Aktīvs suns dzīvoklim

Want to Buy a Dog

Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Enn » 18 Sep 2011, 14:41

Sveiki!

Plānā ir iegādāties suni, ne tagad, bet pēc kādiem 8-9 mēnešiem vai gada gan. Strīdīgais jautājums ir šķirne. Dažas bija padomā, bet atkrita dažādu iemeslu dēļ, un tagad nekas nenāk prātā. Gribu suni, kas ir aktīvs, piemērots sportam (skriešana, adžiliti, peldēšana), var dzīvot dzīvoklī (māja ietilpst nākotnes plānos, bet neviens neko negalvo), sadzīvos ar kaķi un sīkiem grauzējiem (un varbūt vēl kādu suni kādreiz), nebūs sargsuns un būs samērā viegli apmācāms. Izplatība Latvijā nav īsti svarīga, lielums arī ne, būtu labi (bet ne obligāti), ja kažoks būtu viegli kopjams un suns īpaši nesiekalotos. Mazu bērnu mājās nav, darbadienās cilvēki ir prom apmēram 6 – 8 stundas (kā kurš un kā kuru dienu). Garas pastaigas, suņu skola un jau augšminētais sports noteikti ir aktivitāšu sarakstā, izstādes – es nesaku, ka nē, bet tas vēl ir stipri uz jautājuma zīmes. Un, jā, tas būs pirmais mans suns un mana līdzšinējā pieredze saskarē ar suņiem aprobežojas ar lauku krancīša ņurcīšanu agrā bērnībā. Ir idejas, uz ko skatīties?
Enn
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 24 Jul 2011, 19:01

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby just ERGO » 18 Sep 2011, 15:14

LABRADORS!!!! :dejosuns:
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby silverequs » 18 Sep 2011, 17:44

Borderkollijs vai austrālijas aitu suns. :jaa: :pedinja:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Sisija » 18 Sep 2011, 19:22

silverequs wrote:Borderkollijs vai austrālijas aitu suns. :jaa: :pedinja:

Nu borderkolliju es gan neieteiktu, viņi ir ļoti jauki, taču arī jānodarbojas ar viņiem ļoti daudz, lai sunim būtu kur realizēt savu enerģiju un prāta potenciālu.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Eklēriņš » 18 Sep 2011, 19:24

Arī bīgls labi atbilst visām prasībām, turklāt gana kompakts, daudz vietas neaizņem, vienīgais, puikas spalvu met praktiski visu cauru gadu, kā arī tie medību instinkti, kuri dažiem ir grūti pieņemami, bet citiem tieši ļoooti patīk :D.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Sisija » 18 Sep 2011, 19:39

just ERGO wrote:LABRADORS!!!! :dejosuns:

Labradori ir fantastiski suņi :) , bet skriešanai un adžiliti gluži piemēroti gan nebūs.
Ja ir vēlme vienkārši labi pavadīt laiku kopā ar suni un sportot hobija līmenī savai un suņa veselībai, tad gan derēs. Bet, ja ir vēlme darboties nopietnāk (no pieredzes varu teikt, ka "apetīte rodas ēdot" :jaa: ), tad jāmeklē kaut kas cits.

Ja gribas mēģināt kaut ko ar "paklausības" disciplīnām saistītu, tad atkal jāskatās citi varianti.
silverequs minētais borderkolijs šajā ziņā ir diezgan univerāls, bet, manuprāt, stipri jāpadomā vai pietiks laika un vēlēšanās pietiekami nodarbināt šo suni.

Kā jau minēju, jāsaprot cik nopietna ir vēlēšanās darboties, gribas vienkārši savam priekam vai arī padomā ir piedalīties sacensībās, tādā gadījumā šķirne ir jāizvēlas stipri apdomīgāk, jo, lai arī cik jauka būtu jebkura no šķirnēm, katrai tomēr ir paredzēts savas pielietojums un nevar prasīt, lai suns strādā un uzvedas tā, kā konkrētai šķirnei nemaz nav paredzēts.
Katrā šķirnē, protams, ir izņēmumi uz vienu vai otru pusi, bet tie ir tikai izņēmumi.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby maksis » 18 Sep 2011, 20:02

Man pie šādiem nosacījumiem nāk prātā Rodēzijas ridžbeks.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Sisija » 18 Sep 2011, 20:12

maksis wrote:Man pie šādiem nosacījumiem nāk prātā Rodēzijas ridžbeks.

Par Rodēzijas ridžbeku apmācības iespējām labāk par Natusik neviens Latvijā noteikti nepastāstīs. Tik daudz laika un darba strādājot ar savu ridžbeku neviens nav ieguldījis :), vismaz Latvijā noteikti nē . Domāju, ka viņai ir daudz stāstāma par šo procesu un panākto rezultātu.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby gunele » 18 Sep 2011, 22:56

Garspalvainais kollijs. :sirsninas2: Daudz vieglāk kopjams nekā izskatās. Gara vilna pa māju un no apģērba savācama daudz vieglāk nekā īsa.( saku no pieredzes)Ja reizi nedēļā kārtīgi izķemmē, ar vilnu nekādu lielu problēmu nav. Viegli apmācāms, tieši apmācāms nevis dresējams. Nav problēmu dzīvot dzīvoklī un sadzīvot ar kaķiem un citiem zvēriem. Ja saimnieks grib aktivitātes - ļoti labprāt, ja šoreiz pavāļāties ilgāk - arī nekādu problēmu. Īslaicīgu aktivitāšu ierobežojumu pacieš bez mājas demolēšanas, bet ļoti ciena aktīvus saimniekus.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Konsuella » 19 Sep 2011, 09:32

Sisija wrote:
maksis wrote:Man pie šādiem nosacījumiem nāk prātā Rodēzijas ridžbeks.

Par Rodēzijas ridžbeku apmācības iespējām labāk par Natusik neviens Latvijā noteikti nepastāstīs. Tik daudz laika un darba strādājot ar savu ridžbeku neviens nav ieguldījis :), vismaz Latvijā noteikti nē . Domāju, ka viņai ir daudz stāstāma par šo procesu un panākto rezultātu.



:par: 8-)
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby čība » 19 Sep 2011, 10:04

Beļģu aitu suns - grūnendāls.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Kriste » 19 Sep 2011, 12:14

A es pēc šī apraksta ideāli priekšā redzu angļu springerspanielu! :kanepe: Ideāls suns sporta aktivitātēm. Manējai traki patīk viskaut kas no adžilitī paņēmieniem, ļoti žēl, ka man nesanāk šīs nodarbības apmeklēt. Kažoku kopt samērā vienkārši. ļoti mīlīgs, uzticīgs un azartisks suns. ļoti aktīvs ārā, bet dzīvoklī aktivitātes īpašas neuzspiež.
ā, un vairākos topos šī šķirne minēta kā viena no gudrākajām darba šķirņu sarakstos.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Klimpa » 19 Sep 2011, 12:53

STAFORDŠĪRAS BULTERJERS! :jaa:
Prasības atbilst Stafbuļa šķirnes aprakstam! :aptracis:
User avatar
Klimpa
Baby
Baby
 
Posts: 9
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:36
Location: Jūrmala

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Sep 2011, 15:43

Atbilst arī īru terjeram, tas pat ir maigāks, ja iesācējam. http://www.irishterriers.com/welcome.htm
Tepat pie mums notika jau 6. salidojums: viewtopic.php?f=4&t=2682
Un te audzētavas Latvijā: http://www.irish-terriers.lv/
http://www.hangerbell.com/
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Linda B. » 19 Sep 2011, 18:17

Es šajā apraksta saskatu stafordšīras terjeru.Aktīvs,kompakts,der arī dzīvoklim,spalvai īpašu kopšanu nevajadzēs,ja suni mācīs nebūs problēmu ari ar citiem dzīvniekiem,sargsuns nebūs,bet vajadzības gadījumā aizstāvēt spēs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Fetch » 19 Sep 2011, 21:45

dalmācietis - ļoti aktīvs, piemērots skriešanai, ar apmācību var būt zināmas problēmas - kā nu kuram. Man ir divi :) - ļoti aktīvi, dradzīgi, pavada gan skriešanā, gan ar velosipēdu, gan garās pastaigās pa mežu - gandrīz katru dienu. Viņi ir nenogurdināmi - tikai ar riteni jāskatas ķepiņas - pa asfaltu var traumēt. Var iejūgt - velk kā labi haskiji!
Viegli kopjami - bet balti matiņi tomēr ir problēma tiem, kas lepojas ar savu māju :jaa: Mans puika 'spalvu' gandrīz vai nezaudē, bet meitene - tā ir stihija - brīžiem kā sniega vētra. Puika ir klausīgs, bet tā kā viņš ir ļoti ziņkārīgs un pārmērīgi aktīvs, viņš ir jākontrolē. Meitene ir mierīgāka, bet viņai patīk rīkoties pēc sava prāta - bieži viņa to nedara. Abi ir vienkārši forši, silti, sirsnīgi draugi, saprotoši un maigi. Viņi sniedz atbalstu, nomierina, uzjautrina, padara ikdienu krāsainu.
...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferosity,
and all the virtues of Man without his Vices...
Fetch
Baby
Baby
 
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2010, 20:39
Location: Rīga

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby murkata » 20 Sep 2011, 08:10

jūs aizmirstat, ka tas būs pirmais suns....
negribās rakstīt, ka daudzas no ieteiktām šķirnēm ir sarežģītas, jo es pati ņēmu veimārieti un par viņiem uh ko tik nestāsta :D galvenais, lai cilvēks palasa par šķirni, pakonsultējas un noskaidro kas un kā.
es ieteiktu veimārieti, jo tas ir tik ļoti cilvēkam tuvs radījums, ar kolosālu intelektu un tik elegants!!! kā pirmo suni ieteiktu kuci ;)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Sisija » 20 Sep 2011, 08:13

Vispār jau izskatās, ka tēmas autoru tas vairs neinteresē, ne ziņas ne miņas :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby LindaS » 20 Sep 2011, 08:32

Ja es uzdotu līdzīgu jautājumu,tad sagaidītu atbildi par suni max līdz 20 kg svarā, jo...cilvēks bez pieredzes nevar iedomāties, cik labradors ir stiprs un tie paši ridžbeki...pie tam bez pieredzes dresūrā paklausīgs viņš kļūs labi ja līdz gadam.Priekš kā mocīt lielu suni dzīvoklī,ja cilvēkam pirmais suns, tātad- pieradis arī pārvietoties,suni būtu vieglāk paņemt līdzi, ja mazs izmērs,arī iekštelpās mazāk jutīs, ja nebūs pēkšņi lācis mājā,bet kas mazāks.... spalvas,siekalas,viss būs mazāk...
Man nav nekas pret lielajiem,uzskaitītās šķirnes tiešām atbilst prasībām, taču atceros,kad es cilvēks ārprātā mīlošs dzīvo radību paņēmu pirmo suni(30 kg), pirmā dresūra,izstādes... es nekad nebiju iedomājusies,ka būs tik grūti un viņš būs TIK stiprs.Un man patiešām žēl,ka ar to laiku ko varēju veltīt viņam- sunim bija par maz, jo es jau ar aktīvs samērā cilvis...
Gribētu dzirdēt kādu pieredzi no cilvēka,kuram ir labis vai RR dzīvoklī, un tikai godīgu.Uzskatu,ja cilvēks ir aktīvs,tad sunim ir jābūt līdzi9Rīgā ar lielu suni pārvietoties grūti), ja esi mājās sēdētājs,tev nav draugu vai tml... tad vari ņemt lielu suni un stundām pēc darba veltīt pastaigām ,dresūrai utml...
Es otro suni izvēlējos pēc principa- aktīvs,draudzīgs,lai varu iziet ārā,bet lai arī diena nav jāpakārto sporta aktivitātēm KATRU dienu- izvēlējos jorku un manas vēlmes ir attaisnojušās. Kad ejam,paņemu padusē hops hops!esam visur, mašīnā aizņem maz vietas, tā kā plānoju, ka pēc pāris gadiem tomēr būs ģimenes pieaugums,nevēlos ar to radīt problēmas ne sev, ne sunim,kad nepaspēšu izvest,nevarēšu izstaigāties(no 5. stāva rati+labradors man liekas diezgan nereāli). Tikai pēc pirmā suņa sapratu,ka lielie izmēri mokās dzīvoklī, viņiem vajag teritoriju kur skriet,ko sargāt,novērot un skats pa logu viņam nu galīgi nav aizraujošs, sirdi plosošs es teiktu... ;(

Iesaku- Džeka Rusela terjeru :pastaiga: vai kādu mazo šnauceru :labipadarits:
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby čība » 20 Sep 2011, 08:46

murkata wrote: kā pirmo suni ieteiktu kuci ;)

Rakstura ziņā jā, kuce ir maigāka. BET suns (kā jau vīrietis) ir vienkāršāks. Sunim "nedrīkst" ir "nedrīkst", kucei "nedrīkst" nozīmē, ka tādā veidā nedrīkst - tātad jāmēģina citādāk.
Protams, kuces nemēģina tik izteikti dominēt, bet viņas to dara citādāk. Ar kucēm ir kā ar sievietēm - nekas nav vienkārši.

Turklāt - kuce ir jānosargā, kas daudziem sagādā lielas grūtības un galvassāpes... Un vēl tas sagādā daudz bezšķirnes kucēnus, kurus nav kur likt :neparliecinats:

Turklāt, kura šķirne tad ir tā vienkāršā, kura būtu piemērota iesācējam? Tādas nav, pareizāk sakot nav nepiemērotas šķirnes. Cilvēkam ir jāsaprot kāds ir tas suns un jāpieņem lēmums vai viņš ir gatavs ieguldīt viena vai otra veida darbu.'

LindaS - Tu noteikti esi pieļāvusi kādu kļūdu vai nu kopdzīvē vai apmācībā. Man arī noteikti būs ģimenes pieaugums un šis suns vēl būs. Sver 35 kg, spēks, ja vajag ir. BET es nespēju iedomāties situāciju ka viņš mani kaut kur velk. Tas ir apmācības jautājums un tieši tāpēc cilvēkam ir jāsaprot, kādu suni viņš grib redzēt galā un jāpainteresējās cik daudz darba un laika tas ir aizņēmis citiem saimniekiem.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests