Aktīvs suns dzīvoklim

Want to Buy a Dog

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby maksis » 20 Sep 2011, 08:54

LindaS wrote: Tikai pēc pirmā suņa sapratu,ka lielie izmēri mokās dzīvoklī

Labi, ka mani divi Īru vilku suņi nezināja, acīmredzot, ka viņi ir lieli un viņiem būtu jāmokās...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby čība » 20 Sep 2011, 08:56

maksis wrote:
LindaS wrote: Tikai pēc pirmā suņa sapratu,ka lielie izmēri mokās dzīvoklī

Labi, ka mani divi Īru vilku suņi nezināja, acīmredzot, ka viņi ir lieli un viņiem būtu jāmokās...

:par: Mokās tie suņi, kuriem ir slikti saimnieki. Vienalga - mājā vai dzīvoklī.
Protams, arī mans hovis mokās dzīvoklī. tikai salīdzinoties ar citiem kucēniem, kuri dzīvo mājās viņa ir gan labāk apmācīta, gan daudz labākā fiziskajā formā... Mja, vienas mokas sunim mājās gulēt...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby BaibaB » 20 Sep 2011, 08:56

LindaS wrote:Iesaku- vai kādu mazo šnauceru :labipadarits:

šnaucers būtu lielisks agility vai sporta suns, garas pastaigas dievinās, ar kaķi arī sadzīvotu (iespējams :neparliecinats: ), mājā viens var palikt, nesiekalojas. BET - šnaucers ir grauzēju iznīcinātājs, viņš visticamāk nesadzīvos ar jūrascūku, žurku vai kas nu tur autoram ir mājās. un šnaucera kažoks nav viegli kopjams. lai gan pēc manām domām asspalvains suns ir ideāli piemērots pilsētas dzīvoklim, prasa tikai 2x gadā trimingu un regulāru ataugušās spalvas slāņa noņemšanu. tomēr daudziem cilvēkiem var likties, ka tas ir daudz par daudz salīdzinājumā ar īsspalvaina suņa kopšanu. un ir tomēr modrs sargsuns, arī mazie cvergi ir labi sargi. :rej:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Korfa » 20 Sep 2011, 09:33

BaibaB, dresētājam mājās ir arī žurkas... Tā ka domāju ka sadzīvos gan, ir īpaši ja pieradinās no mazotnes. Moniņa arī jūrascūkas neaiztiek. Tā ka pa lielam min.šnaucers atbilst visos punktos.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby LindaS » 20 Sep 2011, 09:54

Jā,es saprotu,ak bija arī kļūdas,JO tas bija mans pirmais suns,tieši tāpēc arī brīdinu... ne visi suņu saimnieki ir gatavi uzreiz mainīt gadiem pierasto kārtību un pakārtot dzīvi sunim.
Mēs darbojāmies- 3 reiz dienā pusstundu pastaigas,vienreiz dienā stunda,kur suns brīvi skrien darās kas patīk,kociņi,citi suņi... bet kolīdz ienācām telpās, suns apgūlās,izgulējās un jau visai drīz skumji vērās acīs prasot,kad atkal iesim laukā ;( brīvdienās devāmies uz suņu skolu, bet arī tas viņas enerģiju nemazināja. Pie tam,tā tiešām bija dienas pakārtošana sunim un ja netiku es,tad pārējie mājinieki skrēja mājās ka'pie maza bērna,lai izvestu laukā...izstaidzinātu. Protams prieks un viss bija,tikai tagad atskatoties saku- tas nebija baigi viegli un ar mazo suni ir 100 reiz vieglāk un foršāk,jo varu paņemt viņu visur....
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Sep 2011, 10:13

Bet ar tik mazu suni kāds ir jorks (un es tagad ari to zinu, man viens tāds pa māju dzīvojas) ir citas grūtības: viņš ir tik mazs, ka viņu nevar īsti saskatīt, līdz ar to pastiprināti jāuzmanās, ka nesamin, grūti apmācīt, jo nevar saprast, vai viņš tur vispār ir, kur tu liec kādam sēdēt, utt. Nagus tādam apgriezt ir īsts juvelierdarbs. Suns ta ļaujas, bet trāpi nu uz to mm. Un man vēl redze ir Ok. Un es īsti nestādos priekšā, kādu sportu ar jorku varētu, tā pa jokam, protams, var, Fuksiņa arī kopā ar lielajiem mācās agility, bet tas ir viņas priekam, nevis lai mēs kāds justos ļoti sportojuši. Pa mežu tas pats - viņa iet un var noiet vismaz 6-8 km, vairāk vienā piegājienā nav mēģināts, bet bez lielajiem līst meža biezoknī, tikai ar 2kg "sargu", nu nē. Zvaniņš viņa ir, mīļa viņa ir, par to nav šaubu, bet ja grib suni sportam, tad tomēr ne, ne. Un par to variantu ar ratiem pa trepēm - kopš mūsu princese noripoja pa stikla kalnu - savaskotām trepēm - veselu stāvu, nē, tomēr tik mazam sunītim pasaule ir bīstama vieta un viņu jāsargā ļoti, ļoti. Ar lielākiem vieglāk, pat ja gadās saskrieties vai uz ķepas nejauši uzkāpt, atvainojos, samīļojamies un viss ir OK, ar mazo - pie dr. pārbaudīt vai nav kauli lauzti.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby čība » 20 Sep 2011, 10:24

LindaS wrote: ar mazo suni ir 100 reiz vieglāk un foršāk,jo varu paņemt viņu visur....

Emm saimniece grib, vismaz minēja, ka vēlas nodarboties ar apmācību - IPO. Es gan, protams, esmu redzējusi video, kur rasela terjers nodarbojas ar shutzhund, bet nu diez vai tā ir norma...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby murkata » 20 Sep 2011, 10:41

un JRT kā pitrmo suni.... lai man piedod šīs šķirnes piekritēji,es nebūtu gatava ar viņu ņemties! šis suns prasa 3X vairāk nodarbes,kā mans skrējējs.
un par dzīves pakārtošanu. vai tad mēs visi nemainām savu dzīvi, ja ģimenē ienāk jauns loceklis? bērni arī prasa milzum daudz rūpes, bet ja vēlamies, lai viņi izaug par labiem ļaudīm, ir jāpastrādā. tas pats ir ar suņiem! unjautājuma autors tieši tā arī teica - gribu sportot un nodarboties! kurchāri arī der. un dzīvoklim ir lieliski piemēroti - saritinoties aizņem maz vietas :)))

P.S. man kaimiņos, privātmājā dzīvo Bērnes ganu suns. viņam ir pagalms.... bet suns nekad!!!! nav bijis pastaigā. kuram tad ir labāk? manam veimārietim, kurš pirmdienās nevar kājas pavilkt pēc visām nodarbēm, vai šim bērnietim, kurš kauc aiz žoga, kad mēs atnākam pie omes ciemos?
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Sisija » 20 Sep 2011, 10:49

čība, maksis, murkata, :par:
Es 15 gadu vecumā kā savu pirmo suni paņēmu dobermani, izaudzināju un izskoloju bez problēmām, pati beidzu gan vidusskolu, gan augstskolu un nekam manā dzīvē tas suns netraucēja.
P.S. nevienu šķirni nereklamēju, t.sk., arī savu.
Galvenais, lai cilvēks pats skaidri saprot un apzinās ko tieši viņš grib, un vai tas suns vispār viņam ir vajadzīgs.
Nedomāju, ka mazs suns, kurš tiek visur staipīts līdzi somā jūtas laimīgās par to, kurš, kārtīgi izstaigājie kopā ar saimnieku, dienu pavada mierīgi un saldi guļot mājās un gaidot saimnieku, lai pēc tam kopā darbotos un sportotu (kā saprotu tāds bija tēmas autora mērķis)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby silverequs » 20 Sep 2011, 11:07

Sorry, bet ja doma ir par obedience tad es nespēju iedomāties kā to var darīt ar mazāku suni par bulterjeru, jo mani tā jau visu laiku apsauc, ka esmu saliekusies un kūkumu uzmetusi, tāpēc, jā priekš obidienca man gribētos austrālijas aitu suni.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Sep 2011, 12:05

Sisija wrote:P.S. nevienu šķirni nereklamēju, t.sk., arī savu.
Galvenais, lai cilvēks pats skaidri saprot un apzinās ko tieši viņš grib, un vai tas suns vispār viņam ir vajadzīgs.

Es ar to tā saprotu. Un tagad mēs cenšamies palīdzēt ar to, ka izsakām savu pieredzi un apsvērumus, lai cilvēks var izvēlēties.

Būtu jauki, ja Enn pastāstītu arī, kādu lēmumu pieņēma, un kad suns būs dabūts - kā veicas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby dresetajs » 20 Sep 2011, 12:16

Reklamējot škirnes un audzētāvas aktīvām sporta nodarbībām (kurus deklarēja tēmas autors) neaizmirsiet pieminēt cik škirnes/audzētāvas pārstavjus veiksmīgi, ar panakumiem nodarbojas ar sportu... :ninja: 8-)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby maksis » 20 Sep 2011, 12:40

dresetajs
Man šķiet, vnk būtu labi precizēt autora vēlmes. Jo "nodarboties ar sportošanu" ir tik jau nu stiepjams jēdziens. Katrs noteikti to izlasa atkarībā no savas samaitātības pakāpes. :velnins:
Viena lieta, ja cilvēks orientējas uz nopietnu sportošanu ar sacensībām, uzvarām, sasniegumiem utt.. Un pavisam, kas cits, ja "sportošana" kopā ar suni ietver vnk suņa skriešanu kopā ar saimnieku ikrīta krosiņu, kopīgus izbraucienus ar velosipēdu un/vai nodarbības laukumā savam un suņa priekam. Es ieteicu šķirni atbilstoši savai uztverei. Sportisti momentā pakratīja pirkstu, ka sasniegumi ar šo šķirni nāk grūti. :kanepe: Tāpēc laikam tomēr tas precizējums no autora puses būtu vēlams. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Enn » 20 Sep 2011, 15:36

Par sportošanu - sākumā pastāvēja uzstādījums "tikai un vienīgi priekam", kas, skatoties un domājot, ir pāraudzis uz "nu, bet varbūt kaut ko vairāk." (Tāpat kā "es negribu izstādes" vienā brīdī stipri sašķobījās.) Jā, šajā sakarā man būtu vēl daudz jādomā un jāvērtē arī savas spējas, zinu. Pašlaik es gluži nepredendēju uz suņu pasaules olimpisko līmeni, bet nesaku, ka nepretendēšu. Visumā tikai tagad sāku apjaust, cik daudz man vēl jādomā - cik aktīvi un ar kādu sportu gribu ar suni nodarboties. Paldies, ka likāt to apjaust. :kanepe: (Labi, man vēl ir pietiekami daudz laika, lai izdomātu.)
Tas, ka suni gribu, man viņu vajag un es ar viņu nodarbošos ir skaidrs, citādi nemeklētu. Mazsunīši laikam gan nav mana stihija, Rīgā nedzīvoju (gana tuvu tai gan), un lai nu kā, bet mežu te netrūkst. Un doma bija par puiku ne meiteni. :neparliecinats:
Enn
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 24 Jul 2011, 19:01

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Sisija » 20 Sep 2011, 15:51

Enn wrote: Pašlaik es gluži nepredendēju uz suņu pasaules olimpisko līmeni, bet nesaku, ka nepretendēšu.

Šajā gadījumā es izvēlētos šķirni, kurai ir teorētiski labs potenciāls tajā jomā, kurā vēlies darboties ar suni, ja tomēr izlemsi darboties tikai hobija līmenī, vienmēr varēsi darīt mazāk, nekā suns teorētiski ir spējīgs, sliktāk ir tad, ja saproti, ka šķirne konkrētai nodarbei īsti nav piemērota, lai arī cik talantīgs ir tavs suns :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby Snūpis » 20 Sep 2011, 16:20

murkata wrote:un JRT kā pitrmo suni.... lai man piedod šīs šķirnes piekritēji,es nebūtu gatava ar viņu ņemties! šis suns prasa 3X vairāk nodarbes,kā mans skrējējs.


mans pirmais suns ir JRT un noņemšanās tiešām ir liela :jaa: bet es to tā neuzskatu, jo suns nelauj man sēdēt dīvānā un audzēt riepu. Aktīvs, patīk sportot, patīk pastaigas, mīļš un no manis ne soli.
eiroremonts nav ieteicams :meitenedejo:

es tikai atbildēju uz murkata postu, nevis iesaku JRT kā pirmo suni :D
User avatar
Snūpis
Baby
Baby
 
Posts: 91
Joined: 28 Dec 2010, 14:04
Location: Rīga

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby murkata » 20 Sep 2011, 21:23

patiesībā, galvenais ir pareizi izvērtēt savas iespējas, iepazīties ar pieejamo info, vēlams, arī ar š;kirnes pārstāvjiem un uz priekšu! neiespējams nav nekas :) suņi gan arī ir dažādi, bet esmu stingri pārliecināta, ka galvenais ir ģimenes attieksme un audzināšana - tas nosaka, kāds būs suns :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby dresetajs » 20 Sep 2011, 21:53

Sisija wrote:
Enn wrote: Pašlaik es gluži nepredendēju uz suņu pasaules olimpisko līmeni, bet nesaku, ka nepretendēšu.

Šajā gadījumā es izvēlētos šķirni, kurai ir teorētiski labs potenciāls tajā jomā, kurā vēlies darboties ar suni, ja tomēr izlemsi darboties tikai hobija līmenī, vienmēr varēsi darīt mazāk, nekā suns teorētiski ir spējīgs, sliktāk ir tad, ja saproti, ka šķirne konkrētai nodarbei īsti nav piemērota, lai arī cik talantīgs ir tavs suns :)


Manuprāt ideāla atbilde! :labipadarits: Tēmas autorei tiešam jāpadoma un jāprezicē savas vēlmes lai izvelētos piemērotaku šķirni, bet kopumā Sisija forsi pateica :)
Bet atkārtosu- noprecizējot vēlmes tomēr ieteicu skatīties uz konkrētiem vecākiem un audzētāvām: pat vienas šķīrnes ietvaros suni medz būt ļoti dažādi.

Pašlaik liekas, ka austrālis būtu ideāls suns 8-) Beļģiešus ka pirmo suni 100% neieteiktu nevienam. (Nu gan neteikšu, ka austraļi der visiem :kanepe: ) Jāiet uz izstādēm un obligāti uz sacensībām, jāskatas suņus, jakomunicē- un tad sapratīsies sevi un ko dvēsele prasa :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby čība » 20 Sep 2011, 22:01

dresetajs wrote:Tēmas autorei tiešam jāpadoma un jāprezicē savas vēlmes lai izvelētos piemērotaku šķirni

:par:
Es ilgi domāju sports vs ikdiena. Un saprotot, ka ikdiena man ir svarīgāka, izvēlējos tādu suni, kurš man ikdienā būs piemērotāks. Nu sanāk arī sportot :viltigs:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aktīvs suns dzīvoklim

Postby dresetajs » 20 Sep 2011, 22:04

murkata wrote:***suņi gan arī ir dažādi, bet esmu stingri pārliecināta, ka galvenais ir ģimenes attieksme un audzināšana - tas nosaka, kāds būs suns :)


Bet ir spējas un dotumi, un neviena audzināšana un attieksme nevares pacelt suni augstāk, ne ka daba viņam iedeva tas spējas un dotumus. Parāk lielas prasības var izraisīt nopietnas problēmas ar veselību, nerunājot ar saimnieka neapmierinatību ar sasniegumiem-rezultātiem. Ja, protams pareiza attieksme un audzināšana palīdzes sasniegt vairāk, bet vienālga būs griezti... Un vēl- cik spēku būs izterēts, lai sasniegtu to (iespējams niecīgo) rezultātu...
Tas vienkārši lai būtu skaidrs, kapēc svarīgi skatīties uz konkrētiem šķirnes pārstāvjiem/audzetāvām, ne strīdam :)

P.S. Es to zinu no prakses, salīdzinot mūsu ģimenes divas vienas šķirnes suņus (viņam 2 malinua, man 2 borderi, pirms tam bija 2 rīzeni, VASi, erdeļi, šeltiji...)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron