Zelta retrīvers!

Want to Buy a Dog

Zelta retrīvers!

Postby quickbot » 10 Oct 2011, 12:24

Labdien. Māsas meitai ir problēmas ar komunicēšanos un terapeits ieteica šo sugas suni dēļ viņa labajām īpašībām. Sīkumos nezinu, bet māsa veda meitu uz terapijām, kur kopā ar suņu palīdzību visa komunikācija notiek.

Vienīgā problēma ir tāda, ka kucēni maksā dārgi... varbūt nav dārgi, bet nav bijis nekāds sakars ar suņu audzēšanu/pārdošanu agrāk. Bet nu jau pēdējais laiks, ka vajadzētu pirkt sunīti, kā labu draugu un kompanjonu māsas meitai.

Vai varat ieteikt kādu, kurš pārdod jaukus kucēnus tepat Latvijā? protams... laikam jau kaut kādi papīri ir vajadzīgi, bet nu ne jau istāžu standartu.... varbūt būs uzreiz lētāk?


paldies, jebkāda informācija noderēs.

PS: Bērns ir aktīvs un ļoti mīl suņus... nav iespējams paiet garām kādam sunim, lai sīkā nemēģinātu viņu noglaudīt. Iešana uz treniņiem tikai nāktu par labu... bet sākumā vajadzētu tikt pie kucēna!
quickbot
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 10 Oct 2011, 12:20

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zelta retrīvers!

Postby čība » 10 Oct 2011, 12:30

Suni, kas derēs šādai terapijai ir jāizvēlas ļoti rūpīgi. Nevar ņemt kuru katru kucēnu, jo kurš katrs retrīvers nederēs... Diemžēl nevarētu teikt, ka visi audzētāji ir ļoti godprātīgi un pāro tikai adekvātus suņus...
Dārgi - jā, lēts prieks tas nav un cik zinu LV neko tādu valsts neapmaksā. Varbūt iespējams ar kādu audzētāju personiski vienoties...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zelta retrīvers!

Postby quickbot » 10 Oct 2011, 12:47

Nu tas dārgi vairāk bij domāts tamdēļ, ka nezinu, kādi resursi vajadzīgi, lai to mazuli dabūtu veselīgu un tādā garā. Naudu, protams, ka kaut kādā veidā savāksim, galevnais, lai meitai un ģimenei būtu jauns un mīļš kompanjons.

Vienu adresi es jau atradu, kuru ieteikuši ir vairākās vietnēs, vienīgi gribētos to kucēnu pēc iespējas mazāku.

Un tāpēc arī jautāju forumos, lai kāds iesaka tiešām uzticamu zelta retrīvera audzētāju/klubu, kurā ir iespēja apskatīt/iegādāties jauku kucēnu, bez visādām iedzimtām kaitēm. Varbūt drīzumā ir gaidāms jauns metiens un ir iespēja aprunāties un pieteikties pie saimniekiem?

Paldies!
quickbot
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 10 Oct 2011, 12:20

Re: Zelta retrīvers!

Postby dresetajs » 10 Oct 2011, 13:00

Lai tāds suns tiešam būtu labs kompaņjons, jāiegulda ne tikai līdzekļi, bet arī laiku. Meitenes vecāki ir gatavi apmeklēt (un apmaksāt) paklausības nodarbības, lai no kucēna izaudzināt to gaidīto labu kompaņjonu? Gatavi, ka sakumā kucēns kodis meiteni (un iespējams ari viņus), gatavi skaidrot kucēnam "spēles noteikumus" katru dienu pirms un pēc darba? Ir iespēja kucēnu izstaidzināt pa dienu, jo neviens kucēns neiztures gaidīt no rīta līdz vakaram. Un vēl 1000 un 1 "gatavi"- par visiem padomāts? Ja jā, un visu var nodrosināt un ar visu tikt galā, tad veiksmi un ar laiku (ne uzreiz!!!) būs gimenei ideāls kompaņjons :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Zelta retrīvers!

Postby Sisija » 10 Oct 2011, 13:08

Kamēr rakstīju, tikmēr dresetajs jau atbildēja. Lai izaugtu tas ko Jūs gribat, vajag ļoti daudz laika un pūļu ieguldīt, un neviens Jums nedos garantiju, ka no vislabākā kucēna izaugs Jūsu kārotais "suns terapeits" :) .
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Zelta retrīvers!

Postby čība » 10 Oct 2011, 13:09

Sisija wrote:Kamēr rakstīju, tikmēr dresetajs jau atbildēja. Lai izaugtu tas ko Jūs gribat, vajag ļoti daudz laika un pūļu ieguldīt, un neviens Jums nedos garantiju, ka no vislabākā kucēna izaugs Jūsu kārotais "suns terapeits" :) .


Tāpēc man liekas, ka kucēns-terapeits nemaz nav tik laba doma. LV gan laikam nevar iegādāties jau apmacītu un sagatvotu suni - terapeitu?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zelta retrīvers!

Postby quickbot » 10 Oct 2011, 13:15

Bet protams, ja ņem mājās jebkādu dzīvnieciņu, tad apzinās un arī bērnam vienmēr iestāsta, ka tā ir liela atbildība un nodarbošanās ar suni. Un treniņi obligāti vajadzīgi sunim, bet arī māsas meitai, jo tur jākomunicē ne tikai ar savu suni, bet arī ar pārējiem dalībniekiem un tādi treniņi tikai nāks pa labu abiem diviem. Un tākā visa ģimene ir tikai par to un gatavi pirkt kucēnu, tad arī atbalstīsim ar visu nepieciešamo, lai sunīts dabū visu, kas nepieciešams.

Māsa ar meitu un vecākiem dzīvo dzīvoklī, pietiekami daudz platības 4ist dzīvoklis. Blakus ir neliels mežiņš un netālu arī Mežciems (10min) gājienā. Pa vasaru un līdz ziemai arī brauc uz Lapmežciemu, kur var pa jūru izdauzīties.


Jebkurā gadījuma jāgaida piedāvājumi un tad jau klātienē visu izrunā un aprunā, jo cik zinu, tad profesionāli audzētāji pat īsti neskatās uz iegūto summu, galvenais, lai suns ir gādīgās rokās.


Par to terapeitu ir tā, ka laikam tās aktivitātes, kas nepieciešamas sunim augot ir tas, kas nepieciešams arī māsas meitai. Cik skatos, jums visādi jauki pasākumi notiek, tas tikai nāks par labu. Bet kucēns jau tāpēc, ka Tu audz kopā ar to sunīti, ej uz treniņiem un pavadi laiku ar viņu. Bet liels suns, jau pavadījis savu daļu mūža pie kāda cita un vairs jau nav tas.


Jebkurā gadījumā paldies par ieteikumiem un atbildēm! Viss tiek ņemts vērā!
quickbot
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 10 Oct 2011, 12:20

Re: Zelta retrīvers!

Postby Sisija » 10 Oct 2011, 13:18

Vēl viens jautājums. Cik veca ir meitene?
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Zelta retrīvers!

Postby quickbot » 10 Oct 2011, 13:30

Meitenei vienpadsmit gadi, ļoti rūpīga un uzcītīga priekš saviem gadiem. Bet, kas attiecas uz suņiem, pat vecākais knapi kustošais suns ar viņu sāk skraidīt un nenogurdinošākais suns piekūst :D



Nevar tā lielīties, bet suns gan jau, ka jūt ļoti labi. Bijām Somijā ciemos pie radiem, viņiem jau ļoti vecs suns. Saimnieki gandrīz apsēdās no izbrīna, kad redzēja, ka viņu večuks nēsājas pa mežu ar māsas meitu jau pirmajās 10min kā ieradāmies. :pastaiga:
quickbot
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 10 Oct 2011, 12:20

Re: Zelta retrīvers!

Postby Sisija » 10 Oct 2011, 13:40

Tik vecs bērns, protams, derēs lai izskrietos ar suni, bet, lai suni mācītu, tomēr vēl par mazu, bieži arī pieaugušiem cilvēkiem ir grūti saprast kā atrast pareizo pieeju suņa apmācībai, pat ja ir instruktors, kurš palīdz. Jāņem vērā arī tas, ka suns būs liels un ļoti stiprs, un apmācība gulsies uz vecāku pleciem. Nu bet katrs jau atbild pats par savu rīcību, lai Jums veicas :) .
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Zelta retrīvers!

Postby quickbot » 10 Oct 2011, 14:12

Bet protams, ka vecāki ar visām četrām atbalstīs un pastaigās ies kopā, jo sunim tak arī jāpierod pie saimnieka.
quickbot
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 10 Oct 2011, 12:20

Re: Zelta retrīvers!

Postby OrlandoSeaHorse » 10 Oct 2011, 18:07

Nezinu, kāpēc meitenei ieteica tieši zeltaino retrīveru, manuprāt bērnam varētu arī kādu mazliet mazāku (t.i. svarā vieglāku, ne obligāti skaustā zemu) suni. Jā, tā jau ir, ka ZR ir laba slava, ka viegli apmācāmi, bet ja neveicas ar to mācīšanu, tad var gadīties, ka liels suns to bērnu valkā, kur pašam patīk un tāds sīcis pat par enkuru neder, sava svara vēl nav. Mūs te nupat viens tāds mājmācības brīnums gandrīz noēda. Tante veca, suns liels, puika un agresīvs pret citiem suņiem (pret cilvēkiem - jaukumiņš, cik var redzēt), tad nu šis kā rāva, tā ķedīte tantei no rokām ārā un suns pa pļavu prom, pie mums, kost. Manējie puiši stāvēja kā mūris, kad šis paklausījās zobu kastaņetes pie purna, tad drosme bišķi saplaka, pēc kāda laiciņa ļāvās savākties. Toties tiklīdz juta saimnieci aiz muguras, tā atkal trakoja. Nervi pabojāti abām pusēm.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zelta retrīvers!

Postby Creme de la Creme » 15 Oct 2011, 21:14

Nezinu, bet no retrīveriem es labāk izvēlētos labradoru...Manā prātā tomēr mierīgākas dabas, bet apmācāms tikpat viegli kā zeltainais.
Un vēl - varbūt paskatīties jau paaugušos kucēnus? Loģiski - no ļoti laba audzētāja, kurš suņus apmāca kopš bērnības. Tad jau varēs redzēt suņa raksturu, temperamentu u.tml. Un vēl - varbūt pie kucēna pirkšanas paņemt līdzi kādu pieredzējušu padomdevēju?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Zelta retrīvers!

Postby AnitaJ » 16 Oct 2011, 11:02

Creme de la Creme, te gan es atļaušos nepiekrist Jūsu rakstītajam, kaut nekad necenšos kādu speciāli pierunāt uz manu favorītšķirni. Jā, Zeltainie tiek uzskatīti par aktīvākiem suņiem, kā Labradori, bet patiesībā Labradori vairāk ir tendēti uz apvelšanos un tas savukārt nāk roku rokā ar slinkumu. Tāpēc Labradori biežāk ir redzami kūtri velkoties pakaļ saimniekam, bet Zeltainie savukārt skrienot pa priekšu.....kā nu kuram sunim paveicas ar saimniekiem :kanepe: . Protams ir izņēmumi un tas, ka arī vienas šķirnes ietvaros suņi raksturā ir atšķirīgi, Jums tas ir zināms noteikti labāk, kā man :). Bet ja šķirne pamatā jau ir izvēlēta un suns tiek ņemts par kompanjonu 11 gadīgam bērnam, tad es šoreiz nemēģinātu pārliecināt cilvēkus par kādu citu šķirni, noliekot Zeltainos.............bērnam ar tādu emocionālu, aktīvu un vizuāli skaistu draugu (tas jau protams ir gaumes jautājums, bet ja šī šķirne tika izvēlēta, tad atļaušos tā apgalvot) noteikti būs interesantāk, nekā ja sanāk paņemt Labradoru no mierīgā gala. Patiesībā šīm abām šķirnēm +/- vajadzētu būt līdzīgām, ja neskaita ārējās atšķirības. Vienīgā atšķirība ir, ka Labradoriem šad un tad parādās arī nelielas sarga īpašības, bet Zeltainajiem tās pārsvarā līdzinās nullei. Un diemžēl sadzīvē ir nācies pārliecināties, ka agresija biežāk ir sastopama tieši Labradoriem, nekā Zeltainajiem, bet šis apgalvojums noteikti nav objektīvs un vērā ņemams, jo Labradori vienkārši ir skaitliski vairāk Latvijā un vairāk pieprasītāki......līdz ar to arī diemžēl ir vairāk cietusi šīs lieliskās šķirnes kvalitāte.
Kas attiecas uz kucēna iegādi, tad protams tas ir jāizvērtē ļoti rūpīgi un atbildīgi jebkurā gadījumā, īpaši, ja ņem šādām vajadzībām un protams vislabāk ir to darīt cieši sadarbojoties ar speciālistiem. Labi, ka dresetajs jau piedalās diskusijā :). Nesen man pastaigas laikā viena sieviete pienāca klāt un arī prasīja par Zeltaino šādām vajadzībām. Es tieši ieteicu aiziet oktobra beigās uz izstādi un tur mēģināt satikt un izrunāties ar cilvēkiem, kas nodarbojas ar kanisterapiju. Par apmācību......nav labradori apmācāmi vieglāk par zeltainajiem, vai Zeltainie par labradoriem. Ar abām šīm šķirnēm mācībās viegli ies tikai tad, ja starp saimnieku un suni būs tas kontakts, ko sauc par saprašanos no pusvārda (ikdienā un izstādēs Jūs paši variet pavērot cik tādu ideālu savienojumu ir :kanepe: ) . Pretējā gadījumā mācībās un ikdienā grūti ies abiem.......gan saimniekam, gan sunim neatkarīgi kuru no šiem abiem retrīveriem izvēlas :).
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zelta retrīvers!

Postby Sandra » 16 Oct 2011, 15:34

Es arī nepiekrītu Creme de la Creme apgalvojumam. Cde laC, šis noteikti ir Tavs subjektīvais apgalvojums pēc redzētiem/satiktiem ZR un LR.

Bet kas uz tēmu attiecas: varu teikt, ka šie cilvēki ir veiksmīgi tikuši pie sava mīluļa. :jaa:

Un Anita, ja nemaldos, tad Tavā apkārnē (man tie rajoni otrpus centram visu laiku jūk), iespējams tā pati sieviete arī bija. :pedinja:
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zelta retrīvers!

Postby AnitaJ » 16 Oct 2011, 17:47

Sandra, mana favorīte?
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zelta retrīvers!

Postby tanaya » 16 Oct 2011, 18:11

Man pašai ir labradori, un manuprāt, labradori grib vairāk izpatikt cilvēkam un tāpēc ir vieglāk apmācāmi, bet zeltainie ir neatkarīgāki.
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: Zelta retrīvers!

Postby Sandra » 16 Oct 2011, 18:36

AnitaJ wrote:Sandra, mana favorīte?

Nē, bet gan šī meitene. :jaa:

Tanja, šis arī noteikti ir tikai pieskaitāms pie subjektīvajiem viedokļiem. Par šo labāk varētu spriest cilvēks, kuram pieder abi šo šķirņu pārstāvji (un suņi apmēram viena vecuma utml.).
Turklāt, arī tas nespētu neapgāžami pierādīt vienu vai otru, jo, kā mums tas ir ļoti labi zināms, ne visiem labradoriem un ne visiem zeltainajiem savā šķirnē ir pilnīgi vienādi raksturi, jo ir gan mierīgāki un flegmatiskāki, gan arī aktīvāki un azartiskāki suņi jebkurā šķirnē. :)

Galvenais, ka katrs sev spēj atrast piemērotu suni, kā šie cilvēki atrada savējo. :estevisamilosu:
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zelta retrīvers!

Postby AnitaJ » 16 Oct 2011, 19:09

Tanaya, piekrītu Sandras rakstītajam. Mēs (man ir ZR, kā noprotat) ar vienu Labradora jaunkundzi sākām kopā mācīties un bijām jau nokārtojuši eksāmenu, kad dāma tikai turpināja un turpināja apmeklēt nodarbības un rezultāts diemžēl vienalga bija ne pārāk apmierinošs. Secinājums, suņi atšķiras ne tikai starp šķirnēm, bet pat vienas šķirnes ietvaros. Šajā gadījumā - instruktors mums bija viens, tātad to vainot nevarētu, par suņa raksturu runājot......mans puisietis grūti padevās apmācībai nevis tāpēc, ka bija muļķis, vai es blonda.....vienkārši bija pārāk aktīvs un emocionāls. Viņš visu darīja labi, tikai apmācības parasti notika pārāk lēnā tempā :kanepe: . Tāpēc mans puika bija pat iesaukts par divnieku karali un prognozēja, ka Flemorīts turpinās apmācības vēl sirmā vecumā :velnins: . Bet prognozes neattaisnojās un mēs nokārtojām eksāmenu samērā ātri un ar pirmo reizi.....atšķirībā no Labradora. Un neskatoties uz to.......joprojām mani uzskati un ne tikai (ņemot vērā informāciju, kas 8 gadu laikā tā, vai savādāk, ir mani sasniegusi) ir tādi paši, kā augstāk rakstīju...........ne viena, ne otra šķirne nav no tām, kuras būtu apmācāmas ļooooooti viegli, bet ja uzķer to saikni, tad tā lieta aiziet jautri un viegli :). Un ja runājam par izdabāšanu saimniekam, tad to nu noteikti var teikt arī par Zeltainajiem.......tātad atkal apstiprinās augstāk minētais, ka +/- šīs šķirnes ir pielīdzināmas viena otrai un tāpēc nebūtu vajadzība vilkt deķīti vienas, vai otras virzienā..........protams, ja neiet runa par vizuālā izskata atšķirībām :)
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zelta retrīvers!

Postby tanaya » 16 Oct 2011, 19:48

Sandra, AnitaJ, es jums pilnīgi piekrītu un vienkārši gribēju padalīties ar savu pieredzi :)
Protams, visi suņi (pat vienā metienā) ir dažādi, tāpat kā viņu saimnieki.
Bet man liekas, ka kopumā zeltainie ir mierīgāki (pat izstādēs to var viegli pamanīt), bet labradori vairāk orientēti uz cilvēku un viņiem stiprāk izteikta vēlme izpatikt.
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron