » 02 Sep 2011, 13:40

Es ļoti vēlētos lielu suni, kurš var dzīvot dzīvoklī, un, kurš:
> ir liels
> var dzīvot dzīvoklī, bet ir apgādāts ar pastaigām :pastaiga:
> par saimnieku uzskata tikai vienu cilvēku :pukudupsis:
> Labi pārcieš braucienus ar sabiedrisko ( apmēram 4h ) :braucam:
> var aizsargāt un varbūt pat pats saprast ka ir jāaizsargā
> kurš padodas trenēšanai un apmācībai
> kurš var skriet līdzi ritenim
> kuram patīk peldēt.
> var palikt viens mājās līdz 9h.
Ps. iesakiet kaut ko līdzīgu dobermanim :sirsninas2: . Kādu dzimumu jūs ieteiktu ? :starkisp: :starkism:
ievax1x
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 28 Aug 2011, 18:45

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Rotija » 02 Sep 2011, 13:48

Kapēc tikai līdzīgu dobermanim? Kapēc ne pašu dobermani?
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby silverequs » 02 Sep 2011, 14:11

ROTIJA wrote:Kapēc tikai līdzīgu dobermanim? Kapēc ne pašu dobermani?

:par: Manuprāt, tur tieši dobermans vai boserons iezīmējas.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Konsuella » 02 Sep 2011, 15:35

ievax1x wrote:Es ļoti vēlētos lielu suni, kurš var dzīvot dzīvoklī, un, kurš:
> ir liels
> var dzīvot dzīvoklī, bet ir apgādāts ar pastaigām :pastaiga:
> par saimnieku uzskata tikai vienu cilvēku :pukudupsis:
> Labi pārcieš braucienus ar sabiedrisko ( apmēram 4h ) :braucam:
> var aizsargāt un varbūt pat pats saprast ka ir jāaizsargā
> kurš padodas trenēšanai un apmācībai
> kurš var skriet līdzi ritenim
> kuram patīk peldēt.
> var palikt viens mājās līdz 9h.
Ps. iesakiet kaut ko līdzīgu dobermanim :sirsninas2: . Kādu dzimumu jūs ieteiktu ? :starkisp: :starkism:


Rodēzijas ridžbeks, kā reiz atbilst tavām prasībām :)
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby lauva » 02 Sep 2011, 16:40

Dobermanis,kā reiz nebūs tas suns,ko var atstāt uz 9h vienu. pārāk,pārāk emocionāls. :D man ar prātā ienāca RR.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Rotija » 02 Sep 2011, 16:57

Vai ta nu tik traki būs...? Dienesta šķirne tak tomēr. Neticu,ka visi dobermaņu saimnieki strādā nenormētu darba laiku vai sēž mājās. :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby lauva » 02 Sep 2011, 17:10

ROTIJA wrote:Vai ta nu tik traki būs...? Dienesta šķirne tak tomēr. Neticu,ka visi dobermaņu saimnieki strādā nenormētu darba laiku vai sēž mājās. :neparliecinats:

cik man nācies satikt...uhh. :D histērija histērijas galā,ja saimnieks aiziet :D es pieņemu,ka ir visādi suņi vienas šķirnes ietvaros un tas ir pats par sevi saprotams :) bet ja saimnieks ceļas 5os no rīta,lai uz vismaz 2h nodarbinātu suni uz visiem simts un suns pēc tam mājās traģēdiju taisa,tas nav bik tas,ko,piemēram gribētu. un smieklīgākais,ka suns momentā atlūst,kā saimnieks ir mājās :D un tas nav viens unikāls gadījums. esmu dzirdējusi salīdzinoši daudz šādus piemērus.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Rotija » 02 Sep 2011, 18:03

Žēl,ka te nerādās neviens dobja īpašnieks. Varētu pastāstīt,tas tā normāli vai ne. :hih:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Korland Rein » 02 Sep 2011, 18:42

lauva wrote:Dobermanis,kā reiz nebūs tas suns,ko var atstāt uz 9h vienu. pārāk,pārāk emocionāls. :D

+ 100! Tieši manas domas!
Es piekrītu lauvai visā, ko viņa uzakstīja par dobermani.
ROTIJA, cik tad to dobermaņu vairs iekš LV ir? Tikai īsteniem šķirnes cienītājiem, kuri patiešam nodarbojas ar suni, cik vien laika un spēka!!!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Rotija » 02 Sep 2011, 19:00

Nu,nezinu. Emocionāli,enerģiski,aktīvi - jap,tas zināms,bet,ka suns nevarētu viens pats palikt? :neparliecinats:
Būs jaatsūta šurp kāds no zināmiem dobja saimniekiem. Lai pastāsta.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Ane » 02 Sep 2011, 19:03

Japānā ražo suņus-robotus, 100% derēs! :hih:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Sisija » 02 Sep 2011, 20:40

Tad jau es laikam esmu bijusī to unikālo dobermaņu saimniece,kuri ne kauca,ne rēja,ne demolēja,nedz arī histēriķi bija :esmilu: . Bija reizes,kad palika mājās vieni pat 12 h (tiesa reti,bet ,diemžēl, gadījās),bet 9 h regulāri,kā jebkuram normāli strādājošam cilvēkam. Un 5 no rīta arī necēlos. Normāja 1 h pastaiga pirms darba, ar to pilnīgi pietika. Enerģijas, protams, dobermaņiem ir ļoti daudz, bet to vienkārši vajag ievirzīt pareizā gultnē. Ja gribas lielu dīvānspilvenu, kurš arī māju vēl sargā, tad dobermanis noteikti nederēs :hih: Dažs labs mazs sunītis var sagādāt daudz vairāk problēmas gan saimniekiem, gan kaimiņiem.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby undd » 02 Sep 2011, 21:14

Ak ta re no kurienes Tavs jautājums, a es ta vēl nodomāju, ko Tev pēkšņi tāda interese par dobuļiem (tas Rotijai) (protams, to norādi, ka Tavs jautājums radies citas tēmas sakarā, es palaidu garām) :hih:
Savu pieredzi šajā sakarā es Tev Tur izklāstīju. Man jau dikti dikti viņi patīk, bet es nezinu, vai ieteiktu cilvēkam, kuram īsti nav ne pieredzes, ne nojausmas, bet tas tā subjektīvi, jo tā pieredze jau rodas tikai pašam uz savas ādas izbaudot un saprotot, kas ir kas un kā vajag :)

Bet autorei man jautājums - kāpēc tieši šāds nosacījums - > par saimnieku uzskata tikai vienu cilvēku ? Lielais vairums suņu par savu līderi izvēlas vienu cilvēku, bet ne maz ne tik mazsvarīgi ir tas, lai suns akceptē un klausa arī citus ģimenes locekļus, jo ja klausa un akceptē tikai vienu, tad tur var rasties diezgan nopietnas problēmas imho Es, personīgi šādu suni negribētu. Bet pārējās prasības iztur ļoti daudzas šķirnes, vienīgais ar to sargāšanu ir citādāk, jo ne visi suņi ir sargi.
Es tomēr ieteiktu pačekot suņu šķirnes vizuāli (tak nenoliegs ne viens, ka tieši vizuālais ir pirmais iespaids attiecībā ne tikai uz suņiem), tad pamazām sākt pētīt tās šķirnes, kuras vizuāli patīk, bet pēc tam jau attiecīgi atsijāt tās, kuras der un kurām vari nodrošināt attiecīgu aprūpi/slodzi. Pie reizes šeit pat ir iespēja aprunāties par visiem + un - ar tiem saimniekiem, kuru šķirnes iekritušas sirdī/prātā. Lai veicas! ;)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Sisija » 02 Sep 2011, 21:29

undd , par to pirmo suni es Tev piekrītu, taču kā pirmo suni es varētu neieteikt ļoti daudzas šķirnes. Viss ir tomēr atkarīgs no cilvēka. Gan pusaudzis var veiksmīgi tikt galā un izaudzināt ļoti labu nopietnas šķirnes suni, gan liels "tēvainis" var izaudzināt nelielas šķirnes "monstriņu" ar kuru neviens netiek galā.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby undd » 02 Sep 2011, 21:35

Sisija, protams, tikai un vienīgi piekrītu, ka viss atkarīgs no cilvēka, tomēr audzinot savu pirmo nopietno suni, kļūdas būs, tas ir tikai normāli, tāpēc, lai maksimāli izvairītos no nopietnām kļūdām, dikti jo dikti iesaku, pirms ņemt dobermani, vai citu suni - Personību, ievākt visu info un komunicēt atkal un atkal ar jau pieredzējušiem konkrētas šķirnes saimniekiem. Un ne tikai vienkārši komunicēt, bet arī ņemt vērā ieteikumus.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby Ivettta » 02 Sep 2011, 22:38

lauva wrote:Dobermanis,kā reiz nebūs tas suns,ko var atstāt uz 9h vienu. pārāk,pārāk emocionāls. :D man ar prātā ienāca RR.

Noteikti piekritu! Atrunaju maasu un vinas puisi no dobera iegades (aamen)! Vai arii man no bernibas "trauma", bet visi tris kaiminu doberi (dazadu kaiminu) bija gaudotaji (kad palika vieni).
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby obrija » 03 Sep 2011, 12:55

Man gan draudzenei, gan kaimiņiem bij dobermani, abas kuces, abi saimnieki nelaimīgi, draudzenei laidās prom un vazājās pa miskastēm, kaut barota tika labi, bet kaimiņiem vienkārši aizlaižās un pēc tam ķer rokās stundas četras, kad dobermani vēl bij daudz, tad tas bij viens no visbiežāk pazudušajiem un atrastajiem, gluži kā tagad sibīrijas haskijs.
Kāpēc gan nepadomāt par Kane korso?
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby lauva » 03 Sep 2011, 13:07

man liekas,ka korso vizuāli ir diezgan patālu no dobīša,ja tāda ir cilvēka vēlme :D ja nu vienīgi,melna krāsa :hih:

par to pirmo un ne pirmo suni - man tās liekas pilnīgas muļķības! viss ir atkarīgs no cilvēka!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby ajame » 03 Sep 2011, 13:41

lauva wrote:man liekas,ka korso vizuāli ir diezgan patālu no dobīša,ja tāda ir cilvēka vēlme :D ja nu vienīgi,melna krāsa :hih:



Arī RR ir pat ļoti patālu no dobja izskata ziņā.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Nevaru izdomāt !!!

Postby lauva » 03 Sep 2011, 13:47

ajame wrote:
lauva wrote:man liekas,ka korso vizuāli ir diezgan patālu no dobīša,ja tāda ir cilvēka vēlme :D ja nu vienīgi,melna krāsa :hih:



Arī RR ir pat ļoti patālu no dobja izskata ziņā.


kā to ņem. abiem ir atlētiska un spēcīga uzbūve un abi vairāk atbilst autores prasībām :)
korsa ir kudī smagnējāka un savādāka.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests